DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161887 poruka u 7345 tema- 7082 članova - Poslednji član: Petar Kovacevic

Децембар 02, 2020, 02:10:09
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristKrupna divljač (Urednik: swift)Divokoza(Gams) rupicapra-rupicapra
Stranice: [1] 2 3 ... 21   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Divokoza(Gams) rupicapra-rupicapra  (Pročitano 141581 puta)
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« poslato: Јул 29, 2008, 11:00:34 »

Evo jedne vrlo interesantne Divljaci:
Kakva su vam saznanja i iskustva, u vezi ove planinske lepotice?
Gde je i koliko zastupljena u Srbiji, kolika je brojnost populacije?
Dali ste je nekada lovili ili sreli u prirodi?
Kako je najbolje loviti, kojim kalibrom itd?
Da li ste misljenja da bi je trebalo naseliti na neke nove lokalitete,povecati joj populaciju?

Slika 1.
          Divokoza obozava da stoji na nekoj isturenoj Cuki, odakle moze sve da vidi.
Slika 2.
          Ali ponekad se to osmatranje zavrsi kobno po divljac.Narocito ako je lovac na pravom mestu.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Resavac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јул 29, 2008, 11:52:07 »

Prošlog proleća, tačnije od februara do maja, se je na teritoriji lovačkog udruženju Gornja Resava pojavljivao divojarac koji je često viđan i koji je dolazio bukvalno do prvih kuća u Despotovcu. Takođe je kružila priča da su viđene i 2-3 divokoze. Zvanično nije odstreljena ni jedna, niti je do tada zabeleženo pojavljivanje istih. Najbliža kolonija postoji na planini Beljanici (teritorija LU Beljanica), nekih 7-9 jedinki, i predpostavlja se da su se tu naselile iz Vratne.
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јул 29, 2008, 04:14:34 »

Moje pitanje sa lovackog ispita!
Sačuvana

Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јул 29, 2008, 08:34:44 »

Prošlog proleća, tačnije od februara do maja, se je na teritoriji lovačkog udruženju Gornja Resava pojavljivao divojarac koji je često viđan i koji je dolazio bukvalno do prvih kuća u Despotovcu. Takođe je kružila priča da su viđene i 2-3 divokoze. Zvanično nije odstreljena ni jedna, niti je do tada zabeleženo pojavljivanje istih. Najbliža kolonija postoji na planini Beljanici (teritorija LU Beljanica), nekih 7-9 jedinki, i predpostavlja se da su se tu naselile iz Vratne.
Sa Zlota-Zlotska Klisura.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Август 03, 2008, 02:24:05 »

Bela divokoza.
[youtube][/youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oq9KW2XDdCM&feature=related
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Август 29, 2008, 10:14:16 »

Za malo da pocnem da pametujem o ovoj divljaci(u pravom smislu rijeci) kad ono iz elektrodistribucije rade trecu smjenu.Bijah se raspisao,poslije flase vranca,kad oces Shocked Shocked taman da pritisnem "posalji" .Nema veze,necu se predati niti ostati duzan.
  Druzim se sa ovom vrstom vec 20-tak godina,zadnjih 10 intenzivno,pa bice nesta i za drustvo. Na papiru,a Boga mi i na dasci za meso!
Sačuvana
Sale
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Септембар 05, 2008, 07:36:29 »

Ove godine sam se interesovao za lov na divojarca u Srbiji i prema mojim saznanjima niko ga nema u osnovi citaj planu odstrela za 2008. godinu. Embarrassed
Uglavnom se ide u Makedoniju. Kazu da su lov i organizacija odlicni.
Pozdrav.
Sačuvana
Sale
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Септембар 05, 2008, 07:39:01 »

Da normalno. S obzirom da sam i dalje jako zaineteresovan za lov na divojarca molim ako neko ima bolje informacije za kontakt. Hvala unapred. Dobar pogled! Cool
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #8 poslato: Септембар 05, 2008, 08:06:48 »

Sale pogledaj na P.P.posla cu ti broj gde da se javis ako ima jos slobodnih mesta.Od Spanaca nemozes doci na red.Ako nema mesta za ovu godinu ti rezervisi za iducu.Pozdrav
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
Sale
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Септембар 06, 2008, 08:10:22 »

Sale pogledaj na P.P.posla cu ti broj gde da se javis ako ima jos slobodnih mesta.Od Spanaca nemozes doci na red.Ako nema mesta za ovu godinu ti rezervisi za iducu.Pozdrav
Mnogo ti hvala. Ako uspe zakazivanje zovem na cast. Pozdrav. Smiley 
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Септембар 06, 2008, 03:36:13 »

Zlotska Klisura svake godine ima plan odstrela za Divokozu.
Ali skoro uvek je sve rasprodato ili rezervisano unapred za Slovake,Cehe,Madjare ili neki Svabo.I pucaju se samo grla s jako malo poena ispod medalje ili u medalji.
A plan odstrela nikada nije veci od 10 ili 12 grla.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Септембар 22, 2008, 04:23:10 »

Da normalno. S obzirom da sam i dalje jako zaineteresovan za lov na divojarca molim ako neko ima bolje informacije za kontakt. Hvala unapred. Dobar pogled! Cool

Predpostavljam da si zainteresovan za nesta ovako,ali kasno Marko na Kosovo stize.Slika je iz lovista Zelengora,gazduje NP Sutjeska iz 2004. 103,05 poena.Tek iduce godine,a i to se,obicno rezervise pocetkom godine,po donosenju godisnjeg plana.
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Март 11, 2009, 03:12:23 »

Ali zato postoji opcija pokusati negde u Inostranstvu.
Nego dali ste se okusali nekada u lovu na Ovu Planinsku lepoticu?
Normalno vecina Lovaca prizeljkuje zimski lov na Divokozu, tada divljac lepse izgleda, mada svoje prednosti pruza i leto.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
daka66
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Март 21, 2009, 08:46:40 »

Divokozu ili po meni kraljicu planine sam lovio vise godina.
To je bar za mene jedan od najljepse vrste lova koje nikada necu zaboraviti.
Tada, prije 20 godina sam je lovio na planini Velez i Prenj.U to vrijeme sam imao Zastavin karabin u kalibru 8x57JS sa kojim sam lovio.
Svi odstreli sto sam imao nisu bili dalji od 120-130metara.Konfiguracija terena na tim planinama je bila takva da ako poznajes teren mozes i blize da im pridjes.
Ukupno sam odstrelio 11 divokoza ,od toga 4 koze i 7 divojaraca.Teren sam dobro poznavao i mogu Vam reci da sam nacisto uzivao (nadmorska visina 1800m,svijez zrak,razni mirisi trava itd.)
Zamislite izlazak na teren u svitanje na toj visini, zauzimanje pozicije, dvogled u ruke i naravno mala pljoska o kojoj ovdje mogu da sanjam.Pri prvim izlascima sunca sam gledao najvise vrhove koje bi sunce obasjalo. Na tim mjestima bi se cesto pojavljivale. Znaci onda je slijedio plan kako da se najblize pridje.Ako se ne poznaje teren to je nezamisljivo jer ujutro su mnogo opreznije nego poslije podne.Pravac vjetra igra osnovnu ulogu.Zimski period kad ima snijega je mnogo laksi jer tada ih mozete vidjeti u stadima od 5-11 komada i manje su opreznije , znaju satima da budu u krugu od 50 metara, znaci dobijate na vremenu prilikom privlacenja.
Imao sam jedan slucaj da sam dva puta pucao na jednog jarca(u 99% slucajeva se puca samo jedan metak jer za drugi nemas vremena).Sta se tada desilo sam shvatio kad sam mu prisao.Na tom mjestu ih je bilo 9 komada ,ja sam izabrao jednog jaraca i opalio.
Udaljenost 100-110m , sve su se razbijezale a on je ostao i ne mrda. Ponovo sam opalio jer sam mislio da je promasaj, i on je pao. Kad sam mu prisao vidio sam da ima dvije rane .Prva je bila iza plecke blize stomaku od koje se on samo zgrcio a druga u plecku od koje je i pao.
Po meni osjetljivije su na pogodak od srndaca.Ko nije lovio divokoze  a ima sansu ,ne sme da je propusti to je nesto sto se pamti.Pored sve divljaci koju sam odstrijelio najvise i najradije se sjecam divokoza,to je nesto sto nikada necu da zaboravim.
Znaci ako imate sansu ne propustite je to je lov koji se pamti.
Dobar pogled.
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #14 poslato: Март 22, 2009, 12:42:06 »

Daka ,bravo svaka cast sto si imao toliko lovova na divokoze to je vec veliko iskustvo i veliki uspeh i dozivljaj u zivotu.Sa lovista Velez znao sam S.Lovrica tadasnjeg upravnika iPrenj je bio elitno loviste,i ja sam pozeleo i ocenio da po bonitetu u Srbiji odredjene planine imaju takve ,a mozda i bolje uslove za divokoze od drugih samo ih treba ocuvati.,u planinskim krsevima i ne trebeba ih proganjati i cela filozofija je u tome, sto reko moj kolega MaNCA JEDE KAMENJE DRUGU STETU NE PRAVI MilAan MILENKOVIC D.MILANOVAC...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 21   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: