DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161739 poruka u 7318 tema- 7036 članova - Poslednji član: Deni 99

Мај 31, 2020, 08:35:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kompenzator trzaja  (Pročitano 20211 puta)
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #30 poslato: Фебруар 15, 2018, 02:59:33 »

Uffff...

ajd
molio bi ove majstore sto poznaju problematiku gasnih konica
da opišu-napišu šta kompezator trzaja mora da sadrži, kako da izgleda, koje su dimenzije ili kakva konstrukcija da bi bili ok i da služe svojoj srci a da ne utiču na preciznost ili da je unaprede /ako je to moguće/.. u odnosu ba neke kalibre /snažnije, slabije itd/

ajd hi
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Фебруар 15, 2018, 07:43:46 »

ne znam nista al ajd za pocetak jedan link

http://terminatorproducts.co.nz/t1-brake/
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Фебруар 15, 2018, 07:49:23 »

https://www.youtube.com/watch?v=vCZjP6Rd8vc
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Фебруар 15, 2018, 07:59:42 »

a i coek objasnjava zasto ne...
https://www.youtube.com/watch?v=hePUUOT7RwE
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Новембар 21, 2019, 07:35:53 »

https://www.youtube.com/watch?v=3ZXHUMGUFTA
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Новембар 21, 2019, 08:28:52 »

Nesto slicno ovome kompezatoru i bas na 30-06 meni s***a bubunu opnu na levom uvetu letos u lovu na srndace i od tada mi pisti u uvetu kao da imam expres lonac u glavi.Razumem ko karabin koristi svaki dan pa da ublazi trzaj ali neko ko godisnje opali 5-10 metaka to je cista glupost i nepotrebna stvar.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Новембар 22, 2019, 07:26:47 »

Ko puca 5-10 metaka godišnje ne treba mu ni karabin... Tako će manje štete napraviti u lovištu... Neko voli kompenzatore neko ne... Nekome trebaju nekome ne... Bitno je da ima izbora a sada ima i za kod nas naj češće Zastavine karabine ... Moje mišljenje je da je Tomica-stalcer ovim uradio dobru stvar.
Stalcer, daj nam malo više podataka... Koji je materijal, ukupne dimenzije, za koliko produžavaju cev karabina, da li se montiraju na navoj ili trn, prečnik,dužina i korak navoja, da li se trajno fiksira ili postoji mogućnost skidanja i ponovnog postavljanja,...
Uzgred i ako van teme, lično koristim a do sada je i nekoliko mojih poznanika probalo stalcerove gumene amortizere kundaka i svi imaju samo reči hvale na kvalitet i laku obradu. Moja jedina zamerka je što nisu bar za santimetar duži u donjem delu (bar ovi deblji) jer na nekim puškama ne mogu da isprate do kraja liniju kundaka kod obrade, imaj ovo u vidu stalcer ako proširuješ asortiman...
Pozz...
Sačuvana
nmn
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Новембар 23, 2019, 02:30:00 »

Odlicno je sto ima bilo kakvih desavanja po pitanju oruzja kod nas.Uvek se obradujem kad vidim tako nesto,kocnice, odvojive okvire   pa sad i kompenzatori.
Iako licno ne vidim neku upotrebnu vrednost kompenzatora postujem zelje drugih, mada ne bih voleo da sam pored njih na strelistu ili lovu.
Sačuvana

Vim vi repellere licet
Zeljko M
Junior
**
Van mreže Van mreže

lovac od 1983.

« Odgovor #38 poslato: Новембар 23, 2019, 08:17:22 »

Ko voli i kome treba, nek izvoli! Licno bih radije onaj "kik-stop" u kundaku, ali nemam pojma ima li to da se kupi u Srbiji?
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Новембар 23, 2019, 09:26:35 »

Taj kik-stop u kundaku neće baš previše ublažiti trzaj koliko sprečiti odskok cevi na više i omogućiti brže pronalaženje cilja za ponovni hitac... Uz to otežaće pušku 600-700 grama, pomeriti balans u nazad... Kompenzator će bez dodatne težine znatno ublažiti trzaj i odskok cevi... Mana mu je povećanje buke za strelca, što produžava ukupnu dužinu oružja za par cm.,stvara jači bljesak-zaslepljuje strelca u lošim svetlosnim uslovima... Naj bolje rešenje je usaglašavanje kalibra težine i gabarita oružja prema lovnoj situaciji i sposobnostima strelca... U slučaju kada je to nemoguće kompenzator je jedan od dobrih kompromisa...
Pozz...
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Новембар 30, 2019, 07:33:08 »

Gasna kocnica pored toga sto smanjuje trzaj i poboljsava preciznost  razbija i pucanj tako da se cesto desi da zbuni divljac  koja  tada zna da krene i prema lovcu posto nemoze da oceni odakle pucanj dolazi.
Imam ih na dva svoja karabina meni nesmeta ni njihova buka a ni miris baruta hi .
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: