DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161777 poruka u 7325 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 16, 2020, 12:32:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristOprema za lovOSTALA OPREMARedenik,prsluk, lovacka torba ili nesto drugo
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Redenik,prsluk, lovacka torba ili nesto drugo  (Pročitano 20767 puta)
HuntR
Gost
« poslato: Јул 12, 2008, 10:19:07 »

sta najvise koristite da poneste municiju u lov,
na kom mestu ste navikli da je nosite,koliko vam je dostupna u lovu i da li vam je bitna mogucnost brzog prepunjavanja.
koje materijale preferirate,za koje smatrate da se najlakse odrzavaju a koji su vam po vasem ukusu?
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јул 12, 2008, 11:30:57 »

od materijala najvise volim kozu redenik najcesce medjuti sada za prepelice posebno je pogodan prsluk ili lovacka torba sa fiseklijama,za karabinsku municiju koristim najcesce futrole ponovo kozne koje primaju dva puta cetiri ili dva puta po pet metaka.
Sačuvana
danilop
Gost
« Odgovor #2 poslato: Јул 13, 2008, 11:37:53 »

Prsluk, novčanik(za municiju), redenik ... Tim redom.

Sintetika je praktičnija, koža je lepša ...

Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #3 poslato: Јул 13, 2008, 02:12:04 »

uglavnom redenik, mada kad je jaaako hladno a zbog telesne konstitucije i zimske preobuke nisam u mogucnosti da opasem redenik  (citaj "praznicno debeljuskast")prusluk(tako ga kod nas zovu)...

Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #4 poslato: Јул 13, 2008, 04:12:22 »

Nemam poseban redenik.
Nosim prsluk sa integralnim redenikom.
Volim i prsluk samo sa dzepovima za municiju.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јул 13, 2008, 04:27:08 »

U principu redenik Firme Kuman zeleni sa lastisom a kozni sam dobio na poklon jednom prilikom i stoji u ormanu nekako mi ne lezi mnogo je krut Cheesy Grin
Prsluk obavezno sa i bez integriranog redenika zavisi od lova koje po potrebi i punim.
Na krupnu divljac kozne futrole sa 10 metaka koje se kace na kais
Ali opet zavisi od lova do lova i potreba.
Sačuvana

Dobar pogled
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #6 poslato: Јул 30, 2008, 12:24:24 »

I redenik i prsluk, uvek imam strah da ce mi ponestati municije a nikada se to nedogodi. Zasto, ne znam ni sam (fobija valjda)
Redenik imam kozni, mada sam ove sezone dobio neki plasticni kojem se patroni umecu po sredini tela patrona. Pravljen za lovne potrebe ali ne pristaje bas uz lepu uniformu, dodje kao specijalna jedinica, ali ga volim jer mi je prakticniji.
Mnogi kazu da ce mi ispasti municija mada to se nedogadja  Wink
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #7 poslato: Јул 30, 2008, 01:28:00 »

Citat
uvek imam strah da ce mi ponestati municije
ta fobija se uspesno leci samo uzme malo vise vremena  :Smiley
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #8 poslato: Јул 30, 2008, 01:48:55 »

Citat
uvek imam strah da ce mi ponestati municije
ta fobija se uspesno leci samo uzme malo vise vremena  :Smiley
nije mi problem, mogu da zivim sa njom...
Sačuvana
Branimir76
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јул 30, 2008, 05:25:00 »

Rezervni okvir u dzepu  Cool
Sačuvana
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Август 15, 2008, 10:49:09 »

Prsluk sa florascetnim oznakama ima mesta za 16 patrona plus redenik zavisi sta lovim, al svejedno nosim puno municije jer volim da pucam.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #11 poslato: Август 23, 2008, 07:59:52 »

Neko crnu neko plavu, tako i ovo, zavisi od ukusa i potrebe.
Poslednjih godina vise koristim Prsluk.U dva reda 16 patrona,plus kutija(25) u rezervi, za sada je ta kolicina uvek stizala.Neovisno od prsluka ili redenika, na kaisu uvek nosim davilicu za kacenje divljaci.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #12 poslato: Август 24, 2008, 09:32:28 »

Lovac bez lovačkog prsluka  pa kakav je to lovac kao rudar bez lampe na šlemu.Ja u lov na nisku divljač nosim Prsluk i lovačku torbu,na torbici mi se nalazi vaprički postavljen redni visak za bezbedno nošenje pernate divljači,u jednij od pregrada mi se nalaze Lovački patroni u drugom voda i doručak.Prsluk ima u cepovima ugrađen redenik u luvom i desnom đepu po sedam mesta za partone na leđima prsluka leđni đep u koga mogu staviti odrtreljenog zeca ili dva.Meni je Lovačka torba i lovački prsluk idealna kombinacija.
Neko moćda misli drugačije, ukusi su individualni i oko toga nema raspravljanja.
.P.S. Osim vojno maskirnih uniformu u luvistima na telima lovaca, da se ja nešto pitam ja bi to ruglo zabranio a te lovce pokašnjavao. ili si livac ili si ratnik.Ratnik na FRON a lovac u LOV.
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Август 25, 2008, 03:32:22 »

Lovac bez lovačkog prsluka  pa kakav je to lovac kao rudar bez lampe na šlemu.Ja u lov na nisku divljač nosim Prsluk i lovačku torbu,na torbici mi se nalazi vaprički postavljen redni visak za bezbedno nošenje pernate divljači,u jednij od pregrada mi se nalaze Lovački patroni u drugom voda i doručak.Prsluk ima u cepovima ugrađen redenik u luvom i desnom đepu po sedam mesta za partone na leđima prsluka leđni đep u koga mogu staviti odrtreljenog zeca ili dva.Meni je Lovačka torba i lovački prsluk idealna kombinacija.
Neko moćda misli drugačije, ukusi su individualni i oko toga nema raspravljanja.
.P.S. Osim vojno maskirnih uniformu u luvistima na telima lovaca, da se ja nešto pitam ja bi to ruglo zabranio a te lovce pokašnjavao. ili si livac ili si ratnik.Ratnik na FRON a lovac u LOV.
slazem se kolega, treba proterati vojnu uniformu iz lovova, ali treba imati i malko obzira i prema ovima koji nazalost zbog svog imovinskog stanja ne mogu sebi da priuste pantalone od 100 evra, sesiric od 80, i sako sa dugmicima od jelenskih rogova za 200 evra,pa da sve tako uparadjeni zagaze u trsku da ekipi u zasedi nateraju divljac... ipak zivimo u zemlji srbendiji gde  80% stanovnistva (narocito seoskog,odakle je najveci procenat lovaca) zivi na ivici egzistencije... treba li nekom uskratiti pravo na uzivanje u lovu samo zato sto nije obucen u skladu sa misljenjem vecine?
mislim da je ry dosta dobro objasnio ovu problematiku pre par nedelja....
inace, nasi dedovi nisu nosili prsluke posto su svi imali redenike, dali to znaci da oni nisu bili lovci?
licno mogu da sebi priustim ketner ili frankoniju, ali iz cistog kaprica i solidarnosti prema onima koji to ne mogu-necu....ponekad obucem i farmerice, ipak bi me bilo sramota da se sad tu paradiram pred kolegama cija je plata u rangu s mojim cizmama, a uvek mi je draze bilo da te pare potrosim na  municiju pa na strelistu unapredim sebe pre kao strelca, nego kao manekena...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #14 poslato: Август 25, 2008, 03:46:13 »

Gardista,a ja sam ipak za vabričke stvari.Redni visak za bezbedno nošenje pernatih divljači,pruža određenu bezbednost.Kakve manile i ostale uzice!!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: