DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

137933 poruka u 5848 tema- 5790 članova - Poslednji član: MikiF

Октобар 22, 2014, 08:21:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEPUŠKARSKA RADIONICA (Urednik: swift)Puskarska radionica - mi pitamo, mi odgovaramo...
Stranice: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 50   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Puskarska radionica - mi pitamo, mi odgovaramo...  (Pročitano 126342 puta)
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #375 poslato: Јул 27, 2009, 10:44:47 »

Nabavis lepo dozvolu za rezervnu cev. To ti je skoro ista procedura kao i za novu pusku (zahtev, terenska provera... bad) E kad dobijes taj papir, ako ne menjas kalibar sve je OK, ali ako menjas kalibar zahtevaj da ti upisu novi kalibar, kako bi u Zastavi mogli da zaduze cev tog kalibra. Kad ne menjas kalibar ide po automatizmu. Cena je od 7-12 hiljada, zavisi sta hoces. bez nisana je jeftinije jer nema viziranje imontaza...e , sad moze da se desi da ti kazu da trenutno nema, al kad si vec nas i vidi se, mudar covek ( mislim, cim si grobar)ti se meni javi pa ce da vidimo  :Smiley
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
Sloga_1
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #376 poslato: Јул 27, 2009, 03:39:06 »

Cev jedino moze da ti zameni Zastava... uz sve troshkove oko tormentacije i sl.

Imaju neko interno pravilo da cevi ne daju pushkarima.. tj. opet ima neka fora, gde mogu da daju, nekima koji su udaljeni mnogo kilometara...ali sve je to diskutabilno...

Cena zavisi od zahvata koji rade, uglavnom je nerealno skupo... ipak je to drzavna firma..
Jastrebu ako se ovo "daju, nekima koji su udaljeni mnogo kilometara" odnosi na mene fabrika tu nema nista sa tim to je zakon koji vi imate u Srbiji veruj mi da Zatstavu bi bolela manje glava kad nebi morali da menjaju cevi nego naprve novu i prodaju kao sto se to ovde radi pa ako neko oce da promeni nije frka jel svi oni funkcionisu na isti naci.
Kod vas nema alata i puskara koji su klonjeni tim poslovima koliko ja znam.
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #377 poslato: Јул 27, 2009, 04:12:17 »

Ово је стварно бесмислено, за некога ко пуно пуца на стрелишту цијев је потрошна роба, самим тим би замјена цијеви требала бити доста мање компликована, (као што је и мотор у аутомобилу потрошно средство - само код нас треба чуда да промијениш само мотор у аута).
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #378 poslato: Јул 27, 2009, 04:54:03 »

Ma Sloga...imaju neko pravilo, da ne daju pushkarima, koliko se secam, do 100 km rastojanja od fabrike (verovatno zbog konkurencije)... ko je dalje, moze da poruchi...ali sam pushkar ima milion papira da sredi...da dokaze da je cev posle i unishtena i tako to...

Đomla, kod nas se cev smatra praktichno oruzjem...tipa: kad imash cev, sve ostalo mozesh sam da napravish i zloupotrebish...Zato je takva procedura..
Sačuvana

Sloga_1
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #379 poslato: Јул 27, 2009, 06:26:18 »

Ma Sloga...imaju neko pravilo, da ne daju pushkarima, koliko se secam, do 100 km rastojanja od fabrike (verovatno zbog konkurencije)... ko je dalje, moze da poruchi...ali sam pushkar ima milion papira da sredi...da dokaze da je cev posle i unishtena i tako to...

Đomla, kod nas se cev smatra praktichno oruzjem...tipa: kad imash cev, sve ostalo mozesh sam da napravish i zloupotrebish...Zato je takva procedura..
Eto vidis u celom svetu se vodi a mislim i kod nas u Srbiji seriski broj koji se nalazi na kucistu,da je cev ne promenjiva imala bi istoi seriski broj na njoj,ja licno mislim da je taj deo zakona ostao jos od ptvog sveskog rata a ne sumljam da je komunizam produzio sa tim i to se jos sad izrazava.
Imnteresuje me kako i na koji nacin dolaze do cevi strelci u streljackim klubovima koji se takmice po Srbiji i svetu (ako takvi i ima kod nas u Srbiji)
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #380 poslato: Јул 27, 2009, 06:32:51 »

Isto ovako, svi menjaju preko Zastave...

Uzgred, meni skoro, po zameni cevi, rekoshe u MUP-u, kad sam odneo potvrdu... "Dobro je, isti ti je broj cevi kao onaj pre, tako da ne mora nishta da se menja u Oružanom listu"

A ona predjashnja cev je bila Ruska, a ova je nasha...a i nigde se u dokumentu ne pominje nikakav broj... ko koga zaludjuje, `bem li ga...
Sačuvana

slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #381 poslato: Август 05, 2009, 12:38:42 »

Prilikom kupovine montaze napravio sam gresku i kupio preniske nosace pa sad karabin ne
moze da se zakoci.
Sta da radim sa kocnicom?
Mislio sam da je skratim ali mi se ne skracuje jer ce biti ruzno a i
tesko ce moci da se zakoci zbog male duzine.

Na sajtu rusan  sam nasao kocnicu sa uglom od 45 stepeni.
moze li ona pomoci
http://www.rusan.hr/new/modules/news/article.php?storyid=33
Ako ce ovakva da pomogne znate li neku prodavnicu u Srbiji gdje bih je mogao kupiti
Sačuvana
Vlada Tabor
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #382 poslato: Август 05, 2009, 12:57:59 »

Kod nas njihove proizvode prodaje Canona iz Leskovca, makar ja tako vide na Canoninom sajtu.
Sačuvana

MISIM, STA RECI!!!!!
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #383 poslato: Август 05, 2009, 01:50:36 »

jel neko zna cenu njihovih okidaca
http://www.rusan.hr/new/modules/news/article.php?storyid=25
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #384 poslato: Август 05, 2009, 02:15:41 »

U hrvatskoj izmedju 55 i 90 eura
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #385 poslato: Август 07, 2009, 11:59:08 »

Imam problem na svojoj 7.62x39 SKS Simonova...Nova cev...reklamirao sam, "oni" tvrde da je sve u redu...

Pri jedinachnom pucanju (ne poluautomatski) jedva rukom odbravim zatvarach. Izuzetno veliki napor je potreban... Verovatno se isto deshava i pri poluautomatskoj paljbi, ali se ne primecuje (dok ne pukne izvlakach)

Pokushao sam da ubacim opaljenu chauru ruchno u cev..pri kraju teshko ulazi i josh se teze vadi...ali je interesantno da i pun metak teshko ulazi do kraja...ali lakshe se vadi...

Uglavnom, pun metak, normalno izbaci pri povlachenju zatvaracha unazad...ali vec opaljenu chauru uz neverovatno mnogo muke...znachi moram da oblozim ruchitzu nekom krpom, da mi se ne useche u ruku i nalegnem telom na zatvarach, da bih odbravio...

Predlozi, ideje, saveti...
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #386 poslato: Август 08, 2009, 08:21:55 »

Vrati je u servis, definitivno nesto nije u redu sa lezistem cim nece da se lagano zabravi ili nemozes rukom da do kraja ubacis metak.

To puskar mora da sredi
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #387 poslato: Август 08, 2009, 08:32:44 »

Tu se mora napraviti otisak lezista. Mislim da bez toga nece moci nista dalje da se uradi.
Na osnovu njega ces imati jasnu sliku njenih mana
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #388 poslato: Август 08, 2009, 09:35:22 »

Vracena je u servis na reklamaciju...bila mesec dana kod njih...pucali kazu 10 metaka i tvrde da je bilo sve u redu...

Ali, nije sve u redu... i dalje je stanje nepromenjeno..
Sačuvana

kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #389 poslato: Август 08, 2009, 09:21:24 »

odnesi im ponovo
i idite zajedno na probno pucanje spiteful
Sačuvana
Stranice: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 50   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: