DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161422 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 13, 2019, 09:04:23
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 6mm Rem  (Pročitano 14684 puta)
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Јун 08, 2009, 02:57:18 »

Moderatore, pa 6 mm remington je 6x57, samo se zove drugacije.. Wink

Uzmi 243..  dance dance dance
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #31 poslato: Јун 08, 2009, 04:58:46 »

Nije valjda, kako sam ispao glup u drustvu... pleasantry
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #32 poslato: Јун 09, 2009, 03:56:47 »

Problem kod sestice je sto tesko trpi turazhu. Skida zvezde sa neba u normalnim punjenjima ali joj treba mnogo udovoljavati kod jaceg pritiska.
Zaboravvih da dodam, dok u isto vreme sedmica ne bi ni trebala ici u nesta sto nije magnum..grehota za bakar.
Sedamshes'et'etidva nije tema a ne bih ni da si kvarim rucak..ono, nije los za suppressive fire  sarcastic haha
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #33 poslato: Јун 09, 2009, 06:10:44 »

Ma nek uzme 6x57 !
Pucketas malo dok se ne "razgazi" i onda imas pravi  lol
6,5x57  music
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
deda_dragi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Јун 09, 2009, 08:32:56 »

hi read Eto tako da pocnem.
 Vidim da se razvila velika diskusja vidim da svako ima svoje misljenje i karakteristike o6mm,Rem. i 243 Win. Citajuci komentare vidim da svaki od vas poznaje oruzje i upuceni u detalje i osobine raznih calibara.oba navedena calibra koriste 6mm. zrno.
 Pominje se izlizavanje cevi, nadam se da svi znate da bi se zl***ovi izlizali trebalo ipaliti RAPIDNO oko 16000 metaka sa compresovanim barutom, da bi se doslo do toga stadijuma da se cev iztrosi tj. zl***ovi izlizali. da pogledamo malo matematicki ( uvek sam imao keca i morao sam da se porudim da ga popravim).
Ako jedan lovac ispali 200 raund,za 1 mesec x12 to je 2400 raund godisnje,16000:2400=6.6666666. kao sto vidite broj je exponential. narodno receno, je 6god.i6 meseci.
 Neznam i nisam cuo da jedan ljubitelj oruzja ispali tliko metaka iz jednoga karabina, i to ovde gde se moze kupiti i sam puniti.
 Smatram izlisno da se o tome govori. ralika ima veoma malih izmedju oba karabina imaju 22inc. duzinu cevi 55cm, razlike dimenzijama caure su veoma male 243ima cevni obrtaj 1-10 dok 6mm Rem. ima 1-9.
 Da ne duzim pricu i da ne budem nekome dosadan Oba karabina su bili prvo pravljeni za vojsku  i testirani u naj rigoroznijem kriterijumu, oba karabina su dobili veoma zadovoljavajucu ocenu.
 Ameri gledaju da udovolje svojim vojnicima, o udubnosti tezini nosece opreme (pa itezini municje) Neznam da li vi mozete videti amer. vojnika kako je natovaren jedva se krece od silnoga tereta koje nosi pa nije ni cudo sto se  tako sporo krecu i ginu) zato su se odlucili za manji i manje zrno 223cl.
 Zato ako ko moze i hoce mogu mu reci da su oba kalibra dobra za namenu koju mi lovci ih upotrebljavamo. buba good friends drinks
  Pozdrav deda_dragi
  SRBIN GEDZA
Sačuvana

SRBIN GEDJA
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #35 poslato: Јун 09, 2009, 08:56:43 »

Sta 16.000 metaka.. unsure

Uz svo duzno postovanje, zatecen sam cifrom.
Jedino ako je kriterijum da se posle par hiljada pogodi autobus na 50 met.
Sačuvana

Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Јун 09, 2009, 09:25:58 »

Pozdravljam i cenim iskustva ljudi koji su upuceni u ovu tematiku, ali sa ovim ciframa koje se pominju zbunjuju se mnogi, i oni pocetnici a i oni koji su vec pucali iz neceg, pa samim tim sam poceo i ja da se nesnalazim i poceo sam da racunam koliko sam ja ispucao karabinskih metaka od kada sam 91god. kupio prvi karabin i dosao sam na zakljucak da sam u proseku pucao po 100metaka godisnje, koje upucavanje, koje radi razonode i resto u lovu i ako jedna cev nemoze izdrzati 1500 metaka a to je ca. 10-15 god onda se je nerazumen u sve to i stvarno ste me zbunili.
Napisite coveku kad pita za lovacke potrebe sta da ocekuje od tog i tog kalibra a otvorite temu nadmetanje u znanju i poznavanju oruzja, ovako ljudi koji postave pitanje najmanje se i ponavljaju na ovakvim odgovorima, jer im odmah treba i digitron sa kvadratnimkorenom i svim mogucim funcijama.
Sačuvana

Dobar pogled
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #37 poslato: Јун 09, 2009, 09:54:48 »

Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #38 poslato: Јун 10, 2009, 08:48:58 »

Sta 16.000 metaka.. unsure

Uz svo duzno postovanje, zatecen sam cifrom.
Jedino ako je kriterijum da se posle par hiljada pogodi autobus na 50 met.

Šta se bre ti praviš koštunjav  biggrin  eno i TRZ Čačak kaže cevka 16 iljada metaka i kvit bato!!! A tek kad ameri urade cevuljagu to brez 20 iljada mečića nije ! I koji autobos solaš ili duplak mora da se bidne pricizan  taunt
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Јун 10, 2009, 09:05:27 »

16000 tesko i sa 22 LR ovih dana, od kako je ekologija stupila na scenu..

Za 243, 1000 je otprilike granica, mada moze da bude i mnogo manje. 6mm Rem malo manje.

Da mi mnogo ne razmisljamo, evo linka ka Excell fajlu koji predvidja vek cevi, u zavisnosti od kalibra, kolicine i vrste baruta.. |Mislim da ce poneki biti neprijatno iznenadjeni.

http://accurateshooter.net/Blog/barrellifeupdate.xls

Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #40 poslato: Јун 10, 2009, 09:09:47 »

16000 je blago receno mLogo, makar i da je cevka na sveCkom nivou. Cak i one sto je deda Max pokazao Svecke puske ne mogu tolko nono snooks
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #41 poslato: Јун 10, 2009, 09:47:25 »

Bemti ovu kalkulaciju...
A gde je objasnjenje  sta znaci preciznost cevi
i kako se menja preciznost posle navedenog broja ispaljenih metaka.

recimo....243...1000 kom grupa 2.5 cmm
                3000 kom grupa 4.2 cm
.........
Sačuvana

djule78
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

L.U."Bukulja"

« Odgovor #42 poslato: Јун 10, 2009, 10:16:11 »

Postovane kolege,vidim da se diskusija bas zakuvala,postujem ja svacije misljenje ali neznam sta da odaberem od ova dva kalibra. Cak sam pronasao na sajtu FEDERALA,da oni imaju municiju za 6mmRem i to u dve gramaze,jedna je od 6,5grama sa zrnom NOSLER PARTITION. To me je odusevilo,bogami sve sam vise za 6mmRem pa makar i zazalio zbog municije!
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #43 poslato: Јун 10, 2009, 10:37:49 »

6 мм рем је пример како мракетинг упропасти добар производ. По својим каректеристика у рангу са .243 (у неким и бољи) једноставно је закаснио на пијац. Из тог разлога што је 243 продао сав бели мрс(сир кајмак) плус суво месо и пршут овај комшија је остао сиротиња док му је такмац постигао светску славу. Одатле и то да 243 имаш на сваком ћошку широм васколике планете док је 6 ица осуђена на искреног љубитеља. Према томе ако ћеш да те препознају и  да будеш оргиналан баја, /као што према љубитељима спачека и дијане нико не остаје равнодушан/ онда га пазари или се утопи у меин стрим пазаривши 243. Толко од менека  pioneer
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Јун 10, 2009, 10:56:37 »

Ma ako vec jhoces, uzmi 6mm Remington, definitivno ces imati karabin za zid u lepom kalibru.

Svile, kada pocne da propada, propada prilicno brzo, ali se najvise primecuje kod preciznih pusaka. ako je na 1000 2.5 cm, na 3000 nece manje 7-8 cm ako ne bude i 15.. Ili sasvim dovoljno da se pogodi stog..

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: