DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161435 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 04:02:11
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 6mm Rem  (Pročitano 14691 puta)
djule78
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

L.U."Bukulja"

« poslato: Јун 07, 2009, 09:23:49 »

Postovane kolege,poseduje li neko ovaj kalibar? Ima li iko iskustva u odstrelu sa ovim metkom? Zna li neko karakteristike,duzinu caure,tezine zrna? Dvoumim se izmedju njega i 243win.Vasa misljenja za odstrel srndaca. Pozdrav
Sačuvana
spaleph
Senior
Van mreže Van mreže

Ко само иза себе гледа изгуби циљ пред собом.

spaleph@hotmail.com spaleph.
« Odgovor #1 poslato: Јун 07, 2009, 09:28:20 »

243 i . Ako hoces moze i da se dokumentuje zasto. Lakse ces naci municiju za 243 a efekat na divljaci je isti.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јун 07, 2009, 09:35:16 »

243.. Ne da ces lakse naci municiju za njega, nego ce te metak 6mm Rem kostati nekoliko puta vise. I vrlo lako ce se desiti da je jedini nacin da dodjes do njega punjenje, posto proizvodjaci municije prave po koju  seriju metaka tu i tamo.
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јун 07, 2009, 02:41:12 »

.243 win  hi
Sačuvana

thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јун 07, 2009, 05:43:57 »

.243 Win
Sačuvana
Sloga_1
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јун 07, 2009, 08:26:22 »

243 Winchester
Sačuvana
deda_dragi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јун 07, 2009, 09:23:28 »

Neznam sta su hteli reci Sale zr, thunder11,i sloga za klibar 243 Rem. pitanje je bilo jasno i glasno dali neko zna specifikaciju za cauru i o kalibru? read
 Ja mogu da ti dam odgovor
 1.duzina caure 51,94mm
 2.obim pri dnu caure 11,96mm
 3.pri vrhu 11,53mm.
Mislimda sam ti dao odgovor na pitanje  o duzini i obimu caure.nebih ulazio u dikusiju o problemima za nabavku municije jer neznam vase uslove, smatram da ako uvoze taj kalibar da se mora i municija da uveze takodje. sto se zrna tice ima ih u razlicitoj tezini i krecu se od 70gr.75,80,85,90,100i105gr.
 Inace sto se tice kao karabina smatram da je veoma dobar i precizan a i odgovara za vase uslove za lov na srndace, jelene,i lov na preditore
  Sad da malo nagrdim ovo troje ne mojte da coveku ubijate volu tj.ako vi imate veci arsenal oruzja i mozete da birate calibre i da lovite sa raznim kalibrima, vi ste srecnici sto imate mogucnosti.   friends buba drinks
 Pozdrav deda_dragi  SRBIN GEDJA
Sačuvana

SRBIN GEDJA
deda_dragi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јун 07, 2009, 09:37:21 »

Dok sam pisao stranica se preokrenula pa sam do pogresne podatke o cauri sad da ti ponovim
 1.duzina caure 56.72mm
 2.obim pri dnu 12.01mm
 3.pri kraju    10,91mm izvinjavam se na gresci nije bilo namerno PUKA SLUCAJNOST. focus suicide_fool
  deda_dragi SRBIN GEDJA
Sačuvana

SRBIN GEDJA
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јун 07, 2009, 09:52:07 »

Deda, nesto se ne secam da sam ikada u prodavnici ovde video pusku u 6mm Rem. Znam da ih ima nekoliko registrovanih, ali ne mora da znaci da su ovde bile kupljene. Municije u tom kalibru u prodavnicama nema, niti ce je biti, sa obzirom na mali broj karabina.

Inace ovo je zemlja u kojoj godinama nije bilo ni mnogo standardnije municije, cak i za karabine koji su se regularno kupovali u prodavnici. Prvi metak u 375 H&H sam u prodavnici vi8deo tek pre tri godine, dotle ih nije bilo.. A Zastava je prodala preko 200 karabina u ovom kalibru u Srbiji.

Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јун 07, 2009, 10:46:47 »

Par karabina u kal. 6 mm rem. je početkom devedesetih nabavljeno preko vojske koliko se sećam, ko zna kojim putevima, verovatno spremno za izvoz. Jedan čovek koji je imao taj karabin je svratio u prodavnicu gde sam radio da se raspita za tu municiju. Kada sam mu rekao da je nema nigde u Srbiji, pitao me je da li može da se u taj karabin ubaci municija .243 win, jer mu je neki poznavaoc rekao da je to u stvari isti kalibar. Srećom nije probao.
Deda dragi, potpuno je tačno to što je BR naveo. Ko zna kada će se moći u Srbiji legalno naći municija u tom kalibru, tako da je logičan odgovor na postavljeno pitanje .243 win. Mala prednost u performansama je u korist 6 mm rem, ali je sve ostalo na strani .243 win. U Srbiji, naravno. To smo hteli reći, pošto se čovek dvoumi.  hi
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #10 poslato: Јун 07, 2009, 11:49:46 »

Nista nije na strani.243 osim nabavke municije. sarcastic
Onaj ko voli ovaj kalibar nebi trebalo da mu municija bude problem.
Za godinu dve, mozda tri, po novom zakonu koji mora doci ...sve ce biti drugacije.

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јун 08, 2009, 06:19:17 »

Zbog nabavke municije sve je na strani .243 još dve tri godine. Može i ovako da se tumači  pioneer
Sačuvana

djule78
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

L.U."Bukulja"

« Odgovor #12 poslato: Јун 08, 2009, 07:04:31 »

Hvala kolege na maloj pomoci,mada sam cuo da Zastava radi karabin M70 u kalibru 6mmRem,a Prvi partizan pravi municiju i to u dve tezine 5,8 i 6,5 grama.Neznam,dali je jos neko cuo?
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јун 08, 2009, 07:29:08 »

To sto PPU ima 6mm Rem u teorijskoj ponudi ne znaci da ces moci da ga bilo gde kupis. Sve zavisi od toga kada ce im neko naruciti veliku kolicinu te municije, a i onda je nece pustiti na domace trziste.. Isti slucaj i sa Zastavom, mada je kod njih lakse kupiti karabin u bilo kom kalibru.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #14 poslato: Јун 08, 2009, 08:08:36 »

PPU imaa municiju na zalihama u magacinu. Treba samo neka firma ili prodavnica da je naruci..Ista problematika kao i sa 25-06.

U prodavnici u Uzicu primaju narudzbu i za 3-5 dana je kod njih. Do Beograda je dostavljaju sigurno, posto dolaze svakih sedam dana jer snabdevaju Snajper.

Toliko sam saznao.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: