DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161374 poruka u 7276 tema- 6983 članova - Poslednji član: blorist

Новембар 21, 2019, 12:37:48
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bezbedno rukovanje i upotreba oruzja  (Pročitano 65837 puta)
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #15 poslato: Август 01, 2008, 11:17:09 »

Dok je punio municiju mora da mu je zvonio telefon.Pa krenuo iz početka.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

>>>>>---------------->

« Odgovor #16 poslato: Август 01, 2008, 11:23:20 »

Po nekoj mojoj laichkoj proceni, ovo je moglo da nastupi recimo od ispaljenja 12/76 metka iz lezishta 12/70...ili slichna greshka....da je bilo strano telo u cevi, sneg ili blato pri vrhu, cev bi verovatno pukla negde na polovini ili dalje ka ustima..
Sačuvana

Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #17 poslato: Август 01, 2008, 11:26:57 »

Eventualno, moguce da je neko koristio neodgovarajuci barut za punjenje municije. Mozda neki za ili iz karabinske municije...
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Август 01, 2008, 11:40:07 »

Neznam šta je.Ali je imao sigurno"BUJNU"maštu!

Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #19 poslato: Август 02, 2008, 01:44:19 »

Zanimljiva podtema Tozo. Moje misljenje je da je pre u pitanju delomicno ili potpuno zacepljena cev, a takodje je moduce i da je preterano sa kolicinom sacme. Mislim da punjenje "karabinskim" barutima ne bi moglo dovesti do ostecenja pampurace, dapace, iz iskustva starijih reloadera pre bih rekao da su sacmani baruti opasniji za karabine nego li "karabinski" za pampurace!
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Август 02, 2008, 02:24:38 »

Zanimljiva podtema Tozo. Moje misljenje je da je pre u pitanju delomicno ili potpuno zacepljena cev, a takodje je moduce i da je preterano sa kolicinom sacme. Mislim da punjenje "karabinskim" barutima ne bi moglo dovesti do ostecenja pampurace, dapace, iz iskustva starijih reloadera pre bih rekao da su sacmani baruti opasniji za karabine nego li "karabinski" za pampurace!
Ma punio naučnik sam.Ko zna štaje i koliko stavio unutra.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #21 poslato: Август 02, 2008, 11:03:09 »

Ne bih se slozio sa tom teorijom. Karabinski baruti su mnogo brzi, brze sagorevaju i prave vece pritiske.

Cev sachmarica je pri vrhu obichno sve tanja i tanja. Najjacha je u lezishtu metka. Pri zachepljenju na vrhu, kada upadne zemlja ili sneg, obichno cev se "rascveta" negde pri kraju, ili redje na sredini. Ovo na fotografiji je rezultat nekog naglog i velikog pritiska, koji je izazvao detonaciju.

Takodje, treba obratiti paznju, pri punjenju patrona, da se barut ne kompresuje chepom, jer suvishe pritisnut barut, dobija detonirajuca svojstva!
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Август 02, 2008, 11:23:06 »

Ne bih se slozio sa tom teorijom. Karabinski baruti su mnogo brzi, brze sagorevaju i prave vece pritiske.

Cev sachmarica je pri vrhu obichno sve tanja i tanja. Najjacha je u lezishtu metka. Pri zachepljenju na vrhu, kada upadne zemlja ili sneg, obichno cev se "rascveta" negde pri kraju, ili redje na sredini. Ovo na fotografiji je rezultat nekog naglog i velikog pritiska, koji je izazvao detonaciju.

Takodje, treba obratiti paznju, pri punjenju patrona, da se barut ne kompresuje chepom, jer suvishe pritisnut barut, dobija detonirajuca svojstva!

OVO JE OD ZAČEPLJENJA.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #23 poslato: Август 03, 2008, 07:37:07 »

Moguce da greshim... nisam bash struchnjak za barute... ali sam ovo negde nekada prochitao, nisam izmislio... samo ne znam gde

Sačuvana

GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #24 poslato: Август 03, 2008, 09:24:39 »

pozdrav
ja cu se vratiti na ranjavanja u lovu.Nisu uvek krivi oni koji pucaju?
Moj brat je u lovu PP-om propucao momka jednim zrnom kroz butinu levi testis odnosno samo kroz kesu("srecom")i jedan deo debelog mesa.To je bilo u sumi u pogonu na divlje svinje.Brat je pucao na krmacu i srusio je na licu mesta u njoj je nadjeno sest kom PP-a.Covek koji je ranjen je iskusan lovac i nije se pridrzavao lovnikovih upoutstava jer nije smeo biti tu nego ga je ponela situacija i trcao je kako bi izasao na drugi prosek de sam bio ja znaci trcao je da bi pucao jer su krenule od njega a ne na njega.Svoju krivicu je i sam priznao na sudu i nama samima.Ali to ga je moglo kostati zivota.
Brat mi dan danas tesko puca u pogonima,svinje mu cesto prodju jer gleda imali nekogh gde itd.
I TOZO dali ste vi mozda puskar?
pozdrav i dobar pogled
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Август 03, 2008, 10:33:14 »

Neznam šta je.Ali je imao sigurno"BUJNU"maštu!

verovatno je strucnjak koristio neki od vojnih baruta, pa jos malko "abartovo" punjenje "da dalje nosi" a usput stavio i veci filcani chep isecan nozem koji je morao da nabije posto mu je komsija odneo zumbu da zumba zeni klompe kako joj se ne bi noge znojile  a nije vratio,  pa je zarubio onako momacki, a rubove zalepio nekim lepkom da se ne rastrese u dzepu posto redenik ne nosi...
ima i kod nas takvih strucnjaka, ko sad da ga gledam...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Август 03, 2008, 02:26:23 »

pozdrav
ja cu se vratiti na ranjavanja u lovu.Nisu uvek krivi oni koji pucaju?
Moj brat je u lovu PP-om propucao momka jednim zrnom kroz butinu levi testis odnosno samo kroz kesu("srecom")i jedan deo debelog mesa.To je bilo u sumi u pogonu na divlje svinje.Brat je pucao na krmacu i srusio je na licu mesta u njoj je nadjeno sest kom PP-a.Covek koji je ranjen je iskusan lovac i nije se pridrzavao lovnikovih upoutstava jer nije smeo biti tu nego ga je ponela situacija i trcao je kako bi izasao na drugi prosek de sam bio ja znaci trcao je da bi pucao jer su krenule od njega a ne na njega.Svoju krivicu je i sam priznao na sudu i nama samima.Ali to ga je moglo kostati zivota.
Brat mi dan danas tesko puca u pogonima,svinje mu cesto prodju jer gleda imali nekogh gde itd.
I TOZO dali ste vi mozda puskar?
pozdrav i dobar pogled
Jesam PRIJATELJU.Svaka čast.Još jedan primer ,veoma poučan.Mislim da je naj gore takva iskustva zataškavati,treba ih izneti javno kako se više tako šta ne bi dogodilo.Pozdrav
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #27 poslato: Август 03, 2008, 05:28:49 »

Proitah ovo o ranjavanju, bilo ne povratilo se.
A i taj PP, opasna rabota...opasna,boje je nekoristiti.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #28 poslato: Август 04, 2008, 07:09:21 »

Neznam šta je.Ali je imao sigurno"BUJNU"maštu! citat
AL GA JE ,,OPRAVIO,,(NAPUNIO) SVAKA MU ČAST... Grin Grin Grin

Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #29 poslato: Август 04, 2008, 10:58:02 »

PP je definitivno problem ali covek je problem broj 1
Bio sam prisutan u dva lova de su stradali veoma dobri psi srecom nijedan smrtno isto od PP-a jednom terijer jednom brakirac.
I Tozo mozete li mi odgovoriti koliko kosta zamena cevi na karabinu sa promenom kalibra     
iz 8x57mm u recimo 30-06 ili 9.3x62.
pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: