DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 08:46:47
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEPUŠKARSKA RADIONICA (Urednik: swift)Puskarska radionica - mi pitamo, mi odgovaramo...
Stranice: 1 ... 73 74 [75] 76   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Puskarska radionica - mi pitamo, mi odgovaramo...  (Pročitano 349388 puta)
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1110 poslato: Фебруар 25, 2019, 11:28:08 »

Nije bas sve tako jednostavno.Stavi i zalepi.Dugacka prica poceh da pisem postupak pa odustah da se nebi ponavljao.
Imas negde to lepo napisano ranije i ovde a i preko taraba kod komsija do u detalja.
Uglavnom prvo sina pikatini treba da se dovede da bude gore ravna to jest prava i da takva ostane i posle  bedinga i posle pritezanja.
Ako ona nije ravna  i donji deo prstenova nece biti ravan  vec ce optika leci na ivice donjeg dela i oni ce posle pritezanja vijaka prstenova  utrcati u optiku[ kao u onu sto ti je nudjena da kupis  ...
Znalcu treba za sve to pola sata najvise a meni je potrebno najmanje dva cela  radna dana. hi
Hvala na odgovoru. Svakako cu posao poveriti puskaru. I u pitanju su dvodelne baze.
Sačuvana
coolerns
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1111 poslato: Фебруар 25, 2019, 02:57:37 »

Mozda zavisi i od puske tj tipa montaze. Ja imam Warne na CZ 550 i tu je drugaciji sistem u odnosu na Zastavu. Ja moju nisam lepio i nije mrdnula ni posle stotinak hitaca .243 kalibra.
Sačuvana
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1112 poslato: Фебруар 25, 2019, 03:37:40 »

Zboravih, puška je Muser M18 .308w, dvodelne warne baze i warne skidajući prstenovi.
Sačuvana
deepforest
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1113 poslato: Фебруар 28, 2019, 10:34:09 »

Poštovane kolege, zanima me jedno i molim za savet, kako i da li je moguće olakšati preklapanje kod pralamače a u pitanju je ruski kip laug IZ 18? Naime, prilikom preklapanja puške kod prepunjavanja treba malo više sile da da se ista prelomi a zatim i vrati. Nešto gledajući jedina ideja za rešenje tog problema je pokušaj poliranja dodirnih delova podkundaka i glave puške jer ti delovi naležu jedan na drugi i oni su uzrok težeg prelamanja ili je možda problem kod podkundaka jer je urađen novi pa sumnjam da nije ostao malo nategnutiji? Molim za savet i mišljenje iskusnijih ili onih koji su imali sličnih problema. Hvala unapred
Sačuvana
grom990
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1114 poslato: Септембар 21, 2019, 07:02:22 »

Pozdrav kolege da li neko zna kojem majstiru da se obratim ili neko mesto gde bih mogao da kupim kočnicu za karabin, zamena umesto leptir kočnice? Hvala unapred
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1115 poslato: Септембар 21, 2019, 04:07:27 »

Javi se kolegi Stalceru.
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1116 poslato: Септембар 23, 2019, 03:35:10 »

Ako može jedno pitanjce. Naime  vidim da se u Čačku proizvode između ostalog rajberi i Go no GO kontrolnici kalibara .
Ukratko zanimalo bi me može li prodaja tih alata fizičkom licu ili treba da se ima neka firma.
Mislim da se nude na e bay -u no opet ne znam važi li to za fizička lica.
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1117 poslato: Септембар 23, 2019, 04:14:52 »

Mislim da ne prodaju fizickim licima,koliko sam se licno uverio u telefonskom razgovoru sa njima,ali to sto pominjes ima u ostatku sveta,slobodno na prodaju.Za slicne novce,dodao bih slobodno,..
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1118 poslato: Септембар 23, 2019, 05:30:18 »

Na e bay-u se nude za sve kalibre konkretno za 8×57 zajedno sa kontrolnicima za čeoni zazor oko 130 $. Tu gdje sam ja gledao su sve iz Srbije ili ukrajine .
Problem mi je šta ne baratam sa jezikom a nemam ni pojma o informatici. Morat ćemo naćnekog da malo uskoči ako se odlučim.
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1119 poslato: Септембар 23, 2019, 06:13:49 »

Pogledaj BROWNELLS ili MIDWAY USA,tu bi trebalo da bude,ao nema trazi druge US sajtove,mora biti negde na prodaji.Takodje pretrazuj sa pojmovima kao sto su gunsmith supplies ili gunsmith tools shops i slicno.Treba malo prelistavati dok se ne dodje do cilja.Pozz
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1120 poslato: Септембар 23, 2019, 06:17:50 »

Najvazniji detalj je da imas internet karticu za kupovinu preko interneta,ako nemas idi u banku i otvori racun,odlicna stvar.Ja sam to do sada koristio vise puta,vrlo prakticno,pouzdano.
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1121 poslato: Септембар 23, 2019, 06:23:04 »

Pa morat ću se snać, malo ću pročačkati ima tu još alata koji nisu preskupi a dobro bi došli. U svakom slučaju hvala na informaciji.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1122 poslato: Септембар 24, 2019, 02:01:04 »

To su alati za profesionalnu upotrebu i nisu namenjeni licima koji za  to nisu ovlasceni to jest strucni.Zato verovatno  i nisu u slobodnoj prodaji u Srbiji.
Sto se tice kupovine preko Brownelsa iz Srbije oruzarskog alata oni   ispituju pre prodaje  i za najobicniju celicnu rotacionu cetku tako da je sve to dostupno samo za okolne zemlje za nas ovde nazalost nije. hi
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1123 poslato: Септембар 24, 2019, 02:17:50 »

Ja sam kupovao preko Brownellsa vise puta,izmedju ostalog i roto cetku,nisam imao problem u smislu dodatnih pitanja,uostalom ukoliko postoji restrikcija na izvoz,pored takvog artikla je to jasno naznaceno.Sve drugo za krajnjeg kupca je nevazno,a prodavac bi isto naznacio za koje zemlje se sme ili nemoze izvoziti.Alati za leziste su slobodni za prodaju,to sam malocas pogledao,nema restrikcija i sl.
Ukoliko nasi organi na carini imaju drugo misljenje ili je uvoz takvih alata nedozvoljen to je druga prica.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1124 poslato: Септембар 24, 2019, 08:11:09 »

Pa neka od pitanja  kod Brownelsa za roto cetku koja se izmedju ostalog koristi i prilikom sporog bruniranja rdjanjem ,  su bila i dali sam pripadnik vojske ili policije , dali se profesionalno bavim oruzarskim zanatom i sl..
Da neko ko nije oruzar i sl od nas iz zemlje Srbije  kupi od Cacana rajber za leziste isto tako ni govora nema.
A napolju preko taraba na primer u Nemackoj  takvih problema naravno nema.  rtfm

Sačuvana
Stranice: 1 ... 73 74 [75] 76   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: