DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159834 poruka u 7072 tema- 6836 članova - Poslednji član: dzoni 88

Септембар 25, 2018, 02:58:15
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Cabela's  (Pročitano 14123 puta)
Marko_84
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Април 13, 2009, 03:26:52 »

Da li neko zna kakva je procedura prilikom naručivanja odeće sa Cabela's? Da li se mora platiti u dolarima? Kolika je carina i porez?
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Април 13, 2009, 04:26:19 »

Platis karticom, banka ce ti automatski preracunati valutu u onu kojom placas.

Transport je 25% vrednosti narucene robe, na cenu + transport ide 10% carine, pa kada se sve to doda, obracunava se 18% porez. Na sve to dodaj jos izmedju 400 i 700 dinara, sto obuhvata lezarinu, carinski pregled i pakovanje paketa posle pregleda.

Sve u svemu, kada sracunas, na ono sto vidis kao cenu, dodas 62% i jos 300-700 dinara preko. Sa sadasnjim kursom dolara prilicno neisplativo.
Sačuvana
Marko_84
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Април 14, 2009, 01:59:33 »

BR zamolio bih vas još samo da objasnite šta se dešava kad roba stigne na carinu. Da li ja moram da idem po nju ili je oni šalju? Kako, kome i gde plaćam carinu, porez i takse? Nadam se da vas ne davim i hvala vam unapred.
Sačuvana
Nino
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #3 poslato: Децембар 24, 2010, 01:34:04 »

Zanima me kakvi bi bili troskovi transporta i carine, kad bi roba sa Cabela's-a,
bila dostavljena na nekoj adresi u Evropi? Recimo Svajcarska ili Slovenija...
Siguran sam da bi dostavau EU bila jako povoljnija? Ovi nasi- mogo bre deru!!!

Mozda neko od nasih ljudi koji su 'preko' moze mi otkloni dilemu...?
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Децембар 24, 2010, 08:50:56 »

BR zamolio bih vas još samo da objasnite šta se dešava kad roba stigne na carinu. Da li ja moram da idem po nju ili je oni šalju? Kako, kome i gde plaćam carinu, porez i takse? Nadam se da vas ne davim i hvala vam unapred.

Carina ce je ocariniti, uglavnom bez pozivanja, i poslati na tvoju postu. Kuci ti dolazi poziv, odes na postu, platis harac, i preuzmes posiljku.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Децембар 24, 2010, 08:52:31 »

Zanima me kakvi bi bili troskovi transporta i carine, kad bi roba sa Cabela's-a,
bila dostavljena na nekoj adresi u Evropi? Recimo Svajcarska ili Slovenija...
Siguran sam da bi dostavau EU bila jako povoljnija? Ovi nasi- mogo bre deru!!!

Mozda neko od nasih ljudi koji su 'preko' moze mi otkloni dilemu...?

Jedina razlika je sto se tamo carina ne placa na postarinu, pa je carinska osnovica manja. Ali procenat moze da bude i veci, pogotovu u zemljama u kojima je veci PDV
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #6 poslato: Децембар 24, 2010, 11:07:17 »

Nekada dovno sam objasnjavao kako sve funkcionise,ali mi nece biti tesko da ponovim.
S"obzirom da ne cuvam racune nasao sam jedan od pre kada sam porucio lampu.
Skener mi ne radi pa nisam u mogucnosti da vam  to postavim ali cu vam prepisati sta pise na uvoznoj dekleraciji.

Roba po racunu 161 usd
PTT (troskovi slanja iz Amerike) 38.30 usd
Ukupna carinska oznovica 199.30 usd * 64.92 (Tada je bio dolar) 12.939.96
Carina 1294.00
PDV 2.562.12
Taksa (Admin.proc.) 410
Ukupno za uplatu (preuzimanje paketa) 4.266.00
Nada se da vam je jasno.
Ovo vazi samo za slanje iz Amerike za ostale zemlje neznam kako ide!
Pozdrav
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Децембар 24, 2010, 05:13:16 »

Svuda je ista prica, bez obzira na zemlju.. Za fizicka lica.
Sačuvana
gorska zivotinja
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Април 09, 2011, 01:31:58 »

Sve zajedno,prosecnom Srbinu se ne isplati da narucuje iz Cabelasa,Bass-pro ili nekog drugog americkog prodajnog lanca lovacke opreme jer su carina,lezarine,transport/siping i ostale usluge preskupe, tako da vas jedan osrednji lovacki prsluk koji u USA kosta 30 do 40 dolara,kada ti stigne u Srbiju kosta od 100 do 120 evra,i pritom nema garancije da sve to na carini neki kreten nece otvoriti i ukrasti, a sam prsluk nije vredan tih para.
Cabelas je privlacan jer je kod amerikanaca sve pa i lovacko ribolovacka oprema,oruzje,optike mnogo jeftinije i raznovrsnije nego bilo gde drugde u svetu pa i u evropi, ali kupac treba da zna da je to uglavnom kineska roba,doduse prve klase ali kineska i koja jos uvek ne moze kvalitetom prici uglednim evropskim robnim markama.Resenje za narucivanje iz Amerike vam je da imate nekog rodjaka ili prijatelja u nekoj od zemalja evropske unije koji je voljan da naruci i kupi odredjenu stvar iz Cabelasa pa da vam taj isti tzv. KURAFTE tehnikom to jest svercovanjem preko nase granice bez placanja carine,narucenu i kupljenu stvar donese u Srbiju.SAMO TAKO SE ISPLATI I SAMO TAKO STE U PLUSU, sve ostalo je cist promasaj. 
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Април 09, 2011, 08:09:35 »

Apsolutno nisi u pravu.

Narucujem od kabelasa cesto, recimo svaka tri meseca. U zadnje 3 godine , recimo da sam dobio 15  paketa, ni jednom mi nije iszgubljen ni jedan, niti je ikada bil sta nedostajalo iz paketa.

Sve sto je doslo je bilo daleko viseg kvalitetaod onoga sto mogu da kupim ovde, a kostalo je manje. Sve sa postarinom i carinom, cena je otrilike 50% veca nego sto je na sajtu. Iz iskustva, prsluk koji je na sajtu 40 dolara, ovde sa sve transportom i carinom kosta oko 5000 din, malo manje od 50 eura. Nikada, ni jedna stvar nije imala trostruku cenu.

Ako na ovo dodam ono sto narucujem od drugih firmi, od jedno 50 paketa, nikada ni jedan nije bio izgubljen. Na sve sam uredno platio carinu, i uvek sam bio zadovoljniji, bilo kvalitetom, bilo cenom, nego da sam to kupio ovde.  Da ne pominjemo ono cega ovde nema./
Sačuvana
kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Април 09, 2011, 09:45:22 »

kod mene je situacija takva da je pola paketa za mene
 pola paketa za zenu
svi zadovoljn :hi:i
Sačuvana
gorska zivotinja
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Април 09, 2011, 10:31:55 »

Mozda nisam u pravu i mozda sam malo preterao.
Svoje misljenje temeljim na slucaju iz 2009 godine kada smo moj prijatelj i ja cisto zbog probe narucili,  robu iz Kabelasa u vrednosti od nekih 65 dolara,platili karticom, s tim da je roba isporucena na adresu u Holandiji, jer smo preracunali da po taksama,carinama i ostalim dazbinama koje su tada vazile za robu iz USA ne isplati narucivati direktno i Srbiju i odatle taj iznos koji sam naveo od 100 do 120 evra.Roba je iz Holandije stigla redovnim puetem,AUTOBUSOM preko vozaca.Posto je to bilo 2009 godine izvinjavam se ako sam pogresio u ciframa zbog svoje lose memorije.
Drugo iskustvo je kada je slucaj kada je moj dobar drug i covek koji lovi sa mnom,preko neke Srpske firme pod nazivom ''Amer'',narucio iz Kabelasa  prsluk koji je tamo kosatao oko 50 dolara, a njega je u Srbiji izasao po sistemu plati i ne pitaj, 120 evra.
Treci slucaj su opet moji drugari koji su narucivali neke sitnice pre par godina preko E-ducana i tada su ih doticna gospoda po recima mojih drugara bukvalno odala.
Sto se tice sigurnosti skladistenja i postenja srpske carine,igrom slucaja imam neke clanove porodice koji su poslom vezani za to pa zakljucke izvodim iz njihovih prica i anegdota, a sam sam imao jedno lose iskustvo sa otvaranjem paketa i nedostatkom,KRADJOM robe koja mi je bila poslata iz Nemacke i to 2004 godine.Koga zmija ujede i gustera se plasi.
Mozda se u medjuvremenu nesto promenilo u Srbiji i u odnosima izmedju Srbije i USA pa sam ja pogresio i izvinjavam se ako sam nekog uvredio ili doveo u zabludu.Inace u Cabelasu ima mnogo finih i kvalitetnih stvari koje ne mozete nabaviti u Evropi,problem je sto neke neke zbog americkog straha od terorizma ne mozete naruciti.
Pozdrav BR-u jer poznaje materiju.Nadam se da su ostale stvari koje sam naveo, a koje se ne odnose na moj stav o isplativosti narucivanja iz Cabelasa,vec se odnose na kvalitet i poreklo robe tacne,jer primeticete da ja nisam rekao da je ta roba nekvalitetna vec tvrdim da ne moze prici nekim proverenim evropskim robnim markama,sto opet ne znaci da je dobra i funkcionalna (ja sam imam vise Cabelasovih proizvoda) .       
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Април 09, 2011, 10:53:54 »

Prevarantske firme tipa E-ducana,Amera i slicnih nisu Cabelas. Svi koji kupe bilo sta preko njih su u sustini sami krivi za to koliko su platili.

o 2005 gdine je bilo slucajeva kradje robe, no od tada se to desava. Svaki paket se moeri pre nego sto udje u carinu, i mora da bude apsolutno jednako tezak kada iz nje izadje. Sistem pracenja paketa radi sa obe strane bare, posto je od prosle godine Srbija ukljucena u medjunarodni sistem pracenja paketa.

Kod Cabelasa uglavnom ne kupujem opremu za teren, to radim kod drugih firmi. Sto se kvaliteta tice, uvek je kvalitet odece i opreme, za istu sumu daleko veci preko bare. I to sve kada se ukljuci carina. Recimo Evropski ekvivalent RR pantalona kosta oko 160 eura, kada stignu preko bare ne predju 100. Slicna je prica i sa svime ostalim. Acterix je daleko bolji od Barboura, Mystery Ranch i Kifaru od Tatonke, Danners i Vasque od Mendla a u sustini, cene su im jednake kada stignu ovde.

Sto se mene tice, ono sto dobijem za svoj novac mi je jako bitno, a vecinom, mnogo vise dobijam preko bare.
Sačuvana
dragan2229
Senior
Van mreže Van mreže

drdragan@verat.net
« Odgovor #13 poslato: Април 10, 2011, 10:04:58 »

Slazem se sa Bogdanom da je skoro uvek bolje kupiti iz inostranstva nego ovde, i pored carine i pdv-a ostace vam nesto novca i imacete bolji proizvod nego da ste ga kupili ovde. Desilo mi se skoro da je posiljka iz Amerike zalutala, firma od koje sam kupio je odmah ponudila da posalje zamenu besplatno bez ikakvog dokaza o gubitku (jeftinija postarina, bez pracenja). Odbio sam u nadi da ce ipak stici, ali kad se vratila kod njih poslali su mi ponovo skupljom postarinom bez ikakve doplate.

do 2005 gdine je bilo slucajeva kradje robe, no od tada se to desava. Svaki paket se moeri pre nego sto udje u carinu, i mora da bude apsolutno jednako tezak kada iz nje izadje.

E, ovde se ne slazem  nono Carinik dok nesto ne ukrade ne moze da zaspi, pa je tako meni iz paketa nestala krpica za ciscenje sociva  lol  a sa njom i uputstvo o koriscenju red dot-a jer je tu verovatno bio i opis posiljke i sadrzaj paketa. Tezina nije bitno promenjena tom kradjom a ni ja nisam nesto specijalno ostecen ali je ruzno ...  punish
Sačuvana

dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

corovicd88@gmail.com dacovuk dacovuk
« Odgovor #14 poslato: Април 27, 2012, 07:52:35 »

Narucio prije mesec dana rukavice,kapu i pantalone.Ukupan porez 20posto od cijene,stiglo na navedenu tj kucnu adresu.Bez problema,glatko i jednostavno kvalitet odlican za cijenu koju sam platio.Sto je najvaznije sajt je bezbjedan.
Sačuvana

U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: