DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 07:34:23
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Visegodisnje Remize!  (Pročitano 19558 puta)
sakal
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

UMRO SAM ALI MI JOS NISU JAVILI!!!!

jurisicmb@hotmail.com
« Odgovor #15 poslato: Јануар 02, 2011, 09:07:47 »

LOPOVI posekose sve zivo sto mogu od drveca a ovi novopeceni zemljoposednici koji su se uvalili u kredite DO GUSE da mogu poorali bi i GROBOVE PREDAKA  DA NA NJIMA POSADE NESTO ILI POSEJU BAR MALO PROKLETE SOJE angry2.Kako spreciti zaoravanje i unistenje vec postojecih remiza???
Sačuvana
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јануар 02, 2011, 10:14:22 »

E Sakale , nikako kad " nema drzave " ... jedni seku , drugi oru , ovamo kod mene sve ,pa i puteve preorase , ne mozes ni biciklom proci , oru do kanala ,pa neretko od tolikog prokletsva i sami upadaju traktorima u njih . Ovi sto seku , nasu lovacku zemlju , odnosno remize ne diraju ,ali ostalo posekose ,sve od precnika par centimetara do pola metra kada rade i motorke . Ne mozes im nista , kada se zovne policija uglavnom oni " samo zaprete " ,jel kazu nema ostecenog ( ako se zemljiste vodi na mz ili opstinu ,mozda i na drzavu ) ,pa onda ne mogu pisati bez kubika ,pa onda ovo,ono ... a cesto seku i " komsije , prijatelji , rodjaci ,kumovi " ,pa nisi pametan sta raditi u takvim situacijama .
Mada ima neceg i dobrog u tome ,jel negde bas zbog te sece , dobijaju se iz godine u godinu sve gusci i bolji "sumarci" ( posebno gde je monokultura bagrema ) , ali crnom trnu u zputeve i kanale nema spasa od paljevina i plugova ...
Sačuvana
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Децембар 05, 2011, 05:46:46 »

U subotu posle 3 radna dana zavrsili smo sadnju visegodisnje remize na 3 ha zemlje od nasih 6 ha . Jos jedna nasa velika investicija i na odlicnom mestu gde ranije nije bilo remiza ,jel sa posumeljnosti mucimo veliku muku koja je tek sad oko 2 % ,a trebala bi da je bar 6 % ,sto cemo se i truditi da popravimo narednih godina . Sadnice smo kupili iz rasadnika dipl.ing Lazara Stojanovica iz Ade , 7 vrsta : divlja jabuka , d. kruska , d. sljiva ,d.ruza , evodija , koprivic ( celtis ) ,kelreuterija , ukupno 3000 i bilo je oko 500 naseg sibirskog bresta koji nam je ostao  od ranije sto bi trebalo da obezbedi hrani u zaklon za divljac tokom cele godine . Mogli smo sve posaditi ,svih 6 ha ,ali zbog odrzavanja nismo smeli vise , jel treba i ovih 3500 sadnica stici sve medjuredno odrzavati ,okopati i zalevati bar naredne 2 godine ,ostalo cemo naredne godine.
Sve se i lepo poklopilo i ova danasnja kisa treba da obezbedi da se sve primi i da bude uspesna sada preko 90% sigurno .
  Za brest su isle velike rupe ,ostalo je islo " pod asov "

Bilo je mnogo hladno ,ali ipak jesenja sadnja daje mnogo bolje rezultate nego prolecna

A posle akcija , jagnjetina Smiley))

Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #18 poslato: Децембар 05, 2011, 06:47:26 »

Svaka vam cast Kizo  good
Malo je takvih drustava kao vase, zato ga dobro cuvajte i nedajte ga nikome!
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #19 poslato: Децембар 05, 2011, 06:53:58 »

Bravo Kizo ,Bravo Kozarcani svaki trud vredi para narocito kad izbacite  za par godina novega chempiona srndaca ...pozdrav...
Sačuvana
bogida
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pravi lovac nikada ne puca na zeca u logi

a.i.d.bogi@sezampro.rs
« Odgovor #20 poslato: Децембар 12, 2011, 07:56:57 »

Bravo bar nesto poucno da se vidi))) Sada cete imati problem da ih sacuvate od svega i svacega sto napada na javnu imovinu)))
Sačuvana
Natureman
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јануар 25, 2013, 02:49:19 »

Pozdrav kolege! Treba mi predlog za remize,interesuje me pre svega za sitnu divljac,da napomenem da je teren brdski sa jednim delom koji je poljski,tu planiram da posadim gde god vidim pogodno mesto, biljke koje za ishranu koristi zec,fazan i jarebica. Hvala!
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #22 poslato: Јануар 25, 2013, 09:01:26 »

Skoci do rasadnika u Naupare  pa vidi za pitomi kesten i vockarice , a i crveni hrast...pa bodi uz medje i vrzine...
Sačuvana
Natureman
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 26, 2013, 02:28:04 »

Zir od crvenog hrasta sam skupio na faxu tako da imam. .za ovo drugo cu da potrazim. . Hvala na odg. . Procitao sam negde da jarebice za ishranu koriste sirak,ima li neko iskustva sa njim?
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #24 poslato: Јануар 26, 2013, 05:48:49 »

Imaju one svasta uz i niz Moravu ,nego udri predatore koliko sa moze,a i nazad dok tignes kolege iz CZR  270kom bruto na 1300ha
Sačuvana
Natureman
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јануар 26, 2013, 08:23:22 »

Da sam u nekom normalnom udruzenju. .bilo bi izvodljivo. . Cekao bih celo leto. .i kad god sam kuci. .  Ovako samo mogu da gledam kako sve propada. . I koliko toliko sam sto uspem. . JA MISLIM DA NE POSTOJI GORE LOVACKE UDRUZENJE OD MOG! Mogli bi da imamo jarebice za ponos,a za drugu divljac da ne pricam. . Ovako samo mogu da kukam,a i od toga nema nista. . Ostaje da cekamo bolje dane ili da ovi iz ministarstva dodele loviste. .kancelariju smo odradili. . Promasi ja temu,izvinjavam se.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: