DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

160254 poruka u 7123 tema- 6866 članova - Poslednji član: Lovac918

Децембар 11, 2018, 01:21:31
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Argo, Bar & poluautomaCki karabini uopšte  (Pročitano 18096 puta)
GPK
Gost
« Odgovor #105 poslato: Октобар 16, 2016, 08:54:26 »

Pre mesec dana sam deugaru upucavao Browning Bar  Limitiranu Seriju 1 od 100 povodom 50 godina od pozvodnje prvog Browning Bar.

Danas je bio moj gost u lovu i citavog dana gledam u taj karabin i razmisljam sta pojedinci pišu po ovom forumu da Bar nevalja i pitam se dali su ikad ti poznavaoci imali oriliki pucati i loviti sa barom kad ga toliko pljuju.

To se zove nevaspitanos degradirati nesti a nikad se licno ne susresti sa ti i ne imatu nikakco licno iskustvo sa tu o cemu pricamo a jos ga omalovazavamo!
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #106 poslato: Октобар 17, 2016, 08:21:40 »

Kolega samostrel ja ne mislim za razliku od vas da su ljudi u mom LU primitivni,takodje ne mislim ni da su u svajcarskoj primitivni kad love srnecu divljac pogonom sacmom 4 mm,svakom svoje.Uflekasmo temu...

Izvinjavam se ako se stekao utisak neke uvrede uopste to nije bila namera kolega.Jasno sam naveo koji kraj i deo Sumadije i morao sam to da navedem podstaknut predhodnim citatima a i to mi je trn u oku pa eto.

Ko ce sa cim i kako ce ko da lovi nije moj problem i niti mogu na to da uticem. Svako bira ono sto mu se svidja i misljenja su razlicita.
Oni koji imaju i PA i Dvokuglare mogu najbolje i da nam objasne i iznesu svoja iskustva!!!

Dali neko poseduje Remingtonov PA i kako se on pokazao sto se tice tehnicke strane???
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #107 poslato: Октобар 17, 2016, 09:06:49 »

Remington i nije nesto brilirao sa svojim Poluautomackim karabunom.
Nemože ni izdaleka prići Browningu Benelli Saueru Merkelu.

Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #108 poslato: Октобар 17, 2016, 09:24:36 »

Remington je ipak ogromna firma sa velikom tradicijom i godinama postojanja na trzistu.Opet Remington vazi za jeftinije i robusno oruzje bez neke komplikovane mehanike
Imam Remingtonovu pumparicu i   mozes da joj radis sta oces i nece doci do zastoja niti glavljenja kao sto je to slucaj sa Automatima. Smatram da sa njom kao jeftinom puskom lovac uspesno resava neke pogonske lovove i odstrele na blizim distancama jer uvezbani lovac ne skidajuci pusku iz linije nisanjenja je u situaciji da plasira i drugi kao i treci hitac.
Remingtonovi PA  po lepoti sigurno nisu u rangu Bara ali to je nebitno jer sminkanje kao mogucnost stoji uvek.Ipak preciznost i sama funkcionalnost su ono sto se trazi.
Mozda se javi neko ko ga poseduje i saznamo nesto vise.Nisam siguran ali mislim da ih Snajper uvozi i da ih ima kod nas

Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #109 poslato: Октобар 17, 2016, 10:38:39 »

Ne znam odakle ideja da se poredi sauer i bar/argo?
Odnos cena je mozda cak i veci od 2:1...

za kolege koji se frljaju cenama sauera 303

sauer 303 classic je 3200 eur

I šta sam ja pisao? aggressive
Izvinjavam se, nastavite vi da se prepucavate, samo hteodoh da pokažem da sam u pravu Tongue

Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #110 poslato: Октобар 17, 2016, 11:17:17 »

Ako, ako, dobro da si pokazao!

Jer, qj je u pravu, dobije...    blush2

lol

drinks

(inače, po mom skromnom mišljenju, od Rem. PA qrabeenki gori ne postoje!  hi )
Sačuvana

Ne postoji UNIVERSALNA Puska kao ni Karabin niti postoji UNIVERSALNI kalibar!  (GPK)

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #111 poslato: Октобар 17, 2016, 11:28:44 »

Kolega samostrel ja ne mislim za razliku od vas da su ljudi u mom LU primitivni,takodje ne mislim ni da su u svajcarskoj primitivni kad love srnecu divljac pogonom sacmom 4 mm,svakom svoje.Uflekasmo temu...

Izvinjavam se ako se stekao utisak neke uvrede uopste to nije bila namera kolega.Jasno sam naveo koji kraj i deo Sumadije i morao sam to da navedem podstaknut predhodnim citatima a i to mi je trn u oku pa eto.

Ko ce sa cim i kako ce ko da lovi nije moj problem i niti mogu na to da uticem. Svako bira ono sto mu se svidja i misljenja su razlicita.
Oni koji imaju i PA i Dvokuglare mogu najbolje i da nam objasne i iznesu svoja iskustva!!!

Dali neko poseduje Remingtonov PA i kako se on pokazao sto se tice tehnicke strane???
U redu je kolega,pogresno sam razumeo Vas post!Idemo dalje!
Sačuvana
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #112 poslato: Септембар 27, 2018, 10:30:10 »

Pozdrav kolege. Vidim tema odavno zamrla pa da postavim jedno pitanje koje se tice poluautomata i duzina cevki. Generalno da li ste se susretali sa winchester trackerom, poluautomat? Gledam ga neki dan u radni, cena bi se mogla doooobro korigovati ali mozda je "mana", cevka 47cm i .308 kalibar?
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #113 poslato: Септембар 27, 2018, 07:26:05 »

Pozdrav kolege. Vidim tema odavno zamrla pa da postavim jedno pitanje koje se tice poluautomata i duzina cevki. Generalno da li ste se susretali sa winchester trackerom, poluautomat? Gledam ga neki dan u radni, cena bi se mogla doooobro korigovati ali mozda je "mana", cevka 47cm i .308 kalibar?

Ne vidim razlog da ne pazaris pomenuti karabin osim mozda nacina i vrste divljaci koju bi lovio sa istim. Kalibar dobar, karabin isto i
nose isto renomirano ime Winchester su dobitna kombinacija.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
IgmanLOV
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #114 poslato: Септембар 28, 2018, 06:39:00 »

Ne vidim razlog da ne pazaris pomenuti karabin osim mozda nacina i vrste divljaci koju bi lovio sa istim. Kalibar dobar, karabin isto i
nose isto renomirano ime Winchester su dobitna kombinacija.
Dobar pogled
Kos
Pozdrav, sta mislite kako bi se ponasalo zrno iz cevi te duzine, do kojih daljina bi se moglo sigurno plasirati? Znam da je najvise u lovcu i njegovoj vestini, i jednostavno da li bi mogao za pocetak, posluziti i za zimski i letnji lov, na terenima gde su daljine gadjanja 150-200m?
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #115 poslato: Септембар 28, 2018, 05:56:43 »

Pozdrav, sta mislite kako bi se ponasalo zrno iz cevi te duzine, do kojih daljina bi se moglo sigurno plasirati? Znam da je najvise u lovcu i njegovoj vestini, i jednostavno da li bi mogao za pocetak, posluziti i za zimski i letnji lov, na terenima gde su daljine gadjanja 150-200m?

A sto ne bi moglo?
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: