DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161323 poruka u 7271 tema- 6973 članova - Poslednji član: cvele777

Октобар 22, 2019, 03:32:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Porucbina optike iz inostrtanstva  (Pročitano 12457 puta)
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Октобар 20, 2009, 07:26:27 »

Iam li ko iskustva sa ovakvim stvarima i kako sve to funkcionise?Mozda neki sajtovi gde se mogu poruciti optike?Cene troskova dostave?
Sačuvana
matakata
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Октобар 20, 2009, 08:53:27 »

Pogledaj malo unazad na sajtu i možeš naći odgovor.
http://www.lorist.co.rs/new/forum/index.php?topic=172.0
Inače sada je carina 1% na optičke uredjaje +PDV. Ja mislim da šalju sa B&H: http://www.bhphotovideo.com/c/buy/Hunting/ci/13525/N/4294541793
a imaš i druge sajtove:
http://swfa.com/Riflescopes-C1443.aspx
http://www.opticsplanet.net/riflescopes.html
Ja mislim da kada napraviš porudžbinu, on te pita za destinaciju, i tu možeš da vidiš da li šalju u Srbiju.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Октобар 20, 2009, 09:08:55 »

Carina na opticke uredjaje je 1% samo kada ih uvozi pravno lice.

Fizicko lice ima pravo samo na uvoz predmeta namenjenih licnoj upotrebi, i oni se carine po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%.

Dazbine se lako racunaju. Osnovica za carinjenje je cena + troskovi transporta. Na to se dodaje 10% carine, i to sluzi kao osnovica za obracun PDV, od 18%.. Na sve to idu jos i neki sitni troskovi reda 300-400 dinara.

Na primer, optika kosta 100$, postarina je 30$, sto je otprilike realno, carinska osnovica je 130$. Carina je 13$, a osnovica za obracun poreza 143$. Kada se sve uracuna, optika koja je kostala 100$ ovde kosta 168.74, + 400 din takse za podnosenje na carinjenje.

Postoji i zackoljica. Bez val;janog dokaza carina i ne mora da prihvati sumu na racunu, sto se desava, i onda imaju pravo da sami odrede vrednost predmeta. To se skoro desilo sa optikom koja je stigla sa rasprodaje. Celu stvar je izvuklo samo to sto je podnesen dokaz o transferu sredstava..

Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Октобар 31, 2009, 06:15:25 »

Јел могу да наручим оптику преко нета са неког сајта у иностранству и да ми оптику донесе поштар и да њему све платим или морам ја да идем 600-700 километара и да је лично донесем???
Претпостављам да је одговор број 2.   pioneer
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Октобар 31, 2009, 07:56:15 »

Odgovor je BR 1.. Bez problema ide postom
Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Новембар 11, 2009, 12:32:53 »

jel neko od vas lično naručivao?
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Новембар 11, 2009, 12:56:45 »

aha sa b&h
Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Фебруар 02, 2010, 09:13:49 »

ako bi narucio optiku iz Nemacke po ceni od 60e koliko bi me kostala dok stigne ovde?
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #8 poslato: Фебруар 02, 2010, 09:59:38 »

Carina na opticke uredjaje je 1% samo kada ih uvozi pravno lice.

Fizicko lice ima pravo samo na uvoz predmeta namenjenih licnoj upotrebi, i oni se carine po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%.

Dazbine se lako racunaju. Osnovica za carinjenje je cena + troskovi transporta. Na to se dodaje 10% carine, i to sluzi kao osnovica za obracun PDV, od 18%.. Na sve to idu jos i neki sitni troskovi reda 300-400 dinara.

Na primer, optika kosta 100$, postarina je 30$, sto je otprilike realno, carinska osnovica je 130$. Carina je 13$, a osnovica za obracun poreza 143$. Kada se sve uracuna, optika koja je kostala 100$ ovde kosta 168.74, + 400 din takse za podnosenje na carinjenje.

Postoji i zackoljica. Bez val;janog dokaza carina i ne mora da prihvati sumu na racunu, sto se desava, i onda imaju pravo da sami odrede vrednost predmeta. To se skoro desilo sa optikom koja je stigla sa rasprodaje. Celu stvar je izvuklo samo to sto je podnesen dokaz o transferu sredstava..

covek ti sve lepo objasnio, kratko, citko, jasno!
Sačuvana

zuxbg
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Март 17, 2010, 11:07:03 »

Da li je neko narucivao sa sajta http://www.brownells.com?

Narucio sam fiksne nisane. Cena je $50 + $10 postarina i osiguranje. Na sajtu pise da u inostranstvo salju samo ako je narudzba do $100. Dobio sam mail da su poslali 1.3., a do danas (16.3.) nisam nista dobio. Bio sam kod nas u lokalnoj posti (BG) i oni nista ne znaju. Jedino su mi rekli da jurim postara zaduzenog za tu ulicu i da bez broja posiljke nista ne mogu.

Da li je neko imao slicnih problema sa nasom postom? Iz ranijih postova sam pretpostavio da posiljka stize za par dana u Srbiju iz SAD.
Sačuvana

Safety first
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Март 17, 2010, 09:37:36 »

Brownels radi bez problema.. Treba jedno 3-4 nedelje da stigne.
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #11 poslato: Април 19, 2010, 08:16:28 »

Evo odgovora na pitanje o slanju optike iz inostranstva.Zvao carinu i sledi:

011-2670158 Odelenje za pravna pitanja fizičkih lica.

011-319 0630 Odelenje za svrstavanje ,tu je gospodin koji svrstava optiku u br 901310000

011-3195769 Odelenje za tarifu a oni upućuju na o11 311 7 430 i ponovo ukrug.

Na najobičnije pitanje :Da li mogu da dobijem paket težine 1kg sa optikom iz inostranstva i da platim carinu ?I konačno neznaju da li može,da li ima slovo D ispred.Zvati Ministarstvo za ekonomiju.

MI U EVROPU SA OVOM BIROKRATIJOM ? pioneer
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #12 poslato: Април 19, 2010, 08:26:25 »

Evo odgovora na pitanje o slanju optike iz inostranstva.Zvao Carinu i sledi:

011-2670158 Odelenje za pravna pitanja fizičkih lica.

011-319 0630 Odelenje za svrstavanje ,tu je gospodin koji svrstava optiku u br 901310000

011-3195769 Odelenje za tarifu a oni upućuju na o11 311 7 430 i ponovo ukrug.

Na najobičnije pitanje :Da li mogu da dobijem paket težine 1kg sa optikom iz inostranstva i da platim carinu ?I konačno neznaju da li može,da li ima slovo D ispred.Zvati Ministarstvo za ekonomiju.

MI U EVROPU SA OVOM BIROKRATIJOM ? pioneer
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
zuxbg
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Април 22, 2010, 03:44:30 »

Brownels radi bez problema.. Treba jedno 3-4 nedelje da stigne.

Vratila se posljika u SAD, vratili mi pare. Razlog posiljka nije podignuta (unclaimed?). U lokalnoj posti ju nismo nasli na spisku, savetovali su me da za postanski broj stavim krajnju postu, a ne 11000 za Beograd kao sto sam ja stavio. Narucio sam ponovo, sada me bar znaju...bio sam uporan. Stvarno ne znam gde je zapelo.

BTW.1 Rekli su mi u posti da carinu, porez i ostalo placam postaru kad donese posiljku.

BTW.2 Posiljka ispod 20EUR, narucena preko hrvatskog PayPal-a (sa adresom Belgrade, Croatia) je stigla na adresu (iz Hrvatske je prosledjena u Srbiju). Postanski sluzbenik me je savetovao da ako ne postoji moguscnost izbora Srbije, izaberem Grcku, da oni najazurnije prosledjuju posiljke u Srbiju.
Sačuvana

Safety first
steel
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #14 poslato: Април 22, 2010, 04:26:28 »

Vratila se posljika u SAD, vratili mi pare. Razlog posiljka nije podignuta (unclaimed?). U lokalnoj posti ju nismo nasli na spisku, savetovali su me da za postanski broj stavim krajnju postu, a ne 11000 za Beograd kao sto sam ja stavio. Narucio sam ponovo, sada me bar znaju...bio sam uporan. Stvarno ne znam gde je zapelo.

BTW.1 Rekli su mi u posti da carinu, porez i ostalo placam postaru kad donese posiljku.

BTW.2 Posiljka ispod 20EUR, narucena preko hrvatskog PayPal-a (sa adresom Belgrade, Croatia) je stigla na adresu (iz Hrvatske je prosledjena u Srbiju). Postanski sluzbenik me je savetovao da ako ne postoji moguscnost izbora Srbije, izaberem Grcku, da oni najazurnije prosledjuju posiljke u Srbiju.
Moželi pomoć za nas koji to nismo radili preko pay pala i koji nismo naručivali optikli nešto druga  sa ebay ili nekog drugog sajta kako to ide , ako može to pomoć u koracima i kako to da naručim u hrvatsku pa onda oni meni pošalju , nerazumum kako to da se izvede?
može li to malo da se pojednostavni
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: