DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 01:39:29
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift)Bezbednost u lovu i Nesrece kao (prateci cinioci)
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 13   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Bezbednost u lovu i Nesrece kao (prateci cinioci)  (Pročitano 48016 puta)
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Август 27, 2008, 11:27:48 »

Kod mene u lovištu u organizovanom lovu na divlje svinje, ali i na fazana obavezno se nose markirni prsluci, u tu svrhu iz mađarske smo naručili 50 komada za lovačko društvo obelezili brojevima i na postrojavanju pre lova svaki lovac zaduži prsluk i isti posle lova vrati a sekretar LD je zadužen za to ili neki od članova IO. Kako imamo domara na lovačkom domu posle lova isti prsluci se operu, osuše i jovo nanovo.
Evo poznatih lovaca iz jednog lova u mom matičnom lovačkom Društvu sa markirnim prslucima:

Za pohvalu je što je jedino ova trojka od lovaca gostiju donela svoje markirne prsluke a to samo govori o tome koliko su odgovorni i misle na svaki detalj u predstojećem lovu a naročito o bezbednosti, zato su rado viđeni gosti i očekujem ih opet, stim što ću ja u sledećem susretu ostati kod kazana da kuvam ručak, znaju oni zašto.
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #16 poslato: Август 27, 2008, 11:45:24 »

Sale, i ja uvek nosim marker-prsluke sa sobom! Grin (imam ih vise komada) Imaj to u vidu kad organizujes lov pogonom ove godine!!!  Wink
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Август 27, 2008, 12:03:13 »

E onda obavezno ponesi jedan, decembra meseca jedne nedelje, mislim na 2008, da ne misliš da se zezam. Grin
Ja ću ostati da kuvam ručak na domu a vi u lov. Nemaš pojma kao lep parpikaš znam da skuvam, ekstra.
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Август 27, 2008, 12:08:50 »

E onda obavezno ponesi jedan, decembra meseca jedne nedelje, mislim na 2008, da ne misliš da se zezam. Grin
Ja ću ostati da kuvam ručak na domu a vi u lov. Nemaš pojma kao lep parpikaš znam da skuvam, ekstra.
Drzim te za rec! A za paprikas ne sumnjam!  Wink
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #19 poslato: Август 27, 2008, 12:57:03 »

Sale, i ja uvek nosim marker-prsluke sa sobom! Grin (imam ih vise komada) Imaj to u vidu kad organizujes lov pogonom ove godine!!!  Wink

Decko tvoj zadatak da se spustis do izlaza za Pozarevac, ostalo je nase.
Primamo i kerove u auto.A za vodice na ceku tu su Kum i Doktor Wink.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Август 27, 2008, 01:14:31 »

Decko tvoj zadatak da se spustis do izlaza za Pozarevac, ostalo je nase.
Primamo i kerove u auto.A za vodice na ceku tu su Kum i Doktor Wink.
Hvala Gago! Rado bi poveo kerove... samo ako moze?
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #21 poslato: Септембар 12, 2008, 12:01:00 »

Prijatelji i kolege lovci. Diciplina je osnovni faktor bezbednosti i sigurnosti lova. Ja nebih da vam popujem, ali zbog raznihn spojeva iz zivota nam se i desavaju razne negativne stvari. Lov je jedna vrlo ozbiljna (zabava) i tu se mora ulaziti sa puno više adekvatnosti nego što mi to primenjujemo. Mene lično smeta svaka inprovizacija ma o čemu se to radilo. I trebamo jednom da se probudimo i da krenemo ozbiljno da rešavamo sve probleme. Ja sam dočekan na noz na ovom a i na svim ostalim sličnim FORUMIMA, u vezi pitanja LOVACKE  ODEČE  i  IZGLED  NAŠIH  LOVACA. I ovi markirni prsluci nepripadaju lovu i lovcima, veš (putaeima, đubretarima, auto pomoći na putevima i slično). A lovcima sigurno ne. I po meni su jako ružni vide ti ih na jednom lovcu. Na Lovackim sigurnosnim prslucima nema floroscentnih traka,jer pri nočnim lovovima mogu biti samo smetnja a nikako vrlina,ali da neidemo u nočne lovove,širimo temu.
 Posedujem ogronu lovačku lioteraturu, kao i veliki broj lovačkih kataloga velikih sveckih imena. Svuda se nalaze markirne trake za lovaćke šešire markirne kape, kačketi, trake za oko ruke i slično, ali bukvalno nigde  nema floroscentnih traka, a i sam izgled prsluka je skroz drugačije kreiran,  što možete i videti na ovoj slici i lovačkog kataloga KETTNER.
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #22 poslato: Септембар 12, 2008, 01:20:24 »

Gorane,
dosta lepo receno ali nama tesko dostupno.Ja bih licno imao da dodam samo jedno:
Apelujem na sve nase lovce da me nosenjem vojne maskirne uniforme samo podsecaju na neko proslo vreme, na vreme kad nam je svima bilo tesko, na vreme koje zelim da zaboravim. SKINITE I BACITE !!!!
Nismo mi toliko ekonomski propali da sebi ne mozemo priustiti adekvatnu odecu. Ima toga za svaciji dzep. Bio sam na par hajki (masovnih) gde ste mogli steci utisak da je neka vojna formacija dobila "voljno". Srecom oruzje ih izdaje Angry Huh?
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
oscar
Gost
« Odgovor #23 poslato: Септембар 12, 2008, 01:24:37 »

Bravo momci. Pridružejem se vašem apelu.
Sačuvana
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #24 poslato: Септембар 12, 2008, 02:42:35 »

Kod mene u LU Jagodina svaki lovac od ove godine uz lovnu kartu zaduzuje markirni prsluk koji ce biti obavezan od ove sezone!
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #25 poslato: Септембар 12, 2008, 03:47:02 »

Kod mene u LU Jagodina svaki lovac od ove godine uz lovnu kartu zaduzuje markirni prsluk koji ce biti obavezan od ove sezone!
Ako bude zadužio ovakve sa floroscentnim trakama,koje sam več reko kome su i u čijim svrhama  su namenjeni. Tipičan primer daj šta daš po principu "Ako nema kiše dobar je i grad" sto uopšte nijr dobro i samo nas ruži, a i debelo degradira.Kod mene u mom kraju postoji jedna narodna izreka " ILI   BUDI   KOVAČ    ILI   SE   NEMOJ    GARAIVITI". Reci te mi našta bi to izgledalo kada bi lekari nosili plave majstorske mantile, ili vojni piloti kada bi nosili motorciklističke kombinezone. I glupo i tužno a najvise ružno nekulturno.
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Септембар 15, 2008, 12:39:35 »

Kada je bezbednost u pitanju ovakvi markirni prsluci koji su doduše sastavni deo svakog motornog vozila prema predlogu novog zakona o saobraćaju su sasvim uredu.
Za početak su OK, i treba da se nose u lovu.
A ti kolega krilaš ako ti se nesviđa preko Cabelasa naruči za tebe i tvoje društvo šta hoćeš i nemoj omalovažavati nečiji trud koji ma kakav bio ima svrhu bezbednosti a ne manekenisanja.
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #27 poslato: Септембар 15, 2008, 01:05:26 »

Mozda je pojedincima vaznije sta nose i na sta lice?
Mozda je lepse izigravati manekena nego lov sprovesti i zavrsiti bezbedno od Pocetka do Kraja,sta ga znas ima raznih.
Sto gi veli Senisa od Vranjske Banje,ako mi ga neces od Mesa uzmi mi ga od Kolaci Cheesy.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #28 poslato: Септембар 15, 2008, 01:22:59 »

Ako bude zadužio ovakve sa floroscentnim trakama,koje sam več reko kome su i u čijim svrhama  su namenjeni. Tipičan primer daj šta daš po principu "Ako nema kiše dobar je i grad" sto uopšte nijr dobro i samo nas ruži, a i debelo degradira.Kod mene u mom kraju postoji jedna narodna izreka " ILI   BUDI   KOVAČ    ILI   SE   NEMOJ    GARAIVITI". Reci te mi našta bi to izgledalo kada bi lekari nosili plave majstorske mantile, ili vojni piloti kada bi nosili motorciklističke kombinezone. I glupo i tužno a najvise ružno nekulturno.
Aaaa Gorane nisu sa fluorescentnim trakama, obicni su sa odstampanim imenom firme i slicicom Grin Grin Grin
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Септембар 15, 2008, 01:35:46 »

E ti su dobri  Grin Grin Grin
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 13   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: