DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161438 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 16, 2019, 08:53:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bezbedno rukovanje i upotreba oruzja  (Pročitano 66807 puta)
Hunter_CRO
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Tko umre na jesen, za njega nema zime...

« Odgovor #105 poslato: Октобар 05, 2016, 09:01:28 »

Najgori i jesu ti "iskusni".
Daj Bože da ne bude nikakvih problema, što drugo reći...
Sačuvana

Beretta S55 12/70
Sabatti Rover 870 LH 30-06
GPK
Gost
« Odgovor #106 poslato: Октобар 06, 2016, 11:16:50 »

Moja ni jedna puška glatkih cevi ne poseduje automacku kočnicu .

Koliko sam do sada mogao videti i drzati u rukama automacku kočnicu poseduju ruske puške i puške niže klase kao i cene.

Ja licno nikad pušku glatkih cevi u lovu ne držim zakočenu jer kočnica koja koči samo obarač i nije nešzo naročito pouzdana.

Zato je moje oruzije priliko prelaska potoka kanala prolazak kroz gustiš i slicne prepreke po terenu uvek otvoreno-prelomljeno na ramenu ili u ruci.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #107 poslato: Октобар 06, 2016, 12:32:15 »

Sto nije slucaj sa TOZ 34 koja je jedna od najjeftinijih pusaka a poseduje kocenje cekica,a ima i automatsku kocnicu.
Sačuvana

Barbarosa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #108 poslato: Октобар 06, 2016, 12:40:53 »

Moja ni jedna puška glatkih cevi ne poseduje automacku kočnicu .

Koliko sam do sada mogao videti i drzati u rukama automacku kočnicu poseduju ruske puške i puške niže klase kao i cene.

Ja licno nikad pušku glatkih cevi u lovu ne držim zakočenu jer kočnica koja koči samo obarač i nije nešzo naročito pouzdana.

Zato je moje oruzije priliko prelaska potoka kanala prolazak kroz gustiš i slicne prepreke po terenu uvek otvoreno-prelomljeno na ramenu ili u ruci.

Kolega uz dužno poštovanje, jel Vi znate kako radi i šta tačno koči kočnica na IŽ27 ?
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #109 poslato: Октобар 06, 2016, 01:25:25 »

Kolega uz dužno poštovanje, jel Vi znate kako radi i šta tačno koči kočnica na IŽ27 ?

Ne znam. Taj trnokop sam imao samo 6 meseci i daleko mu lepa kuća i njemu i onoj Zastavinoj M 80
Sačuvana
Barbarosa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #110 poslato: Октобар 06, 2016, 01:51:27 »

Ne znam. Taj trnokop sam imao samo 6 meseci i daleko mu lepa kuća i njemu i onoj Zastavinoj M 80

Tako sam i mislio, pričate napamet, a razumete se u oružje kao marica u kriv k..ac.
Dalja polemika sa vama na ovu temu je čisto gubljenje vremena (mlaćenje prazne slame).
Veliki pozdrav... hi
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #111 poslato: Октобар 06, 2016, 02:03:35 »

Baš tako!
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #112 poslato: Октобар 06, 2016, 03:17:24 »

Baš tako!

Vidi ja sam upravo baš iz tog razloga i došao na ovaj forum.
Da nešto naučim.
Nekoliko puta sam se iz istog razloga i vraćao na forum da bih nešto naičio.

Kad ono stalno se priča o nečemu što ga je vreme pregazilo zastarelo po svim aspektima.

Neko vas je gadno obmanuo kada vam je rekao da je taj IŽ 27 klon B25.

Ali tena je bezbednost rukovanjen i upotreba orižija.

Bezbednost nije i ne svodi se samo dali lovac svoje orižije u toku lova drži na režimu zakočenog mehanizma ili na otkočenom.

Aspekt vezbednost obuhvata siroku lepezu i više bi se trebalo voditi racuna u kom psiho i fizickom stanju je svaki pojedinac u lovu..

Primer: cele noci nije spavao sedo u zadimnjenoj peostoriji i konzumirao alkoholna pića.
 Smrdi na duvan oseća se po alkoholu spotiće se o sopstvene noge oci mu zakrvavile napet nervozan i razdražljuv spuskom u ruci i on ce da ucestvuje u lovu.
I sad je pitanje dali on drži pušku takočenu ili otkocenu!

Bezbednost se svodi i na ono da velika većina nikada nije pročitala ni jedan red kako se koristi rukuje i odtzava oruhije već je slusao priče preko tatabe i toga se drži ko pijan plota.

Nokada u lovu pušku glatkih cevi nisam držao na zakočenom rezimu, imam sigirno možda i milijonsku cifru u ispaljenih Lovačkih Patrona(sačma) i nikada do sada nisam nista neprijatno pasirao.

Sve kreće i završava se iz Glave!!!

Najveća grešja pojedinaca je ta što oni lov uopšte nisu razumeli lov nije šala za***ancija sport ni dokazivanje a kamoli utrkivanje.

Lov je Strast Ljubav.
Lovac se rađa a ne postaje.

Sačuvana
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #113 poslato: Октобар 09, 2016, 05:00:11 »

... velika većina nikada nije pročitala ni jedan red kako se koristi rukuje i odtzava oruhije već je slusao priče preko tatabe i toga se drži ko pijan plota.

Upravo si nam ovo dokazao svojim pisanjem "na pamet"  Wink
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #114 poslato: Октобар 09, 2016, 10:04:42 »

Upravo si nam ovo dokazao svojim pisanjem "na pamet"  Wink

Moguce je da si upravu ,ali moje dosadasnje iskustvo i skromno poznavanje lovaca sa teritorije Ex Yu mi daje sliku o takvom mom misljenju.Da je malo ko iz neke knjige enciklopedije sticao saznanja!
Naravno vi se ne morate sloziti stim,to je vase pravo.

Mojim misljenjem da je velika vecina vas sticalo saznanje po principu rekla kazala preko tarabe i iz neke birtije ili na basambima neke bakalnice uz pivo i napolitanke.

Ja bih voleo da gresim ali mi svi oni nesrecni slucajevi koji se desavaju na vasim terenima od samo ranjavanja i samo ubistva do ranjavanje i ubistva svog neposrednog ucesnika u lovu, govori bas o tome da je slabo ko sta cito.

Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #115 poslato: Октобар 09, 2016, 10:14:27 »

Reci cu ti jedan slucaj iz grupnog lova na Divlje Svinje u kom sam i sam bio ucesnik i svojim ocima video sta se radi i dogadja.
Odlazimo u jedno loviste dan pre samog lova u lovistu ima soba za prenociste ali je sala za rucavanje u odvojenom objektu.
Svi se smestamo po svojim sobama u predsoblju ima soska za odlaganje lovackog oruzija.Svi odlazemo svoje karabine u soske i odlazimo na veceru.

Negde pred kraj vecere dva duhovta lovca izlaze iz sale za obedovanje i odlaze u ojekat za prenociste.
Jednom mom dobrom prijatelju je taj odlazak bio nesto sumljiv i zamoli me da podjem sa njim do sobe navodno da uzmemo lovacku dokumentaciju i da damo upravniku da nas upise u spisak lovaca i dozvolu za lov.

Ulazimo tiho u objekat i zaticemo ta dva duhovita lovca kako steluju koncanice na optickim nisanima po visini na odlozenim karabinima.

Ovaj drugar se jacim tonom obrati nima "STA RADITE TO" ej cuti da zezamo ove nase sto smo dosli sa njima!

Pitam ja vas dali je pomeranje klikova na opickim nisanima ZA***ANCIJA i dali su to u nekoj knjizi sala i za***ancija procitali?
E to ti je ono cisto Birtisko polu pijano laprdanje,a neko to shvati kao dobru foru i krene da je primenjuje .

Bezbednost u lovu na nasim terenima sa ovakvim ucesnicima u luvu to je Enigma!
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #116 poslato: Октобар 10, 2016, 09:11:13 »

Reci cu ti jedan slucaj iz grupnog lova na Divlje Svinje u kom sam i sam bio ucesnik i svojim ocima video sta se radi i dogadja.
Odlazimo u jedno loviste dan pre samog lova u lovistu ima soba za prenociste ali je sala za rucavanje u odvojenom objektu.
Svi se smestamo po svojim sobama u predsoblju ima soska za odlaganje lovackog oruzija.Svi odlazemo svoje karabine u soske i odlazimo na veceru.

Negde pred kraj vecere dva duhovta lovca izlaze iz sale za obedovanje i odlaze u ojekat za prenociste.
Jednom mom dobrom prijatelju je taj odlazak bio nesto sumljiv i zamoli me da podjem sa njim do sobe navodno da uzmemo lovacku dokumentaciju i da damo upravniku da nas upise u spisak lovaca i dozvolu za lov.

Ulazimo tiho u objekat i zaticemo ta dva duhovita lovca kako steluju koncanice na optickim nisanima po visini na odlozenim karabinima.

Ovaj drugar se jacim tonom obrati nima "STA RADITE TO" ej cuti da zezamo ove nase sto smo dosli sa njima!

Pitam ja vas dali je pomeranje klikova na opickim nisanima ZA***ANCIJA i dali su to u nekoj knjizi sala i za***ancija procitali?
E to ti je ono cisto Birtisko polu pijano laprdanje,a neko to shvati kao dobru foru i krene da je primenjuje .

Bezbednost u lovu na nasim terenima sa ovakvim ucesnicima u luvu to je Enigma!

Da li ti OPISMENJENI (daleko od toga da si pismen) znaš šta si upravo napisao???
Ostavio si NEOBEZBEĐENO oružje u NEOBEZBEĐENOJ prostoriji, dostupno NEPOZNATIM osobama!!!
Jos to navodiš kao pozitivan primer tvoje navodne kulture bezbednog rukovanja oružjem a tuđe nekulture.
Nemoj više da nas edukuješ molim te. Nije strašno kad neko ne zna i zna da ne zna . Ali je strašno teško kad neko ko toliko malo zna pokušava da se predstavi kao veliki stručnjak i još da edukuje druge.
Nije ti teško kad umreš, ti i ne znaš da si mrtav, teško je tvojoj okolini. ISTO JE I KAD SI GLUP!!!     
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #117 poslato: Октобар 10, 2016, 10:07:51 »

Mene ne možes povrediti šta god da kažeš jer sam daleko iznad toga.
Nikada se nisam povoduo šta je rečeno već ko je rekao.
Tako da ti i svi koji uvrede ili niske primitivne reći upućujete bilo kome ne govorite nista o toj osobi ali puno govorite o samom sebi o svom obrazuvanju i osnovnoj kulturi!

Primitivizam je virusno i tesko izlećivo obolenje izazvano raznoraznim zivotnim oskudicama siromastvom i nezadovoljstvom osnovnog zivotnog standarda.

I to primitivizam to nije uvreda to je stručni naziv za sredine i stanovnike istih sindroma i simptoma.

Prostoriju nisa ja izmislio i nisam ja soške postavio.
Svi su i puno iskusniji i starihi lovci i po stažu i po godinama odlagali svoje lovačko orižije baš tu i na tom predviđenom mestu od strane lociša i uprave.

To sto je ta prostorija tu nikome ne daje za pravo da se treba igrati sa nećijim oružijem.

I u kasarnama je oružije stajalo u soškama u holovima ispred spavaonica to znaju oni koji su služili vojni rok!

Vas pojedince zaboli to što vam ja isnesem suštu istinu koja se događa međ i sa vama.

Ima jos jedan događaj,isto iz ličnog iskustva.

Isao sam sa dva drugara na streliste da prepucamo scako svoj karabin na novu vrstu municije.

Odradimo na namenskom strelistu upucacanje.
Odemo do mog auta ostavimo karabine u prtljažnik i vratimose da sa vlasnikom strelista popijemo po pice i regulisemo korišćene usluga.

Jedan od ove dvojice je pušač i zatraži mi kljuceve od auta da iz svoje jakne uzme cigarete.

Ode do auta po cigarede ali je njegova namera bila da trečem drugaru poneri klikove na tek prepucanoj optici. To zaznajem od njega posto smo tog trečeg drugara ostavili i mi se mojim autom uputili ka svojim kucama.

Uz smeh mi je ispricao kako ga je "PRE***AO" i kako ce se ovaj ispromašivati kad krene lov Srndaća.

Ostavim tog duhovitog drugara kuci i odmah odem do ovog sto sam ga prvog ostavio kući.
Pozovem ga i kažem mu da ponese svoj karabin koji smo danas prepucavali. Sednemo u moj auto i krenemo ponovo put strelišta,da proverimo i njegov a i ja svoj karabin.

Usput mu ispricam zasto se vraćamo stignemo na strelište ja prićam vlasniku zasto smo se vratili čovek u neverici.

Probamo prvo moj karabin sva troica moj nije pipnut.
Probamo karabin za koji je meni pricao da ga je stelovao i vidi tip ga je zavio maksimalno na gore i maksimalno u desno.

Papirna meta maketa srndaca na 100m kod sva tri moja smo ispalili nas troica metak je udario iznad linije kukova srndaca  10cm a 10 ili centsr je na niskoj pleći na toj meti.

Dali sam ja ili bilo ko pismen to i nije toliko bitno ali ja ovakvu budalaštinu nebih uradio nikada nikom i iz bilo kog ratloga a kamoli iz ciste sale jer u šale NEMA!
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #118 poslato: Октобар 10, 2016, 11:49:09 »

1.....Primitivizam je virusno i tesko izlećivo obolenje izazvano raznoraznim zivotnim oskudicama siromastvom i nezadovoljstvom osnovnog zivotnog standarda.

2.....I to primitivizam to nije uvreda to je stručni naziv za sredine i stanovnike istih sindroma i simptoma.

3......Prostoriju nisa ja izmislio i nisam ja soške postavio.
Svi su i puno iskusniji i starihi lovci i po stažu i po godinama odlagali svoje lovačko orižije baš tu i na tom predviđenom mestu od strane lociša i uprave.

4.....Isao sam sa dva drugara na streliste da prepucamo scako svoj karabin na novu vrstu municije.
Jedan od ove dvojice je pušač i zatraži mi kljuceve od auta da iz svoje jakne uzme cigarete.
Ode do auta po cigarede ali je njegova namera bila da trečem drugaru poneri klikove na tek prepucanoj optici. To zaznajem od njega posto smo tog trečeg drugara ostavili i mi se mojim autom uputili ka svojim kucama.

Za ovaj tvoj tekst bi mi trebalo čitavo popodne da ga analizirama a uz pomoć stručnjaka psihijatra bi potrajalo i duže, pa ću se zadržati samo na izdvojeno u citatu, redom, kako sam i numerički označio delove ovog tvog upisa:

1. Pimitivizam nema nikakve veze sa materijalnim stanjem već je isključivo posledica nedostatka obrazovanja i opšte kulture, znači svega onog što tebi nedostaje.

2. Primitivizam ne može da bude stručni naziv a još manje da oslikava celu grupaciju, naciju, rasu... to se zove GENERALIZOVANJE i uvod je u mnogo teže pojave  kao što su verske, rasne ili nacionalne predrasude, šovinizam, nacionalizam, fanatizam i fašizam.
PRESTANI VEĆ JEDNOM DA NA OVAKAV NAČIN, GENERALIZUJUĆI POJAVE KOJIH IMA U SVIM DRUŠTVIMA NANJE ILI VIŠE IZRAŽENIM, VREĐAŠ NAROD KOME NA ŽALOST PRIPADAŠ ILI BILO KOJI DRUGI!!!
U vezi ovog mislim da bi i Administrator trebao da reaguje.

3. Ako neko postupa pogrešno, ukoliko si svesna i savesna ličnost, kakav neuspešno pokušavaš da se predstaviš, ne slediš ga da bi se uklopio već po svojoj savesti osbijaš tako da postupiš i probaš da utičeš na njihovo pogrešno postupanje.
Da su poskakali u bunar ne verujem da bi i ti skočio, pa ti je opravdanje u stilu "Gde svi Turci tu i mali Mujo" malo izlizano, al opet ima ona narodna "Samo se kurve pravdaju" pa te i razumem.

4. Ceo svoj život od kojih veći deo proveden pod oružjem ne imadoh prijatelja, drugara, poznanika, koji bi se na ovakav način "našalio" niti sam ikad za ovakve "šale" čuo ali me u opšte ne čudi da se tebi dešava.
Da se opet pozovem na jednu narodnu "Sa kim si, takav si"

U BUDUĆE TVOJE UPISE NE KOMENTARIŠEM, iz razloga što ni moji ni tuđi komentari ne utiču na tvoje evidentno loše ponašanje. Odnosno ukapirao sam da je BOJKOT jedini lek za tebe, tvoju poljuljanu sujetu, kompleks više vrednosti, i lečenje tvojih ostalih kompleksa putem ovog foruma.
Pozz...

Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #119 poslato: Октобар 10, 2016, 11:54:58 »

Primitivan i kompleksiran lik, koji pokusava da svoje komplekse izleci tako sto maltretira ceo forum.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: