DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161210 poruka u 7247 tema- 6961 članova - Poslednji član: Početnik991

Септембар 15, 2019, 07:30:31
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: KUNA  (Pročitano 99478 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #195 poslato: Јануар 02, 2015, 04:42:05 »

hi
Sačuvana

zzaric1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #196 poslato: Фебруар 10, 2015, 12:08:08 »

Prosle nedelje iako su kisa i sneg onemogucili valjan izlazak na teren, ipak odlucim da prosetam Springere i umesto u lov, odem do groblja da starima zapalim svecu. Zivim pored magistrale, a groblje je na vrhu brda, gde mi se nalazi imanje i stara kuca sa svim pratecim objektima. U povratku svratim da obidjem dvoriste i vidim da je vetar prethodnog dana obalio par crepova duz vetar lajsne sa mlekara. Zbog snega nisam nista dirao, ali kako se vreme preko dana smirilo, vratim se dasredim krov. Jedan crep polomljen, pa odem do nekog drugog objekta da uzmem sa gomile gde su rezervni crepovi. Ispravim se i pogledam u vratanca od kokosara. Mahinalno otvorim i dreknem, kad na moje iznenadjenje, iz poda iskoci kuna, stade u cosak u gleda me. Nigde na mrda. Ne mrdam ni ja. Gledam i ja nju i moram priznati da izgleda jako lepo. Graciozna, napeta kao struna, sjajnog krzna i sitnih, ali usresredjenih ociju. Belina ispod glave tek da se nagovestava iz tog polozaja. Gleda ona mene, gledam i ja nju. Prodje vecnost. Lagano zatvorim vratanca i oslusnem. Nema karakteristicnog TRUP koje se cuje uvek kada je isteram iz nekog objekta. Zovnem komsiju, on odusevljeno prihvati poziv i za par minutadodje sa puskom. Pozicionira se, ja krenem da je krenem i...TRUP...pa pucanj iza stale.
Kaze ranio je u po zadnjem kraju, sjurila se u potok u kome ima rastinje i vrzine da mi tu nememo sta da trazimo. Ali zato trk kuci po dve budale (kerove). Nisam ih ni doveo do mesta nastrela, vec su uzeli stvar i svoje ruke (ili ti zube) i za 10 sekundi kuna je bila pred nama.
Komsija srecan zbog pogotka, a ja zbog celokupnog dogadjaja, a narocito zbog Springera.
Moram da priznam, ipak mi je malo bilo i zao. Retko sa kojom zverkom sam se tako dugo gledao, a da smo joj dosao glave. Bez patetike, ovu kunu cu uvek pamtiti, zato ovoliko i redova joj namenih...
Pozdrav

Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #197 poslato: Јануар 18, 2016, 01:10:33 »

Imao sam sreće da u jednom danu ulovim dva dobra predatora, veliku kunu i mladu divlju mačku i to u roku od sat vremena. Kuna je bila u suvom drvetu, a mačka u kamenu koju smo morali da isterujemo na dobro poznat način paljenjem gume na ulazu u rupu. Obe sam odstrelio na blizu, pa nisu pogodne za dranje i štavljenje kože, oba puta BELOM 3,5mm. Odstrel kune sam uspeo da snimim, a mačke nisam iako je bilo zanimljivije, ali nas je iznenadila.

https://youtu.be/9c5MJqc0ors

Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #198 poslato: Јануар 18, 2016, 01:04:08 »

Nikola  hi

Jako interesantni lovovi,ko moze i ima tu divljac da lovi,moze jako lepe trenutke da ima  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #199 poslato: Јануар 18, 2016, 01:37:47 »

Nidzo  hi
Da li je nekom poznat naziv za kunu "krstara"
Sačuvana

MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #200 poslato: Јануар 18, 2016, 06:37:00 »

Kod mene u terenu gde lovim bilo tih kuna ma ko pleve mada je to bilo pre 5-6 god i sad neznam dali sam video jednu ove sezone.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #201 poslato: Јануар 18, 2016, 06:53:45 »

Hvala drugari i sapatnici u ovakvim lovovima.  hi
Gorane, nisam do sada čuo za taj naziv. Mi je zovemo ''zlatka'', mada je to narodni naziv za kunu zlaticu, a ne za kunu belicu. Taj naziv se odomaćio kod nas pa mnogi stariji lovci ni ne znaju šta je kuna.
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #202 poslato: Јануар 19, 2016, 01:54:52 »

Kunu belicu nalazimo u napustenim kucama,zapustenim seoskim imanjima,zlatica je stanovnik vecih sumskih kompleksa.Krstarom kod mene nazivaju potomke koje nastaju sparivanjem kune zlatice i kune belice.Nismo nikad nikoga strucnijeg pitali za ovu pojavu,ali ova kuna se razlikuje po boji i po velicini.
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #203 poslato: Јануар 19, 2016, 09:10:00 »

Kod mene je zlatica u jako malom broju, mnogo su lepše, a čini mi se i lukavije u smislu da se bolje paze čoveka jer sa njim nemaju toliko dodira kao kuna belica. Verovatno zato nismo ni imali prilike da se sretnemo sa hibridima, a vrlo aktivno ih lovimo. Mnogo više belica nalazimo po drveću nego po napuštenim kućama, senjacima, itd. Valjda jer nam je takav teren. Kao što reče Boriša, to su veoma zanimljivi lovovi gde se i najbolji strelci obrukaju i ne uspeju da je pogode zbog karakterističnog kretanja u skokovima, pogotovu kada je malo veći sneg, vidiš je-ne vidiš je.
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #204 poslato: Јануар 19, 2016, 09:43:56 »

Jednom prilikom promasismo kunu,7 km smo je pratili do mraka.Vise je ne pratimo.
Sačuvana

KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #205 poslato: Јануар 19, 2016, 10:08:08 »

Stari lovci u mome kraju pricaju prije su lovili kune zlatice danima i nocima ih prateci po planini po snijegu dok ih ne stjeraju u stablo a onda nastaje akcija jer nije bilo pusaka kao danas.A bile su rijetke jer su mnogi zivjeli od lova i prodaje krzna a jedno krzno je vrijedilo kao dva vola.Nezamislivo u danasnje vrijeme.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #206 poslato: Јануар 19, 2016, 10:51:10 »

Ta prica kruzi i kod nas,u vreme kada su u svetu bili popularni mufovi koje su gospodje nosile.
Pamtim osamdesetih godina da su lovci predavali krzna  od lisica i zeceva i za to dobijali pare,ekvivalent za clanarinu je bio 4 krzna od lisice ili 8 od zeca.Uvek si ispred kuce lovca mogao videti rastegnute koze od divljaci.Ne bih sada odrao lisicu dukat,a zamisli sada da vidis gospodju sa lisicom oko vrata.
Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #207 poslato: Јануар 19, 2016, 01:41:45 »

Bogme Miko i kod mene je ista situacija,do pre neku godinu napast br 1 ,a sada ih nesto bas i ne vidjam a i tragovi kao da nema kao ranijih godina,ili mi  se samo cini.

Mi smo ih najvise lovili po starim kolibama koje su napustene,nekada su po 2-3 iskakale,i to pravo na glavu bukvalno,toliko se blizu i brzo puca da se  desi i da nam ode neka,mada jako retko jer se lovi sitnom sacmom,i ako se ima prostor da se malo pusti nije tesko za odstrel,al jeste zanimljivo.
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #208 poslato: Јануар 19, 2016, 03:40:07 »

Ova umalo da pobegne, dubok sneg je čini nemogućom metom, ali tu su bili terijeri da završe posao koji sam započeo belomovom osmicom.

Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #209 poslato: Јануар 19, 2016, 03:51:09 »

Ova umalo da pobegne, dubok sneg je čini nemogućom metom, ali tu su bili terijeri da završe posao koji sam započeo belomovom osmicom.

Tesko kuni,a tesko i terijerima  yahoo

Nikola,prava zimska i slika i idila  drinks

Samo ih ti skidaj,ja odoh polako da se spremam za sakale na mrcinistu,da vidimo dal ce ih ova zima malo poterati da manje obazrivi budu.

Sačuvana

Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: