DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159348 poruka u 7027 tema- 6819 članova - Poslednji član: Lovac u čeki

Јул 19, 2018, 12:54:13
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 9 10 [11]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ruske lajke  (Pročitano 134149 puta)
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #150 poslato: Фебруар 24, 2017, 11:46:39 »

Kolega Mcg,a sto bas rusko-evropska,sto ne zapadno sibirska?
Sačuvana
Mcg
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #151 poslato: Март 13, 2017, 01:30:03 »

Druze, zato sto ove druge mnogo lice na vuka, a posto u mojim krajevima ljudi nemaju pojma ni da postoji ta rasa, sigurno bi ih neko ubio. Smiley
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #152 poslato: Март 18, 2017, 01:01:26 »

Ima takvih i kod mene,ali oblezje je obavezno!! Tako da nema problema i straha. Poz
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #153 poslato: Октобар 04, 2017, 10:47:41 »

Kolegin odstrel pred mojom kerusom. Odlicno je odradila posao,uz ostro oblajavanje i pracenje vepra u stopu

Ovo je 3 odstrel pred njom, plus sto je imala nalazenje ranjenih bravova, i par promasaja
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #154 poslato: Октобар 04, 2017, 10:48:54 »

Zaboravio sam da napomenem,da kerusa ima nepune 2godine.
Sačuvana
NikolaSuvobor
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #155 poslato: Март 02, 2018, 07:59:43 »

Kolege ima li gde da ja kupim stene Lajke
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #156 poslato: Март 04, 2018, 07:01:34 »

Ako hoces kvalitet,samo preko, kod nas tesko hi
Sačuvana
NikolaSuvobor
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #157 poslato: Март 05, 2018, 07:16:53 »

Ako hoces kvalitet,samo preko, kod nas tesko hi
Hvala lepo kolega
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #158 poslato: Април 15, 2018, 06:05:24 »

Najlakse i najbrze bi bilo da se pravilnik o radu prekopira naprimer iz Madjarske jer nam je najbliza,sad znam da to nasi tesko da bi uradili jer vole da se sami prave pametni,tako da ako hoce da urade to uradice jako brzo jer postoje vec pravilnici u normalnim zemljama.
Svi ste u pravu kada pricamo  o gonicima i nemcima i o lajkama,tako da nemam sta pametno i dodatno da dodam,ko sta voli to ce i da drzi i da lovi,samo je malo nepoznato za siri krug ljudi kakve su lajke i kako mogu i u kom lovu da se vode.
A mogu jako puno i lako da se obuce za vise vrste divljaci jer su jako vodljive i poslusne,svestrana rasa pasa za rad u polju a istovremeno mogu da budu i kucni ljubimci i lovci,sto im je jos jedan plus samo,jako su kao rasa privrzeni ne samo vlasnicima nego posebno i maloj deci,ovo sve pricam iz licnog iskustva a ne rekla-kazala i drago mi je da je potraznja za stencima u poslednje dve tri godine porasla nenormalno dosta,tako da bi u narednim godinama porasao i sam broj lajki kod nas  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #159 poslato: Април 15, 2018, 06:56:50 »

Prvi korak ka uspehu je upravo veći broj evidentiranih pasa u KSS, jer sve polazi od tog KSS-a. Verujem da i pored velikog broja pasa, broj prijavljenih legala je i dalje vrlo mali...
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #160 poslato: Април 16, 2018, 01:02:15 »

Profi to shvata lično,nemam ništa protiv bilo koga lično lovite s čim želite.Kako da nas drugi poštuju kad sami kršimo zakon ako vodimo pse koji nisu dozvoljeni za lov u Srbiji.Pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #161 poslato: Април 16, 2018, 08:00:48 »

Profi to shvata lično,nemam ništa protiv bilo koga lično lovite s čim želite.Kako da nas drugi poštuju kad sami kršimo zakon ako vodimo pse koji nisu dozvoljeni za lov u Srbiji.Pozdrav
Nisam malo dete pa da shvatam nesto licno Pedja, nema nikakvih nesporazuma uopste, predlozi da se ova tema o lajkama ugasi ili obrise slobodno posto imas veliku zelju koliko vidim za tim, naravno da to nece promeniti moje misljenje o ovoj rasi ni za milimetar a sad sto vecina vas niste bili u prilici licno da imate sa njom kontakt pa sad ovde kada nema sta drugo da pisete pisete da neko krsi zakon sto lovi sa njima ok, imate pravo.
Ali zato isto tako dobro znate da se divlja svinja ne sme zakonom loviti sa pp pa cutite iako svi poznajete lovce koje sa tim love, jel tako Pedja, milsim da bas u tvom drustvu love svinje sa pp iako je zabranjen zakonom  drinks
Sačuvana

Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #162 poslato: Април 16, 2018, 09:37:39 »

Zašto brisati temu,ne lovi se samo sa lajkama nezakonito.Svaki lovački pas koji nema potrebne papire je nezakonit u lovu.Interesuje me samo da li sam ja jedini legalista,pa tako i sa PP ali imate pravo da sumnjate Profi.Lovac povede psa u lov toga koga ima i voli beskrajno,grupovođa ili lovočuvar je taj koji je odgovoran za legalnost tako Profi da oni rade svoj posao odgovorno i pošteno nebi vi vodili lajke u lov bez obzira što su svestrano upotrebljivi psi pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #163 poslato: Април 17, 2018, 06:50:48 »

U pravu si i lepo kazes ali nije bas tako sve crno ili belo, pre ce biti da je malo i sivo, kao i sve u zemlji, nemoj da si na kraj srca i da trazis dlaku u jajetu jer sam lepo objasnio da samo kod nas nije jos uvedena u lovne pse i ajde kazi mi jel smo to mi mozda prepametni pa iz tog razloga nismo jos uveli ili smo malo manje pametni .Mi smo bar pokrenuli stvarno nesto ozbiljno i videcemo dokle cemo stici.
O tome da pola zemlje stancuje i lovi sa laznim papirima nema svrhe pisati al isto tako i kada podje sezona lova i kada dodju kolege lovci za dzukelama i sa uzicama ih jos vode smuci mi se i lov i psi, al opet love i oni sa svim pravima kao i svi ostali, duga je to prica kao i sam sto znas drinks
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #164 poslato: Април 17, 2018, 12:02:41 »

Zašto brisati temu,ne lovi se samo sa lajkama nezakonito.Svaki lovački pas koji nema potrebne papire je nezakonit u lovu.Interesuje me samo da li sam ja jedini legalista,pa tako i sa PP ali imate pravo da sumnjate Profi.Lovac povede psa u lov toga koga ima i voli beskrajno,grupovođa ili lovočuvar je taj koji je odgovoran za legalnost tako Profi da oni rade svoj posao odgovorno i pošteno nebi vi vodili lajke u lov bez obzira što su svestrano upotrebljivi psi pozdrav

E, sta je sve zabranjeno i ipak se koristi. Zakon zabranjuje upotrebu elektronskih uredjaja u lovu pa su tako teletakti, biperi , GPS ogrlice na kerovima zabranjeno. Takodje moze se tumaciti i da su mobilni telefoni, toki-voki zabranjeni. Zatim nosenje lovackog noza vidno na kaisu pantalona posle lova prilikom odlaska na bilo koje javno mesto tipa kafane, pumped za gorivo ,u toku voznje ako vas zaustavi pismen policajac mozete dobiti prijavi u najboljem slucaju remecenje javnog reda i mira ili za uznemiravanje javnosti.
Tako da su lajke najmanji problem sa zakonom. Ima pasa mesanaca koji su dokazano bolji u lovu od pedigriranih lovnih rasa. Po meni je bitno da je pas vakcinisan , da ga gazda dobro gaji  da se dobro odnosi prema psu i ako takav pas moze da polozi ispit urodjenih osobina zasto ne bi lovio. Garantujem da pola "rasnih pasa" kada bi im se uradilo DNK profilisanje ne bi vise bill rasni. Slovenci su sad to poceli da rade i pas ne moze da izadje ni na izlozbu ako nije cistokrvan i iz kontrolisanog uzgoja.
A verujem da su Lajke kod nas jedna od najcistokrvnijih rasa.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: