DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 03:07:12
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 31   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Vazdusara-Vazdusna puska  (Pročitano 256827 puta)
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #15 poslato: Октобар 12, 2008, 10:22:28 »

Brzina je kako na kutiji pise "very slow velocity" Wink
Udarna energija je 'ebacka do 20m, verovatno veca od vecine vazdusara ali posle rapidno opada zbog tezine zrna. Model puske je je Zbrojevka ZKM
Imao sam kao klinac neku rusku vazdusnu pusku cal .22. Tesko je blo doci do municije pa sam koristio sacmu. Inace puska je bila strasno velika i teska i imala je jednu manu. Kada je prelomis desavalo se da opruka sama vrati cev nazad. Sto znaci da ako ne pazis dobijes ili po nosu ili u chelo.
Sa ogovarajucim dijabolama 'ladno je razbijla flasu od Coca Cola na 30m. To je kod nas u selu bilo merilo kvaliteta kada su vazduzne puske u pitanju...fazani po zimi kada je pun mesec i tako to...
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
air_sniper
Senior
Van mreže Van mreže

Rifle expert

« Odgovor #16 poslato: Октобар 12, 2008, 10:37:18 »

Pa ovako pogresno je misliti da vazdusno oruzje samo za vezbu jer u inostranstvu veoma uspesno idu u lov sa njima,pcp puska THEOBEN RAPID u kalibru 6.35 i brzinom od 270m/s ce jako fino na 40m zecu procistiti misli...Ovde je jako slaba ponuda a i to malo sto ima papreno je,ovde weichrauch-ova puska HW-100 kosta 1000evra(TOZO,BANE30-ipak nije 800)a da ne pricamo o steyr vazdusnim puskama.
Postoje sledece vrste -Sa oprugom(spring)
                      -Co2
                      -Pcp

Sa oprugom.
Tacan rad ne mogu da kazem jer ne znam ali bitno je da znam da imaju oprugu Grin,mogu biti sa prelamajucom cevi i sa fiksnom cevi,stim sto se sa fiksnom cevi dele jos i na one kod koje se sabijanje opruge vrsi povlacenjem poluge postavljene ispod cevi ili poluge koja se nalazi sa strane.Obicno su jednometne ali mogu imati sanduk sa vise diabola.

Co2.
Puske koje koriste boce sa sabijenim co2- http://www.surplusandadventure.com/images/product/main/crosman_co2_cylinder88.jpg
e sada te boce mogu biti manje,vece i statijaznamkakvesvene a te puske a i pistolji su specificni po tome sto mogu imati blow back akciju,tj mogu biti poluautomatske,obrtno-cepne i jednometne.nemaju snagu kao puske sa oprugom.

Pcp.
Puske koje imaju bocu sa komprimovanim vazduhom ispod cevi najcesce u kojima je mislim najveci pritisak 250 bara i ispred se nalazi manometar za kontrolu.Mnogo su slasnije i na njima se koriste neke vrste prigusivaca,najcesce su obrtno-cepnog sistema mada mogu biti i jednometne,nisam naleteo na plouautomatsku.

Sve puske se mogu naci u kalibrima- 4.5(.177), 5.05(.20), 5.5(.22), 6.35(.25), 7.62(.308), 9 (ne znam oznaku), 12.7mm(.50),efikasnost zavisi od puske,osobina zrna,trenutnih uslova itd,itd
Ovde je sve to jako nerazvijeno zbog ja bih rekao nezainteresovanosti ali i zbog slabe kupovne moci jer kao sto sam rekao weichrauch je 1000evra a zamislite koliko kosta steyr...Vazdusne se koriste jos i za disciplinu Field Target koja takodje kod nas nije zazivela(ili sam ja neupucen?)

Ovo je puno gresaka i nije najdetaljnije objasnjeno,ako nesto ne valja ukazite na gresku i osecajte se slobodnim da dopunite.
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Goran

« Odgovor #17 poslato: Октобар 12, 2008, 10:41:07 »

Ja posedujem našu Crvena Zastava vazdušnuviše od jedne decenije i mogu vam reči da je nizašta.U početku prvih par godina nije bila loša,mogla je da odstreli vrabca i tu se završavala njena efikasnost.
Posedujem i Španski GAMO vazdušni pištolj e on je druga priča, sa njim sam još kao dečak odstrelio čak bakinog petla GRAORANA i to iz jedne dijabole.
Na tom pištolju cev je fiksna ne prelama se, ispod cevi ima jedni polugicu kojom se nateže opguga, a na spoju cevi i gasnog cilindra ima jedna klapna koja se iskipa ubaci se dijabola i klapna vrati na svoje mesto i spreman si na dejstvo ali prvo se mora osloboditi automacka kočnica.
Iako posedujem i vazdusnu pušku i vazdušni pištolj,apsolutno nevidim nikakvu potrebu za ovom vrstom oružija.Uglavnom se ovo oružije kupi i odobrenje se izda na osnovu clanstva nekog streljačkog kluba , a onda puške završe u rukama osnovaca, pa u lov na vrabce gugutke pitiome goluba itd.
Pozdrav
Dobar Poglad
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
air_sniper
Senior
Van mreže Van mreže

Rifle expert

« Odgovor #18 poslato: Октобар 12, 2008, 10:49:49 »

,apsolutno nevidim nikakvu potrebu za ovom vrstom oružija.

Sad

Ovo je puska http://www.diana-airguns.de/index.php?id=221&L=1&width=1024&height=768 na sajmu je bila 45 000,dobri su im modeli sa fiksnom cevi ali oni imaju za nijansu manju brzinu,ne moze biti i jeftino i dobro,gamo jeste jeftiniji ali je i kvalitet isto takav,to se vec oseti kad se uzme u ruku,fuserajski odradjen,jefitina plastika,itd,itd
Sačuvana
tasa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Октобар 12, 2008, 03:43:56 »

Ja imam nasu Zastavinu M81A,118m/s, kupljena je '96-'97. Secam se cene kao da je juce bilo, 122 dinara Wink i mogu reci da sam zadovoljan.

Nego Tozo, pitanje za vas, vreme je da se menjaju gumice, i dal se ujedno menja i onaj kozni (valjda je koza) prsten koji dihtuje kada se zatvara cev, deluje mi da se istrosio, i koliko od prilike traje menjanje?
Sačuvana

"Svima Vama treba šaka, faktura par štaka, batina davat, da da batina Vam dat :-) "
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #20 poslato: Октобар 12, 2008, 09:28:08 »

Pozdrav Taso!!
Prosto me čudi da je toliko trajala Huh?
Nije problem u gumici.Ako je udarac oslabio,morate menjati oprugu,kožu klipa i dihtung na cevi.Vi najbolje znate kakav je udarac imala ranije.Za taj model nije svojstvena neka snaga zbog malog prečnika cilindra i duge opruge.Na slici sam postavio orugu od Zastave(gornja) i standardnu oprugu za "mađaricu" Slaviju 620 ,631,...
Opet je Zastava nepravila nešto što niko nema Wink

Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #21 poslato: Октобар 12, 2008, 10:57:59 »

oprugu za "mađaricu" Slaviju 620 ,631,...

Sokole, zar Slavija nije Cehinja ili Slovakinja?
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Октобар 12, 2008, 11:05:22 »

Jeste Mauz!Nisam ni rekao da nije.Postavio sam sliku da se vidi razlika.Donja opruga je za navedene puške i razlikuje se samo po dužini od modela do modela dok je prečnik isti.Kod zastave je jedinstvena dimenzija.Nijedna druga opruga nepaše u nju,tako da nemožeš birati kvalitet već daj šta daš Wink
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #23 poslato: Октобар 12, 2008, 11:17:01 »

Jeste Mauz!Nisam ni rekao da nije.Postavio sam sliku da se vidi razlika.Donja opruga je za navedene puške i razlikuje se samo po dužini od modela do modela dok je prečnik isti.Kod zastave je jedinstvena dimenzija.Nijedna druga opruga nepaše u nju,tako da nemožeš birati kvalitet već daj šta daš Wink

Zbaunila me konstatacija "madjarica", zato pitam, reko da nisam zaboravio odakle mi bijese prva ljubav. Prva ljubav inace zaborava nema  Cheesy
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Октобар 12, 2008, 11:20:42 »

Pazi sad!
Jete upravu si Mauz.
Mađarica je zakon Wink
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #25 poslato: Октобар 12, 2008, 11:22:30 »

Ahahaha  Cheesy Cheesy Cheesy Madjarice su cudo...
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Октобар 12, 2008, 11:24:47 »

Jel da nebude zabune.
Mislili smo obadvojica na vazdušnu pušku Wink
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #27 poslato: Октобар 12, 2008, 11:26:58 »

Jel da nebude zabune.
Mislili smo obadvojica na vazdušnu pušku Wink
Da, a ima i ona lepa pita madzarica!
Sačuvana
tasa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Октобар 13, 2008, 05:56:20 »

Pozdrav Taso!!
Prosto me čudi da je toliko trajala Huh?
Nije problem u gumici.Ako je udarac oslabio,morate menjati oprugu,kožu klipa i dihtung na cevi.Vi najbolje znate kakav je udarac imala ranije.Za taj model nije svojstvena neka snaga zbog malog prečnika cilindra i duge opruge.Na slici sam postavio orugu od Zastave(gornja) i standardnu oprugu za "mađaricu" Slaviju 620 ,631,...
Opet je Zastava nepravila nešto što niko nema Wink

Postovanje Tozo,
Ima udar, ali mi je nekako udar prazan, nesto slicno kao kad opalite praznom puskom,a radi nekog svog experimenta, sipao sam malo ulja ka klipu, i kada opalim, vidim da mi kod gumica na spoju cevi izbaci dim, sto ce reci da tu gubi jedan deo vazduha. Inace ja sa njom i dalje mogu lepo da probijem konzervu na nekih 12-13m, (narezak konzervu), flajku sve zavisi koju, ali generalno imam utisak da ne dihtuje bas. Znaci vas je predlog promeniti i oprugu i sve sto ide sa tim?
Sačuvana

"Svima Vama treba šaka, faktura par štaka, batina davat, da da batina Vam dat :-) "
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Октобар 13, 2008, 07:48:56 »

Popštovanje Taso!
Postoji test za dihtung na cevi.Nategnete oprugu,POGLEDATE DA NEMA KUGLICE U CEVI,stavite prst na usta cevi i opalite(na prazno).Tada će se pokazatida li vazduh izlazi na sastavu!Ako neizlazi,ostaće komprimovan u pušci dok nesklonite prst sa cevi i oslobodite ga.Ukoliko ste zadovoljni udarcem koji sada ima,nevidim onda razloga za menjanjem opruge i kože,već samo dihtung gumice.
                                         Pozdrav TOZA
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 31   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: