DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161374 poruka u 7276 tema- 6983 članova - Poslednji član: blorist

Новембар 21, 2019, 12:19:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bezbedno rukovanje i upotreba oruzja  (Pročitano 65836 puta)
ARTHEMIS
Gost
« poslato: Јул 25, 2008, 11:37:13 »

Molim Vas da nastavite , sa pravnim i bezbedosnim aspektima rukovanja oruzjem.

Hvala , Artemis!
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #1 poslato: Јул 25, 2008, 11:47:36 »

Poštovani!Popravka oružja mi je profesija.Artemis me je navela na postavku ove teme.Čuo sam puno priča o nesrećama koje su se dogodile u lovu ili nestručnim i nesavesnim rukovanjem oružjem.Neki od tih slučajeva su imali tragičan ishod a neki srećom ne.U cilju edukacije mlađih kolega iznesite vaše mišljenje,primere,bilo da ste ih doživeli ili čuli,Jel nesreće se nedešavaju samo drugima!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
HuntR
Gost
« Odgovor #2 poslato: Јул 26, 2008, 12:13:36 »

mozda najveci uzrok nesreca u lovu je alkohol.u mom lovackom stazu sam precesto video konzumiranje alkohola u lovu.moram da podsetim lovce da konzumacija alkohola i posle lova moze da dovede do strasnih posledica.nazalost u mom se lovackom drustvu nataj nacin okoncala dva zivota ,daleko pre nego sto su trebala.
kako ovo smatram za edukativnu temu na forumu navescu moje licno iskustvo iz proslogodisnjeg lova na zeca.kako se ljudi cesto oslanjaju na tudje procene i ne razmisljaju koliko bi trebalo,tako sam ja za malo prosle godine uprskao svoj zivot.
ne razmisljajuci o tome po cemu gazim potpuno sam uperio svoju paznju na zeca koji ide ka meni. ja do kanala u razoru stao uz samu trsku,a zec pravo na mene,pustam ga na trideset metara,on staje,ugledao me ja brze bolje nisanim on vec iskace iz razora,promasujem i tada ladan tus!cujem kako sacma busi trsku i nedugo zatim kolegu sa drube strane kako vice.srecom bez posledica.koliko sam se zaledio drugi metak mi nije pao na pamet,a zec na dva koraka od mene odlazi.
dzaba sto je to bila osmica ali je brazda bila u senci potpuno smrznuta,to je fijukalo na sve strane.covek sa oruzjem mora da misli na sve oko sebe pre nego sto opali,posle je kasno.sa oruzjem nema izvini a greske se ne oprastaju.
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јул 26, 2008, 12:22:04 »

Bravo prijatelju!Ovo je bilo iskreno i veoma poučno.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јул 26, 2008, 12:26:34 »

O kojoj pušci je reč MAUZ!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јул 26, 2008, 01:08:00 »

Prica mi cika Z Ristic, penzionisani oficir i jedan od doajena srpskog streljastva ptic iz 60-ih... Nije mi namera pisati o vojnom oruzju i vezbama, ali cemo se naci sa 7,92 mauz...

Vojna vezba na strelistu, grugdobran ogroman, kao omanje brdo.
M53 i mitraljiranje po sirini i dubini. On komanduje, dva vojnika mitraljiraju.
Mitraljiralo se nekoliko sati sa pauzama, kad mu dolazi kurir, kaze, "obustavi mitraljiranje i javi se komadantu".
Da ne duzim, aprox 2500 m iz njihovih ledja, beba u kolevci je dobila u vitalni deo pogodak rikoseta, a bilans je bio tragican! RIP!
Primer nedaj ga bože!Poznato je da je pre mnogo godina stradala beba u Baru od zalutalog metka!Dali je bilo svatova u blizini neznam,ali jedno nemoćno čeljade ni krivo nio dužno okončalo je svoj život.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јул 26, 2008, 01:13:10 »

Ma ona Tozo, krmbulja Zastavina, ona neka polozara... M70 ili M75 ni neznam joj oznaku... Neki je zovu veslo  Grin Cheesy
O toj pušci mogu da ti pričam!Odmah da izjavim.I JA JE IMAM!Neželim pričati o njenim manama ,pošto ni mi nismo bez nih!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јул 26, 2008, 01:36:02 »

Unapred se izvinjavam svima koji se prepoznaju u ovom tekstu!Namera mi je da skrenem pažnju na moguće nesreće koje se dešavaju prilikom upotrebe lovačkog oružja a sve u cilju povećanja bezbednosti!50 EVRA ili EURA!Cifra koju moj sada dobar poznanik neće nikada zaboraviti!Toliko je koštala popravka  negove puške koja je bila nestabilana na samoopalenje.Kvar visoko rizičan kako za lovca tako i za okolinu.Bilo mu je puno da plati zamenu delova.Išao je u lov ,penjao se na brdo sa puškom obešenom oko vrata.Pao je ispruženih ruku,puška je od potresa opalila.Dobio je pun "ŠUS"u desnu ruku!Šta dalje da vam kažem.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
HuntR
Gost
« Odgovor #8 poslato: Јул 26, 2008, 01:52:43 »

sa mnogima sam se posvadjao kad im kazem da put nije loviste,
unesrecenog ne treba kritikovati on je svoj ceh isplatio,
ali sta radi puna puska oko vrata.takve stvari su zaista strasne kad se nekom dese,velika cena ,velika cena,ali bar je zivot sacuvao.
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јул 26, 2008, 02:03:28 »

E moj prijatelju HuntR!Imam "ŽVLE"za svakidan,crkvene i državne praznike.Hoću reći da sam ožvalavio pričajući.Sada je i mom prijatelju jasno šta je "PISAC" hteo da kaže za 50 EVRA!Ježim se kad god ovu priču ispričam.Čovek mi i dalje dolazi u radnju!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јул 26, 2008, 12:58:34 »

Licno sam doziveo da jedan pocetnik puca u mom pravcu na zeca, koji je inace bio pogodjen i pravio poslednje, usporene pokrete. Ne znam kako me ni jedna sacma nije pogodila,cista sreca. Od tog vremena nosim drecave kackete u grupnim lovovima.
Sačuvana

gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #11 poslato: Јул 26, 2008, 09:54:37 »

primera ljudske nepaznje je nazalost mnogo, primera gluposti i previse, ali evo jedan primer nezgode, a vi prosudite sami koje i u kolikoj meri kriv:
lovimo zeca zimus i do mene je kolega kome je njegova puska kod puskara na opravci, pa je pozajmio neku prastaru madjaricu polozaru koja je zadnjih par godina stojala  "za vrati" kako kod nas kazu...
elem, zeca ko pleve, lov super, njemu istrcava jedan zec, puca i pogadja, prepuni, opet za 3 sekunde skace drugi, opet puca i ponovo pogadja, prepunjava pusku i dolazi do prvog zeca, onaj drugi se koprca u ropcu dize pusku da ga dotuce ali odustaje od toga posto se zec smirio, (ja 15m od njega gledam celu predstavu),skida ranac,  stavlja pusku na rame, posto je dole blato, i saginje se da uzme zeca. tog momenta kako se nagnuo a ne cucnuo remnik se zateze i kida ona strana do cevi, puska se okrece preko njegovih ledja i pada u blato srecom cevima prema nazad i okida, on se smrz'o, pritrcavam da vidim da njemu nije nesto, osim straha, nije mu nista...
razumem da napunjenoj pusci nije mesto na ramenu, ali 3 sekunde i splet okolnosti su ucinili svoje..
pitanje: ko od nas ikad pregleda remnik na pusci i koliko cesto?

Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јул 27, 2008, 09:43:34 »

Mene su naucili da ne koristim remenik  Shocked

thunder11
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Август 01, 2008, 09:31:08 »

Malo da osvežimo temu.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Август 01, 2008, 11:04:20 »

Sto mu muka Tozo sta se to dogodilo. Neko stavio NC-5 u patron  Huh? Huh?

thunder11
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: