DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161774 poruka u 7325 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 13, 2020, 11:25:51
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: MK da ili ne!  (Pročitano 163573 puta)
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #510 poslato: Фебруар 20, 2017, 10:43:24 »

Znam da očuvanih Brno 2 puškica ima kod nas, kao i novih modela, ali je Ry rekao da takve puške postaju raritet pa sam pitao kakav je tamo izbor pušaka u .22lr kalibru generalno. Što se okidanja tiče, slažem se da ne treba mnogo eksperimentisati zbog bezbednosti, ali ovo što sam ja rekao nije neko eksperimentisanje. Taj trigger kit je posebrno predviđen za modele ČZ 452/455 i koriste ga brojni takmičari u Americi, koji customiziraju svoje puške i sređuju ih za takmičenja. U setu dolazi 4-5 orpugica okidača sa deklarisanim silama okidanja od 400g do 2000 i nešto grama. Fabričko okidanje od 900g je malo tvrđe za mene s obzirom da pucam samo na strelištu, mada i ovako ima dobrih rezultata.
 drinks

Stefane, taj komplet neces moci legalno da uvezes i tesko da ces biti bolji strelac zbog tog dela na pusci. Samo rizikujes sa tom silom okidanja gde ti se moze desiti nezeljeno opaljenje i u Americi je jasno propisana sila okidanja za sluzbena, lovacka i sportska oruzja. Pa i kod nas je zabranjeno u pogonskom lovu koriscenje ubrzice ili strehera.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Rollins
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #511 poslato: Фебруар 20, 2017, 08:13:06 »

Svetos,bez apsolutno ikakve namere ili zelje da te uvredim,ne mogu a da ne napisem da je tvoj odgovor Stefanu jedna zesca gomila nebuloza.

Btw,Brno2 je oopasnoo dobra puska i mislim da koliko god madjijali i pokusavali da animiraju trziste novim kundacima,modelima,pi.kama i krompiracama,nikad nece dobaciti kvalitet i nivo starih Brno pusaka.

drinks
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #512 poslato: Фебруар 20, 2017, 08:58:16 »

drinks
Daleko od toga da sam ja rekao da ću biti bolji strelac sređivanjem okidanja na pušci, ali mislim da bi mogle da budu malo bolje grupe pogodaka jer mi se dešava ponekad da mi "pobegne" pogodak zbog okidanja. Ne znam kakve veze ima pogonski lov sa MK puškom. Što se tiče tog trigger kita, dosta ga koriste strelci koji se takmiče u .22lr Marksman Challenge-u i zadovoljni su (pratio sam to). Okidanje od jedne funte (400-450g) ne smatram nebezbednim za strelište, a na takmičarskim Anschütz puškama okidanje ide i do 150g, koliko ja znam. Možete li da objasnite to oko uvoza? hi Ne vidim zašto ne bi bio legalan uvoz seta koji sadrži samo 4 oprugice, malo veće nego one za hemijsku olovku.

Kolega Rollins, možete li da mi objasnite zašto mislite da nove ČZ puśke ne mogu dostići kvalitet Brna 2, i po čemu? Pozdrav! drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #513 poslato: Фебруар 20, 2017, 09:45:17 »

...Kolega Rollins, možete li da mi objasnite zašto mislite da nove ČZ puśke ne mogu dostići kvalitet Brna 2, i po čemu? Pozdrav! drinks

Dok se Rollins ne uključi probaću ja da ti odgovorim.
NE MOGU, ni po kvalitetu materijala ni po kvalitetu izrade, a sve što su konstrukcijski probali da "unaprede" samo su zakomplikovali.
Jedna od tih "inovacija" je i okidačka grupa na ČZ, nisu ništa trebali da menjaju, bila je idealna na Brno 2.
ČZ 452/455 je odlična puska po meni i dalje naj bolja u svojoj kategoriji ali bar za klasu iza stare Brno 2.
Pozz..
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #514 poslato: Фебруар 21, 2017, 12:28:39 »

drinks
Daleko od toga da sam ja rekao da ću biti bolji strelac sređivanjem okidanja na pušci, ali mislim da bi mogle da budu malo bolje grupe pogodaka jer mi se dešava ponekad da mi "pobegne" pogodak zbog okidanja. Ne znam kakve veze ima pogonski lov sa MK puškom. Što se tiče tog trigger kita, dosta ga koriste strelci koji se takmiče u .22lr Marksman Challenge-u i zadovoljni su (pratio sam to). Okidanje od jedne funte (400-450g) ne smatram nebezbednim za strelište, a na takmičarskim Anschütz puškama okidanje ide i do 150g, koliko ja znam. Možete li da objasnite to oko uvoza? hi Ne vidim zašto ne bi bio legalan uvoz seta koji sadrži samo 4 oprugice, malo veće nego one za hemijsku olovku.

Kolega Rollins, možete li da mi objasnite zašto mislite da nove ČZ puśke ne mogu dostići kvalitet Brna 2, i po čemu? Pozdrav! drinks

Stefane, kao sto i kazes sila okidanja ti je sad 900 grama i ona je fiksna, ne menja se i ona sigurno nije uzrok nekog loseg pogodka. Da je sila losa svi pogotci bi bili losi. Moras analizirati sebe. Kad ti se to desilo , koji metak po redu pucanja,koji je u okviru, da li si menjao polozaj prilikom pucanja i jos mnogo toga. I da znas kao sto na pusci imas okidacku grupu kao sklop i tvoja saka se ponasa i funkcionise kao deo okidackog sklopa. Nije isto kako stegnes rukohvat puske, dok kaziprst radi on aktivira i druge misice sake i ruke i tetive drugih prstiju. Sve to utice na okidanje. Malo experimentisi. Oblozi rukohat nekim tanjim sundjerom pa probaj i vidi ima li kakve promene. Zatim probaj da pod mali i domali prst stavis umetak debljine najmanje 1,5 cm i onda pucaj. Probaj okidanje na prazno. Stavi na zastitnik nisana na ustima cevi metalnu paru i okidaj vise puta u vise stavova i ako ti je okidanje dobro para nece nijednom da spadne sa nisana. Zatim imas vezbanje, proveru fokusa na metu. Zauzmi stav i ponisani, zatim zazmuri 15 sekundi i kad otvoris oko ponovo nisan mora biti na meti gde je bio i pre zatvaranja oka.
Sve ti ovo kazem dobronamerno. Vise sam ja vemena proveo sa tim puskama nego sto ti imas godina. Pucao sam iz Brno2 obicne i sportske verzije sa debelom cevi i takmicarskim nisanima i 99% sa domacom municijom.
Ali najvise mi je lezala Zastavina jednometka M56. I ako si u mogucnosti probaj i nju. Jednom mi se desilo da pucam iz nje M56 posle nekog lova u okolini Kraljeva. Pocelo vec zezanje na moj racun. Medjutim puska bila od jednog ondasnjeg milicijskog funkcionera i u zastavi mu razbusili leziste za 22 magnum. Kad smo uzeli tu municiju to je bila grupa skoro metak na metak.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #515 poslato: Фебруар 21, 2017, 12:55:23 »

Nema sanse, teoretske,prakticne ni u bajci ni U Mesinoj "Tvdjavi" (sad bas citam (treci put')) ni u Kastanjedinom ""Orlov dar" procitao  pre 35  godina da ce cev razbusenog .22lr i preinacena na 22wmr da puca metak u metak...NEMA!!!!
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #516 poslato: Фебруар 21, 2017, 01:09:13 »

Nema sanse, teoretske,prakticne ni u bajci ni U Mesinoj "Tvdjavi" (sad bas citam (treci put')) ni u Kastanjedinom ""Orlov dar" procitao  pre 35  godina da ce cev razbusenog .22lr i preinacena na 22wmr da puca metak u metak...NEMA!!!!

Sa magnum municijom, nisi dobro procitao. Sa obicnom nije mogao da se sastavi grupa preko  precnika tanjira kojeg smo ocrtali na tabli sperploce,dok sa odgovarajucom magnum municijom moze itekako.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #517 poslato: Фебруар 21, 2017, 01:20:17 »

Nebi da pametujem ali korak zl***ova za 22lr i 22wmr nije isti i mnogi koji su prepravljali M56 su samo unistili pusku jer sa 22wmr je postajala ne upotrebljiva po preciznosti.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #518 poslato: Фебруар 22, 2017, 08:01:49 »

Buhag, šta tačno znači da moderne puške iz serija CZ 452/455 ne mogu prići Brnu 2 po kvalitetu izrade i kvalitetu materijala? Možete li malo detaljnije o tome, pošto nisam imao priliku da pucam iz stare Brno 2 puške i da uporedim. Što se tiče konstrukcije, između Brna 2 i CZ 452 nema nekih velikih razlika. Naslednica Brna 2 je CZ 452 Super Match. Kod modela iz serije 455 postoje već neke veće izmene kao što su oblik sanduka, izmenjena ručica zatvarača, cev nije ušrafljena u sanduk neko je fiksirana sa dva imbusa zbog lake zamene cevi i promene kalibra. hi
Svetos, hvala Vam na savetu! Čitao sam o tom ponašanju ostalih mišića šake prilikom povlačenja kažiprsta, tako da za to znam. Vežbao sam okidanje "na suvo", ali nisam probavao to sa sunđerom i podmetanjem pod domali i mali prst. Odlična je ideja, tako da ću to probati. To kada mi pobegne pogodak iz grupe se obično dešava sa petim metkom u okviru, što zbog koncentracije, što zbog okidanja. Na strelištu pucam serije po 5 metaka bez nekog menjanja položaja. Trudim se da vodim računa o stavu, hvatu i okidanju koliko mogu. Koji je to model puške sa debelom cevi? Nisam imao prilike da probam Zastavu M56 jer je nema niko od mojih poznanika, ali sam čuo da se odlično pokazala. Da li znate koji je korak uvijanja u cevi Zastave M56? Svakako je šteta razbušivati ležište na takvoj pušci, koja je predviđena da puca standardnu municiju jer nikad više neće moći da bude kao fabrička. Što se tiče koraka uvijanja, kod ČZ pušaka je isti korak uvijanja za .22lr, 22 WMR i .22 Hornet i iznosi 1:16".
 drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
ris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #519 poslato: Фебруар 22, 2017, 08:39:28 »

kolega StefanS, to što tvrdi kolega buhag, nažalost potpuno je u pravu! danas je takvo vreme da zbog brzine življenja, konzumizma, a pre svega veće zarade proizvođača, sve se pravi u što kraćem vremenu, od što jeftinijih materijala, pojednostavljenim postupcima, ubrzanom kontrolom kvaliteta..... bojim se da je svaki čelik, a i ostali materijali koje srećemo, dospeo sa otpada, pa recikliran! gvožđe i čelik mogu da se tope i obrađuju, ali siguran sam da to nije isti kvalitet kao i specijalni čelik namenski razvijen za određene potrebe, iz čistih sirovina! kako u našem hobiju, tako i u ostalim stvarima! nekada je golf pravljen da traje, i trajao je, a ovi današnji auti, nežni ko paukova mooda...... sve se pravi brže, jeftinije, nekvalitetnije, proda se više tog nekvalitetnijeg i proizviđač zaradi malo više nego da je prodavao manje kvalitetnijih stvari! u "zlatno titovo vreme" kad je ante marković davao plate, zastavin karabin je koštao jednu dobru platu, koja je bila 2-3k dojč maraka! to će da me ispravi neki koj je primao platu u to vreme, ja nisam.... to nama nije bilo bitno, ali to su ipak bile dobre pare! kolega buhag će da objasni mnogo boljim primerima!  drinks
Sačuvana

ηθική
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #520 poslato: Фебруар 22, 2017, 08:53:34 »

^ Kolega, možda su ti neke stvari i tačne, ali kvalitet auta ondak/danas - tu si se žestoko zaebo, + plata, koju nije davao Ante niti je bila u Titovo vreme, u Srbistanu nije ni 1000DEM bila prosečna, da pretpostAvimo stvar!  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
ris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #521 poslato: Фебруар 22, 2017, 09:17:51 »

verovatno kolega najbolji, ja ipak mislim da su auti danas mnoogo komforniji nego nekad, ali da nisu kvalitetniji! a vrlo moguće i da grešim....  blush2
Sačuvana

ηθική
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #522 poslato: Фебруар 22, 2017, 09:36:07 »

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #523 poslato: Фебруар 22, 2017, 09:26:17 »

Buhag, šta tačno znači da moderne puške iz serija CZ 452/455 ne mogu prići Brnu 2 po kvalitetu izrade i kvalitetu materijala? Možete li malo detaljnije o tome, pošto nisam imao priliku da pucam iz stare Brno 2 puške i da uporedim.

Stefane, Brno je nekad proizvodio Brno 2 i jeftiniji model Brno 5 njihovi naslednici su ČZ 452 i 455 i otuda razlike među njima.
Verovao ili ne glavna mera kvaliteta materijala i izrade je VREME.
Ukoliko imaš dva odreske za izradu kundaka, oba iste klase drveta i procenta vlage, od kojih je jedan pre mesec dana izašao iz sušare a drugi odležao 10-15 godina, šta misliš koji je kvalitetniju?
Ili dva odlivka čelika od kojih je jedan tek odliven,  a drugi odležao u dvorištu par godina, koji je kvalitetniji.
Ili kad radnik na nekoj poziciji ili kontrolor u danu obradi 10 ili 100 jedinica, kada će izrada i kontrola biti kvalitetnija?
Tu je glavna razlika u kvalitetu starih Brno 2 i 5. a zatim i u nekim konstrukcijonim elementima i proizvodnim procesima koji su takođe zbog kraćeg VREMENA izrade izmenjeni na uštrb kvaliteta.
Pozz...
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #524 poslato: Фебруар 23, 2017, 07:07:55 »

Vidim ima puno  kolega koji se druze na strelistu sa malokalibarskim puskama.Nego pokusa li neko od njih da okom uhvati i otprati ispaljeno zrno  na putu do mete? hi drinks
Sačuvana
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: