DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161360 poruka u 7274 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 08:55:04
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumKinologijaKinološka Svaštara (Urednik: #)Gdje i kako držimo svoje pse
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Gdje i kako držimo svoje pse  (Pročitano 28511 puta)
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Мај 12, 2009, 07:32:35 »

Imao sam prilike da vidim lovačke pse držane na svakakvim mjestima i u svakakvim uslovima, od onih držanih u kućama  stanovima, pa do vezanih za kolac ili šljivu negdje u kraju dvorišta. Ovdje bi mogli da pokažemo kako držimo svoje pse, i koji je načim najbilji za smještaj i držanje lovačkih pasa.
   Za početak, evo kako ja dežim svog Bretona Čapu, u pokrivenom boksu, sa betoniranim podom na čijoj sredini i najnižoj tačci se nalazi slivnik povezan sa kanalizacijom. U boksu je i kućica ravnog krova (da bi se moga popeti na nju, psi to vole) okolo radi hladovine i zaštite od vjetra su posađene tuje.
Sačuvana
Nele
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Мај 12, 2009, 07:42:05 »

Nista bez boksa! Sve ostalo po mom mislenju je ne prihvatljivo,svako ko drzi pse a  ima dvoriste trebao bi da ima  uredjen boks,a to mislim da nije skupa investicija,najobicnija armatyrna zica moze da se koristi sa nekom pokrivkom.
Sačuvana
Anni
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Мај 12, 2009, 08:59:35 »

Sačuvana
aca014
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Мај 12, 2009, 09:04:08 »

Ovde moji psi zive...

Verovali ili ne izgradnja boxa me prosle godine kostala manje od 50 eura. Kucica im je ispod furune (vurune), naravno, betonirano pod nagibom radi lakseg pranja. Sad je box  ofarban i ostalo je samo da ga pokrijem, materijal je spreman samo da je malo vremena...
P.S. Djubre sa prve slike je posle izgradnje boxa sklonjeno i zapaljeno.
Sačuvana
shaga
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Wild Boar

WWW E-mail
« Odgovor #4 poslato: Мај 13, 2009, 05:49:57 »

Evo i ja da pokazem dje i kako drzim svoga psa

Tu je i shell-ova zastava.........sponzora sampiona  wizard lol
Sačuvana

A u ruke Mandusica Vuka bice svaka puska ubojita
http://www.youtube.com/watch?v=Qpi-3qM6rj4
One Shoot
Senior
Van mreže Van mreže

vukiking@hotmail.com
« Odgovor #5 poslato: Мај 14, 2009, 10:52:30 »

On ne zivi on uziva... Cool Cool Cool
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јун 28, 2009, 08:14:35 »

Prepravka starog boksa je trajala duže nego što sam planirao. I nije još do kraja gotovo

Pripreme, zemlja, pesak, cigle...

Ako vam mašinu za veš zezne kamenac, evo kako da iskoristite stakleni ili plastični deo vrata

I na kraju srećna kera

av av av  yahoo jupi.

Sačuvana

Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #7 poslato: Јун 28, 2009, 08:25:30 »

Perfektno i vrhunski  good, jos bocni zid da se omalterise.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
sakal
Senior
Van mreže Van mreže

UMRO SAM ALI MI JOS NISU JAVILI!!!!

jurisicmb@hotmail.com
« Odgovor #8 poslato: Јун 28, 2009, 08:32:36 »

OVE posude za vodu i hranu odlicno izgledaju.NAJ teze mi je kad prevrne pas posudu i odnese je na drugi kraj boksa.Ali ovim sistemom mu je to onemoguceno. SVAKA CAST!
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јун 28, 2009, 08:36:29 »

Perfektno i vrhunski  good, jos bocni zid da se omalterise.

Prvo krov, pa nova kućica od starog zamrzivača...

Sakal, ovo sam video davno kod jednog prijatelja, malo modifikovao i rešio problem. I mene je nerviralo prevrtanje posuda, jako. Hvala na pohvalama, uživo mnogo bolje izgleda.
Sačuvana

MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #10 poslato: Децембар 30, 2009, 01:05:40 »

Morao sam da ozivim temu jer sam video dosta dobrih i vise losih mesta gde lovci drze svoje pse.Moj komsija ima 7 trobojnih gonica,odlicni psi prosle nedelje sam isao u pogon sa njim i komsa je isto dobar covek i zao mi je da ga prijavim jer psi nenormalno zavijaju zbog hladnoce.Drzi ih u nekim buricima,sklepanim kucicma i na lancugama koji su dugacki jedva metar,a ispred ,,kucica,, kaljuge i smrdi od necistoce.Dobra strana je to sto ih dobro hrani jer radi u klanici.Meni je mnogo zao i tesko kada vidim kako pojedini lovci drze svoje pse.
Pre nego sto sam nabavio mog NOD-a Dzoa imao sam iza kuce neiskoriscen prostor koji je imao trem gde smo leti sedeli posle lova.Kupim mrezu,cevi,nabavim otpadne panele i ceo dan ja i dva druga zanimali se oko boksa,za kucicu kupim brodski pod i ivercu i za izolaciju stiropor 3cm.
Zid pored njega je cele zime topao jer prolaze cevi za grejanje iz kotlarnice,sa strane kada je sunce ili sad kad je hladno spustim satorska krila kao neku zastitu.Kucica je cela izolovana,skida se krov zbog ciscenja,podignuta 10cm od betona zbog vlage.Ima napravljen rostilj od letvica ispred kucice jer celo leto je spavao na njemu.

Od boksa nisam jos ubacio slike,ali koliko sutra ih postavljam.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
dragan2229
Senior
Van mreže Van mreže

drdragan@verat.net
« Odgovor #11 poslato: Јануар 11, 2010, 10:50:15 »

Malo u gajbi od mandarina

pa malo na radijatoru

a najcesce ovako

Kad malo otopli pravimo boks po svim evropskim standardima pa zato i zalutah u ovaj deo foruma...da ukrademo neku ideju  blush2
Sačuvana

siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јануар 11, 2010, 11:42:51 »

Haha,bas je legenda mali!! hi
Sačuvana
Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јануар 12, 2010, 07:52:13 »

Pozdrav svima, ja sam letos napravio prelep boks, sada.... sada me je sramota da ga uslikam  sorry , ne znam sta da radim  suicide , pojeo je i iskidao zicu(sada moram armaturu), bituminske ploce sa krova je pojeo, ne izgrizao, zastitnu lamperiju kompletno, vani i unutra, stiropor nece, valjda mu ne odgovara, naravno hrani se extra. Tek mu je 8 meseci pa se sve nadam da ce ga proci. Jel imao neko takvih problema?
Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јануар 12, 2010, 08:02:06 »

Pozdrav svima, ja sam letos napravio prelep boks, sada.... sada me je sramota da ga uslikam  sorry , ne znam sta da radim  suicide , pojeo je i iskidao zicu(sada moram armaturu), bituminske ploce sa krova je pojeo, ne izgrizao, zastitnu lamperiju kompletno, vani i unutra, stiropor nece, valjda mu ne odgovara, naravno hrani se extra. Tek mu je 8 meseci pa se sve nadam da ce ga proci. Jel imao neko takvih problema?
yes friends punish
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: