DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 05, 2019, 05:46:59
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Reka BEGEJ  (Pročitano 19002 puta)
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Октобар 04, 2010, 12:46:08 »

Lovac se ne stvara,lovac se radja!
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Октобар 04, 2010, 01:43:54 »

Tako je Nidžo! Ljubav prema prirodi  hi
Sačuvana

NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #17 poslato: Октобар 04, 2010, 02:07:49 »

Ниџо, лепо речено.
Додао бих и то да је једна велика разлика у почетку. Пецаљку можеш да узмеш кад год хоћеш, а за пушку мораш мало да причекаш. Верујем да је то разлог зашто су многи прво пецали (и ја сам један од тих) а после кренули у лов.
 hi
Sačuvana

Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #18 poslato: Октобар 04, 2010, 03:05:29 »

за пушку мораш мало да причекаш. Верујем да је то разлог зашто су многи прво пецали (и ја сам један од тих) а после кренули у лов.

Istina, suva!
Sačuvana

acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Октобар 05, 2010, 03:44:19 »

Jasta more  spiteful al sam ja tek pecaoooo,ma nisam dolazio sa vode a sad pre tri dana kad sam rekao zeni  spruce_up   pleasantry kakvo crno pecanje  punish tomato al uspeh da se iskradem i  spiteful  sarcastic stuka I smudj u meredovu!  thank_you Ulazim ti ja  whistle a ona se ceri  sarcastic sarcastic gde je riba  sarcastic  os da redis  spiteful naravno  sarcastic kad sam izvukao  yahoo yahoo yahoo
Sačuvana
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Октобар 05, 2010, 04:58:52 »

Не бојим се ја за Салетовог сина, поред прелепе воде је, са дедом риболовцем, оцем ловцем... Богатство дружења са најмилијима (било да су то најближи из породице или најближи другари), у природи, са њеним чарима и лепотама - може ли да ишта више оплемени и испуни човека од тога?

Сале, 1000 х hi !
Sačuvana
SSG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Октобар 19, 2010, 02:44:16 »

Lovac se ne stvara,lovac se radja!

Sačuvana

Bolje biti dobro obješen nego li loše oženjen
sasa83
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Мај 08, 2011, 06:52:37 »

Begej je prepun ribe,pogotovo kada su poplave na sve strane kao 2005.,tada ribe ima mnogo,na zalost Begej je jedna slika naseg sadasnjeg,modernog,drustva,osakacena i prljava i zatrovana reka iz koje su moji deda i baba kuvali supu sezdesetih godina!Tuga je sto su ljudi ovu reku zapostavili!Robolov na Begeju se do pre par godina,bar u uzem centru Zrenjanina,svodio na nekoliko cerencara po mostovima,ali danas je vec druga prica!Rade riocuvarske sluzbe,kontrolisu ribolovce,a bogami i mrezarose!Koliko je samo ribe prodavano po pijacama za koju znam da je lovljena mrezama u Begeju,naravno bez dozvole,jer niko bukvalno niko,nije kontrolisao ribolov i samu reku,godinama!Riba se u nekim periodima godine oseti na mulj,kada reka "slajfuje",odnosno ne moze da se ulije u Tisu pa stane ili cak krene unazad da tece,tada ceo Zrenjanin smrdi,desi se i da dodje do pomora ribe usled nedostatka kiseonika!Pecanje sarana na ovoj reci je veoma lepo i bogato ulovom,ali bez hranjenja nista,vidim gomilu napravljenih mesta za pecanje u zadnje dve god i saznao sam da su hvatani kapitalni primerci,bas u uzem centru grada,od 10 do 15kg,ovih manjih do 3kg ima najvise,stoga sam i ja ove godine pustio camac i hranim ,pa videcemo!Ima dosta soma cak sam bio prisutan pre neko vece kada se macan zapljusnuo ispod mosta i razbio tisinu,uplasio me,al nece na udicu!Prosle godine su dosta stuke hvatali,smudja ne verujem da ima jer je osetljiv na necistu vodu,babuske crvenperke,kesege ima more...Eto ukratko,pocinjem sarana da pecam od 1.o6.pa videcemo,ima ga,vec rije po dnu,uzima hranu,ali neka ga,neka se izmresti prvo!LJUDI CUVAJMO REKE JER SU ONE TU I BILE I BICE<ONE SU TE KOJE VELICAJU GRADOVE<SELA LJUDE U NJIMA,TREBA IH CUVATI I DAVATI IM ZNACAJA JER CE NASA DECA ZIVETI KRAJ NJIH I SA NJIMA!BISTRO!
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: