DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 06:54:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Beretta ES 100 - iskustva i mišljenja...?  (Pročitano 39625 puta)
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« poslato: Април 28, 2009, 07:43:03 »

Daklem!  Wink
Već duže vremena planiram da pazarim mp153, al mi neki djavo ne da mira(+ prijatelj koji se solidno razume u oružje), pa Vas sve, koji imate isqstva s ovim dvema puškama molim za mišljenje. Znači, vredi li Beretta 2x više para? + može li da puca slabu municiju? + trzaj i kod jedne, i kod druge? (probao sam od prijatelja mp153, i, s obzirom da je sa gasnim cilindrom, nisam baš bio oduševljen, jer mi je nekadašnji Mossberg 500, čini mi se, znatno manje trzao...).
Unapred hvala i pozdrav!
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

>>>>>---------------->

« Odgovor #1 poslato: Април 28, 2009, 12:17:14 »

U principu trzaj pushke najvishe zavisi od odnosa tezine pushke i tezine sachmenog punjenja... Shto je pushka teza - manje trza... i normalno, shto je sachmeno punjenje teze - vishe trza...

Tako da ce teza pushka, od te dve, a sa istom municijom, imati manji trzaj...
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Април 28, 2009, 02:19:58 »

Bereta je Bereta, ali ne vrijedi duple pare u odnosu na MP 153. Imam prjatelje koji imaju obe. Probao sam obe, i ne vidim neku veliku razliku pogledi upotrebljivosti. Što se tiče pouzdanosti i izdržljivosti mislim da je MP-153 tu neprevaziđena. Još nijedan proizvođač oružja nije prikazao sopstveni test koji je izveden na njihovom oružju kao sa MP 153.
Sačuvana
Yeti
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Април 28, 2009, 07:52:41 »

Crni Djordje,a sta mislis o ruskom poluautomatu tako zvanom MC 21 PARADOKS,dali je boji ili losiji od MP 153??
I sta mislis posto planiram da ga kupim,kolko je bolji u zimskim uslovima od MP 153??
hVALA UNAPRED I POZDRAV IZ VALJEVA
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Април 28, 2009, 11:08:24 »

Sa Beretom se nisam sretao, tako da o njoj ništa ne mogu reći. Sa druge strane MP 153 je trenutno najpopularnija puška kod nas, i ja sam se dvoumio između nje i IŽ 27.
Znam 5-6 ljudi koji je imaju i svi su prezadovoljni, guta sve patrone, radi u svim uslovima (hladnoća, kiša...), naročito je dobra za lov divlje svinje u gustim šumama i ritovima, gdje 5 patrona dobro dođe ako svinja krene na vas ( po zakonu Republike Srpske dozvoljeno je puniti pušku sa 5 patrona u lovu na svinju i vuka).
A na kraju i jeftina je, za te pare bolji poluautomat nećeš naći.
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #5 poslato: Април 29, 2009, 10:42:57 »

Ne znam sta race na to,beretu jednu sam probao ali ne znam koji je model bila(poluautomat),mp153 nisam probao! Za Beretu nemam para mada i nisam bio nesto zadovolojan sa njom,jeste lepa i laka ali mi je svaki patron zavisno od punjenja posebno nosila,da ne pominjem one lakse koje mi je zaglavljivala sa zatvaracem,tako da je odluka izmedju bokerice IZ 27 cal.12\76 i mp 153 pala odluka na mp153 i to u camuflaznoj varijanti! Iz kog razloga,najcesce lovim patke i d.guske,uglavnom za taj lov koristim municiju koja je sa 36gr. sacme pa na vise tako da me malo uhvatila tuga da rasturim moju Suhlku pa je odluka pala na mp153!Zasto izmedju mp153 i iz27 bas na poluautomat,IZ TOG RAZLOGA STO SA MAGNUM MUNICIJOM I MUNICIJOM SA MALO JACIM PUNJENJEM(semi magnum i beby magnum) PRILIKOM PUCANJA IZ POLOZARE ILI BOKERICE DOBIJAM UDARCE PO SREDNJEM PRSTU I TO OD BRANIKA OBARACA!To su toliki udarci i bolovi da vam ne mogu opisati! Sa ovim stavom sam se slozio sa jos nekim forumasima koji upraznjavaju ovu vrstu lova i jacu municijju,isti problem imaju i oni! Na mp153 taj problem je resen,cini mi se da mi je obaraca malo nize u odnosu na ostale i ne mogu doci do prsta!Na kojeg god lovca sam naisao da je imao mp153 bio je prezadovoljan! Normalno kod mene ne igra ulogu da li je pet ili dva ili tri metka,granicnik ce stojati tamo gde  mu je i mesto i valjda mi nece trebati torbica sa municijom!
Pozdrav!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Април 29, 2009, 03:00:45 »

Nemam iskustva sa MC 21. Ali što se tiče funkcionisnja MP-153 u svim vremenskim uslovima, vlazi, prašini, čak i blatu, tu je neprikosnovena. I cijena joj je prihvatljiva. Moj bi izbor bila MP 153.
Sačuvana
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #7 poslato: Мај 01, 2009, 04:13:41 »

Crni Djordje,a sta mislis o ruskom poluautomatu tako zvanom MC 21 PARADOKS,dali je boji ili losiji od MP 153??
I sta mislis posto planiram da ga kupim,kolko je bolji u zimskim uslovima od MP 153??
hVALA UNAPRED I POZDRAV IZ VALJEVA

To dvoje nesmes ni da poredis !  angry2
Ako treba da odlucis, a mi da ti pomognemo onda znaj 153  good
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #8 poslato: Мај 01, 2009, 05:49:59 »

Bogi, secash se onog mog prijatelja Zarka, shto je bio sa nama u Kalenicu... on ima MC21... fino ono radi...nishta joj ne fali..
Sačuvana

Yeti
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Мај 01, 2009, 07:48:01 »

Hahahahahaa,Bogi ,druze nema nista bolje od MC 21 PARADOKS.Verujemi prijatelju puca sta god stavis u njega!!! Imam ih 2 komada,i prezadovoljan sam sa njima!!! I sta sve moze ta 153 moze i on ako ne i mnogo bolje od nje!!!
Sačuvana
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #10 poslato: Мај 01, 2009, 09:20:02 »

Bogi, secash se onog mog prijatelja Zarka, shto je bio sa nama u Kalenicu... on ima MC21... fino ono radi...nishta joj ne fali..

Pa zbog njega ja i pricam !
To je po meni sasvim nelogican mehanizam. Tacno je da radi ali bih voleo da vas bacim malo u razmisljanje KAKO RADI.
Da je sistem toliko dobar koliko ga neki nahvalise pola belosvetskih pusaka bi odradilo "kopiju sa poboljsanjem". U tome je caka, to niko nece a sto?  whistle
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Мај 01, 2009, 09:39:34 »

Shto se tiche MC21, koliko znam iz pricha od pre 10-15 godina, mehanizam joj je dosta komplikovan(kad se rastavlja, uplashi se chovek da je netje sastaviti!  biggrin (tako mi reche prijatelj, kad je svome rodji rastavljao pooshq radi chishtjenja i demonstriranja)), radi na trzaj cevi(odatle i ta pouzdanost - navodno su sve na tom principu jako pouzdane, ali i zestoko trzaju; nijedna savremena pooshka, valjda, vishe ne radi na tom principu), i teshka je - 3.7kg!  blink  Tako da, shto se mene tiche, ne volim je ni na sliKi videti...  Wink  Yeti, ne zameri, to je samo moje skromno mishljenje!  friends

Negro, ako mozemo da se vratimo na temu, BAretta  haha 100(ili neshto slichno, oko 1.000EUR) vs Golf II/153...  yahoo

Fala!  drinks

edit: eej, droogari, el neko ovo vido il je mozda probao, znavshi to od ranije?

http://www.youtube.com/watch?v=omUB-JhAF-s   Radi li???
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
Yeti
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Мај 03, 2009, 12:54:18 »

Druze,nema ljutnje nikakve svako kupuje ono sto mu LEZI,vidis ti razmisljas o poluautomatu od 1000 evra.Ja razmisaljm o FERLAHOV DRILINGU za 2000 evra,vewc sam kaparisao.Tako da mene to ne zanima,ja volim da imam radnu pusku i kad padne da ne boli glava oko popravke.Tako da po meni bolje kupiti nesto jeftinije naravno i ono skupo ako se ima para,ali to skupo samo kad se krene negde u goste.
Zato sam i kupio i jednu extra optiku,za koju cisto sumljam niko jos nije ni cuo ovde na FORUMU,ta optika je digitalna,imas na njoj 4 koncanice koje ti menjas kad god zelis i za koji lov,ima digitalni daljinomer koji se automacki steluje ka koncanici.
Eto toliko od mene slike stavljam sutra pa ces videti sta je optika u odnosu na BERETIN POLUAUTOMAT!!!!
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Мај 03, 2009, 07:02:32 »

Sve se, nachelno, slazem s tobom, sem priche da sqpo treba nositi u goste. U goste nosim ono shto sam izabrao, shto mi se svida i sl., bez obzira da li je sqpo ili ne...
A za optiq - chestitam! Mnogo mi se svidja pricha, davaj josh podataka & slike shto pre!   clapping
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Мај 03, 2009, 12:03:34 »

EXTRA, dragi kolega! Ja bi' to radio!  good

Koliko je sprava osetljiva na provlachenje kroz neko zeshtje shiblje i sl.?
Poshto koshta cena, ako nije tajna?
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: