DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161360 poruka u 7274 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 08:54:23
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Vazdusara-Vazdusna puska  (Pročitano 256755 puta)
shure
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #435 poslato: Јануар 03, 2017, 02:02:18 »

Probao HN dijabole barakuda hunter extreme,nemam reci koliko su precizne ali su dosta skupe 400 komada 1400 din,tako da cu da se zadrzim na gamo pro magnum,odnos cene i kvaliteta solidan.
Sačuvana
acacommando
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

[IMG]http://i64.tinypic.com/msd9xi.jpg[/IMG]

« Odgovor #436 poslato: Јануар 05, 2017, 12:01:35 »

zavisi kako je kriva da li na samom pocetku ili u sredini za to postoji posebna masina a kontrola je prosto odokativna.Njjednostavnije komad koze ili neceg slicnog da ne ostetis cev cevku u stegu i polalo se nateze da bi ispravio cev nikako jako nego malo po malo ako nema rezultata onda malko jace i tako dok ne resis problem
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Na mreži Na mreži

« Odgovor #437 poslato: Фебруар 05, 2017, 08:55:53 »

Dali se ko susretao sa Poljskim vazdusnama Luznik 88 i kakvog su kvaliteta vrede li cemu?
Sačuvana
Cojamen
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #438 poslato: Март 03, 2017, 10:04:59 »

Evo jedne zanilmjivosti... Trenutno su u Srbiji aktuelne H&N dijabole koje su se pokazale kao veoma kvalitetne kako izrade tako i preciznosti, nesto sam gledao na njihovom svanicnom sajtu pa sam naleteo na "Balisticki kalkulator" kako ga oni zovu.

On proracnava koliki ce biti pad odredjene dijabole na zeljenim distancama a sve to na osnovu snage odnosno brzine puske.

mozete ga naci na sledecem linku https://www.hn-sport.de/en i samo kad izaberete dijabole koje hocete scrolute na dole i prikazace vam se prozor  gde ce te ukucati informacije o vasoj pusci a potom kad izracunate ce vam on izbaciti dijagram ili ti putanju zrna odnosno dijabole...
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #439 poslato: Март 03, 2017, 10:19:51 »

Ima dosta dobrih balističkih kalkulatora, kao što su Hawke Chairgun Pro, Strelok, JBM... ali lično mislim da je kod vazdušnog oružja sve to vrlo nepouzdano dok se tačno ne izmeri brzina određene dijabole ispaljene iz određene puške na Chrony-ju, zatim tačna visina optike u odnosu na cev i ostalo. Onda bi već mogla tačnije da se odredi putanja dijabole. hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #440 poslato: Март 04, 2017, 12:07:17 »

ja imam dianu 350 ntec premiun magnum 4.5. imam hronomer koji meri od 0-4000 m/s a na ovu  pokazuje brzinu diabole na ustima cevi od 395-410 m/s sa hn diabolom zavisi od podmazivanja ali oko 400m ide
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #441 poslato: Март 04, 2017, 12:09:36 »

Ne razumem, šta zavisi od podmazivanja? Ja takođe imam Dianu 350 Magnum 4.5mm, ali u Luxus verziji. Koje su to tačno H&N dijabole koje ste koristili i kolika su odstupanja u brzini sa jednom vrstom dijabola?
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #442 poslato: Март 04, 2017, 12:34:51 »

prve 5 diabole kada ima ulje u cilindru prebacuje 410m/s posle 10 tek stabilizuje na 395 HN sport metch diabola odstupa oko 5 m/s
Sačuvana
Cojamen
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #443 poslato: Март 04, 2017, 04:45:32 »

Mislim da je ta dijabola previse lagana za tu pusku, a i mislim da nemoras pre svakog pucanja da podmazujes cev cak sta vise deluje mi da to vise moze da steti puski nego sto pomaze...
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #444 poslato: Март 04, 2017, 06:33:56 »

Podmazuje se posle ispaljenih 150 diabola.a h&n diabola trnutno drzi grupu od nekih 15mm na 20m ove ostale preko 70mm
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #445 poslato: Март 04, 2017, 11:01:38 »

To su realne brzine tih dijabola za tu pušku. Deklarisana energija joj je 32J. Ja sam iz nje pucao samo teže dijabole, kao što su H&N Baracuda, Sniper Magnum itd... i Sniper Magnum su mi se za sada najbolje pokazale po preciznosti. Na 20m sam otpucao grupu od 5 dijabola u jednu proširenu rupu sa njima, ali je sa laganim dijabolama bio dosta loš rezultat. Probao sam RWS Superpoint 0.51g dijabole i na 25m je rasipanje bilo kao sa lovačkom puškom, što je u ovom slučaju normalno. Dijabola je projektil koji nije namenjen da leti velikom brzinom, a sa ovim dijabolama se jasno čuje probijanje zvučnog zida, pa dolazi do tumbanja. Da li ste merili brzine sa još nekim dijabolama? hi Što se tiče podmazivanja cilindra, preporučujem da ga ne podmazujete na taj način i tako često. Koje ste ulje koristili? Kod pušaka koje imaju silikonski dihtung klipa, kakav je na toj Diani, cilindar se podmazuje izključivo silikonskim mastima zbog visokih pritisaka prilikom opaljenja i trenja. To je naročito važno kod jakih pušaka jer obično ulje sagoreva i dolazi do pojave dizeling efekta, pa može vrlo lako da se desi da se ošteti dihtung klipa. Čak i kada se podmazuje sa silikonskom mašću, nanosi se u vrlo tankom sloju kako ne bi puška kroz cev izbacivala višak.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Cojamen
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #446 poslato: Март 27, 2017, 11:40:15 »

Imam jedno pitanje vezano za zakonsku regulativu...

Da li vazdusne puske (c kategorije) mogu da se upotrebljavaju iskljucivo u streljanama (kao sto je regulisano zakonom za vatreno sportsko oruzje) i kako to funkcionise za D kategoriju...

Ja citao ovaj zakon ali nemogu nikako ovo da razjasnim i povezem. Nisam uspeo ni da nadjem kako funkcionise prenos vazdusne puske na drugo lice.
Sačuvana
Milan Nikolic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #447 poslato: Март 27, 2017, 04:41:34 »

Колико знам, не смеш нигде да гађаш осим у објектима намењеним за то.

Пренос власништва на друго лице (за категорију Ц) врши се купопродајним уговором код нотара. Од уговора у два примерка, један носи продавац у своју станицу полиције да би одјавио оружје, док купац носи други примерак у своју станицу полиције да би пријавио оружје.

Уз копупродајни уговор и оружје, купац мора у своју станицу полиције донети копију ,,потврде о пријави држања оружја из категорије Ц'' на име продавца, док продавац ту оригиналну потврду предаје у своју станицу полиције приликом одјаве тог оружја.

Sačuvana
toma2912
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #448 poslato: Март 30, 2017, 09:16:05 »

Pozdrav svima,nov sam na forumu i uopsteno nov u ovoj oblasti.Resio sam da se u ovim zrelim godinama malo bavim vazdusnim puskama i tako malo skrenem misli i zivce od svakodnevne zivotne ludnice.Ovih dana gledam ponudu vazdusnih pusaka i na kraju mi se svidela Hatsan 1000s Vortex,mislim da nije previse skupa,ali bi ipak voleo da cujem Vas iskusne clanove i sta mislite kao i o kalibru,posto se radi u varijanti od 4.5mm 305m/s i 5.5mm 245m/s.Bice jedno vece drustvo koje ce uskrsnje praznike da provede na Kosmaju i hocemo da napravimo takmicenje u gadjanju konzervi itd.Plan je da pocnemo sa daljinom od 10m pa ko udje u finale,a dvoriste je dugacko 50m.Koju bi optiku predlozili i koji kalibar ili ako u tom cenovnom rangu ima nesto bolje,predlozite mi,hvala puno i svaki savet ce biti dragocen.
Sačuvana
Cojamen
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #449 poslato: Април 02, 2017, 07:55:57 »

Nisam ni ja neki veteran u ovoj oblasti ali evo neko moje misljenje... Hatsan jeste jeftiniji ali ja bi ipak u toj brzini i kalibru (305/4,5) izbrao "Dianu 34 classic" ili "Diana Panther 31" (ista samo pvc)
a ako hoces nesto jedtinije mozes da uzmes i "Swiss Arms AG1000" to isto pravi dijana ali je jeftinija 20% jer nema brend, ali mislim da je tehnicki identicna prethodnim dvema...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: