DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 07:37:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Reflektor za nocni lov.  (Pročitano 279513 puta)
dreger
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #480 poslato: Октобар 28, 2014, 11:56:33 »

Ljudi imam i ja nextorch 9 sa obicnom sijalicom i ne pada mi na pamet da kupim tu led sijalicu i da dam 2500-2700din.kad za 2000din ima da se kupi police c8-t6 sa punjivom baterijom,dva punjaca i mikroprekidacem.a i jos  mnogo je bolja od nextorch.
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #481 poslato: Октобар 28, 2014, 01:11:14 »

Svako ima svoja iskustva i poglede po pitanju ksenon-dioda.
Ja veliku prednost dajem diodi po pitanju svega. hi
Sačuvana

sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #482 poslato: Октобар 28, 2014, 01:52:46 »

Led je zakon,ko ima zna o cemu pricam.ksenonska sijalica moze da prodje ali kod onog sto lovi sacmaricom.e moj kolega da ti se desi da nazires d.svinju na stotinak metara a sijalica baca pedeset metara i ne mozes da pucas dao bi ti pare za diodu jos kako
Sačuvana
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #483 poslato: Октобар 28, 2014, 06:08:38 »

Led je zakon,ko ima zna o cemu pricam.ksenonska sijalica moze da prodje ali kod onog sto lovi sacmaricom.e moj kolega da ti se desi da nazires d.svinju na stotinak metara a sijalica baca pedeset metara i ne mozes da pucas dao bi ti pare za diodu jos kako
E upravo to se meni desilo pre par godina sa nekom imitacijom led lampe pa sam se odlucio za t9.
Baterije menjam 2 do 3 puta godisnje zavisi koliko izlazim a koliko cesto imam potrebu da palim lampu.
Do sad mi je crkla 1 sijalica i kostala me je 800 dinara.
Kolika je cena te led sijalice i gde ima da se kupi?
Sačuvana
dreger
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #484 poslato: Октобар 28, 2014, 06:24:32 »

Kolege nisam ja rekao da led dioda za nextorch 9 ne valja,i sam sam procitao na raznim forumima da daje bolju svetlost i da sa njom mnogo duze traju baterije.Ali kazem meni se neisplati a i necu da dam od 2500-2700din za tu led diodu ima je u Magnumu iz Jagodine kad sam kao sto sam rekao kupio za 1900din police c8-t6 koja je mnogo bolja od nextorch po svim parametrima ,a za nextorch sam dao oko 5200 din.a ne vredi te pare.to je moje misljenje i iskustvo.A Sremac posto svinje ne lovim nego lisice znam sta je i kako je kad ne vidis jasno metu bar na 100koraka.Eto ti Djurin primer da kupi za ove pare nek je 2500 din led dioda,a moze za 2000din da kupi bolju lampu msm na ovu police c8-t6.sa punjivom baterijom,dva punjaca,nosacem i mikroprekidacem koja je opet kazem po meni bolja po svemu od nextorch 9.
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #485 poslato: Октобар 28, 2014, 06:52:19 »

A gde ima da se kupi ta lampa police?
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #486 poslato: Октобар 29, 2014, 01:32:34 »

A gde ima da se kupi ta lampa police?

Ako pogledaš nekoliko stranica unazad, naći ćeš moje upise na kojim sam postavljao linkove za kupovinu preko Interneta. Za 20-ak evra može se kupiti komplet (lampa, motaža, baterija, punjač, taktički prekidač). Imam takvu, sve pohvale za nju.
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #487 poslato: Октобар 29, 2014, 04:36:26 »

Gosn Sremac , nemoj vise da pises u naslovu teme " Na prodaju"i da menjas temu
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #488 poslato: Октобар 29, 2014, 05:43:05 »

Ok.pisem sa telefona pa je verovatno zbog toga
Sačuvana
Pecha
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #489 poslato: Мај 23, 2016, 08:02:12 »

Тема мало замрела, а видим да ови на КП сваки час избацују нешто ново од фарова за лов. Да ли сте пазарили нешто од одога ускоро ? Хоћу за који дан да узмем један добар фар, али не бих да се зајеб**. Препоруке, искуства ?
Sačuvana
mb-bb
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #490 poslato: Мај 29, 2016, 05:47:55 »

Jet beamBC 40 SE ili  nitecore MT 40 nećeš pogrjesiti kolega....
Sačuvana
bojanac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #491 poslato: Јул 20, 2019, 01:02:38 »

Poslije desetak godina apstinencije od noćnog lova svinja, došla mi je volja da se opet pokrenem. Stari litvanski prožektor je tu, ali bih se rado ponovio nečim lakšim, boljim, praktičnijim. Optiku neću koristiti. Dakle, karabin i lampa na njemu. S obzirom da lovim i sa čeke i piršom, preuzak snop nije poželjan. Pucanje je najčešće na 5-40 metara, a tek ponekad se može ukazati prilika i za neki dalji hitac, ali ne preko 100m ( neću koristiti optiku). Bitna stavka u svemu je i montaža, jer je moj teren jako gust, tokom pirša se provlačim kroz gustiše, pa je važna cvrstina cijelog sklopa. Takođe je bitno i brzo hvatanje nišana, jer su svinje isprepadane i nema mnogo vremena za hitac. Dakle, ne trebaju mi lampe koje osvjetljavaju na 500m, ali da je jaka, pouzdana, sireg snopa i da su baterije za istu lako dostupne (problem kod prožektora). Pročitao sam sve dostupno  ali su teme uglavnom stare, pa me zanimaju mišljenja i predlozi nakon što je vrijeme dalo svoj sud.
Hvala na predlozima
Sačuvana
fleki
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #492 poslato: Јул 30, 2019, 07:38:29 »

Imam osećaj da ti kolega ne tražiš mišljenje već potvrdu za nešto što već imaš. Neces skupo, neces lampu koja baca daleko(dobro),neces laku montazu(na magnet). Drugo,lov svinja piršom i karabinom a teren gust...
Sačuvana
bojanac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #493 poslato: Јул 31, 2019, 03:54:30 »

Osjećaj ti je jako loš kolega.Sve sam napisao tako kako jeste.A ako ne razumiješ pitanje, nisi se morao ni javljati. Lijepo sam opisao što mi treba i kulturno zatražio savjet. Ne zato što ne znam što mi treba, naprotiv, već zato što već duže nemam dodira sa lampama koje su kao sva tehnika sve bolje i nije lako odabrati.
Što se montaže tiče, naravno da neću neku sa koje će mi pasti lampa, mada tu magnetnu nisam pomenuo.
Što se tiče karabina i gustog terena, u čemu je problem? Devetacima svakako ne lovim, a ipak je bolje imati mogućnost poteći i nešto dalje nego što se može sa sačmaricom. I u gustišima ima poneki proplanak.Svinje lovim 30 godina, pa sam eto nešto i naučio.
I da, na jednom drugom forumu sam dobio valjane savjete od mladog, ali vrsnog i dobronamjernog lovca, tako da je to riješeno.
Sačuvana
Ledoman
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #494 poslato: Октобар 19, 2019, 01:31:49 »

@bojanac
Dali bi mogao da okačiš sliku tog litvanskog "prožektora" (možda bi trebalo da je projektor!) baš me zanima kako izgleda Smiley
Sačuvana
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: