DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161420 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 13, 2019, 08:17:41
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Vazdusara-Vazdusna puska  (Pročitano 258394 puta)
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #420 poslato: Август 02, 2016, 10:11:08 »

Gamo dijabole mi se nisu baš najbolje pokazale za precizu, mada su Match dijabole bile sasvim dobre iako su prljale cev više od ostalih. Što se tiče RWS Basic dijabola, koristio sam ih, ali me ni one nisu baš oduševile. Na 15m je bilo malo odstupanja, za koje mislim da je bilo zbog tih dijabola. U istoj kutiji sam primetio vizuelnu razliku u izgledu suknjice dve vrste dijabola, sa podebljanom i tanjom suknjicom. Mislim da su za te novce bolji izbor RWS Hobby dijabole, koje isto imaju masu 0.45g ali su mi se bolje i ujednačenije pokazale. Naravno, za rekreaciju i vežbu to ne igra neku veliku ulogu, ali sam spomenuo ove dijabole jer je cena ista. drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #421 poslato: Август 04, 2016, 01:18:47 »

Gamo dijabole su premekane, zato i prljaju cev. Ovaj RWS Basic je stigao kod mene tek sad, baš sam tražio različitosti o kojima pričaš iz nekih drugih razloga i nisam ih našao. Ja sa mojim nišanima teško mogu da postignem neke ozbiljnije razultate, ali pogađanje limenke na 30ak metara bez pogreške je za mene sasvim lep rezultat, da budem skroman. Tako da ko ne ide u detalje, kao što bi trebalo, onda preporuka.  hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #422 poslato: Август 04, 2016, 09:36:05 »

Slažem se! Ovo je sasvim dobar izbor dijabola onome ko ne puca precizu i za neki ozbiljniji rezultat. Kako to da je sada stigao kod tebe, kada ove dijabole uvozi Kanona, a ovde ih ima više od pola godine...? Imam još jednu kutiju Basic-a, i baš ću pokušati da uslikam te razlike i postaviću sliku. Gamo dijabole ne koristim više jer su mi se lošije od ostalih pokazale za precizu. Na njima se vide tragovi od odlivanja i vidim na internetu dosta negativnih komentara o ovim dijabolama od strane ozbiljnijih strelaca. Sada sam prešao na H&N Sniper Magnum dijabole od 0.97g u kalibru 4.5mm i oduševile su me. Pored velike probojnosti imaju i visoku preciznost. Dešavalo se da otpucam po 4 dijabole u jednu proširenu rupu na 20m. Sa razdaljine od nekoliko metara su probijale dasku od 4cm bez problema, ali su se loše pokazale za probijanje tvrđih prepreka. Sada je dobar izbor H&N dijabola kod nas i za svaku pušku može nešto da se nađe. Evo slike jedne mete od juče sa Sniper Magnum dijabolama i Dianom 350 N-Tec Magnum na 20m (10 dijabola). Probao sam da opalim jednu dijabolu a da ne držim pušku levom rukom u prednjem delu i vidi se koliki je odskok bio (između 7-ice i 8-ice).
 drinks

Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Cojamen
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #423 poslato: Август 04, 2016, 05:35:15 »

Jel si probao te h&n snajer magnum na vecim daljinama 30-40m i kad si vec pomenuo ciscenje puske reci mi koliko cesto cev cistis i na koji nacin?
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #424 poslato: Август 04, 2016, 07:47:58 »

Tek sad su ih izložili ovde u prodavnici, ranije sam bio zadovoljan sa Gamo Pro Match i i dalje sam što se tiče rezultata na cilju, ali prljaaaju cev mnogo, a meni čišćenje vazdušare sa fiksnom cevi jeste problem. Inače sa ovim RWS dijabolama, kladim se da bih poslagao u crno i na 30ak metara, ali sa optikom, jer bez nje nema svrhe uopšte pucati u takmičarsku metu na preko 30 metara. Meni je sa običnim fluo nišanima i na toj daljini teško da nanišanim desetku. Već takmičarski su nešto drugo.  hi
Sačuvana

StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #425 poslato: Август 04, 2016, 07:54:02 »

Probao sam H&N Sniper Magnum na daljinu od 45m, mada nisam ništa ozbiljno pucao. Grupa od 15-ak dijabola je bila oko 5cm. Tada mi se razlabavio ovaj ZR Mount pa je i zbog toga bilo malo pomeranja. Sada je opet lepo namešten i trebao bih ozbiljije da testiram obe dijabole na većim daljinama jer mislim da može da bude bolji rezultat. Što se tiče čišćenja vazdušne puške, ono nije neophodno tako često, kao kod vatrenog oružja jer nema barutnih gasova. Neki cev čiste na 1000, neki na nekoliko hiljda dijabola ili dok ne primete da je grupa pogodaka počela da se širi zbog zaprljanosti cevi. Pušku detaljno čistim otprilike na 1500-2000 dijabola. Obično su sve dijabole podmazane ili prekrivene nekom vrstom grafita (ono crno što ostaje po rukama), tako da se u cev ne poolovljava u tolikoj meri. Posle svakog korišćenja pušku prebrišem nauljenom krpicom da se ne bi uhvatilo ono crvenilo. Od sredstava koristim FlunaTec Gun Coating (za zaštitu oružja), Degreaser (za spoljno čišćenje i odmašćivanje) i Gun Cleaner (krema za čišćenje cevi), a od pribora trodelnu gumiranu šipku sa nastavcima i filcane čepove. Ova sredstva su bazirana na nano tehnologiji i stvaraju tanak keramički film koji se ne skida sa oružja tako lako i štiti ga duže vreme. Prvo nanesem kremu u cev i pustim je da odstoji 20-30 mimuta. Onda provlačim mesinganu četkicu 4-5 puta kroz cev i onda plastičnu četku provlačim više puta. Na kraju idu filcani čepići. Četkicu guram od mesta gde se ubacuje dijabola prema ustima cevi. Ako cev nije dovoljno čista, ponovim sve ovo nekoliko puta. Od spolja očistim krpicom i odmašćivačem (koristim i štapiće za uši za delove gde ne mogu da priđem krpicom. Na kraju premažem pušku sredstvom za zaštitu (prvo cev, zatim deo oko transfer porta i brave, podmažem zglobove na poluzi koja ulazi u kundak i služi za sabijanje gasnog klipa i na kraju od spolja). Kundak ne premazujem uljem toliko često da ne bi potamneo, ali sam planirao da počnem da koristim neki Schaftoil. Kako ti čistiš pušku druže?
 drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #426 poslato: Август 04, 2016, 08:02:44 »

Jeste, te Gamo Match (nisam koristio Pro Match) su bile dosta prljave, čak su i po rukama ostajali sivi tragovi od njih, ali nisu bile loše za precizu. Sa fiberoptičkim nišanima je dosta teško gađati jer zaklanjaju veliki deo mete, a i meni ne odgovaraju jer sam se navikao na takmičarske. Na 30m mi je grupa sa Dianom 34 (mehanički nišani) i RWS Superpoint 0.53g dijabolama bila oko 2.5-3cm. Na tvojoj pušci se dijabola ne ubacuje u cev, koliko se sećam, nego kada nategneš, iza zadnjeg nišana izlazi mali blok u koji se ubacuje dijabola i koji se vrati prstom? Kako čistiš tu pušku Nidžo? hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #427 poslato: Август 05, 2016, 04:11:42 »

I ja sam ranije sa starom Slaviom pravio fine grupe na malo većim daljinama, ali imala nišan za takvu rabotu. Ova sad GAMO ima fluo nišane, koji se izuzetno dobro vide u lošim vremenskim i svetlosnim uslovima i mnoogo lakše se nanose na pokretnu metu, a i brže, što je meni još važnije. One i nisu pravljene za takmičenja, tako da od proširene rupe na 20m sa ovakvim nišanima možemo da sanjamo. E sad, optika na njoj je pun pogodak, sa tim već može da se postignu ozbiljni rezultati.
Da, izađe blok u koji se stavi dijabola i isti se vrati pritiskom ruke i spremna je za pucanje. Pored svojih vrlina, taj sistem ima jednu manu, a to je upravo čišćenje. Moram da skidam kundak, vadim klip i sve ostalo, da bih oslobodio put do cevi, srećom pa se ne čisti posle svakog pucanja. Čistim je tek mesečno jednom, da je čištim češće, smorilo bi me rastavljanje...
Sačuvana

StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #428 poslato: Август 05, 2016, 10:09:47 »

Nisam neki ljubitelj tih fiberoptičkih nišana jer obično gađam precizu, a oni su namenjeni za lov ili plinking. Takmičarski nišani ne mogu da se porede sa fiberoptičkim što se tiče brzog pucanja i pucanja u pokretne mete, jer je  zbog velikog štitnika i tanke mušice prilično teško brzo nišaniti. Čini mi se da si pre rekao da si imao Gamo optiku na toj pušci. Kako se pokazala i kakvi su rezultati bili sa njom? hi
Što se tiče fiksnih cevi, mislim da je najbolji i najpraktičniji sistem sa zatvaračem, kao što je kod Walthera, HW-a, Diane... jer se tu cev ćisti vrlo lako i postoji polugica koja mora da se pritisne da bi zabravio zatvarač. Čime podmazuješ cilindar iznutra i klip kada rastavljaš pušku? drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #429 poslato: Август 06, 2016, 10:23:43 »

Podmažem ih uljem za podmazivanje pokretnih delova Frankija, imam ga dosta, doneo kolega iz Italije i naravno prebrišem krpom posle podmazivanja da bude skoro suvo. Bar su mi tako preporučili svi puškari sa kojima sam čavrljao o tome.
Da, koristio sam od kolege Gamo optiku i bio sam zadovoljan onim što sam postizao na meti, nije bilo sjajno, ali iskreno, za vazdušaru treba tehnika (držanja, disanja, nišanjenja...) i uvežbanost, a ja ovo prvo nemam. Tako da sam zadovoljan. Skinuo sam je posle nekog vremena, jer uvećanje od 6x nije baš za pokretne mete.
Ti to mnogo ozbiljnije i posvećenije radiš, dok ja to onako rekreativno, ili kad dođe društvo pa se zezamo.   hi
Sačuvana

Cojamen
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #430 poslato: Август 07, 2016, 09:08:38 »

Hvala kolegu StefanS na savetima za ciscenje puske, da i mi manje iksusni radimo to kako valja Cheesy

Sačuvana
Rollins
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #431 poslato: Август 09, 2016, 08:00:20 »

Prijatelj zeli da kupi vazdusnu pusku pa me je zamolio da pitam,ako neko zna,koje su mane Bajkal MP 512.
Hvala unapred.
 hi
Sačuvana
dmakso
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #432 poslato: Новембар 14, 2016, 07:37:59 »

Moze li neko da mi objasni kako se skida dihtung sa klipa Zastave M56. Nisam hteo da ga ostetim jer jos nisam nabavio drugi pa ako neko zna ili ima koju sliku.
I ako moze neka preporuka gde uzeti novu oprugu i dihtunge.
Sačuvana
shure
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #433 poslato: Децембар 28, 2016, 09:23:39 »

Pozdrav svima na forumu,koristim pusku Gamo hunter 440 kal.4.5 mm 305 ms,koristio sam do sad samo gamo dijabole i to gamo mac,gamo rocket,gamo bufalo,i gamo pro magnum,od sve koje sam naveo samo gamo pro magnum nije los ove ostale su razocarenje,zamolio bih da mi neko preporuci koje precizne dijabole da koristim za ovu pusku? dosta hvale JSB exact dali je neko imao iskustva sa tim dijabolama? koristim i optiku,hvala unapred.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #434 poslato: Децембар 28, 2016, 10:42:15 »

Pozdrav druže! Gamo dijabole su se meni po preciznosti loše pokazale, a to sam čuo i od mnogih iskusnijih strelaca. Na njima sa čak i vidi trag od livenja. Po probojnosti su mi jedne od najboljih Gamo Pro Magnum, mada to ne znači apsolutno ništa ako je preciznost loša. Jedine Gamo dijabole koje su me prijatno iznenadile po pitanju preciznosti su Gamo Match sa ravnom glavom (WC). Što se tiče JSB dijabola, one su jedne od najkvalitetnijih, ali su i skupe. Svakako vredi probati ih. Moj savet je da probaš i nešto od H&N dijabola, koje su mi se takođe odlično pokazale. hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: