DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 09:10:18
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEPUŠKARSKA RADIONICA (Urednik: swift)Puskarska radionica - mi pitamo, mi odgovaramo...
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 76   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Puskarska radionica - mi pitamo, mi odgovaramo...  (Pročitano 349391 puta)
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #15 poslato: Август 09, 2008, 07:34:24 »

Majstor Tozo,
Jedno strucno pitanje,,nije bezobrazno. Cheesy

Nosim se mislju da Uradim nesto sto su drugi vec uradili /dr Mita/ ali sa nekim dodatcima.
Preradio bi jedan 30-06 na 9.3x62. Vec vidjeno.Ali bi skratio sanduk na 2/dva/ metka.
Jednostavno ga izglodao.E sad se tu javlja problem bravljenja poklopca magacina,i jos 100 cuda.Dali je to izvodljivo, jel to neko uradio.

Druga, laksa stvar, je da zelim sinu na cevi. Da sinu 6/7 mm mm, kao na sacmari, sa podesivim nisanima/mehanickim/i padajucim plocicama za 50.100.150 met. Sina ventilirajuca ili ne , radlovana ili zl***ljena po duzini.Nikada tu nebi stavio optiku.
Sta mislis... Wink
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Sloga_1
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Август 09, 2008, 08:27:15 »

Je bo te Swile  Shocked tisi postao novi dezajner za puske  Cheesy Cheesy Cheesy
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #17 poslato: Август 09, 2008, 08:34:00 »

Je bo te Swile  Shocked tisi postao novi dezajner za puske  Cheesy Cheesy Cheesy

A, jel si video.. Wink Kako ti se svidja moj design.
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #18 poslato: Август 09, 2008, 04:30:45 »

Majstor Tozo,
Jedno strucno pitanje,,nije bezobrazno. Cheesy

Nosim se mislju da Uradim nesto sto su drugi vec uradili /dr Mita/ ali sa nekim dodatcima.
Preradio bi jedan 30-06 na 9.3x62. Vec vidjeno.Ali bi skratio sanduk na 2/dva/ metka.
Jednostavno ga izglodao.E sad se tu javlja problem bravljenja poklopca magacina,i jos 100 cuda.Dali je to izvodljivo, jel to neko uradio.

Druga, laksa stvar, je da zelim sinu na cevi. Da sinu 6/7 mm mm, kao na sacmari, sa podesivim nisanima/mehanickim/i padajucim plocicama za 50.100.150 met. Sina ventilirajuca ili ne , radlovana ili zl***ljena po duzini.Nikada tu nebi stavio optiku.
Sta mislis... Wink

Pozdrav ĐAPE!Na kom karabinu misliš?
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #19 poslato: Август 09, 2008, 08:04:09 »

Tozo,majstore
A na koji da mislim i to da krbuljam..M-70 Zastava.Koji drugi Cheesy
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #20 poslato: Август 09, 2008, 08:19:30 »

Zaboravih,
Zasto 2 metka i sanduku, pa da bude tanka, vitka, a uradim novi kundak u mannlicher stilu,cev 558,cev sa sinom i padajucim plocicama za 50.100.150 met,cal 9.3x62, gravura plitka arabeska sa vepricem koga oblajava balkanac, akcija u hromu sa sve zatvaracen,zatvarac u mannlicher stilu, pozlaceni okidac, stolarija u bordo serlach-u, plocica sa inicijalima na pistoljskom rukohvatu crveni pahmajer, nema optike, sportski brate, ko je nebi pozeleo...

Aaa, moze,
RY, sta kazes...
Danilo, Max, Raso...ostali, da radim ovaj projekt.
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Август 09, 2008, 08:47:28 »

Zaboravih,
Zasto 2 metka i sanduku, pa da bude tanka, vitka, a uradim novi kundak u mannlicher stilu,cev 558,cev sa sinom i padajucim plocicama za 50.100.150 met,cal 9.3x62, gravura plitka arabeska sa vepricem koga oblajava balkanac, akcija u hromu sa sve zatvaracen,zatvarac u mannlicher stilu, pozlaceni okidac, stolarija u bordo serlach-u, plocica sa inicijalima na pistoljskom rukohvatu crveni pahmajer, nema optike, sportski brate, ko je nebi pozeleo...

Aaa, moze,
RY, sta kazes...
Danilo, Max, Raso...ostali, da radim ovaj projekt
Od kada su Feničani izmislili novac,nebi trebalo da imaš problema da dođeš do onog što želiš!Međutim,koliko se taj "projekat" isplati'Po meni uopšte ne.Prilikom izrade karabinskog kundaka imeš neke zakonitosti koje moraš ispoštovati.Hoćeš "MUŠKI" kalibar a praviš dečiju puškicu.Zašto stanjivati?Kundak može da se uradi elegantno i na postojeći 98.Imam ja za tebe jedan predlog.Sračunaj sve troškove i vidi koliko je to para.Po mojoj nekoj gruboj matematici izađe oko 500 evra.Danas sam gledao u radnji ČEŠKE karabine cena im je 51.000din.Savršena proverena stvar.I za te pare onda imaš dva karabina.Lično bih tako uradio.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #22 poslato: Август 09, 2008, 09:42:51 »

Od kada su Feničani izmislili novac,nebi trebalo da imaš problema da dođeš do onog što želiš!Međutim,koliko se taj "projekat" isplati'Po meni uopšte ne.Prilikom izrade karabinskog kundaka imeš neke zakonitosti koje moraš ispoštovati.Hoćeš "MUŠKI" kalibar a praviš dečiju puškicu.Zašto stanjivati?Kundak može da se uradi elegantno i na postojeći 98.Imam ja za tebe jedan predlog.Sračunaj sve troškove i vidi koliko je to para.Po mojoj nekoj gruboj matematici izađe oko 500 evra.Danas sam gledao u radnji ČEŠKE karabine cena im je 51.000din.Savršena proverena stvar.I za te pare onda imaš dva karabina.Lično bih tako uradio.

Joj Tozo,
pusti racionalnost,isplativost,i sl. Ja imam par karabina u .30-06
Obezvredjujes mi logiku. Cheesy

Pa to i jeste Muska , viteska puska. Izacice to na 3.8 kg. zive vage. Jel i dvokuglara igracka? Nije naravno.
Ali cenim tvoj pogled. Stvari treba posmatratim iz vise uglova. Casa je do pola puna ili prazna? Ko ce ga znati. Ja samo zelim moju viziju. Dali je tehnicki izvodljivo...e to ce da vidimo.Ti poznajes materiju.
Nisi mi odgovorio na pitanje, hoces li...
Cenio bi to. A jel ti se svidja moja "kontracepcija"., a, pusti kolko to kosta. Wink
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Август 09, 2008, 09:59:06 »

Ako hoćeš da ti ja radim onda moraš mene slušati!Neću da smanjujem magacin i neću da postavljam šinu.Postoje određeni preseci kundaka koji se moraju(ZAPAMTI)ispoštovati.Kod mene nevaži ono da sa parama možeš sve.KOD MENE NEMOŽEŠ!Ima ono što može i ono što ne.Svi mi imamo neki svoj san da napravimo pušku po našem ukusu.Ali!!Želje su jedno a tehničke mogućnosti drugo.Mislim da bi stvarno trebao da održiš svoje obećanje i dođeš do mene.Tada ću ti potanko u "AS-u"obrazložiti sve loše kao i dobre strane tvog projekta.Mislim da će mo dogovorom doći do zajedničkog rešenja!POZDRAV
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #24 poslato: Август 09, 2008, 10:29:52 »

Ako hoćeš da ti ja radim onda moraš mene slušati!Neću da smanjujem magacin i neću da postavljam šinu.Postoje određeni preseci kundaka koji se moraju(ZAPAMTI)ispoštovati.Kod mene nevaži ono da sa parama možeš sve.KOD MENE NEMOŽEŠ!Ima ono što može i ono što ne.Svi mi imamo neki svoj san da napravimo pušku po našem ukusu.Ali!!Želje su jedno a tehničke mogućnosti drugo.Mislim da bi stvarno trebao da održiš svoje obećanje i dođeš do mene.Tada ću ti potanko u "AS-u"obrazložiti sve loše kao i dobre strane tvog projekta.Mislim da će mo dogovorom doći do zajedničkog rešenja!POZDRAV

Eto ti sad...
Vrsis pritisak na mene.
pusti mane mog projekta....Jel to nece da funkcionise,..Zapravo jel je to neko ikada uradio.
Mozda oce ljudi da znaju. Mozda ima jos takvih kao ja.  Cool
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Август 09, 2008, 10:38:12 »

Bojim se da neće! Wink
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #26 poslato: Август 11, 2008, 07:36:58 »

Prvo da ubedimo Tozu da nam ne treba miner nego puškar  Grin ondak sledeća stvar je da to uradi bez para u reklamne svrhe i to pre roka, ondak i ako nešto ne valja ima da se raspišemo da je to čudo nevidjeno (to se vika marketing)... zbog ovog projekta počeću da te zovem Mrkonjić, Tozu od sad zovem Izvodjač nas boraniju zovem partijski drugovi ostale forumaše i javno mnjenje široke narodne mase,puška je projekat Feketić-Feketić via Feketić ... imal* ko šta da doda nema... AJD SAD SVI NA SVOJE RADNE ZADATKE... Grin Grin Grin
pa ako me se drugovi ste za dan bezbednosti, sete a ako ne nema veze... Grin Grin Grin
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #27 poslato: Август 11, 2008, 10:36:47 »

Zaboravio sam neverne Tome,kolebljivce i sve one što ne veruju da to što si ti smislio nije prava stvar to su zavrbovani,šačica,agenti i strani plaćenici... Grin Grin Grin
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #28 poslato: Август 11, 2008, 11:20:43 »

Citat
Zaboravih,

Aaa, moze,
RY, sta kazes...
Danilo, Max, Raso...ostali, da radim ovaj projekt.
sounds good samo pazi da ne pretaras

Moj Ruger No1 cu najverovatnije cekati 4-5 meseci. Nema ih na zalihi u 9.3x74R...tisuncezareno
Kada stigne okovacu ga mesinganim ekserima..kao Vinetou Grin
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Август 11, 2008, 04:22:50 »

Prvo da ubedimo Tozu da nam ne treba miner nego puškar  Grin ondak sledeća stvar je da to uradi bez para u reklamne svrhe i to pre roka, ondak i ako nešto ne valja ima da se raspišemo da je to čudo nevidjeno (to se vika marketing)... zbog ovog projekta počeću da te zovem Mrkonjić, Tozu od sad zovem Izvodjač nas boraniju zovem partijski drugovi ostale forumaše i javno mnjenje široke narodne mase,puška je projekat Feketić-Feketić via Feketić ... imal* ko šta da doda nema... AJD SAD SVI NA SVOJE RADNE ZADATKE... Grin Grin Grin
pa ako me se drugovi ste za dan bezbednosti, sete a ako ne nema veze... Grin Grin Grin
Jeste li videli sada šta znači PLAVA KRV.Kada je gusto pomeša se sa sitnom boranijom.E MAX neće moći!Swile će tebi odrediti Odgovoran zadatak.Pa makar i da pevaš partijsku himnu! Grin Grin
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 76   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: