DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 06:10:27
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 34   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Reflektor za nocni lov.  (Pročitano 279397 puta)
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Јул 06, 2008, 07:35:34 »

Pa narode sta kazete o tome licno koristim samo za lov predatora  zimi ,pokazao se kao dobra stvar lisice su namestale kao za slikanje ,sakali malo.Pa da vidim vasa iskustva i modele posto ih na trzistu ima dosta Undecided
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јул 07, 2008, 09:36:42 »

Evo koji far ja koristim za predatore, proizvodnja je ruska ,produzni kabal i batrija o 7.5 v :Smiley
Sačuvana

Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #2 poslato: Јул 08, 2008, 08:15:15 »

Isti takav Wink.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #3 poslato: Јул 08, 2008, 08:20:01 »

I ja.
Vredi svaku paru Wink
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јул 08, 2008, 08:25:42 »

Takođe, litvanski prožektor.
Original je 9V ali moj radi na 7,2 V.
Koristim ga samo za divlje svinje ali samo, i opet samo jedino ako nikako, ama baš nikako ne mogu nazreti figuru (obris) svinje u mraku, jer far se dosta koristi i pri samom paljenju svinja beži odmah i ne omogućava pucanje na nju.
U mrkloj noći ovaj veprić na slici je iz šume prešao nasip (Dolmu) uputivši se ka obližnjim kukuruzima, nasip je prešao kao Duh da ga nisam video samo sam čuo topot papaka po suvoj zemlji. Morao se upaliti ''ruski'' reflektor koji se vidi namontiran na pušci, vepar je samo iz kasa prešao u brzi trk ali ga je teško zrno 12,7gr starog 8X57JS ipak sustiglo.
Inače u trku se skoro nemoguće puca na svinju pod reflektorom.
Iako ga imam, smatram ga nelovačkim ali nekada iz bezbednosti je dobro rešenje. Jednom davno upaljeni reflektor spasao je život jednom lopovu koji je u mrkloj noći krao ribu na obližnjem ribnjaku tiho gazeći vodu, bućkajući košarom poklapao šarane i krckao trsku i granje okolnih vrbaka, baš kao vepar, a jednog Lovca upaljeni reflektor spasao je griže savesti, zatvora i lovačke karijere i epiteta ubice iz nehata.
Kada nismo sigurni, bolje je upaliti reflektor pa neka svinja pobegne i ode svojim putem, to je moj stav.

Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јул 08, 2008, 05:15:33 »

znaci da far radi ,jedina mu je mana kabal prosle zime sam se zapetljao za kabal i ode sakal , sad za svinje nisam probao el neidem u taj deo sektora de su svinje ,vecinom lovim po vinogradima i staro smetiste.al okej Cool
Sačuvana

danilop
Gost
« Odgovor #6 poslato: Јул 08, 2008, 08:02:54 »

Koristio sam litvanski far (samo lov predatora) dok mamlaz(šakal Smiley) nije počeo da beži kada upalimo far sa običnom, belom svetlošću. Probao sam da improvizujem sa crvenim filterom za fotografsko osvetljenje, ali sam batalio budževinu, pa sam se isprsio i naručio nov far:

Proizvođač je Deben, Engleska, 12V 50W, navodno 400m domet(provereno van lova - baca preko 300m sigurno), plus crveni filter, sa dažbinama i poštarinom oko 135€.

Samo još ga nisam aktivirao zbog montaže za optiku tubusa 30 mm, koju nikako da naručim ..  :Smiley
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јул 08, 2008, 09:30:45 »

Pa dobro slazem se da probas nesto kvalitetnije,mada i kod nas ima lovaca koji koriste savremenije do 300 m ,ali sa tim i puska je teza ,na njemu je sve spakovano  jeste bolje  ali primetio sam jednu manu veoma brzo se izprazne,to je normalno za veliki svetlosni snop.Pa  videcemo danilop preneces nam  utiske novog fara. Undecided
Sačuvana

danilop
Gost
« Odgovor #8 poslato: Јул 09, 2008, 01:53:24 »

Pa dobro slazem se da probas nesto kvalitetnije,mada i kod nas ima lovaca koji koriste savremenije do 300 m ,ali sa tim i puska je teza ,na njemu je sve spakovano  jeste bolje  ali primetio sam jednu manu veoma brzo se izprazne,to je normalno za veliki svetlosni snop.Pa  videcemo danilop preneces nam  utiske novog fara. Undecided

Težina ovog fara je ista kada se uporedi sa litvanskim i ako je dosta veći i mnogo jači(mereno na digitalnoj pecaroškoj vagi, razlika je u 20-ak grama). Jedino je baterija dosta teža jer je punih 12V i velikog kapaciteta. Sa obzirom na namenu (čekanje) nije neki veliki minus. Ipak je to 12V50W što je vrednost sijalica za far na kolima.

Imam montažu za tubus 1" koji dolazi uz far, samo ja volim da nosim kombinaciju od kada sam je nabavio a na njoj mi je Trofi sa tubusom 30mm -zato je potrebna nova montaža.

Videćemo, videćemo ...
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јул 11, 2008, 10:10:21 »

Imam far ,t.j.lampu nexttorc sa mikroprekidacem domet 140meteri ;)isproban i stvarno baca toliko,po meni sasvim dovoljno za lov a po recima moga druga Sime iz Mitrovice(odstrelio mnoooogo) i previse!Cak me je grdio sto nisam uzeo nesto slabije!Veceras na druzenje  sa lampom! Wink
Sačuvana
danilop
Gost
« Odgovor #10 poslato: Јул 11, 2008, 10:28:20 »

Tačno je da u realnim situacijama ne treba far sa dometom preko 100m. Ali ako koristiš crveni filter, domet se smanjuje 2-3 puta tako da moraš da kreneš sa što većim dometom.

Takođe postoji opciono i sledeći dodatak za ovaj Deben:

Elektronska kontrola jačine i dometa a sa smanjenim dometom se štedi i na bateriji. Izvanredna stvar sa kojom možeš da kontrolišeš jačinu, pogotovo ako je divljač naučena na far.
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јул 11, 2008, 11:18:43 »

danilop kazi mi za crveni filter kako reaguje divljac ,verovatno si ga isprobao :Smiley Sto nezam ja pitam poz sasa
Sačuvana

danilop
Gost
« Odgovor #12 poslato: Јул 11, 2008, 11:46:25 »

Kao što sam već rekao, čekam montažu za optiku na kombinaciji (30mm tubus) za ovaj novi debenov far, a poslednji šakal je pao pre nekoliko dana na nabudženi crveni foto filter preko običnog litvanskog fara (ova se skalamerija sa foto filterom polako raspada ...Grin).

Domet se značajno smanjuje sa crvenim filterom ali je i 50m bilo dovoljno na mestu gde sam ga čekao ... Crveno svetlo ga uopšte ne plaši, samo znatiželjno gleda - mada mislim da će ubrzo da se nauči i na ovo, majmun je to veliki! :Smiley Grin
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јул 12, 2008, 10:44:56 »

Evo i moje skalamerije
surefire 9p 105 lumena do 140m
baterije drze do 60 minuta neprekidnog rada

a ovu sam porucio
http://cgi.ebay.de/Ledwave-Z10-Targeter-III-280-Lumen-Akku_W0QQitemZ370046482467QQihZ024QQcategoryZ16037QQcmdZViewItem
Misljenja sam da su malo prakticnije od ostalih sa akumulatorima
ali sve ima svoje vrline i mane dobre i lose strane
Sačuvana

Dobar pogled
danilop
Gost
« Odgovor #14 poslato: Јул 12, 2008, 10:58:26 »

Listam predator master forum i vidim da tamo postoji skoro konsenzus oko australijskog Lightforce-a kao najboljeg fara za noćni lov predatora.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 34   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: