DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159348 poruka u 7027 tema- 6819 članova - Poslednji član: Lovac u čeki

Јул 19, 2018, 01:05:30
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: ZAMENA ORUZIJA  (Pročitano 7078 puta)
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN

« poslato: Септембар 21, 2009, 08:16:19 »

Interesuje me dali je moguce zameniti pusku za pusku, znaci sacmaru za sacmaru istog kalibra a da se ne mora predavati i cekati cela ona procedura.
Dal se moze otici u MUP i uraditi tako nesto ima li ko takvog iskustva ili da zna nesto o tome.
Sačuvana

Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Септембар 21, 2009, 08:53:37 »

Moze,
Ja sam pre par godina zamenio sacmaru za sacmaru(bile su razlicitog kalibra 12-16).
Potreban ti je overen(u opstini) ugovor o trampi. Izgled(sadrzaj) ugovora o trampi je razlicit(od supa do supa) tako da je najbolje da se raspitas u supu za sadrzaj istog.
U sustini :
Ja taj I taj svoju pusku .. Menjam sa ..za pusku....
Mislim takodje da je bilo potrebno u ugovor ubaciti da se puske menjaju bez novcane nadoknade, zbog poreza mislim da je!
Pozz
Sačuvana

Dobar pogled!
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Септембар 21, 2009, 09:02:04 »

Definitivno može, kalibar nije bitan, treba ti izjava o trampi, ako ide ugovor veća je taksa, ugovor ti treba u najmanje tri primerka (jedan ostaje sudu ili opštini i dva trebaju oboma za MUP). Takse u MUP-u su ti iste kao da obojica podnosite nabavke. Ovo se jedino isplati ako neko od Vas dvojice nema položen ispit za rukovanje oružja. Drugo je skraćeno vreme za dobijanje nabavke, jer ovim se to izbegava. Ukoliko jedno od oružja iz ove trampe ima dva oružna lista (vlasnik i suvlasnik) to malo komplikuje proceduru.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #3 poslato: Септембар 21, 2009, 09:12:39 »

Marko je u pravu, a procedura je sledeca

-sacinis ugovor o zameni u kojoj su navedene sve generalije onih koji vrse zamenu.
-u ugovoru se navode svi podatci iz oruznog lista , znaci svi.
-Ugovor overis u sudu/jeftinije nego u opstini, barem u BGD/i potrebno je overiti u       prmerka.
- Sa ugovoroma , obe strane idu u jedan SUP /najbolje u onaj gde su pametniji i gde je sluzba sposobnija, znaci veci teritorijalni/, ponesete puske, naravno.
- unazad godinu dana, za trampe traze /suludo ali istinito/ da obe strane imaju uverenje da se protiv njih ne vodi krivicni postupak. znaci, i to treba pribaviti iz nadleznog suda.
- U Sup-u gde idu obe strane ce domiciljnom vlasniku dati da plati ponovnu registraciju /cca 1700 kinti + 500-600 kinti oruzni list/ a drugoj strani ce na ugovoru udariti pecat da je izvrsena zamena i mozda mu dati ponisteni oruzni list puske koju menja/ kazem mozda, nije obavezno, od Supa do Supa.Ovde se neplaca i taksa za podnosenje zahteva za nabavku i za toliko je jeftinije. Pescarac nije dobro obavesten za ovaj detal. Zapravo svakog kosta po cca 2200-2400 dindzi, kako gde.
- Sa pecatom na overenim ugovorom i novom puskom, druga strana ugovaraca ide u svoj Sup, nosi pusku i vrsi novu registraciju...naravno, nosi i ono uverenje..
 hi hi
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Септембар 21, 2009, 09:48:34 »

Nisam se dobro izrazio Pedja. Mislim da isto toliko košta i zahtev za nabavku, pa iz tog razloga sam rekao da mu se svodi na isto, jer obe strane plaćaju po tih 22oo do 2400 dinara. Ali moguće i da grešim, jer odavno nisam ništa kupovao.
Inače kod mene u Kovinu nisu tražili uverenje da se ne vodi krivični postupak, ali su recimo prilikom izdavanja dozvole za zamenu cevi na karabinu tražili uverenje o poznavanju rukovanja oružjem, što je suludo
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 22, 2009, 12:14:03 »

Meni su u sup-u objasnili da je moguca zamena iste vrste oruzija(lp za lp...) i to tako sto lica koja vrse zamenu dodju zajedno u  Sup sa oruzijem koje se menja ,pa onda ako drugo lice nije u istom sup-u registrovano u drugi sup. Naravno svako plati taksu i izdavanje oruzanog lista . Nisu spominjali nikakvo pismeno sastavljanje ugovora o zameni ,a i ne vidim zasto bi bio u pisanoj formi. Posto nije potrbno ni pisano sastavljnje ugovora prilikom kupoprodaje oruzija.
Sačuvana
mareknjaz
Senior
Van mreže Van mreže

stara planina

« Odgovor #6 poslato: Септембар 22, 2009, 07:21:55 »

Ugovor je obavezan, svuda!
Sačuvana

WEIDMANNSHEIL!!!
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #7 poslato: Септембар 22, 2009, 08:09:11 »

U nekim supovima rade i proveru kao kod nabavke oružija  biggrin što je sigurno sigurno je !!!
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Септембар 22, 2009, 08:12:33 »

Meni su u sup-u objasnili da je moguca zamena iste vrste oruzija(lp za lp...) i to tako sto lica koja vrse zamenu dodju zajedno u  Sup sa oruzijem koje se menja ,pa onda ako drugo lice nije u istom sup-u registrovano u drugi sup. Naravno svako plati taksu i izdavanje oruzanog lista . Nisu spominjali nikakvo pismeno sastavljanje ugovora o zameni ,a i ne vidim zasto bi bio u pisanoj formi. Posto nije potrbno ni pisano sastavljnje ugovora prilikom kupoprodaje oruzija.
Totalno je ovako bilo kad sam svojevremeno menjao pušq za pušq, pre 10-ak godina. E, sad, hteo sam oko N. godine da menjam utoq za utoq  sarcastic , tj. pištolj za revolver, ali su mi tražili "obuq"!  angry2 Tako da bi najbolje bilo otići u konjkretni SUP i pitati...  good
Sačuvana

Ne postoji UNIVERSALNA Puska kao ni Karabin niti postoji UNIVERSALNI kalibar!  (GPK)

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo
mareknjaz
Senior
Van mreže Van mreže

stara planina

« Odgovor #9 poslato: Септембар 22, 2009, 08:37:38 »

Drugari kome treba uverenje o obuci na strelistu bez da odlazi i da se maltretira javite se na PM.
Pozdrav.
Marko
Sačuvana

WEIDMANNSHEIL!!!
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Септембар 22, 2009, 09:59:20 »

Hvala kolege.
Mozda cu zameniti moju zastavinu polozaru za jednu dobro ocuvanu staru ruskinju kokotaru pa me interesovalo sve ovo sto ste napisali.
Sačuvana

majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Септембар 22, 2009, 03:40:02 »

Nisam ni rekao da moze bez ugovora,pa cim se menjate mora da postoji ugovor ali kakve veze ima pismeni ugovor.
Sačuvana
spaleph
Senior
Van mreže Van mreže

Ко само иза себе гледа изгуби циљ пред собом.

spaleph@hotmail.com spaleph.
« Odgovor #12 poslato: Јануар 03, 2018, 07:56:11 »

Da ne bih otvarao novu temu, postavio bih ovde jedno pitanjce. Naime pogubio sam svoje oružane listove a pride tome i oružane listove kolege kao i ovlašćenje za njegovo oružje, lovnu kartu, člansku kartu...pa me interesuje koja je procedura... oružani listovi su bili stari papirnati...tako da ko zna proceduru neke piše ... da znam šta me čeka...HVALA.
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јануар 03, 2018, 08:44:51 »

A zasto ovlašćenje za drugovo oružije nisi vratio u MUP u zakonskom roku?Pošto više nema prava na suvlasništvo niko,ovo ostalo jbg sad fino lekarski,nove zahteve za preregistraciju,i pravac mup po nov oružni list.I lovna karta ne moze druga da se izda nego da uplatis novu 1000din posto je moj otac njegovu zaboravio da izvadi iz dzepa i majka je oprala pa je morao novu da kupi!
Sačuvana
spaleph
Senior
Van mreže Van mreže

Ко само иза себе гледа изгуби циљ пред собом.

spaleph@hotmail.com spaleph.
« Odgovor #14 poslato: Јануар 03, 2018, 09:13:03 »

Ovlašćenje nije za suvlašništvo nego kao pozajmljeno oružje...
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: