DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161728 poruka u 7314 tema- 7036 članova - Poslednji član: Deni 99

Мај 25, 2020, 04:41:10
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ruske lajke  (Pročitano 163785 puta)
Stefan
Iskusan lovac
Na mreži Na mreži

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Јул 06, 2009, 10:47:29 »

Ja ih do sada nisam video u lovu, ali me ovi psi odusevljavaju svojom hrabroscu. Cuo sam da su malo tezi za obuku, ali sam cuo i pricu da je lajka spasila zivot svom gazdi skocivsi na medveda. U Memedovicevoj emisiji u kojoj je prikazan lov na Cukotki, lajka je pokidala lanac kojim je bila vezana za ono "vozilo", tenk, ili sta je vec Wink, i krenula na medveda. Stvarno me fasciniraju ti psi, i ova tema je odlicna i voleo bih da procitam iskustva ljudi koji su lovili sa lajkama, mada su takvi srecnici retki kod nas, cini mi se.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јул 06, 2009, 10:57:32 »

Po ovome što čitam ovdI, izgleda mnogo interesantna rasa! Šta je razlog što ih nema (više) kod nas? El neko zna, da nije cena možda velika?
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Stefan
Iskusan lovac
Na mreži Na mreži

« Odgovor #17 poslato: Јул 06, 2009, 11:39:08 »

Ne bih reko da je cena presudna, vec da je problem sto su kod nas dosta retke. One retke koje se i pojavljuju na izlozbama verujem sa su kucni ljubimci, a prava lovna lajka je raritet na nasim prostorima. Za razliku od nas, Bugari mnogo vise love sa njima.
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #18 poslato: Јул 06, 2009, 12:02:23 »

Да употпунимо описе сликама.

Pre par godina jedan kolega lovac napisao je vrlo gnevan članak o tome kako su mu upucane lajke u lovu jer su iz druge grupe lovaca mislili da je vuk u pitanju!! Što sve govori o NE POZNAVANJU rase na našim terenima.
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јул 06, 2009, 12:36:23 »

Rusko-evropske kod nas kostaju izmedju 200 i 300eu iz uvoza (Rusija) preko 1000eu.Postoje dve odgajivacnice u Pancevu i Krusevcu.Aca iz Krusevca ima 4 komada,dve je pre dve godine uvezo iz Rusije.Eksterijerni i lovni psi.Kaze da je tek sa njima video sta je pravi lov.Crno bele su boje tako da je zamena sa vukom nemoguca(mada ima takvih stucnjaka koji bi i setera zamenili za vuka lol).Ne idu daleko i cesto proveravaju polozaj lovca.Lov sa njima je dinamican to jest lovac sa njima pretrazuje teren dok ga one ne pronadju i zadrze u mestu(DS).Divlju macku i kunu otera na drvo i oblajava a srne potera par stotina metara i odustaje sto je i glavna prednost u odnosu na gonice.Ko nije lovio sa gonicima ne zna sta je muka(tamo gde ima srnece divljaci).Fazana i zeca isteruje a ranjene bez greske pronalazi.Istocno sibirske ima Sasa(Stankosi) iz Pirota.Bugari traze 600eu za stene.
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јул 06, 2009, 12:47:06 »

Za razliku od ostalih rasa one u lovu koriste sva cula, takodje kod te rase nema cisto izlozbenih primeraka jer je dugo godisnja selekcija bila usmerena tako da je u prvom planu bio radan pas.Nemci ih takodje koriste za lov na DS (Rusko evropsku).Oni organizuju izlozbe i utakmice u radu.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јул 06, 2009, 12:53:55 »

Čekaj, el APORTIRA zeca i fazana???

Pošto nije svrstan u goniče i sl., mogao bih ga voditi u ravničarskom lovištu na z. i f.?
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јул 06, 2009, 01:30:13 »

Pošto nije svrstan u goniče i sl., mogao bih ga voditi u ravničarskom lovištu na z. i f.?
Jedan kolega lovac iz "LU Sedlare" kod Svilajnca koji poseduje muzjaka i zenku lovi sa njima i u ravnici i u brdima bez problema.Sto se aporta tice citao sam da mogu da se obuce ali teze posto im to nije urodjeno,ali aport nije urodjen ni poenterima(ja sam dugo lovio sa poenterom koji nije donosio).Njegove ne aportiraju.Takodje mi je rekao da nece da izjure na ulicu kada se desi da kapija bude otvorena i da su jako strpljive sa malom decom.Njegova kuja se zastitnicki ponasa prema njegovoj unuki,takodje ne ostavjaju puno dlaka po kuci(njegove ulaze u jedan deo kuce).Treba im puno prostora jer su jako aktivne i treba ih od malena privikavati na domace zivotinje jer su jako ostre.Njegove uskacu u dzip cim ga upali.O njima mi je pricao sa odusevljenjem a ne verujem da je to bilo iz razloga prodaje stenadi jer se time ne bavi i takodje jer je prilicno imucan.Dobar pogled!
Sačuvana
spaleph
Senior
Van mreže Van mreže

Ко само иза себе гледа изгуби циљ пред собом.

spaleph@hotmail.com spaleph.
« Odgovor #23 poslato: Јул 06, 2009, 04:06:12 »

[/quote]Jedan kolega lovac iz "LU Sedlare" kod Svilajnca koji poseduje muzjaka i zenku lovi sa njima i u ravnici i u brdima bez problema.Sto se aporta tice citao sam da mogu da se obuce ali teze posto im to nije urodjeno,ali aport nije urodjen ni poenterima(ja sam dugo lovio sa poenterom koji nije donosio).Njegove ne aportiraju.Takodje mi je rekao da nece da izjure na ulicu kada se desi da kapija bude otvorena i da su jako strpljive sa malom decom.Njegova kuja se zastitnicki ponasa prema njegovoj unuki,takodje ne ostavjaju puno dlaka po kuci(njegove ulaze u jedan deo kuce).Treba im puno prostora jer su jako aktivne i treba ih od malena privikavati na domace zivotinje jer su jako ostre.Njegove uskacu u dzip cim ga upali.O njima mi je pricao sa odusevljenjem a ne verujem da je to bilo iz razloga prodaje stenadi jer se time ne bavi i takodje jer je prilicno imucan.Dobar pogled!
[/quote]
Не бих се баш сложио са тобомо да  ако се капија остави отворена да неће да изјури на улицу, зато што им је потребна велика површина за игру а веома су самосталне и по мало својеглаве и тврдоглаве. Веома је тешко држати их везане или у боксу јер се после неког времена унервозе и праве велику галаму. Што се тиче деце веома су привржене и толерантне. Код колеге је пуштена у дворишту које је пуно деце и веома се радо упушта у игру, мада доста праве нереда по дворишту, копају рупе, гризу дрвеће развлаче све и свашта што могу да нађу. Страх и трепет за мачке и кокошке, кокошке и могу да се изброје колико их је уништила док мачке урнише тако да је у стању да их прогања док их не савлада.Одлично подноси нашу климу а највише се радује зими и снегу где је свој на своме. У мом крају је била још једна западно-сибирска лајка Лена увежена из Русије као штене веома лепа и радна а на првој изложби када је изведена установљено је да јој недостају пар зуба и да је загриз ван стандардан тако да није могла да буде оцењена али и даље је њен власник Илијановић Дејан користи у лову и веома добро одрађује посао.
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јул 06, 2009, 05:22:53 »

Jedan kolega lovac iz "LU Sedlare" kod Svilajnca koji poseduje muzjaka i zenku lovi sa njima i u ravnici i u brdima bez problema.Sto se aporta tice citao sam da mogu da se obuce ali teze posto im to nije urodjeno,ali aport nije urodjen ni poenterima(ja sam dugo lovio sa poenterom koji nije donosio).Njegove ne aportiraju.Takodje mi je rekao da nece da izjure na ulicu kada se desi da kapija bude otvorena i da su jako strpljive sa malom decom.Njegova kuja se zastitnicki ponasa prema njegovoj unuki,takodje ne ostavjaju puno dlaka po kuci(njegove ulaze u jedan deo kuce).Treba im puno prostora jer su jako aktivne i treba ih od malena privikavati na domace zivotinje jer su jako ostre.Njegove uskacu u dzip cim ga upali.O njima mi je pricao sa odusevljenjem a ne verujem da je to bilo iz razloga prodaje stenadi jer se time ne bavi i takodje jer je prilicno imucan.Dobar pogled!
[/quote]
Не бих се баш сложио са тобомо да  ако се капија остави отворена да неће да изјури на улицу, зато што им је потребна велика површина за игру а веома су самосталне и по мало својеглаве и тврдоглаве. Веома је тешко држати их везане или у боксу јер се после неког времена унервозе и праве велику галаму. Што се тиче деце веома су привржене и толерантне. Код колеге је пуштена у дворишту које је пуно деце и веома се радо упушта у игру, мада доста праве нереда по дворишту, копају рупе, гризу дрвеће развлаче све и свашта што могу да нађу. Страх и трепет за мачке и кокошке, кокошке и могу да се изброје колико их је уништила док мачке урнише тако да је у стању да их прогања док их не савлада.Одлично подноси нашу климу а највише се радује зими и снегу где је свој на своме. У мом крају је била још једна западно-сибирска лајка Лена увежена из Русије као штене веома лепа и радна а на првој изложби када је изведена установљено је да јој недостају пар зуба и да је загриз ван стандардан тако да није могла да буде оцењена али и даље је њен власник Илијановић Дејан користи у лову и веома добро одрађује посао.
[/quote]Za ne istrcavanje na ulicu mi rece ovaj kolega,e sad mozda je zbog dresure...tacno je da su hiper aktivne pogotovu mladi primerci.Nacin kretanja u lovu im je kas i galop,znaci masine.Ovaj kolega nema kokoske,a rece mi da je najbolje da se drze odvojeno.E sto se macaka tice...ne moze i mace i kuce lol lol lol,takodje i kunici ne dolaze u obzir.A ako hocemo da budemo iskreni i vlasnici terijera imaju isti problem sa mackama i zivinom(cast izuzetcima).
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јул 06, 2009, 09:17:58 »

[/quote]
[/quote]Koliko je kostao uvoz tih lajki?Kako su se pokazale u lovu,koliko se udaljavaju?Sta tvoje kolege love sa njima(posto su svestrano upotrebljive)?Opisi neke lovove sa njima,neke zanimljive situacije?Hvala u napred!
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јул 08, 2009, 04:29:25 »

Да употпунимо описе сликама.

Pre par godina jedan kolega lovac napisao je vrlo gnevan članak o tome kako su mu upucane lajke u lovu jer su iz druge grupe lovaca mislili da je vuk u pitanju!! Što sve govori o NE POZNAVANJU rase na našim terenima.
Gledao sam neke klipove o lovu sa lajkama u Svedskoj i video sam kako su to oni resili:ogrlice sa drecavim trakama (tako lovi Stankosi u Pirotu)ili drecavi prsluci(video sam u katalogu Frankonia).Dobar pogled!
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јул 08, 2009, 04:43:42 »

Spaleph jesi li ucestvovao nekad u lovu sa lajkama?Ako jesi opisi neki lov. hi
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Јул 12, 2009, 01:10:35 »

Evo odgovora:aportiraju!Nemci imaju klub lajki i na utakmicama u radu koje organizuju izmedju ostalog imaju i disciplinu rad u vodi i aport iz duboke vode.U disciplini rad na krvnom tragu trag je dug 600 metara upotrebljava se 250 ml krvi od divljaci i trag mora da prenoci.Lajka u toku rada na krvnom tragu ne sme da obraca paznju na tragove druge divljaci.U prakticnom lovu lajka pronalazi ranjenu divljaci i oblajava je a jos uvek zivu drzi u mestu do dolaska lovca.
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Јул 12, 2009, 01:23:46 »

Naj vise love DS sa lajkom i to pogonom i pojedinacno.Pojedinacno love tako sto lovac ide kroz sumu sa jednom ili vise lajki a one pretrazuju teren oko lovca,cesto proveravajuci polozaj lovca.Udaljavaju se zavisno od iskustva(par stotina metara).Kad nadju DS oblajavaju i drze u mestu dok lovac ne dodje i izvrsi odstrel.Lovac mora da prilazi tiho vodeci racuna o pravcu vetra.Dobar pogled!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: