DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 05:47:21
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Beretta ES 100 - iskustva i mišljenja...?  (Pročitano 39623 puta)
МИЛОШ Д.Т.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Јануар 09, 2010, 12:21:06 »

Ne bude baš svaka flaša na 75m. nono
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #31 poslato: Јануар 13, 2010, 07:04:37 »

Po Sremu je 'start' na 80 met, raspucava se na 85-90 met Cool
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
МИЛОШ Д.Т.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Јануар 19, 2010, 05:32:43 »

Tako nekako.
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Јануар 19, 2010, 05:40:22 »

Још једна мана, не само тог полуаутомата је једна цев, што самим тим значи и само један чок.

Није исто кад пуцаш са пуним чоком прво јаје на 10-15м и друго јаје на колико већ, а после флашу на тих 80м.

Мало смо се зезали, ко ће кога него свој свога, али та пушкица би дошла до изржаја у барском лову.
Sačuvana

МИЛОШ Д.Т.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Јануар 20, 2010, 09:28:11 »

:hi:Kad krenemo ove godine ako Bog da na patke probaćemo je. good
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #35 poslato: Јун 23, 2010, 03:11:17 »

Pozdrav drugari,trebam malu pomoc od vas a to je da mi iko ista napise ako zna o ovoj puskici! Planiram to da pazarim a najvise me muci to sto je taj model Berette radjen po uzoru na Benelijev sistem tj. princip rada je na trzaj a ne kao kod vecine poluautomata na pozajmici gasova!Zanima me koliko je pouzdan taj sistem rada,da li radi sa svim vrstama patrona tj. jacim i slabijim??? Puskica savrseno lezi u rukama samo je jedini problem to sto ne znam ikoga da je koristio tako nesto! Zamolio bih i vlasnike Benelija poluautomata da ako mogu nesto dodaju o tom sistemu rada!
U napred hvala!
Evo i slicie kako to cudo izgleda!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #36 poslato: Јун 23, 2010, 03:13:43 »

Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #37 poslato: Јун 23, 2010, 03:48:21 »

Trzaj cevi je pouzdanija i dugovecnija varijanta od pozajmice gasova.
Malo jaci trzaj i to je to.
"Brede" iz '60-ih retko idu kod majstora. A isto su takve.

Ni Mg-42 nije imao pozajmicu gasova, vec trzaj cevi i vrteo je 1000 kom/min.
I svi su od njega piskili firnajz. spiteful
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Јун 23, 2010, 05:10:53 »

колко пара је та пушкица?

а тек што на њему може да се подгреје конзерва give_heart
Sačuvana

Нема живота пре кафе
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #39 poslato: Јун 23, 2010, 07:48:04 »

Cena 96.000,00 din!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #40 poslato: Јун 23, 2010, 08:37:55 »

Pozdrav,
evo ja imam takvu puskicu ( Inertia Driven® System) u pitanju je Franchi i12 (Beneli)
Posedujem je oko 2 meseca i za sada imam samo pohvale,odusevljen sam sa njom,kada bih ponovo kupovao nju bih uzeo.
Od municije sam koristio od 24 do 36 grama radi savrseno.
Imao sam poslednje nedelje problem jer sam je rasklapao a nisam podmazao pa malo me mucila municija od 24g ali zanemarljivo.
Nebih da ti sugerisem ali razmisli o ovoj pusci ...
Otvori ovu stranicu i spusti dole na ID The Inertia Driven® System  skini i pogledaj na kom principu radi.
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #41 poslato: Јун 23, 2010, 09:12:29 »

Hvala Djekicu,ispregledah sada i zapazih da je to to! Ja sam u Novembru uzeo MP153 i prodavac kada je isao u magacin dao mi je u ruke es100 kako bih se zanimao dok ne donese pusku koju hocu da kupim! Kakko sam je uhvatio tako sam je vratio jer me je u startu ubio koliko je laksa i koliko bolje lezi od mp153,reko nemoj odmah u startu da se razocaram u Rusa! Nije mi puno trebalo,jednu sezonu sam teglio rusa i razocarao se skroz na skroz,em sto mi je raznosio sacmu svuda unaokolo kada sam pucao normalan metak 70 duzine em sto mi nekako izgledalo da metak nema snagu tj. delovalo mi da ga oslabi ta pozajmica gasova!? E sad od ostalih Italijanki nekako mi je ovaj model najpristupacniji po ceni,nije bas bas preterano skup ali jedino je bilo to sto me je ubijalo sto nisam imao pojma kakav je to sistem na trzaj tj. njegova pouzdanost! Jesi li probao da pucas magnum metak iz tvoje puske,ima li razlike prilikom pucanja magnum i obicnih metaka?? Kod mp153 se nije primetilo ama bas nista,bilo da je 76 ili 70!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Јун 23, 2010, 09:23:33 »

Za 76 nisam imao potrebe jer sa 70 gde zanisanis nema greske,e sada samo radi testiranja bas nisam imao neku zelju da guram jer samo sam se brinuo da li ce "laka" punjenja da nosi a sa teskim garantujem da nema potrebe misliti.U ovoj u uputstvu pise da treba 3 kutije da se ispuca od minimum 32g da se razradi da mogu kasnije i slabija punjenja da izbacuje.Ja to nisam ispostovao vec sam posle 10-ak od 32 poceo da guram 24 i ispalio sam par kutija bez problema dok ga nisam pre neki dan "cistio" ali kao sto sam rekao samo moja greska.Za MP sam cuo da se steluje taj ventil ali zaista nisam bio u prilica da to gledam pa neka ti neko strucniji to objasni.Takodje sam cuo da super magnum (12/89) ima problem sa pucanjem 70 i da mu je rasipanje uzas ali kao sto kazem ja ti nisam kompetentan za njega.
Sačuvana
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Јун 23, 2010, 09:39:00 »

Vrlo pouzdan i dugotrajni sistem, mislim čak i brži u radu nego sistem sa pozajmicom gasova. Mehanizam posle pucanja ostaje čist jer ne dolazi u kontakt sa barutnim gasovima i prljavštinom-sve izadje kroz cev.  Sama konstrukcija ID sistema je jednostavnija, manje delova, pa su i puške sa ovim sistemom lakše i elegantnije. Svoj Benelli Montefeltro sam testirao sa punjenjima od 24g do 52g i odradio je sve kako treba bez zastoja. Ne preporučujem pucanje municije sa punjenjima težim od 40g iz tako lake puške zbog modrica na ramenu.
 drinks
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Јун 23, 2010, 09:44:41 »

Ja sam jednom prilikom proucavajuci karakteristike i mane ID sistema naleteo na neki strani sajt gde pise  da po opaljenju metka kada olovo napusti cev od prilike na 30cm caura je vec napolju.Toliko o brzini ovog sistema,naravno ja to nisam testirao niti imam cime ali sam prezadovoljan.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: