DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161397 poruka u 7278 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 09, 2019, 11:20:22
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 6mm Rem  (Pročitano 14670 puta)
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

>>>>>---------------->

« Odgovor #45 poslato: Јун 10, 2009, 12:46:05 »

ali na 7,62x39 ni posle 10.000 se nishta ne primećuje... beee
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: Јун 10, 2009, 01:19:06 »

Ona racunica iz prethodnog posta kaze 9000+.. A na PAP-ovci ces tesko i da primetis.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #47 poslato: Јун 10, 2009, 02:04:39 »

Postovane kolege,vidim da se diskusija bas zakuvala,postujem ja svacije misljenje ali neznam sta da odaberem od ova dva kalibra. Cak sam pronasao na sajtu FEDERALA,da oni imaju municiju za 6mmRem i to u dve gramaze,jedna je od 6,5grama sa zrnom NOSLER PARTITION. To me je odusevilo,bogami sve sam vise za 6mmRem pa makar i zazalio zbog municije!

Imas i bolji metak od toga, ali to je stvar do koje ces doci...
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #48 poslato: Јун 10, 2009, 04:47:13 »

Druze Djule78 pa ti jos nisi izabrao kalibar.Ne znam sta ces raditi sa tim karabinom,mozda vrsiti operacije i skidati mrene sa ociju divljaci.Ovo mi slici na diskusiju o dva fudbala pa koji je vise okrugao i koji ce prvo zavrsiti u golu.Nije vazno koji je fudbal okrugliji vec ko ce ga udarati na gol dal Ronaldo ili neki golgeter iz Cukarickog.Divljac nece pojma imati kojim si je kalibrom pogodio,ti neces znati da li je zrno islo 902 ili 945 met|s,divljac nece znati ni da li je pogodilo 2208J ili2431J.Neces ni primetiti da je pad zrna na 300met jednom bio 22,7mm, a drugom20,3mm.Zbog toga ja bi ti preporucio da odes u trgovinu kupis karabin i vec jednom krenes u lov.Kad ispucas 1000 metaka i odstrelis 500-600 kom krupne divljaci vec ces skupiti para za novu cev,ako ta bude sprzena.

Zelim ti DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Јун 10, 2009, 05:36:00 »

krauc bas tako kako kazes, jer covek hoce samo da lovi kolko sam ja ukapirao i tu nema velike polemike oko tog dali ce cev izdrzati 1000 ili koju stotinu vise, dok ispuca tu hiljadarku neko od nas nece vise ni moci ici u luv, stici ce ga godine....
Ja od sad prelazim na stednju ceve samo po jedan metak i kad ranim divljac nikako vise drugi, a desavalo mi se, lele kolko sam joj smanjio rok upotrebe....
Sačuvana

Dobar pogled
djule78
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

L.U."Bukulja"

« Odgovor #50 poslato: Јун 10, 2009, 05:43:29 »

Postovani kolega Krauc,ja vec posedujem karabin i to u 7x64 kalibru skojim sam do sada odstrelio oko 100nak grla krupne divljaci(srndaca,svinja,jelenske).Zainteresovan sam za karabin manjeg kalibra skojim bi lovio samo srnecu divljac,lisice,vuka. Zato se ja raspitujem za ova dva kalibra a na da nabavljam prvi karabin.
Sačuvana
Sloga_1
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Јун 10, 2009, 06:14:12 »

Postovani kolega Krauc,ja vec posedujem karabin i to u 7x64 kalibru skojim sam do sada odstrelio oko 100nak grla krupne divljaci(srndaca,svinja,jelenske).Zainteresovan sam za karabin manjeg kalibra skojim bi lovio samo srnecu divljac,lisice,vuka. Zato se ja raspitujem za ova dva kalibra a na da nabavljam prvi karabin.
Djule mnogi pricaju sta je prakticno i lako nabaviti municiju ali ako ti srce privezano za taj kalibar i mislis da mozes da nabavljas municiju po tvojoj potrebi onda uzmi sto tebi odgovara.
Pazi to je isti dajametar kao i 243 i ima skoro istu balistiku sa istim zrnom (mala razlika od 20fps)ja dasam na tvom mestu onda bi uzeo 240Weatherdy magnum de ti je brzina iste tezine zrna kao 243 i 6mm 220fps idealan za velike daljine pogotovo za Lisice Sakale Srndace ili kerove lutalice.
Sačuvana
deda_dragi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Јун 10, 2009, 08:24:33 »

ali na 7,62x39 ni posle 10.000 se nishta ne primećuje... beee

Jastrebe i BR obadvojica ste u pravu neznam dali TV..a Srbije prenosi vesti sa raznih ratista kao na primer u Africi,Avganistanu i drugim ratistima. gde se mogu videti jos prvi modeli Kalasnikova, PAP stari zahrdjali ali josuvek ubistveni, tesu cevi radjene za vojne svrhe i uporebe, zato ne treba mesati Sportsko oruzje za lov, i sportsko gadjanje (gde se cev cisti i hladi posle prvih 5 metaka ispaljeni. hi  friends drinks

Pozdrav deda_dragi
  SRBIN GEDJA[/b]/quote]
Sačuvana

SRBIN GEDJA
deda_dragi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Јун 10, 2009, 08:27:30 »

neznam sta se disilo da moj odgovor ispade Kvot al ajde ja pogresi clapping  friends
Sačuvana

SRBIN GEDJA
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Јун 10, 2009, 08:31:33 »

Apsolutno se slazem sa tobom..
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #55 poslato: Јун 11, 2009, 07:49:27 »

...a od sad prelazim na stednju cevi samo po jedan metak  lol ...  lele kolko sam joj smanjio rok upotrebe....  yahoo

Jel Mladjo da nije prostata počela da zeza  lol Huh?
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #56 poslato: Јун 11, 2009, 05:02:13 »

Postovani kolega Djule mozda je onaj moj jucerasnji post ispao cinican sto mi nije bila namera.Kokretnije hteo sam reci ako vec zelis da budes neko ko ima jedinstven ili redak kalibar za ove prostore da uzmes njega,a ako zelis da lepo i bezbriznije lovis uzmes odlicni 243win.Evidentan je problem sa i ovom lakse dostupnom municijom,a sa tom egzoticnom lov moze postati manje ugodan.
Prakticno gledajuci kad nekoliko meseci ne pucas iz karabina logicno bi bilo otici na streliste i ispucati nekoliko metaka na metu da se malo oseti obarac,malo proveri optika i.t.d.
Drugo je kad odes u loviste i npr. vidis na 200met. lutalice ganjaju zeceve ili srnecu divljac,a ti se moras misliti hoces li pucati jer ti je zao metaka ili malo ih imas i sl.

Lisica na 300met. sa 243 ces je pokusati dobiti,a sa 6rem. ces prvo razmisliti hocu li je pogoditi,jel bez veze trosim metak i eto odmah manjeg zadovoljstva lova.

Kako i sam znas balistika im je jako bliska i evo moj konkretni predlog 243win inace moj ljubimac!

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
djule78
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

L.U."Bukulja"

« Odgovor #57 poslato: Јун 11, 2009, 08:22:39 »

Ma uredu je,nezameram nikome,a i kako vreme prolazi a i misljenja vecine da cu probati 243win pa mozda kasnije u neko dogledno vreme bude i 6mmRem. Pozdrav
Sačuvana
deda_dragi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Јун 13, 2009, 11:17:08 »

Ma uredu je,nezameram nikome,a i kako vreme prolazi a i misljenja vecine da cu probati 243win pa mozda kasnije u neko dogledno vreme bude i 6mmRem. Pozdrav
[b
 Neces da pogresis ako mozes da nabavis tj. da kupis Remigton 700 SPS cal 243 Ubija se od preciznosti odlican karabin. good good drinks[/b]
Sačuvana

SRBIN GEDJA
deda_dragi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Јун 13, 2009, 11:25:46 »

Sta je ovo kad hocu da CITIRAM nekoga ispada da ja citiram sam sebe da sada sam uspevao da  to uradim i od jednom sve ide naopako gde ja gresim ili je redosled promenjen  angry2 angry2 clapping
Sačuvana

SRBIN GEDJA
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: