DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

160282 poruka u 7127 tema- 6868 članova - Poslednji član: stevan.tr

Децембар 19, 2018, 05:50:28
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 15   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: KUNA  (Pročitano 89429 puta)
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN

« poslato: Септембар 21, 2009, 08:10:15 »

Kako se borite protiv ove stetocine u lovistu.
Tesko je videti ali se zaprepastim zimi kad po snegu nadjem gomilu njenih tragova, postoji li kakva zamka ili bilo sta slicno i efikasno da se iztrebi ova velika stetocina.
Sačuvana

dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Септембар 21, 2009, 08:40:36 »

Bucko to je napast koja se moze istrebiti...ali moras biti pozitivno lud i utreti je!Selo do nas je imalo problem sa njima ubijali po 40komada za zimu i odmah su imali iznenadjujuc prirast zeca i fazan.Samo treba da ostrvite psa na nju da je davi ranjenu idealno je bilo koja rasa.Tako par puta i taj pas ce poludeti za kunama.Gde god ima gomila granja i napustenih kuca,stala tu su one.
Sačuvana
lazar
Gost
« Odgovor #2 poslato: Септембар 21, 2009, 08:42:53 »

meni tesko pada ovu prelijepu zivotinju nazvat stetocinom, u njemackoj se do prije 25-30 god. intenzivno lovila zamkama dok je krzno jos imalo svoju cijenu, sad se uopste nelovi a velikog utjecaja na broj zeceva ,kunica il fazana nema znaci ja je nebi zvao stetocinom iako mi je skoro u autu sve sasjekla
Sačuvana
sakal
Senior
Van mreže Van mreže

UMRO SAM ALI MI JOS NISU JAVILI!!!!

jurisicmb@hotmail.com
« Odgovor #3 poslato: Септембар 21, 2009, 09:24:06 »

EEEEEEEEE da je JEDNO 100 000 KUNA PA MALO U SOPING U HRVATSKU!
ALI NEMA!!!!!! nono
Dobar Pogled! hi
Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Септембар 22, 2009, 09:57:35 »

Lazare gresis kuna nisti zeca vise i od lisice i od bilo kog drugog predatora!
Sačuvana
lazar
Gost
« Odgovor #5 poslato: Септембар 22, 2009, 04:08:55 »

pa bas zato sam ovo i napiso potvrdjeno u praksi u mnogim lovistima ovdje gdje kuna ima dosta ,nekad se stvarno intenzivno lovila a danas se skoro i nelovi a uticaja na populaciju zeca nema nikako al bolje da vise nista nepisem mozda zeleni budu ovo isto citali  sarcastic sarcastic sarcastic
Sačuvana
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Септембар 22, 2009, 05:07:59 »

meni tesko pada ovu prelijepu zivotinju nazvat stetocinom, u njemackoj se do prije 25-30 god. intenzivno lovila zamkama dok je krzno jos imalo svoju cijenu, sad se uopste nelovi a velikog utjecaja na broj zeceva ,kunica il fazana nema znaci ja je nebi zvao stetocinom iako mi je skoro u autu sve sasjekla

Dal nije to PUH saseko sve u autu, neverujem da je kuna, il dal ti mozda ne mesas te dve zivotinje.
Sačuvana

lazar
Gost
« Odgovor #7 poslato: Септембар 22, 2009, 06:11:50 »

nevjerujem , jedino sto bi trebali jos rascistit u temi o kojoj kuni pricamo a ima tu jos i tvor
Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Септембар 22, 2009, 07:02:50 »

Kuna belica se lovi i u kalendaru je lovackog saveza Srbije.Kuna je jako krvozedno stvorenje iako onako malo gore je od lisice.Nisti fazane i zeceve,potvrdjeno je u praksi......
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Септембар 22, 2009, 07:11:23 »

Не би рекао да и једну дивљач треба истријебити nono. Лично сам против замки, ту се животиње доста пате.
Да је куна напаст, стварно јесте, када сам одрађивао приправнички стаж моје колеге из секције су одстријелиле пар комада. Наиме фазон је био да смо имали 2 гонича који су ко луди јурили куне. А и тада смо имали проблема, јер се куна углавном  завуче у најгушћу међу у коју пси не могу ући, е онда пар ловаца постави засједу а остали моткама лупају и када куна изјури онда је све ствар технике стријелца...
Куна се понекад зна сакрити и у гњездо од гаврана или јастреба, углавном бира велика гњезда и на највишим гранама, тада приђемо и мало ударимо по дрвету, ако је у гњезду одмах ће провирити и онда само треба пуцати у гњездо (овако смо остријелили једну куну).  
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Септембар 22, 2009, 07:16:37 »

Заборавих да напишем, нажалост остали смо без обадва гонича, један је угинуо, док је газда другог промијенио секцију и више не лови са нама, тако да одстрел куне можемо само сањати lazy.
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
lazar
Gost
« Odgovor #11 poslato: Септембар 22, 2009, 07:25:18 »

Kuna belica se lovi i u kalendaru je lovackog saveza Srbije.Kuna je jako krvozedno stvorenje iako onako malo gore je od lisice.Nisti fazane i zeceve,potvrdjeno je u praksi......
pa mora nesto jest ,a sta mislis koliki je uticaj na populaciju il sta mislis da bi se broj fazana i zeca u lovistu poveco kad kuna uopste nebi bilo
Sačuvana
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Септембар 22, 2009, 07:51:33 »

Ja mislim na ovu.
http://aa.ecn.cz/img_upload/65636e2e7a707261766f64616a737476/kuna__SOP.jpg
Sačuvana

dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Септембар 23, 2009, 06:56:19 »

da to je ta kuna...kazem ti sekcija u susednom drustvu gde gostujem imala mnogo kune a zeca i fazana unosila ali nigde se nije povecavao broj populacije cak sta vise imalo manje nego pre unosenja,ubili su 50ak kuna u toku sezone i iduce i u toku te godine brojnost populacije zeca i fazana se povecao!!!
Sačuvana
MilovanMitic
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Септембар 23, 2009, 09:44:43 »

Ja kune lovim sa 2 NLT-a. Malecki su ludi ko struje.Juce udavise jednog muzjaka a odjutros zenku. Tako da kad idem na kune pusku i ne nosim da joj ne cepim kozu :-)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 15   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: