DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161777 poruka u 7325 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 16, 2020, 01:03:27
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristOprema za lovOSTALA OPREMARedenik,prsluk, lovacka torba ili nesto drugo
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Redenik,prsluk, lovacka torba ili nesto drugo  (Pročitano 20768 puta)
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Goran

« Odgovor #15 poslato: Август 25, 2008, 07:57:42 »

Lovac bez lovačkog prsluka  pa kakav je to lovac kao rudar bez lampe na šlemu.Ja u lov na nisku divljač nosim Prsluk i lovačku torbu,na torbici mi se nalazi vaprički postavljen redni visak za bezbedno nošenje pernate divljači,u jednij od pregrada mi se nalaze Lovački patroni u drugom voda i doručak.Prsluk ima u cepovima ugrađen redenik u luvom i desnom đepu po sedam mesta za partone na leđima prsluka leđni đep u koga mogu staviti odrtreljenog zeca ili dva.Meni je Lovačka torba i lovački prsluk idealna kombinacija.
Neko moćda misli drugačije, ukusi su individualni i oko toga nema raspravljanja.
.P.S. Osim vojno maskirnih uniformu u luvistima na telima lovaca, da se ja nešto pitam ja bi to ruglo zabranio a te lovce pokašnjavao. ili si livac ili si ratnik.Ratnik na FRON a lovac u LOV.
slazem se kolega, treba proterati vojnu uniformu iz lovova, ali treba imati i malko obzira i prema ovima koji nazalost zbog svog imovinskog stanja ne mogu sebi da priuste pantalone od 100 evra, sesiric od 80, i sako sa dugmicima od jelenskih rogova za 200 evra,pa da sve tako uparadjeni zagaze u trsku da ekipi u zasedi nateraju divljac... ipak zivimo u zemlji srbendiji gde  80% stanovnistva (narocito seoskog,odakle je najveci procenat lovaca) zivi na ivici egzistencije... treba li nekom uskratiti pravo na uzivanje u lovu samo zato sto nije obucen u skladu sa misljenjem vecine?
mislim da je ry dosta dobro objasnio ovu problematiku pre par nedelja....
inace, nasi dedovi nisu nosili prsluke posto su svi imali redenike, dali to znaci da oni nisu bili lovci?
licno mogu da sebi priustim ketner ili frankoniju, ali iz cistog kaprica i solidarnosti prema onima koji to ne mogu-necu....ponekad obucem i farmerice, ipak bi me bilo sramota da se sad tu paradiram pred kolegama cija je plata u rangu s mojim cizmama, a uvek mi je draze bilo da te pare potrosim na  municiju pa na strelistu unapredim sebe pre kao strelca, nego kao manekena...

IZVINJAVAM se svima niste me razumeli.Civilnu odeču neka nosi onaj ko nema para za lovačko odelo nemam ,ništa ni protiv TITOVE SMB uniforme Masklinasto je zelena kao i većina lovne odeće. ALI  ZA  TU  MASKIRNU  UNIFORMU  BI  KAŽNJAVAO  I TO PO  SISTEMU  ODMAH  I  SAD
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Август 25, 2008, 09:43:43 »

jel pod tim podrazumevas maskirnu vojnu i maskirnu lovacku ...
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Август 25, 2008, 10:33:47 »

A  ovako KRILAS GORANE verovatno nisi dugo bio u SRBIJI ,svatam ja tebe da je preko takvi zakoni da lepo skockan izaci u lov,da je tamo preko to skup sport i da retki mogu priustiti OK,al ovde su svi isti i bogat i siroma ,neko ima vise neko manje ,al svi ucestvuju u svima desavanjima lova izgradnje i sl.A to sa maskirnom uniformom kako se poravi finansiska situacija i ljudi LOVCI ce biti obuceni kao i kako dolikuje.A nema potrebe nikog kazniti ,ja sam poklonio kolegi lovcu ,pantalone i kosulju za lov,voleo i on da ima lepo al nema PARA. Videces pomogni svakog ako mozes to je moj moto.Pa pozdrav  nadam se da ces svatiti situaciju Undecided zato smo tu svacije misljenje je vredno Wink
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #18 poslato: Август 25, 2008, 11:00:02 »

A  ovako KRILAS GORANE verovatno nisi dugo bio u SRBIJI ,svatam ja tebe da je preko takvi zakoni da lepo skockan izaci u lov,da je tamo preko to skup sport i da retki mogu priustiti OK,al ovde su svi isti i bogat i siroma ,neko ima vise neko manje ,al svi ucestvuju u svima desavanjima lova izgradnje i sl.A to sa maskirnom uniformom kako se poravi finansiska situacija i ljudi LOVCI ce biti obuceni kao i kako dolikuje.A nema potrebe nikog kazniti ,ja sam poklonio kolegi lovcu ,pantalone i kosulju za lov,voleo i on da ima lepo al nema PARA. Videces pomogni svakog ako mozes to je moj moto.Pa pozdrav  nadam se da ces svatiti situaciju Undecided zato smo tu svacije misljenje je vredno Wink
Prijtelju moj nemarštinu shvatam nekulturu ne.Nečemo vise o tome ti si poklono pantalone, a ja pusku.Ko nema pomoći ču ga uvek, i onjima nema komentara,a VIDI ove sto po lovištu voze Šipove od 50.000EUR a kad izađu iz njih kao da su ARKANOVCI ŠEŠELJEVCI DUĐMANOVCI TAČIJEVOI ITD ITD ITD.ILI SE JA lose izražavam ili me vi loše shvatate. Ali ja se svima vama IZVINJAVAM MILION puta Izvinite ako sam nekog uvredio nije bilo ništa lično.Ja tako vidim
Pozdrav Svima
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Август 26, 2008, 11:41:32 »

Ne izrazavas se pogresno nego iznosis svoj stav i misljenje koje i ja podrzavam i dok sam ziveo u Srbiji nisam nosio maskirno odelo mada ga tad nije ni bilo niti bih ga nosio da sam u Srbiji.
Za osnovno je dovoljno jedne pantalone i jedna jakna samo da nije Vojno maskirna,
Svako drugo maskirno je u redu ko voli i misli da mu to nesto znaci.
Onaj sto nosi pusku u kabini od traktora taj nece nikad ni razumeti niti hteti da razume da kad dodje nedelja da treba da se obuce kao lova a ne kao da polazi na front ili vojnu vezbu a u toku nedelje je dok je orao ili koje sta radio u polju vec omlatio po kog zekana a mozda i nesto vece. E u lokalu se svi znaju koji su takvi i ja bih iskoristio ovu metodu da se to kaznjava bilo bi dvostruko od koristi. Ja i moji istomisljenici smo se borili protiv lovokradje i izborili se ostalo nas je deset lovaca i sami podnosimo teret oko gazdovanja u nasem lovistu i od kad smo se ocistili mnogo se vise uradilo u lovistu oko lovnotehnickih objekata, hranilista i sveg ostalog.
Pozdrav i dobar pogled ko razume shvatice!
Sačuvana

Dobar pogled
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Август 26, 2008, 02:00:47 »

Mladja je jednim delu u pravu sto se tice samog izlaska  u lov ,treba jedna jakna i pantalone samo da nisu vojne, taj dan je svetak za mene uvek cu izici ispeglan  i spreman za lov , i gorane niko se neljuti na nikog vazno je izneti svoje misljenje,probacemo da popravimo lovstvo i odevanje al potrajace vremena ,mladji mogu da prihvate da svi budemo isto obuceni ,lepo bi to bilo svi u zelenom lovackom odelu vreme ce pokazati svoje .Poz svima i nema ljutnje  Wink
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #21 poslato: Август 26, 2008, 02:35:15 »

Ovo mi je skoro omiljena tema.
Ebote, zasto je vazno sta ce neko obuci u lov?!Zasto toliko diskusje oko toga?
Lov sam po sebi nema formu,nije obaveza. Sa mog aspekta je to odredjivanje koda cak po malo i drsko i nevaspitano.
Hoce li neko doci maskiran, u trenerci, zelen, smedj...njegova ili njena stvar.
Moj drug Jordan ponekad ode samnom u lov (mada ja lovim na njegovoj zemlji :Smiley). Covek lovi odeven onako kako sam ga zatekao dok je radio na farmi. Covek takodje lovi (pronalazi, prati, odstreljuje, pusta da ode divljac) sa stilom i na nacin kakav ja , a siguran sam i vecina vas u zivotu nismo videli.
Koji ce ga to kod(eks), boja, dezen, stil,sezonsko snizenje ili najskuplji katalog uciniti vecim lovcem? Dobro, lovi sa 25-06 ali to nema veze  Wink Cheesy
Zaista ne prebacujem nikome i ne zelim da dizem tenziju ali dajte mi jedan razlog zbog cega lovac u lov traba da ode odeven na odredjen nacin.
Pogledajte odecu lovaca iz "primitivnih" plemena. Uz neznatne alternacije u istoj odori idu u rat, lov i vode ljubav?
Ispravite me ako gresim ali oni su sve tri radnje morali da obave da bi produzili vrstu.
Da li je u molitvi blizi Bogu neko moleci se  u nedeljnom odelu u crkvi ili neko neugledno odeven na njivi ili u sumi nije na nama da sudimo...nama se ne mole.
nastavice se...

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #22 poslato: Август 26, 2008, 03:14:00 »

Ry,
U svemu ima istine.U tvojem pristupu , takodje.

Da, odelo ne cini lovca i pravilno poimanje lova kao discipline.Ili ne bi trebalo.
Maskirna vojna uniforma ili maskirna lovacka odeca su razliciti kecevi u rukavu , po mom shvatanju.Beli orlovi na rukavu, militantne oznake,milicijske uniforme..plave maskirne.... e to je za mene puno.
Bolje i ratari u radnickom odelu nego prethodno navedeno.Kosulje, majice dzemperi maskirni.. da, zasto ne, samo ne vojna uniforma.Asocira me na vremena smutna i zla.
Tako mi radi podsvest.Naravno, to ne menja moj sud i uverenje o lovcu koji je do mene i ne stvara odbojnost , ali ne bi mesao lov i vojsku... Cheesy

A indijanci, lako je bilo njima, pa imali su samo jednog modnog kreatora i jedan model odeca + neku perlicu viska za svecanije trenutke. Cheesy Na kraju, ta odeca je i dizajnirana za lov. I ja bi je nosio o vidjenijim hajkama,sremackim zimskim Wink

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #23 poslato: Август 26, 2008, 03:24:57 »

Citat
ta odeca je i dizajnirana za lov. I ja bi je nosio o vidjenijim hajkama,sremackim zimskim
znao sam da cu se nasmejati pre kraja dana

slazem se za vojne oznake, to je neukusno. U ostalom ako je nekome kao vojniku (bivsi ili aktivni) stalo do njih postoje mesta i prilike gde se mogu exponirati. U lovu im zaista nije mesto.
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
majer
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #24 poslato: Август 26, 2008, 04:27:10 »

maskirna sara da ali nikako vojna ,a posebno vojna  sa vojnom sarom to nije u redu ni prema jedinicama koje sluze u istim takvim uniformama ,a mogu da se kladim da retko ko od njih  nosi vojne uniforme zato sto mu se svidja vec zato sto je naj  jeftinije ali onda je bolje uzeti neke civilne stvari koje nemaju konotaciju kao sto je vojna uniforma ,a sigurn sam da moze za slicne pare da se uzme
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Август 26, 2008, 04:53:54 »

Bas to ne VOJNA dosta smo bili vojnici, pioniri,rezervisti, TO i sta sve cak i nocne straze osamdesetih u tome je cela stvar!
Sačuvana

Dobar pogled
oscar
Gost
« Odgovor #26 poslato: Август 26, 2008, 04:58:11 »

Da li stvarno verujete da su pare u pitanju. Za letnji lov se može lovački obući za svega 3000 dinara a za jesenji i zimski za 5000 do 6000 dinara. Nije to problem ni za jednog od 86000 srpskih lovaca. I još nešto. Načinom oblačenja se ne pokazuje da li ste dobar ili loš lovac u smislu tehnike, načina ili uspešnosti. To nema blage veze ni sa bojom pantalona niti sa Ketnerom ili Frankonijom. Lovački način oblačenja je pre svega odrednica pripadnosti, poštovanja divljači i iznad svega deo kulture i tradicije lovačkog oblačenja. Da li u tome ima mesta za vojne uniforme, policijske ili vatrogasne ili možda kombinacija od svega ponešto. U tom smislu je i napravljen Kodeks lovaca Srbije. On nije obavezujući, zato se i zove Kodeks ali ako smo nešto usvojili kao pravilo valjda ga treba i poštovati. Posebno ako su sitne pare u pitanju.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #27 poslato: Август 26, 2008, 06:37:14 »

Oskar,
i tebe cu u indijansku uniformu.Pa zajedno pajamo po hajkama, po sremu.
A Rej kad bude dosao, nama u goste, imenovacemo ga za velikog vraca od lova. Cheesy
Moze...
Sačuvana

oscar
Gost
« Odgovor #28 poslato: Август 26, 2008, 07:35:37 »

U indijansku. Pa kada Rajko bude video naše oblačenje a posebno na hajkama mislim da će mu indijanske uniforme izgledati super. U stvari kada vidimo naše lovce na hajkama mislim da su se indijanci predivno oblačili. I ne bi to meni toliko smetalo da se ne vadimo na ekonomsku krizu. Koja bre kriza. Pa upravo oni koji nose te vojne uniforme ( ili kombinacije policijsko-vojno-vatrogasne) daju silne pare za pevanje trećerazrednih pevaljki na gozbama posle hajki. A kao za lovačku odeću nema.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #29 poslato: Август 27, 2008, 12:14:18 »

Koja bre kriza. Pa upravo oni koji nose te vojne uniforme ( ili kombinacije policijsko-vojno-vatrogasne) daju silne pare za pevanje trećerazrednih pevaljki na gozbama posle hajki. A kao za lovačku odeću nema.
Al pevaljka je pevaljka i dize atmosferu. Smiley
Ti ne volis pevaljku,... obnazenu, pod satrom, a napolju ladno...
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: