DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161410 poruka u 7284 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 12, 2019, 02:02:57
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Rasturanje pogodaka sa .22-250  (Pročitano 11206 puta)
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #15 poslato: Јул 27, 2009, 08:59:26 »

..........................................da je preovladjujuci krivac neujednacena municija. Posto sam praznio kutiju nisam vise mogao da biram "slicne" pa se, verujte mi, municija iz iste kutije razlikovala u COAL i po 0.5mm , golim okom se vidi bre po cannelure na zrnu, a ne mereci jos.
Grupe (bez tog po jednog flajera) od po cetiri metka su mi bile, 3cm na 200m i 7.7cm na 300m.

Mislim da si ti sretnik  koji na 300 met. sa PPU municijom pravi grupe od 7 cm.
Znam mnogo, mnogo ljudi koji bi sa time bili prezadovoljni.
I van lovackih prilika, ovo je Ok. Pronadji malo bolju municiju...i da te bog vidi.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јул 27, 2009, 11:25:48 »

Pressure point ce pomoci skoro svakoj pusci sa laganom cevi. Nije ni cudo sto Ruger, Remington, Savage na lovacke karabine fabricki ugradjuju Prssure point. To ih oslobadja mnogih glavobolja u servisima.

u cemu ce im to pomoci,
sta im se to desava kad moraju u servis(puske bez pressure pointa)
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #17 poslato: Јул 27, 2009, 12:23:45 »

http://www.rifle-accuracy.com/barrel-movement.htm
mrzi me da prevodim ..a mogao bih da s pravim pametan   focus
pressure point imaju i Weatherby puske
proizvdjac nema nista protiv stavljanja beddinga ali u koliko se zadrzi originalna (laka i tanka cev) a otkloni pressure point puska vise nema garanciju
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јул 27, 2009, 12:38:55 »

Ni jedna velika fabrika na standardnim puskama ne p[ravi glass bedding, kod koga je veza sanduka i kundaka savrsena, i uvek je moguce da se dese problemi.. ONda je resenje prosto, naprave Pressure point, ukrute cev i sanduk izmedju dve stabilne tacke, i mogu da garantuju neku standardnu preciznost na svakoj pusci koja im izadje iz fabrike. Kada se taj pressure point skine, recimo da ce 40% pusaka zadrzati velicinu grupe, kod 30% ona ce se popraviti, a kod 30% ce se pogorsati, mozda malo, ali moguce i drasticno. Da nije pressure pointa, tih 30% pusaka bi itekako zadavalo probleme servisima u garantnom roku, posto otklanjanje njihovih problema zahteva malo truda, a to bi podiglo cenu oruzja.

I onda je fabrikama najbolje resenje da naprave pressure point, i uravnilovku preciznosti. Kada neko napravi test Rugera 77, sve puske prave grupu izmedju 1 i 1.5 MOA.. Izuzetaka nema. A nije da ne mogu bolje, uz doradu, ali to kosta..

Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јул 27, 2009, 01:23:39 »

^^
koliko onda moze da utice na  razbacivanje pogodaka na 200m onih 0,0039" ako je pressure p.
Sačuvana
Aleksandar
Gost
« Odgovor #20 poslato: Јул 27, 2009, 03:23:19 »

Interesantno. Hvala vam na informacijama, zbilja nisam znao da pressure point toliko "simptomaticno" - ucestalo moze da deluje. Mislih da je to tek po koji slucaj. Pokusacu sa papirom i trakom pa cemo da vidimo sta cu dobiti, ako bude radilo onda ce mi trebati malo saveta za bedded pressure point... ili mozda kompletan bedding ali opet kakav je smisao raditi to na ovoj pusci (no bilo bi super interesantno, pogotovo samostalno  biggrin). Moram sacekati bar nesto normalniju municiju od PPU da bih ozbiljnije istestirao sve ovo.

Verovatno ste obratili paznju u Ry-evom linku da su testirane benchrest barrels i da pressure point i na njih deluje. Predpostavljam da je uticaj jos veci na tanke cevi, sto zbog brzeg i jaceg grejanja (predpostavljam i veceg dijametra sirenja). Sudeci po ovom onda bi na svim cevima bilo pozeljno odraditi pressure point, bez obzira bile debele ili tanke, ne bi trebalo da postoje cevi koje "ne vole" pressure point, eventualno da ih neke "vole" vise ili manje, zar ne? A opet se na vecini takmicarskih pusaka ne radi Smiley

za Swifta:
Hm... pa nije to tako kao sto izgleda. Kao prvo to je samo jedna grupa od cetiri metka i samim tim nije provereno kao nesto konstantno. Mislim zapravo da u narednim pucanjima necu postici tako nesto. Drugo, nisam racunao peti metak koji bi je prosirio za skoro tri puta, zbog cega god da je skrenuo.
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #21 poslato: Јул 27, 2009, 03:37:05 »

ja sam imao grupu od oko 7mm...mehanichkim nishanima...na 300m... jednim metkom...
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #22 poslato: Јул 27, 2009, 03:40:31 »

ja sam imao grupu od oko 7mm...mehanichkim nishanima...na 300m... jednim metkom...

I mozes da je ponovis kad hoces spiteful
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јул 27, 2009, 03:43:56 »

^^
koliko onda moze da utice na  razbacivanje pogodaka na 200m onih 0,0039" ako je pressure p.

Pogledaj malo tekst.. To je mereno na Ljiljinim cevima, i ko zna kog profila. KOd tih cevi su svi unutrasnji naponi otklonjeni pre, tokom i posle izrade.. Uz to cevi pravljene provlacenjem imaju u startu manje unutrasnje napone.

Sada to preneses na Zastavu, koja ima kovanu cev(kao i ruger, Remington, Savage) kod koje malo grejanja pravi mnogo vece razlike. Ne zbog neceg drugog, nego zbog zaostalih unutrasnjih napona, a uz sve to lagane cevi, postavljene duboko u kundak se i sporo hlade.

Nije beznacajno, a na strelistu je itekako dokazano.

Pressure point ne pomaze toliko kod teskih cevi (ne srednjih, vec vrlo teskih kojima je precnik na ustima preko 20 mm. Uz sve to uticaj pressure pointa itekako zavisi od kundaka, pa se generalno preskacu kod BR pusaka.. Rezultati ovaj izbor itekako potvrdjuju.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #24 poslato: Јул 27, 2009, 03:44:27 »

........................

za Swifta:
Hm... pa nije to tako kao sto izgleda. Kao prvo to je samo jedna grupa od cetiri metka i samim tim nije provereno kao nesto konstantno. Mislim zapravo da u narednim pucanjima necu postici tako nesto. Drugo, nisam racunao peti metak koji bi je prosirio za skoro tri puta, zbog cega god da je skrenuo.

Probaj da ponovis seriju, pa ces videti.
Ako uspes , ne diraj nista.

Kada krenes u pressure, bedding, znaj...odskrinuo si vratasca pakla ili raja. Ko zna?
Onda krecu nervoze, paranoje, ushicenja, padovi, proklinjes Zastavu, voz koji ju je doneo, konduktera koji joj je prodao kartu...

Vidis kako zvuci onaj ko je odskrinuo vratasca spiteful
Sačuvana

Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #25 poslato: Јул 27, 2009, 03:49:33 »

Na onoj mojoj ruskoj PAP...stara cev beshe vezana preko dodate grivne u sam vrh kundaka...na novoj cevi mi rekoshe, prebacili smo ti vezu ovde dole...a ovu rupu okrpili, kazu ono neka budala onako uradila, to ti ne valja...

Sad kad se zagreje, pochinje da bije dole i desno sve vishe...tako da posle veceg broja metaka na 200m predje u tudju (susednu)metu.. superstition
Sačuvana

bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #26 poslato: Јул 27, 2009, 06:38:01 »

Na onoj mojoj ruskoj PAP...stara cev beshe vezana preko dodate grivne u sam vrh kundaka...na novoj cevi mi rekoshe, prebacili smo ti vezu ovde dole...a ovu rupu okrpili, kazu ono neka budala onako uradila, to ti ne valja...

Sad kad se zagreje, pochinje da bije dole i desno sve vishe...tako da posle veceg broja metaka na 200m predje u tudju (susednu)metu.. superstition
Pa kad ne bi pucao rafalno mozda bi bilo sve u redu? taunt
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јул 27, 2009, 07:58:25 »

dobro je zagrejes ispucas pre lova i ne moras da razmisljas o preticanju sarcastic
Sačuvana
spaleph
Senior
Van mreže Van mreže

Ко само иза себе гледа изгуби циљ пред собом.

spaleph@hotmail.com spaleph.
« Odgovor #28 poslato: Јул 27, 2009, 09:05:22 »

Ма нема потребе да грејеш цев, кад испуцаш серију можеш да се похвалиш да си направио групу дуплом нулом на 300м. yahoo taunt haha
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: