DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

160254 poruka u 7123 tema- 6866 članova - Poslednji član: Lovac918

Децембар 11, 2018, 01:17:03
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEPUŠKARSKA RADIONICA (Urednik: swift)Puskarska radionica - mi pitamo, mi odgovaramo...
Stranice: 1 ... 72 73 [74]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Puskarska radionica - mi pitamo, mi odgovaramo...  (Pročitano 326734 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1095 poslato: Март 27, 2018, 06:56:26 »

Jedino poliranje uvodne rampe.

Da je samo poliranje! Potrebna je promena geometrije uvodne rampe. Znači prvo iskusni puškar i turpija pa tek onda fino poliranje.
Pozz...
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1096 poslato: Март 27, 2018, 09:58:20 »

Da je samo poliranje! Potrebna je promena geometrije uvodne rampe. Znači prvo iskusni puškar i turpija pa tek onda fino poliranje.
Pozz...

Najcesce nije dovoljna promena geometrije samo uvodne rampe vec i promena geometrije    magacina  narocito desne strane unutrasnjeg dela sanduka.To je potrebno uraditi kod  upotrebe svih lovackih metaka  da bi bilo osiguran rad bez zastoja i eventualno ostecenje vrha projektila sto ce  umanjiti preciznost a i bezbednost u lovistu  .
Bez tih dorada nije moguce ubaciti   metak pravo u leziste vec ce se  vrh projektila zabadati   cesto  van lezista , ispadati nekontrolisano iz zahvata cela zatvaraca i zuba izvlakaca i praviti zastoj.. scare
Kako rece kolega pravac iskusni majstor oruzar nikako  ne preporucujem da tu operaciju kolege lovci rade sami .
Za kvalitetno obavljen posao pored znanja i vestine majstora potreban je i alat a rucni alat[turpije] su samo jedan    deo alata koji u toj operaciji ucestvuje simbolicno. hi

Sačuvana
deepforest
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1097 poslato: Септембар 28, 2018, 08:56:05 »

Postovane kolege,poznavaoci oruzja,imam jedan problem! Naime,od skoro sam vlasnik ruskog kip laufa IZ 18mh u kalibru 30-06.Karabin sam prilikom kupovine probao i ispalio 10-tak metaka,sve je bilo ok. Pre par dana odem upucati optiku i od 10 kom,5 opali,5 ne i to sa po 4-5 vracanja. Kapisle kod ispaljenih metaka imaju normalan otisak a kod neispaljenih se cuje nesto slabiji udarac i vrlo slab otisak igle. Pomoc hitna,dal je u pitanju municija mozda,tvrda kapisla nemam pojma il je neko imao slican problem sa navedenom puskom. Svaka informacija od pomoci,savet,bilo sta. Inace municija je PPU 11,7gr. Da,skinuo sam kundak,pregledao mehanizam,iglu,sve deluje normalno!
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1098 poslato: Септембар 28, 2018, 09:13:50 »

pritisni polugu vise na dole  verovatno udarac udara u bravu
Sačuvana
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1099 poslato: Септембар 30, 2018, 07:14:43 »

Imam istu pusku i dok se nije razradila isti problem kao sto je kolega napisao kada zatvoris tj preklopis pusku uzmi i prstom polugu za preklapanje kuske gurni sto je vise moguce dole i puska bi trebala da ispali svaki kako treba dok se malo ne razradi a onda ce sve to doci na svoje pozdrav i dobar pogled
Sačuvana
deepforest
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1100 poslato: Септембар 30, 2018, 09:34:10 »

Ljudi,hvala na infomacijama koje ce nadam se biti od pomoci. Pokusacu sve navedeno pa javljam ima li promena. Nadam se da je samo to problem!
Sačuvana
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1101 poslato: Октобар 02, 2018, 06:37:39 »

Javi nam kako je proslo
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1102 poslato: Октобар 03, 2018, 08:04:11 »

Sve napisano oko geometrije i uvodne rampe je na mjestu. Deformaciju olovnog vrha zrna moguće je izbjeći i sporijim repetiranjem, odnosno potiskivanjem zatvarača naprijed.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1103 poslato: Октобар 03, 2018, 12:09:30 »

Pored promene geometrije uvodne rampe cesto je potrebno doraditi i bocni  deo sanduka to jest magacina  i odloziti skretanje  metka  .Geometrija zrna to diktira.Narocito njegov deo  pri vrhu.Tuplje skrece u stranu ranije spicastije kasnije.Neretko kod upotrebe" tupaka"  vrh zrna promasi otvor  lezista metka   udari   u stranu zatim  ispadne iz zahvata sa zubom izvlakaca i eto problema scare.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1104 poslato: Октобар 03, 2018, 06:36:25 »

Pored promene geometrije uvodne rampe cesto je potrebno doraditi i bocni  deo sanduka to jest magacina  i odloziti skretanje  metka  .Geometrija zrna to diktira.Narocito njegov deo  pri vrhu.Tuplje skrece u stranu ranije spicastije kasnije.Neretko kod upotrebe" tupaka"  vrh zrna promasi otvor  lezista metka   udari   u stranu zatim  ispadne iz zahvata sa zubom izvlakaca i eto problema scare.

Izrazeno narocito kod 7mm re.mag. sa SP 9.4gr. gde vrh zrna udari u ivicu gornjeg kanala u koji ulazi breg zatvaraca. Otkine pola olovnog vrha. Zezaju izgleda ovi sto su debeli, a meki...
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Stranice: 1 ... 72 73 [74]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: