DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 05:37:51
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Beretta ES 100 - iskustva i mišljenja...?  (Pročitano 39622 puta)
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #45 poslato: Јун 23, 2010, 10:41:38 »

Taj sistem je sigurno pouzdan i funkcionalan.
Praksa je pokazala! this

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #46 poslato: Јун 23, 2010, 11:27:24 »

Na Benelijevom sajtu, kod prikaza rada Inertia Driven Systema, stoji da ima sačmarica Benelli koje su ispalile preko 500.000 metaka i još uvek savršeno funkcionišu. Ako za primer uzmemo jednog prosečnog lovca u Srbiji, koji u toku lovne sezone na prepelicu, grlicu, goluba, divlje patke, pa onda i ostalu divljač gde se manje puca, sezonu završi sa nekih 100-150 metaka (možda sam malo i preterao jer znam lovce koji love samo zeca i fazana i dovoljno im je petnaestak metaka za sezonu), neka neko izračuna koliko bi godina trebalo da se dostigne ta cifra i koliko bi generacija moglo da lovi tom puškom?
 wacko
Sačuvana
neleo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Јун 23, 2010, 11:30:42 »

Na zalost po mom misljenju odgovor je DVE. Propala bi zbog ne odrzavanja garantovano jer vecina tih lovaca koji ispucaju toliko patrona ne ciste pusku skoro nikad.  hi
Sačuvana
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Јун 23, 2010, 11:46:49 »

Vidiš tu mogućnost nisu uzeli u obzir, a na žalost ima i takvih lovaca koji svoje oružje čiste na početku pa na kraju sezone, neki samo na kraju, jer znaju da je čista i čeka novo otvaranje, često vidjam i neočišćene, a takvi "lovci" se hvale i ponosno pokazuju pušku TO je puška, TO je čelik, neuništiva je...žalosno
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #49 poslato: Јун 24, 2010, 01:01:56 »

Inspirisan ovom temom i malo nasmejan da i ja kazem koju..
Ponovio se ja sa mojom "lepoticom" i sav srecan kupio i neki pribor za ciscenje.
Organizovali ovi moji lov na predatore i sada posle obilaska skupili se malo da pojedemo popijemo..
E sada sledi zagledanje moje puske i naravno komentari
prvi:
"ovo nije nista,kakve su nekada puske bile"
dodaje drugi:
"pa kakav je to materijal kad je tako laka,ja nebih smeo da pucam iz toga"
treci:
"i kakvo je to drvo,pa zar nisu imali bolje"
.....
Ja budala da se pohvalim i da sam kupio komplet za ciscenje kad jedan "a sta ce ti to samo nesto vi mladi izmisljate.../
Ja moju mogu da ne cistim
Neznam sta imas da je cistis ja moju nekada prodzaram i evo radi,bitno je da cev unutra bude zdrava.Nema veze kakva je puska bitno da pogadja...

Svasta ce covek da cuje i da se nasmeje i naravno nekada da se iznervira ali stacemo!
Sačuvana
МИЛОШ Д.Т.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Јун 24, 2010, 07:49:36 »

Ja imam takvu pušku i sa njom sam VEOMA ZADOVOLJAN!E sad desi se da neće da izbaci po neku čauru (kod mene je to bio Belomov TRAP 24G) ali to nije ništa.Moj savet KUPUJ I NE RAZMIŠLJAJ! yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo drinks drinks drinks yahoo yahoo yahoo
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Јун 24, 2010, 12:49:00 »

Rekao sam mnogo puta da bi lov mogao da bude fantastican uzitak kada bih mogao da biram ljude sa kojima lovim,ovako moram mnoge lose stvari da ignorisem inace bi mi preseo skoro svaki lov.Sto se tice tvojih kriticara,sve su to zavidni i ljubomorni ljudi,jos ako si uspesniji od njih,do djavola.Ja to resavam ignorisanjem ali ne svih stvari,pa se ponekad,nazalost desi i neki sukob,pogotovo kada trazim broj lovne kaarte ili prekidam lov kada se svi podmire.Haos!

Elem,Berettu ES100 poseduje moj drugar,a ja MP 153 i mogu reci da su te puske kao nebo i zemlja,jedino je isti kalibar-12/76.Skoro sve je u korist Berette ali ja postujem svoju pusku i uspevam da izvucem iz nje maksimum.A,jedina prednost MP 153 je cena i to je ono sto niko ne moze da ospori i za taj novac dobija se mnogo. hi
Sačuvana
Brka
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Laki
« Odgovor #52 poslato: Јул 27, 2010, 11:42:07 »

Sta mislite o baretti sliver pigon es 687?Zamolio bih vas za vasa iskustva i mišljenje o ovoj pušci.Da li se moze koristiti i u lovu na d.svinje ili je ipak lezernija u lovu na pernatu i ostalu sitnu divljač.I ako mozda neko zna koja je njena cena.Unapred hvala!!!!!!! hi<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wvhlRThrs3o&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wvhlRThrs3o&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
Sačuvana
IgyBoy
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Јул 28, 2010, 05:20:37 »

Ja osobno nebi nosio takvu novu pusku u lov po siblju, trnju i ostalim "poteskocama",neznam, vjerojatno jer bi mi bilo zao osteti, ali za steliste bi sjela uuuu  biggrin Meni se jako svidjaju opcenito berette, i sam lovim s berettom ali malo starijom, ali ovakvu pusku bi koristio samo za golubove (glinene)  good
Sačuvana

Zagorje moje nigdar ne bi menjal..Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti..
suponik
Početnik
*
Van mreže Van mreže

suponik@yahoo.com
« Odgovor #54 poslato: Октобар 10, 2011, 08:33:40 »

Trenutno se u Podgorici u prodavnici Lovac-Diana prodaju ove puske.
Cijena je 700EUR za pusku sa drvenim kundakom, a 650EUR za onu sa sintetickim.
Sačuvana

Suponik
Montenegrin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Октобар 10, 2011, 12:49:29 »

http://www.lorist.co.rs/new/forum/index.php/topic,1199.0.html

Imas kompletno obradjenu temu o ovoj pusci.
Ukratko-odlicna puska,pouzdan rad,posjedujem dvije-izbjegavaj samo krusik patrone duzine 76mm 
Cijena u Cg-sinteticki kundak oko 700,drveni kundak oko 730,drveni kundak bijela glava cca 790€.
Mehanizam prost,lagan za odrzavanje,sve je u zatvaracu,malo wd na kraju sezone i kompresorom produvas,ostalo cistis kao i na svakom poluautomatu.
Najudobnije se pokazala upravo verzija sa sintetickim kundakom.
Jos jedna stvar-repetiranjem ne uvodis metak u cijev vec moras rucno ubaciti patronu sto meni licno odgovara.

pozdrav
Sačuvana
Kale1204
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Октобар 10, 2011, 06:21:44 »

Gledam cene ove puske u CG i neverujem.  tommy
Ja sam jedno vreme bio zagrejan da kupim ovu pusku,raspitivao se,kalkulisao i na kraju odustao.
Cena na sajmu u Novom  Sadu je bila izmedju 900 i 1000E za verziju sa plasticnim kundakom i crnom glavom,samo 200 i kusur eura skuplja nego CG.
Sto je mnogo-mhogo je...jedino nisam pitao da li u tu cenu ulazi i neka nacitana i voljna  girl_blum
Sačuvana
Montenegrin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Октобар 10, 2011, 06:31:44 »

Kad sam ja zelio da kupim upravo IZ MP153,u Srbiji je bio oko 450€ a kod nas 600,upravo zbog toga sam i odustao.Sada je i kod nas mp153 kao kod Vas sa manjim varijacijama.
Prosto je nevjerovatno da Beretta ES100 ima toliku cijenu u Srbiji,vjerovatno je marza trgovaca velika.
Ovu pušku bih zaista preporučio kao najbolji odnos cijene i kvaliteta a da mi se ne naljute ljubitelji MP153 jer i nju koristim pa nisam subjektivan.

Montenegrin

Sačuvana
suponik
Početnik
*
Van mreže Van mreže

suponik@yahoo.com
« Odgovor #58 poslato: Октобар 11, 2011, 10:02:01 »

Kad sam prije para dana svracao do Lovca/Diane u PG, bila je neki popust na ES100, pa je cijena bila 650 i 700EUR.
Da li i dalje traje ta akcija/popust ne znam.
Ja sam nedavno kupio, na zalost, MP153 u prodavnici Bereta u PG za 500EUR(prvo jr bila 590EUR pa su onda spustili cijenu).I sada kada vidim da sam za samo 150EUR vise mogao da kupim ES100, dodje mi da se  suicide_fool
Sačuvana

Suponik
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #59 poslato: Октобар 12, 2011, 08:19:00 »

Pozdrav ljudi,
da se javim i ja posto sam pokrenuo ovu temu! Uzeo sam Berettu ES100 u sintetici i skoro ce malo jace od godinu dana kako je u mom vlasnistvu! Za ovih godinu dana izduvao sam iz nje oko 600-700 metaka i mogu reci da ni jednom nije zatajila,u stvari jeste jednom samo i to na -17 kada mi je upao sneg u zatvarac i tu zaledio pa nisam mogao repetirati pusku,mada ni to nije bio problem jer posle par minuta kraj grejanja u kolima sve se sredilo! Pucao trap patrone,pucao magnum,semi magnum,kartonske,plasticne,ne bira vec samo guta! Drugih reci sem da sma PREZADOVOLJAN nemam! Cela varijanta puske je radjena u mat boji a sinteticki kundak za mene koji najvise praktikujem barski lov je idealan,jednostavno spolja i za sintetiku koja je umazana blatom i vodom predjem sa WD40 dok unutra cev mazem sa Brunox ili Balistol i to je sve!Lagana za odrzavanje! I jos jedna velika stvar koja mi se svidela kod nje je sto je tanka u rukama i lezi mi samo tako,kao da su je merili za mene! Cena ove puske prosle godine uz sajamski popust je bila 80.000 din!
Pozdrav svima!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: