DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 05, 2019, 09:43:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bezbedno rukovanje i upotreba oruzja  (Pročitano 66388 puta)
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #90 poslato: Јануар 16, 2014, 02:43:02 »

Ćira..  hi
Sačuvana

Mladen Vasic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

PREDman

« Odgovor #91 poslato: Јануар 16, 2014, 04:48:12 »

Svasta lola umije...  hi  good
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #92 poslato: Јануар 16, 2014, 05:00:56 »

Dobro je kad te metnu u novine....samo da nisu one zadnje strane..  rtfm
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
kos
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #93 poslato: Август 04, 2014, 09:14:31 »

poslato: Август 02, 2014, 07:42:50 
Započeo goranv - Poslednja poruka AcaNik
Први утисци мокри Sad
Значи као да смо ловили у пиринчаним пољима Sad све је под водом. ретко где да није. Буквално нам је често вода улазила у чизме. Ерос је био као допингован! Појма немам одакле му снаге.
Ово је сувљи део.
http://s206.photobucket.com/user/aleks34/media/2f8d0c394bac1bff8fbbe8cbf80765adf4a7a3784958c003cca273860eb3af7d_zpsfcc4c6d4.jpg.html
 Opet jedna situacija u lovu gde se nepostuju pravila bezbednosti, odnosno lovci nemaju na sebi markere u bojama predvidjenim za koriscenje u lovu.
Dobar pogled
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #94 poslato: Август 05, 2014, 10:28:39 »

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/stefanovic-ispitacemo-vojni-kamp-za-decu-clanak-1494929
sta mislite o ovome
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: Август 05, 2014, 06:47:59 »

Sta ti mislis o tome?
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #96 poslato: Август 05, 2014, 09:14:56 »

mislim da treba zabraniti call of duti i ostala propagandna comp. sr anja
ne znam dal je tacno da ih uce da mrze druge veroispovesti to ne podrzavm(sumljam da ih je tome iko ucio)
ali po ovome sto pricaju nvo
onda bi trebalo zabraniti sve streljacke  strelicarske sportove
jer tamo uce decu da pucaju iz pravog oruzja... pioneer

sto je lose pevati srpsku himnu i voleti svoju zemlju.

Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #97 poslato: Август 06, 2014, 04:05:36 »

hi hi hi
Sačuvana
tomo vrbas
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #98 poslato: Август 06, 2014, 08:21:42 »

E da je srece da smo imali vise takvih kampova nebi danas ostali bez pola drzave i nebi toliko izdajnika,pedera,narkomana i raznih NVO organizacija setalo nasom lepom Srbijom za koju su nasi preci toliko krvarili!A sto se tice usadjivanja nacinalne mrznje kako oni prema nama tako mi treba prema njima kad mogu "oni"  "Srbe na vrbe" ili "Srbe pod led"sto bi ih mi voleli i treba nauciti decu da je najgore vreme bratstva i jedinstva proslo i bilo najpogubnije vreme za nas Srbe.Dok su nas ucili"ko nas kamenom mi njega hlebom" ili "kad ti neko lupi samar ti mu okreni i drugi obraz" oni su svoju decu ucili da su najbolji Srbi mrtvi Srbi.I najgore po nas je sto su mnogi svoju cast i patriotizam zamenili za jednu "crtu" zutog ili belog.
Sačuvana
sniper miki
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #99 poslato: Август 06, 2014, 08:47:35 »

Uvijek smo drugima pravili drzave zato nam i jes ovako...da u svojoj drzavi nesmijes reci da si Srbin angry2
Sačuvana
goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #100 poslato: Септембар 29, 2014, 09:54:08 »

Citat kolege KOSa:

Mali podsetnuk za velike lovce!
Zabrane u lovu
Član 76.
Zabranjeno je loviti lovostajem zaštićenu divljač:
1)    ako je ugrožena požarom, poplavom, snežnim nanosima, poledicom i drugim elementarnim nepogodama;
2)    krupne divljači prigonom, pogonom ili psima, osim divlje svinje, vuka, šakala i lisice;
3)    upotrebom reflektora (farova), baklji i drugih veštačkih svetlosnih izvora (osim u lovu na divlju svinju, vuka, šakala i lisicu), aeronautičkih mašina, ogledala, elektronskih uređaja, audio uređaja i živih mamaca, kao i upotrebom hrane sa omamljujućim sredstvima;
4)    upotrebom pasa koji nisu lovački rasni psi, pasa koji nisu vakcinisani i obeleženi u skladu sa propisima kojima se uređuje veterinarstvo i pasa onih rasa čija upotreba nije predviđena lovnom osnovom;
5)    upotrebom sokola i drugih ptica grabljivica u lovištima u kojima takav način lova nije predviđen lovnom osnovom;
6)    upotrebom luka i strele i samostrela u otvorenim lovištima, kao i u ograđenim lovištima u kojima takav način lova na krupnu divljač nije predviđen lovnom osnovom;
7)    zamkama ili klopkama, a ptice pomoću lepkova, mreža i kućica sa mrežom ili pomoću drugih sredstava za masovno hvatanje, odnosno uništavanje ptica;
Cool    gađanjem iz motornog vozila i gaženjem motornim vozilom;
9)    vojničkim oružjem i vojničkom municijom;
10)    sitnu divljač puškom sa olučenim cevima, puškom sa neolučenim cevima koja prima više od dva metka, kao i poluautomatskom puškom sa neolučenim cevima koja nije reducirana na dva metka;
11)    krupnu divljač puškom sa neolučenim cevima, osim divlje svinje;
12)    ostalim nehumanim metodama i sredstvima koja mogu da izazovu lokalni nestanak ili ozbiljan poremećaj u populaciji divljači.

Stav 3 je jasan po tom pitanju. I ovo je vazeci Zakon o lovstvu i divljaci Republike Srbije.
Ja nisam nigde video da ovde pise da se mogu koristiti vadilice bilo kakve vrste.

Dobar pogled

Pošto se polemiše o bezbednosti u temi lov divlje patke,rekoh sebi da se polemika nastavi ovde,uz jedno pitanje na koje se odnosi iz stavke 10 gore navedenog zakona koji je kolega KOS postavio u temi lov divlje patke.
Pitanje je svakako simpaticno,a i ako moze da mi odgovori kolega KOS,pošto vidim da je dosta upoznat sa zakonom.
Kako mi koji imamo poluautomate i reducir ili reduktor u magacinu i koji je obezbedjen na dva patrona,pitam za moj slucaj,pošto posedujem poluautomat IŽ MP153,kako a da ne stavim treci u cev ili moram da repetiram pre nego fazan,patka,guska izleti? Reduktor je svakako original fabricki!
Sačuvana
kos
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #101 poslato: Септембар 30, 2014, 04:07:33 »

Pošto se polemiše o bezbednosti u temi lov divlje patke,rekoh sebi da se polemika nastavi ovde,uz jedno pitanje na koje se odnosi iz stavke 10 gore navedenog zakona koji je kolega KOS postavio u temi lov divlje patke.
Pitanje je svakako simpaticno,a i ako moze da mi odgovori kolega KOS,pošto vidim da je dosta upoznat sa zakonom.
Kako mi koji imamo poluautomate i reducir ili reduktor u magacinu i koji je obezbedjen na dva patrona,pitam za moj slucaj,pošto posedujem poluautomat IŽ MP153,kako a da ne stavim treci u cev ili moram da repetiram pre nego fazan,patka,guska izleti? Reduktor je svakako original fabricki!

Zasto trositi reci, jer ti da si hteo da lovis sa puskom sa dva metka  ti sigurno ne bi kupio petometku. Rado cu ti odgovoriti , ali mi prvo reci sta je presudilo kod tebe da kupis poluautomat.
Dobar pogled
Sačuvana
goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #102 poslato: Октобар 05, 2014, 09:35:59 »

Zasto trositi reci, jer ti da si hteo da lovis sa puskom sa dva metka  ti sigurno ne bi kupio petometku. Rado cu ti odgovoriti , ali mi prvo reci sta je presudilo kod tebe da kupis poluautomat.
Dobar pogled

Ovo apsolutno nije bio odgovor na moje prosto postavljeno pitanje i samim tim nema razloga za dalje komentarisanje...
Sačuvana
Hunter_CRO
Junior
**
Van mreže Van mreže

Tko umre na jesen, za njega nema zime...

« Odgovor #103 poslato: Август 10, 2016, 11:42:41 »

Ne znam drži li se itko toga, pa i u karabine stavljaju 5 + 1 u cijev, svega ima...
A da bi bilo po slovu zakona što se PA pušaka tiče dolaskom u lovište 1 u cijev, 1 u spremnik, zakoči i šta Bog da... 
Sačuvana

Beretta S55 12/70
Sabatti Rover 870 LH 30-06
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #104 poslato: Октобар 04, 2016, 05:54:33 »

Kod mene jedan lovac "iskusan" ima automatsku kocnicu a uvek mupuska otkocena... kada prolazi kroz trnje drzi prst na okidacu... uvek bezim od njega  lol

Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: