DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161433 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 14, 2019, 02:15:27
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 15 i 16 maja, streliste TRSTENIK  (Pročitano 29324 puta)
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #15 poslato: Април 22, 2009, 11:31:48 »

Swile nemoj tako !!! nono
Ako se nesto popreci zovi da otprecimo  punish
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
tataba
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Април 22, 2009, 11:58:28 »

BR..interesuje me a gde si ti to pucao na te g.golubove,na tim daljinama...pa nam to predlazhesh...da li znaš dimenzije golubova i da li znash,koliko je 200m,u stvari..sory..ovde mogu da pishu i ljudi koji ne pucaju !(pretpostavljam da ne pucash,kada predlazhesh tako neshto)......... pioneer
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Април 23, 2009, 06:41:49 »

Naravno da jesam.. I na malo vecoj daljini. Glineni golub je pristupacan reaktivni cilj, pa vidis sta si uradio.. I uopste ne smeta ako ga promasis, cilj je da nesto naucis.

Ako ti je malo, mozemo i kos za kukuruz da ti postavimo, samo nisam siguran da ces moci da ga pogodis.

Ajde prvo se predstavi, pa da moze lepo da se diskutuje sa tobom.
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #18 poslato: Април 23, 2009, 07:46:51 »

Ha ha znao sam da će Br predlog biti pogrešno shvaćen. A ideja je ok !!! Kad se golub stavi kao fiksna meta i pogodi karabinskim zrnom efekat je vrlo atraktivan. Sumnjam da je Br mislio da karabinom gadjamo leteće golubove na 100, 200 i 250 metara.  Wink Wink Slično je pucanju na strelištima sa padajućim metama, gde najpre oborite metu na sto pa se podigne na sledećoj daljini ... ko je gadjao na vojnom strelištu u Somboru zna o čemu pričam jer pogodjen golub omogućava prelazak na sledeću daljinu...  Wink Wink Wink Da li sam u pravu Bogdane il* si stvarno mislio da karabinom peglamo golubove u letu ?!!! yahoo yahoo sarcastic
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #19 poslato: Април 23, 2009, 08:21:47 »

To je to Max..
Glineni golub je dobra meta, narocito fles.. Efektno izgleda.

A Sombor, kazes..
E bilo je to negde '77-78 ili..mislim kad jee bilo sorry
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #20 poslato: Април 23, 2009, 08:23:31 »

Swile nemoj tako !!! nono
Ako se nesto popreci zovi da otprecimo  punish

Staracu se spiteful
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Април 23, 2009, 08:50:37 »

Ma Maxo naravno u letu Wink I na 300 metara.  Ali samo oni koji pogadjaju kravu u oko na 800 metara. Posle ovog treninga mocice da love guske do god se vide A seljaci ce da kopaju rovove i da na kravi pisu krava mnogo dalje od lovista Cheesy Cheesy Cheesy  focus. Mislim da sam u postu napisao postavljen na metu..

Golub je taman malo manji od zone koju treba pogoditi na divljaci, a vrlo jasno se vidi kada je pogodjen karabinskim metkom, bez mnogo provere. Mnogi pricaju o pogotcima na velikim daljinama, ajd sada da probamo nesto realno, sto se vidi prvim metkom na realnim daljinama.

Metalne siluete za karabin su jako skupe, brzo se unistavaju, a ova sirotinjska verzija radi kao avion. Na pojedinim Tactical takmicenjima samo se golubovi i koriste.
Sačuvana
tataba
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Април 23, 2009, 09:13:00 »

Odmah da kazem,da nisam ,niti imam nameru da bilo koga vredjam niti omalovazavam.Svidja mi se ovo i tu sam.
Tacno je, da je lepo i atraktivno da se odmah vidi pogodak i za to su ljudi vec napravili razne vrste reaktivnih meta(predlazem metalne ploce,npr.precnika 200-300 mm, koje vise,cuje se a i vidi se kada se pogode,jer se zaljuljaju).A to Bogi,verujem moze da nabavi.
Izvinjavam se drugim iskusnjim forumasima,ali moram ovako plasticno da objasnjavam,zbog ovih neiskusnijih  yahoo lol
BR,da li znas(a znam da neznas)da glineni golub,desavalo se vise puta,ostane ceo ne slomi se kada bude pogodjen a to vidimo tek kada pridjemo.Da,da rupa a golub ceo.
P.S nije sve u teoriji,nesto mora i da se proba  Cool
P.S.S.a na kojim si ti to ''tactical''takmicenjima bio,a da si bio znao bi da se vec odavno na 200m.pucaju grupe od 13-18 milimetara,kod nas u Srbiji.A ti,pretpostavljam zivis u
Beogradu a to je malo dalje od ostatka SRBIJE... 
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Април 23, 2009, 09:54:26 »

Dakle, jos nisam video da si se predstavio, ali nema veze.. Golub se retko kada ne slomi kada je pogodjen karabinom, pogotovu nekim od brzih, sa SP zrnom.. Desava mu se da se ne slomi sa 7.62x39, ali i to retko.

Da,  vrlo sam neobavesten o tim grupama od 13-18 milimetara, davno je bilo kada sam prvi put otpucao takvu grupu, bas na ovom strelistu u Trsteniku.
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #24 poslato: Април 23, 2009, 10:08:53 »

Ja sam prisustvovao u Treteniku a i gadjao (i pogadjao) glinenog goluba na 50 m iz pishtolja i revolvera... .38 specijal i 9mmPARA ga polome...ali ga .357 magnum samo izbushi... mislim da bash brzi metak pravi rupe...a sporiji lomi..

Imam drugu ideju, koju smo takodje u TS primenjivali... ukrasni baloni na naduvavanje.. 50 komada 100 din kod kineza... pa ako i ostane samo rupa, vidi se  Cool
Sačuvana

tataba
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Април 23, 2009, 10:40:50 »

Bravo Jastrebe,pa upravo sam to i rekao,a ti si kao iskusan i po odgovoru covek koji puca,to potvrdio.Jeste li videli sta uvazeni BR kaze{jer da je probao,to sigurno ne bi rekao}da po njemu sporiji metak ne lomi goluba,sto je nebuloza.BR fizika i kinetika su u pitanju.Tu smo da ti pomognemo da izadjes iz mraka :-}.BR izvini da ne zaboravim,sa kojim oruzjem i kojim metkom si ti pucao te grupe poput ovih koje sam pomenuo i koje su pucane na zvanicnom takmicenju pred 30 ljudi?
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Април 23, 2009, 11:00:31 »

Obojca, ne treba porediti 357 sa brzinom od oko 400 m/s i karabine koji imaju barem 300 vise. Kada pogodis goluba karabinom, on se pretvori skoro u prasinu. Postoji rupa na kojoj se golub busi, izmedju recimo 350 i nekih 600-650 m/s. 223 sa SP ga pretvara u prasinu, isto kao i 243..

Grupe su na zvanicnom takmicenju bile 17, 17, 22, 23, 26 mm. Puska je Winchester 70, 243, prepravljena za BR u zemlji odakle je dosla. Cev je Hart, korak 1:8.5" malo prekratak za zrna koja su koriscena, a rekord te puske je 7 mm na 200 jardi..

Evo i slike puske.

Sa tom puskom sam pucao jos nekoliko takmicenja po okolini, i za sada je u savrsenom stanju. Jedino sto za ozbiljne rezultate zahteva dugacka VLD zrna, i to poprilicnie tezine za kalibar. ugl;avnom preko 6.5 grama. Sa municijom sa zrnom od 7.5 grama, pravi odlicne rezultate, ali sam imao samo 10 metaka . Na zalost vise je necu koristiti, otisla je nekom drugom, a meni ostade nesto za mene zanimljivije.. A to za one koji dodju u Trstenik.
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Април 23, 2009, 11:30:37 »

Zna li neko br.telefona streljane u Trsteniku?Unapred hvala!
Sačuvana
Sloga_1
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Април 23, 2009, 12:51:10 »

Obojca, ne treba porediti 357 sa brzinom od oko 400 m/s i karabine koji imaju barem 300 vise. Kada pogodis goluba karabinom, on se pretvori skoro u prasinu. Postoji rupa na kojoj se golub busi, izmedju recimo 350 i nekih 600-650 m/s. 223 sa SP ga pretvara u prasinu, isto kao i 243..

Grupe su na zvanicnom takmicenju bile 17, 17, 22, 23, 26 mm. Puska je Winchester 70, 243, prepravljena za BR u zemlji odakle je dosla. Cev je Hart, korak 1:8.5" malo prekratak za zrna koja su koriscena, a rekord te puske je 7 mm na 200 jardi..

Evo i slike puske.

Sa tom puskom sam pucao jos nekoliko takmicenja po okolini, i za sada je u savrsenom stanju. Jedino sto za ozbiljne rezultate zahteva dugacka VLD zrna, i to poprilicnie tezine za kalibar. ugl;avnom preko 6.5 grama. Sa municijom sa zrnom od 7.5 grama, pravi odlicne rezultate, ali sam imao samo 10 metaka . Na zalost vise je necu koristiti, otisla je nekom drugom, a meni ostade nesto za mene zanimljivije.. A to za one koji dodju u Trstenik.
Bogdane samo me jedino interesuje zasto je ona guma zakacena od skoro vrha cevi pa do prednjeg nosaca optike ??
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Април 23, 2009, 01:07:50 »

Sloga, to je traka protiv Miraza. Nije guma nego platno. Da spreci prelamanje svetla ispred optike od dizanja toplog vazduha kada se cev ugraje. To se primecuje kao lelujanje slike, pogotovu kada imas veliko povecanje optike. Isto tako sprecava i odsjaj svetla sa cevi, koja je od nerdjajuceg celika i polirana. Ova optika na pusci je BSA, 6-24 x40 prava katastrofa sto se tice optickih kvaliteta ali radi posao, i nema pomeranja tacke pogodka. Smeta joj i najmanji izvor svetla ili nesto svetlo ispred optike, i ocas posla dobijes svetle krugove.

Takva traka je obavezan deo opreme na streljackim puskama, a sve je cesca i na F1 takmicenjima.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: