DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

138227 poruka u 5859 tema- 5806 članova - Poslednji član: zimavr

Новембар 01, 2014, 01:55:24
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Jednocevka Baikal IZ 18 Made in Rusija  (Pročitano 71504 puta)
Stankovic_Ivan
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #150 poslato: Јануар 23, 2011, 08:59:53 »

Moja prva puška.
Sa njom u kalibru 12 lovim oko 7,8 godina i sigurno da za taj novac ne postoji bolja investicija.
Možemo da se žalimo na brunir, kundak...ali ova puška je upravo za one kojima takve stvari nisu na prvom mestu već paktičnost i pouzdanost. Dele ih na lovačkim lutrijama, često ih i ne shvataju ozbiljno niti lovce koji love sa njima a verujem da je od svih pušaka novije proizvodnje u Srbiji, pored IZ 27 upravo ispred ovih jednometki najviše sitne divljači palo.
Posedujem još nekoliko sačmarica ali nju nekako najradije nosim i najviše divljači sam baš iz nje odstrelio, jedino je ne koristim za svinju i guske. Još jedan moj prijatelj pored bokerice i poluautomata koji stoje u ormaru isjučivo koristi ovu jednometku.
Inače ja sam je kupio na rasprodaji kada se jedna prodavnica lovačke opreme zatvarala i bila je skoro upola jeftinija nego inače.

Definitivno oružje koje bi svaki lovac trebao da ima, pogotovu početnici u lovu na sitnu divljač. Jedini problem što je posle toga teško preboleti tu prvu ljubav.
Sačuvana
Hunter forever
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #151 poslato: Јануар 23, 2011, 09:54:33 »

Bajkal hvala na odgovoru.Nisam dovoljno pazio kada sam citao ma nisam primetio da ima iz18 i da ima iz18M
Sačuvana

Zaljubljenik u lov,lovacke pse i prirodu.!
mihailo
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #152 poslato: Јануар 24, 2011, 12:49:22 »

згодна пушка,мени би одговарала ал колико знам нема 16-тица
Sačuvana
Hunter forever
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #153 poslato: Јануар 24, 2011, 02:09:57 »

Ja mislim da postoji iz 18 sesnestica.Ako se nevaram moj drug je imao sensesticu.Ja mislim da cu za prvu sacmaricu uzeti poluautomat ili neku dvocevku.Moja druga sacmarica ce biti iz 18.Sta mislite da li je ovo ispravno ili prvo da uzmem jednocevku?
Sačuvana

Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #154 poslato: Јануар 24, 2011, 05:01:19 »

baci oko...

http://imzcorp.com/en/company/32.html
Sačuvana

Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #155 poslato: Јануар 24, 2011, 05:08:55 »

IZ-18 radi se u 20, 16, 12, 32 i .410 kalibru  good e sada dali je nasi uvoze u svim kalibrima
ili samo u 12  scratch_ones_head
Kupi"Ruskinju"  pleasantry  polozaru ili bokericu nebitno stvar ukusa  haha a za poluautomat ima vremena  hi  drinks  drinks
Sačuvana
Hunter forever
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #156 poslato: Јануар 24, 2011, 06:20:28 »

Meni se svidjaju one sa hromiranim cevima nekako su mi lepse.
Sačuvana

AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #157 poslato: Март 11, 2011, 12:08:32 »

данас стигла biggrin

калибар 20/76
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Miroslaw
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #158 poslato: Март 11, 2011, 01:13:37 »

fantastican tema ne znam kako mi je promakla i fantasticna puska za pravo zadovoljstvo u lovu..ja bio opsednut sa ovom puskom u kalibru 20/76 ali sa nisanskom sinom nikako bez promenljivih cokova aliii problem u srbiji ima je sa sinom i kosta svega 2 000 din vise nego ona bez sine ali nema sa promenljivim cokovima kod nas kazu ne dolazi vec dolazi samo sa fiksnim punim cokom i tu se izbedacih. Inace u americi ima modela sa izmeljivim cokovima (takodje u americi ima model sporting varijante u kalibru 20/76 koji je takodje fabrici model) kao i u grckoj i turskoj samo kod nas ne, vidim neke kolege su urezivale navoj za cokove i svidja mi se ideja samo ne znam koliko dobro to na kraju ispadne te molim iskusnije kolege sa vise znanja da iznesu svoje misljenje. Evo jedne lepe puskice u kalibru 20/76 sa belom glavom i sinom inace ovo je fabricki model!
Sačuvana
sasa-dubica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #159 poslato: Март 11, 2011, 02:36:40 »

Evo tacno ste me vratili da procitam sve i komentar  vezan za ovu 18-tku. Sta reci,  zanimljiva i tacno ste me naveli na misao da sebi kupim jednu, samo mi se ne svidjaju kalibri.
 Kod mene je problem municija i nama sta ja hocu , nego sta trgovine nude.
7x57 R ili 7x65 R bih ja (bas zobg nabavke municije i ovog R ), pa onda polako da ga usminkam , da imam samo za ljetna cekanja  svinja ili srndaca i za po neki lov u gostima.
Inace se ne odricem starog dobrog seljadina tj 8x57 sa cevkom od mitraljeza biggrin
Ovo mi djeluje kao jedna fina lagana puska, koja se kupi za malo para, a da se srediti i da za  relativno malo para dobijes jednu fino usminkanu i prakticnu pusku.
Svidja mi se ova puska  gdje su 2 postavljnje na vucijoj kozi, a drvo joj do vrha cijevi, samo ne znam dali se to moze uraditi i kod ove puske?
Kakva su iskustva stvarno kod ovih kalibara koji nemaju oznaku R, dali je bilo problema prilikom vadjnja caura ?
Sačuvana
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

dejan_sladjana@hotmail.com
« Odgovor #160 poslato: Март 11, 2011, 06:33:54 »

данас стигла biggrin

калибар 20/76

Cestitke kolega i da se zalije kad se vidimo! drinks
Sačuvana

Srbijalov
tomo vrbas
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #161 poslato: Март 11, 2011, 09:29:33 »

Ja imam IZ 18e u 16 cal.to mi je prva puska i sa njom sam lovio intenzivmo od 99, do 2007. kada sam kupio MP153 mada se sve vise vracam dobroj staroj jednocevki lagana zgodna nema jak trzaj i sto kad sa njom lovim uvek imam vise srece u lovu jel znam da nema drugog metka kao sa 153-kom,i jedino sto mogu da kazem u odnosu na ove novije modele(moja je iz 76g.)mnogo lepsi kundak i lepsi finis.Inace pusku je moja majka kupila 76. kada je postala lovac i nije mnogo ispucala do kada sam ja poceo da lovim sa njom,postavio bi slike nego imam mali problem sa foto aparatom za koji se nadam da ce biti brzo resen pa ce biti i slika moje gospodjice IZ18e! hi
Sačuvana
drchale
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #162 poslato: Април 24, 2011, 08:17:13 »

pozdrav svima
posedujem izh 18 m  e m sporting
e sta je to
elem ,napredna verzija jednocevke
orahov kundak,sina,dva nisana,promenjivi cokovi,12 76 magnum,trpi pritisak 1370 1500 bari,
fabricki atest,bela glava,kompenzator trzaja na cevi,ejektor,stelujuci,moze izbaviti patron,
a moze samo izvuci,tezina 2,8kg. ja sam ugradio brzo skidajuci remnik,je sistem za remnik nije ni postojao, i prvi nisan je truglo, crven
zasto  nisanjenje je mnogo prostije,kad se poklope oba nisana,onnosno prvi pokrije crvenka,ne vidis crveno i gotovo bum
kad se vidi crveno nije u nisanskoj ravni promasaj
pucao sam svacim magnun,lon range,brener,kugle,trap........ma ne oseca
toliko o tem
inace imam kombinovanu pusku ,a to je to
jedan karabin,jedan sacmeni
samo na njoj su oba nisana truglo,nema sinu,pa oni idu tacka na tacku
i tu kazi nema promasaja
razgovarao sam sa puskarima,da kupim kerabinsku cev,pravim kip lauf,za jednocevku,ali skupo je to,ne isplati se ,zemlja srbija, nabavke,atesti......
puska kazu moze izdrzati bogme velike kalibre,
pa to je to 
Sačuvana
sima
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #163 poslato: Април 27, 2011, 07:29:35 »

Ja se dvoumim da li da uzmem IZH 18 EM SPORT ili da uzmem IZH 18 EM,inace to ce mi biti prva puska,a razlog zbog koga se dvoumim je sistem za remnik.... scenic
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #164 poslato: Мај 21, 2011, 09:45:06 »

Ja se dvoumim da li da uzmem IZH 18 EM SPORT ili da uzmem IZH 18 EM,inace to ce mi biti prva puska,a razlog zbog koga se dvoumim je sistem za remnik.... scenic

resenje, kupis brzo skidajuci remnik, "uncle mikes" tj. pravo pitanje je, koja se tebi vise svidja?
Sačuvana

Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: