DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 05:39:42
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift)Bezbednost u lovu i Nesrece kao (prateci cinioci)
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bezbednost u lovu i Nesrece kao (prateci cinioci)  (Pročitano 48082 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #165 poslato: Јануар 14, 2015, 11:26:41 »

Tri puta sam bio prisutan kada je oruzje nehoticno opalilo.
Covek je zatvarao iz 12 drzao prste na obaracu,"ustipnula" ga je puska prilikom zatvaranja i on je opalio.
U kruznom lovu drugar je nosio berettu teknys bila mu je na ramenu,zec je skocio u skidanju sa ramena mu je pala zakocena i opalila.
Coveku je pukla osovina na predjici puska mu je pala sa ramena i opalila.zastava bok.
Sto mogu da se setim prilikom praznjenja 153 dva puta sam bio prisutan kada su lovci opalili.
Sačuvana

nikolavuks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #166 poslato: Јануар 14, 2015, 11:43:28 »

ja ne lovim dugo, pa nisam bio svedok takvih situacija u lovu, a posto su moja iskustva uglavnom vezana za kratko oruzje, desolo se jednom da je polaznik obuke prilikom iyvlacenja pistolja iz futrole, upucao sebe u nogu. Jednom je kolega u kancelariji gde nas je bilo petoro uzeo da pogleda pistolj TT i slucajno oplio izmedju nas i zabio zrno u parket, srecom da nije doslo do rikoseta, bio sam na pola metra od njega...to i jeste jedan od razloga zasto stalno zvocam o bezbdnosti
Sačuvana
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #167 poslato: Јануар 14, 2015, 12:40:57 »

ja ne lovim dugo, pa nisam bio svedok takvih situacija u lovu, a posto su moja iskustva uglavnom vezana za kratko oruzje, desolo se jednom da je polaznik obuke prilikom iyvlacenja pistolja iz futrole, upucao sebe u nogu. Jednom je kolega u kancelariji gde nas je bilo petoro uzeo da pogleda pistolj TT i slucajno oplio izmedju nas i zabio zrno u parket, srecom da nije doslo do rikoseta, bio sam na pola metra od njega...to i jeste jedan od razloga zasto stalno zvocam o bezbdnosti

Pitanje : Povlachi se pistolj iz futrole, OK
          Odakle metak u cevi ?

Ne postoji ni jedno oruzje na ovom svetu koje moze opaliti samo
Samo nekom nedolicnom radnjom sebe i druge dovodimo u nepozeljnu situaciju time sto su se stvorili uslovi da do greske dodje
STVORILI SU SE USLOVI !
A te uslove je stvorio covek, lice koje rukuje oruzjem
Meni nikad metak iz okvira nije otisao sam u cev niti bilo kome moze
Samo covek da bi skratio vreme za dejstvovanje dovodi sebe u takve situacije UBEDJEN DA SE TO NJEMU NE MOZE DESITI

E to ubedjenje nam 'eba mater
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #168 poslato: Јануар 14, 2015, 01:01:52 »

Не знам за тај случај. Али, сам увек и ја и остали носили метак у цеви у пиштољу. Увек! Јер оног момента кад ти он затреба нема резервне варијате више. Да опали у футроли неће сигурно! Ни ЦЗ-99 ни ТТ. Срећа да смо тако чинили јер ТТ не бих могао да репетирам једном руком, посебно не левом, и не бих сада куцкао овде сигурно Smiley
Али пиштољ нема везе са ловом код нас, још увек барем.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #169 poslato: Јануар 14, 2015, 03:27:26 »

Не знам за тај случај. Али, сам увек и ја и остали носили метак у цеви у пиштољу. Увек! Јер оног момента кад ти он затреба нема резервне варијате више. Да опали у футроли неће сигурно! Ни ЦЗ-99 ни ТТ. Срећа да смо тако чинили јер ТТ не бих могао да репетирам једном руком, посебно не левом, и не бих сада куцкао овде сигурно Smiley
Али пиштољ нема везе са ловом код нас, још увек барем.

Ne bih da polemisem, nemam ja sa ovim mojim znanjem alternativno objasnjenje, bice da sam neuk i da mi je Vash sluchaj cista nepoznanica

ebem li ga, sta reci......
Sačuvana

AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #170 poslato: Јануар 14, 2015, 03:37:48 »

Једноставно, све своје зашто и има и своје зато Wink Животно искуство буде најбоља школа често.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #171 poslato: Јануар 14, 2015, 04:57:43 »

Iako je tema nesrece u lovu iskreno ne znam sta cee nekom pistolj da nosi, a da nema metak u cevi, to je samo ovde neko predubedjenje da je to nesto sta ti ja znam neuobicajeno.
Sačuvana
nikolavuks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #172 poslato: Јануар 14, 2015, 05:16:01 »

Kada se sva pravila ispostuju ne moze da se desi nezgoda, ali je potpuno normalno da se ljudi koji dobro znaju sa oruzjem opuste i siguran sam da ne postoji covek koji nosi bilo koju vrstu oruzja da nikada nije prekrsio pravilo, isto tako kao sto ne postoji vozac koji nikada nije napravio prekrsaj u saobracaju ili vozac koji vozi skolski...kada bi svi vozili skolski i postovali sva pravila nebi bilo ni jedne saobracajne nezgode...isto je i sa oruzjem...nezgode se desavaju, desavace se uvek, o tome treba da se prica, pa i da se preuvelicava, samo da se sto manje puta desi. Naravno teorija je jedno, praksa drugo.

Bogi, evo odgovora na tvoje pitanje otkud metak bio u cevi... odavno je to bilo, radjena je vezba sa CZ-99, gde se na primer ispali nekoliko hitaca, pa na komandu se prekida paljba, pritiska se dekoker i pistolj se stavlja u futrolu....naravno u teoriji je pistolj bezbedan kada je u futroli cak i kada ima metak u cevi (mada se ne slazem sa time i nikada nebih izvodio takvu vezbu), teorija kaze da se prstom moze dotaci obarac tek kad je pistolj usmeren ka meti, neposredno pre opaljenja... decko je izvlcio pistolj dok je bio u klececem stavu, stavio je prst na obarac i umesto da pistolj izvuce oko noge polukruznim pokretom, ivuko ga je nepravilno i sa prstom na obaracu tako da mu je lakat dosao u visinu ramena i kada je hteo da ruku sa pistoljem iz tog polozaja ispravi i usmeri ka meti pistolj je opalio, jer nije prethodno ni pritisnuo dekoker. Teska budalastina moj Bogi. Mrzim da cujem takvo nesto
Sačuvana
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #173 poslato: Јануар 14, 2015, 08:36:21 »

Ne postoji ni jedno oruzje na ovom svetu koje moze opaliti samo
Samo nekom nedolicnom radnjom sebe i druge dovodimo u nepozeljnu situaciju time sto su se stvorili uslovi da do greske dodje

Drugar mi je jednom prilikom pokazivao gravuru na kundaku dok smo lovili. Cevi su bile okrenute ka polju gde hvala Bogu nikoga nije bilo u blizini. Obarac je bio udaljen od grancica,rukava i ostalih predmeta koji bi ga mogli aktivirati i puska je opalila SAMA. Na svu srecu nije doslo do povreda. U pitanju je Zastavina polozara. Dobar pogled!
Sačuvana
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #174 poslato: Јануар 14, 2015, 08:41:51 »

Takodje sam vise puta na strelistu imao neprijatnu situaciju kao i u lovu na DS gde je covek ispalio 2 pepejca ka meni i pritom se pravio lud i govorio kako docek nije trebao tu da bude postavljen a nas 50 u istoj liniji stojimo.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #175 poslato: Јануар 14, 2015, 10:56:30 »

I sad ovo sto si napisao Svetozare sta raditi, pri tom ne mislim ono treba mu j...ti mater. Koja je sankicija za tako nesto, a covek je realno pokusao da te ubije.
U nekom od clanaka v.mijailović koji je ovde na forumu bio pod nickom SUMO pisao je o lovu u Fr, i kaze da se tamo svaki takav propust  kaznjava, da se se lovac udaljava iz lova i novcano se kaznjava
Sačuvana
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #176 poslato: Јануар 14, 2015, 11:48:18 »

Mislim da sam citao taj tekst. O Normandiji se radi ako se ne varam. Imao sam situaciju na strelistu gde je jedan covek, koji i nije lovac dosao pijan na streliste i dobio od nekih prisutnih strelaca pusku kako bi se oprobao u glinenim golubovima i tako pijan poceo da se okrece sa punom puskom prema ostalim strelcima na liniji medju kojima sam i ja bio. Ni malo mi nije bilo prijatno. Takodje sam bio na pola metra od cevke kada je jedan strelac praznio svoju petometku i kad je hteo da skljocne puska je opalila.  hi
Sačuvana
nikolavuks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #177 poslato: Јануар 14, 2015, 11:55:37 »

Ko Nikola Simic, kao postar u filmu Treca-sreca....Di je mlada! taunt
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #178 poslato: Јануар 14, 2015, 11:56:00 »

U strelistu Muš Panta svom kumu nije dao da puca posle jednog popijenog piva.
Mora mnogo više da se vodi računa o upotrebi oružja nažalost večina nas jako malo zna o bezbedbosti tokom lova, bavezno gledatinkako se puca kako se puni oruzje kako nosi oruzje.
Kaze jedan kolega u lovu na moj komentar da ne nosi poluautomat uperen ukoso ka zemlji sa prstom na obaracu, e da si ti bio na kosarama i na jugu ne bi tako pričao. Pa ljudi moraju da shvate Lov nije rat, nikakve veze nema
Sačuvana
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #179 poslato: Јануар 15, 2015, 08:52:34 »

U strelistu Muš Panta svom kumu nije dao da puca posle jednog popijenog piva.
Mora mnogo više da se vodi računa o upotrebi oružja nažalost večina nas jako malo zna o bezbedbosti tokom lova, bavezno gledatinkako se puca kako se puni oruzje kako nosi oruzje.
Kaze jedan kolega u lovu na moj komentar da ne nosi poluautomat uperen ukoso ka zemlji sa prstom na obaracu, e da si ti bio na kosarama i na jugu ne bi tako pričao. Pa ljudi moraju da shvate Lov nije rat, nikakve veze nema

hi
Sačuvana

Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: