DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 06:37:48
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Dvogledi-marke i uvecanja  (Pročitano 74950 puta)
rileman
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #120 poslato: Март 22, 2013, 12:09:59 »

BR javi se u TROFEJ d.o.o. 011/28-62-037,oni uvoze MINOX i za Snajper.
Zeleo bih da prenesem svoje iskustvo sa Minox BV 8x40 i uvoznikom gore navedenim.
Iako sam ovaj dvogled mogao uzeti u inostranstvu za 30% manji iznos kupio sam u BG zbog "garancije". Posle 6 meseci na okularima su verovatno popucale gumice koje su osiguravale podesavanje za gledanje sa naocarima, moje skromno misljenje.
Pomenuti "Serviser" trazi da platim 50 e za troskove slanja u Nemacku i ako reklamacija ne bude opravdana naravno ostajem bez 50e i placam popravku.
Naravno nigde na prevodu i uputstvu nije ova stavka navedena.
Sačuvana
Nelle
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #121 poslato: Март 22, 2013, 01:47:43 »

Zeleo bih da prenesem svoje iskustvo sa Minox BV 8x40 i uvoznikom gore navedenim.
Iako sam ovaj dvogled mogao uzeti u inostranstvu za 30% manji iznos kupio sam u BG zbog "garancije". Posle 6 meseci na okularima su verovatno popucale gumice koje su osiguravale podesavanje za gledanje sa naocarima, moje skromno misljenje.
Pomenuti "Serviser" trazi da platim 50 e za troskove slanja u Nemacku i ako reklamacija ne bude opravdana naravno ostajem bez 50e i placam popravku.
Naravno nigde na prevodu i uputstvu nije ova stavka navedena.

Kolega rileman, probaj sa inspekcijom, a ako to ne uspe - kod advokata. Nemaju pravo na troškove slanja sigurno!
P.S. Troškovi advokatskih usluga, ako ih budete imali, takođe je trgovac u obavezi da Vam ih nadoknadi.

Rešenje ne mora (nije sigurno da će) biti brzo, ALI JE VEOMA SIGURNO.

Nadam se da sam pomogao. hi
Sačuvana
kuganakovo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #122 poslato: Фебруар 06, 2014, 07:41:21 »

interesuje  me dvogled PORST 10x50 imam u ponudi da kupim i treba za sve vrste lova od jutra pa do cekanja svinja u suton i noc
Sačuvana
slobo
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #123 poslato: Фебруар 07, 2014, 11:08:38 »

Pozdrav kolegama!
I ja sam tu temu skinuo sa dnevnog reda.
Naime,prosle godine,u Oktobru mjesecu,sam
kupio Steiner "Ranger Pro" 8x56.
Sta reci,dvogled je super,kako po danu
tako i u kasnom sumraku.Mnogo je bolji
od Minoxa,jer sam imao priliku da
usporedim obije marke.
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #124 poslato: Мај 26, 2014, 09:05:09 »

Kada sam video nisam mogao da verujem.u magnumu u jagodini Leupold dvogled a made in kina.zavrsna obrada je prica za sebe.odmah sam ga vratio prodavcu,jer nisam imao zelju da pogledam kroz njega
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #125 poslato: Мај 26, 2014, 01:41:24 »

Kada sam video nisam mogao da verujem.u magnumu u jagodini Leupold dvogled a made in kina.zavrsna obrada je prica za sebe.odmah sam ga vratio prodavcu,jer nisam imao zelju da pogledam kroz njega

Možda si dobro postupio, a možda je u pitanju predrasuda koja i nije osnovana. Mislim, ako je jaka firma kao Leupold dozvolila da se njeno ime nalazi na nekom proizvodu, vjerovatno je i urdaila kontrolu kvaliteta proizvoda. A možda i nisam u pravu. I na tarabi piše...
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #126 poslato: Мај 26, 2014, 02:12:53 »

Ovom je cena oko 22hiljade a uvecanje 8x42 prva optika mi je bila Leupold a kada sam video ovog kineza  bas sam se razocarao u njih.kao i kada sam u bg video dvogled Nikon Monarh takodje kinez za 50 hiljada.za te pare moze da se uzme ocuvan swarovski koji je svetlosnu godinu iznad ovih
Sačuvana
kuganakovo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #127 poslato: Новембар 15, 2014, 09:36:08 »

kako se pokazala NORKONIJA ima ga u Snajperu
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #128 poslato: Новембар 15, 2014, 10:31:29 »

Ja sam dobio iz USA pre 3 godine  Leupoldov dvogled  Rogue 8x42 isto na njemu pise made in kina. Kod nas kosta oko 200 evra. E to je vec problem sto nasi ovde deru sa cenama a da kosta 100 evra trke bi ga uzimali.
Za dvogled imam sve pohvale, neka ima samo malo spoljne svetlosti dobro se i jasno vidi po mraku. Slika je cista, nije tezak.
Kinezi imaju robu za sve slojeve drustva. Nokia je made in kina pa je najskuplji telefon. Sve se radi u kini. Bitna je kontrola kvaliteta. A Leupold nije lud da prodaje lose proizvode, previse je to ozbiljna fabrika.  hi
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #129 poslato: Октобар 28, 2016, 10:56:34 »

pozdrav jel imao neko iskustva sa  dvogledom docter 10x40b, kakav je to dvogled, koliko vrijedi polovni i kakav je u sumrak, rijec  je o ovom dvoglud
Sačuvana
Joomla
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #130 poslato: Октобар 30, 2016, 09:39:59 »

Imam njihov optički nišan iz klasik serije. Kupio sam ga novog i jako sam zadovoljan. Kvalitet optike je na najvišem nivou kao i mehanika. To mi je potvrdio i vlasnik optics tradea koji ima puno iskustva u tom polju.

Jednom prilikom sam izgubio gumu  okulara, (zakacio sam optiku na čeki) Pisao sam Docteru gde mogu da nabavim i oni su mi poslali novu bez ikakve nadoknade. Ozbiljna firma, naslednik Zeiss Jene.

Pozz
Sačuvana

svi za jednog, 8mm-06 za svinje by Pedja
vajsmiler
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #131 poslato: Октобар 30, 2016, 03:27:47 »

Carl Zeiss Jena Silvamar 6x30

Sačuvana
matakata
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #132 poslato: Мај 10, 2017, 03:06:30 »

Nameravam da uzmem dvogled, pa čitajući ranije postove dosao sam do zaključka da je minox najbolji odnos kvalitet-cena i to u 10x42(44). E sad imam jedno pitanje ako može neko od kolega da odgovori, naime interesuje me sta mu znace ona slova ispred oznake uvećanja BF, BD, BV pa onda 10x42... S ta slova mu i znacajno menjaju cenu.
Sačuvana
dzudzubajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #133 poslato: Мај 11, 2017, 09:55:37 »

Kolega, ta slova označavaju seriju proizvođača, npr u slučaju minoxa možeš ovde pogledati koje su razlike između modela: http://www.minox.com/index.php?id=binoculars&L=1
BF je najjeftinija serija, dok su HG najskuplji modeli.

Brojevi označavaju uveličavanje i veličinu objektiva, npr 10x42 znači da dvogled ima uvećanje 10x sa veličinom (prečnikom) objektiva od 42mm.

Od mene preporuka za nikon prostaff 7 10x42, on je oko 27.000 din i odličan je za te pare.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: