DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161396 poruka u 7278 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 09, 2019, 04:28:07
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 6mm Rem  (Pročitano 14669 puta)
djule78
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

L.U."Bukulja"

« Odgovor #15 poslato: Јун 08, 2009, 10:10:10 »

Prelistavajuci neke kataloge lovacke municije,nisam pronasao da bilo koja strana firma koja puni karabinsku municiju puni za 6mmRem.Da neznate ko u je puni od stranih firmi?
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јун 08, 2009, 11:10:27 »

Swile, onda je to ista prica kao i za 375 |H&H.. Da pravimo municiju, da moze da se naruci, 3-5 dana u uzicu, 2-3 nedelje u BGD, samo meni istekose tri nabavne dozvole do sada..

6 mm Rem je kalibar u izumiranju, ne bez razloga. Minimalne prednosti koje donosi u pogledu spoljne balistike placaju se brzim trosenjem cevi, a i remington je potuno pogresno nastupio sa marketingom, jos kada ga je napravio.. Nije bez razloga sto su ti svi rekli da uzmes 243..
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #17 poslato: Јун 08, 2009, 11:42:56 »

Swile, onda je to ista prica kao i za 375 |H&H.. Da pravimo municiju, da moze da se naruci, 3-5 dana u uzicu, 2-3 nedelje u BGD, samo meni istekose tri nabavne dozvole do sada..

6 mm Rem je kalibar u izumiranju, ne bez razloga. Minimalne prednosti koje donosi u pogledu spoljne balistike placaju se brzim trosenjem cevi, a i remington je potuno pogresno nastupio sa marketingom, jos kada ga je napravio.. Nije bez razloga sto su ti svi rekli da uzmes 243..

Bogdane,
ko o cemu, svako o svojim omiljenim ustipcima. sorry

Sit sam teteorije o unistenim cevima. Da, unistice je 6mm 10% pre .243. Pa sta?
Unistice i .243 ako pucas brzu municiju. Pusti finese koje znace na strelistima i pucanju od 400 kom godisnje. Ja cu moju cev na 25-06 da zveknem sledece godine i....
100 eura i nova cev.Pricamo o Zastavi zar ne?

Kalibri su stvar karaktera onog ko bira.Svaka susa nosi .243. i ko zna i ko ne zna da ga koristi i izvuce ono sto je kod njega najbolje. Ako je neko spreman da se kilavi malo za municiju zarad filinga, egoa, razlicitosti i stanja svesti...zasto ne.Ako to nekog ispunjava,opet, zasto ne. hi

Pa i ja i ti sad planiramo da "cedimo drenovinu"/ti si jos korak vise od mene/tj. da sklapamo pusku da bi pucali malo dalje u papir. Koje su to tek muke a da cenovno bude podnosljivo. Zasto to radimo...strast prema necemu.

Ti si iz dubokog ubedjenja skoro nekom predlozio da za prvu pusku uzme .375H&H
Zamisli tek to kao opciju kod odabira za nase terene. Ali se slazem da to moze da funkcionise. Stvar afiniteta, ponavljam.

Uff, al' sam ovo ispalio..
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јун 08, 2009, 11:50:14 »

Swile, propadanje ce u toj kategoriji nije vise linearno vec je eksponencijalno.. Sve mi se cini da razlika nece biti 10%, vec malo mnogo vise.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #19 poslato: Јун 08, 2009, 11:56:49 »

Swile, propadanje ce u toj kategoriji nije vise linearno vec je eksponencijalno.. Sve mi se cini da razlika nece biti 10%, vec malo mnogo vise.

Pa ista ti je stvar i sa Alfa Romeom...
Das pare da bi to stalno popravljao i stelovao.Ali srcu znaci... jel ide ko luda, lepo lezi, vole je plavuse,obaraju se sedista, ispunjava te,lepo zvuci, kida, rezi i ujeda.

6mm...isto tako.
Baja je to.
Sačuvana

Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јун 08, 2009, 12:16:10 »

Ako se već glasa i ja sam za 6 mm Rem., lično mislim da svaki lovac treba da teži da ima nekakav nesvakidašnji kalibar za njegovo područje. Samo naravno ako može da nabavi municiju.
Koliko sam skontao 6 mm Rem. je nekakav pandan 6,5x55.
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #21 poslato: Јун 08, 2009, 12:27:33 »

Ako se već glasa i ja sam za 6 mm Rem., lično mislim da svaki lovac treba da teži da ima nekakav nesvakidašnji kalibar za njegovo područje. Samo naravno ako može da nabavi municiju.
Koliko sam skontao 6 mm Rem. je nekakav pandan 6,5x55.

Nije,
to su dve razlicite price.
Sweda je ozbiljan kalibar za sve i svasta. M'logo ozbiljan. victory
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јун 08, 2009, 12:35:45 »

Ajd nek vam bude. Mada se apsolutno ne slazem sa vama. . Nego Swile, tebi tesko da ce i alfa da pomogne, a kamoli 6mm Rem  pleasantry

Ako nekome treba bolja balistika od 243, mnogo bolji izbor je 243 AI, posto iz njega moze da se koristi i municija 243 win, a kada treba i dodatne performanse su tu.

Djomla, 6 mm Remington je nastao na osnovu caure 257 Robertsa, koji je u sustini 7mm Mauser suzen na 25. Prvi metak koji je Remington izbacio je bio 244 Remington, ali su napravili i ozbiljnu gresku pa predvideli korak uvijanja zl***ova 1u 12" i time ga ogranicili samo na zrna 0d 6 grama i laksa.. E onda kada su us... motku, setili su se da promene ime, i isti metak nazovu 6 mm Rem, a korak uvijanja specificiraju na 1u9". Sa ovim korakom lepo nosi sva zrna, osim najtezih, ali to vec nije za lovce.

Ovaj metak je u izumiranju, i jako malo proizvodjaca pravi municiju i komponente za njega..

Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јун 08, 2009, 12:43:30 »

Nije,
to su dve razlicite price.
Sweda je ozbiljan kalibar za sve i svasta. M'logo ozbiljan. victory

Slazem se.. No Swede nema nikakvu prednost nad 6.5x57, osim sto je postao popularniji preko bare zahvaljujuci gomili jeftinih Svedskih vojnih Mausera..

Citat
Pa i ja i ti sad planiramo da "cedimo drenovinu"/ti si jos korak vise od mene/tj. da sklapamo pusku da bi pucali malo dalje u papir. Koje su to tek muke a da cenovno bude podnosljivo. Zasto to radimo...strast prema necemu.

Cenovno podnosljivo Wink Nece bas biti, samo kundak koji pravim kosta vec vise od McMillana.. A jedina ozbiljna prednost je sto je napravljen za moje dimenzije, i prilagodjen svemu ostalom sto je na pusci.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #24 poslato: Јун 08, 2009, 12:51:02 »

Ajd nek vam bude. Mada se apsolutno ne slazem sa vama. . Nego Swile, tebi tesko da ce i alfa da pomogne, a kamoli 6mm Rem  pleasantry

Jel se salis ili se ljutis.  unsure

Ovo je samo sukob koncepcija i nista vise. Ali za jedno si u pravu..
meni ni mercedes nepomaze laugh
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јун 08, 2009, 12:52:14 »

Naravno da se zezam..  Zli znam lek za tebe, uzmi RR, i nema problema..  Wink Wink
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #26 poslato: Јун 08, 2009, 01:23:38 »

joj...do 6mm .243 je jedno od boljih resenja, ako cete da se magnumirate ondaK jos pola milimetra
ili 6,5 rem mag...mleveno meso
oli
264 win,mag...przi cevi, kafu,pohuje piletinu... metkic za ***ece
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јун 08, 2009, 02:23:24 »

Ry ima neverovatan smisao za humor. "pohuje piletinu" ha ha ha
Elem, 6mm Rem je retka ptica ovdekane pa bih ga zaobišao u širokem luku. Egzotika nije za nas Srbe. Ja sam da čovek uzme .243. Da je 6mm Rem tako dobar Amerikanci bi ga prvi eksploatisali. Doduše, svaki od 6mm ima sjajne predispoziicije za long-range.

Ne pricaj Gromic.
Pogledaj kako izgleda taj .243 ko da su ga deca pravila ili im zafalilo materijala u proizvodnji.
Ruzan je ko poziv za vojsku.
Sto ga ne eksploatisu Ameri.? Pa zato sto se drzi svaki za svoga - vojnog derivata.
Sve sto je od vojske..to je dobro. Tako i kod nas 8x57.Zna vojska sta radi, a ne mi lovci.
Bemti, sto nisu krstili neki kao 6x57, taj bi razarau u Srbiji. focus

Ode ja u OFF...Moderatttoooor.
Sačuvana
djule78
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

L.U."Bukulja"

« Odgovor #28 poslato: Јун 08, 2009, 02:48:23 »

Postovane kolege, nemojte se prepirati,znam da svako drzi do svoga,meni se svidja 243win, ali po osobinama vise sam zainteresovan za 6mm Rem. Ma ta nabavka municije me koleba. UH,NEZNAM STA DA UZMEM. Vise sam za 6mm. nek ide u bestraga kad je takva situacija!
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #29 poslato: Јун 08, 2009, 02:54:34 »

Ma uzmi .243 lepo ti kazem whistle
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi gore