DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161771 poruka u 7324 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 10, 2020, 01:01:18
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: MK da ili ne!  (Pročitano 163375 puta)
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #495 poslato: Август 18, 2016, 09:51:19 »

Kakva je bila probojnost? Stinger ima mnogo lagano zrno koje se brzo zaustavi u prepreci, a pritom je i HP. Koliko ste ovih metaka ispalili i kakvo je bilo grupisanje? Sviđa mi se taj metak, šteta što ga nema kod nas u prodaji. Pročitah na sajtu da je za pucanje ove municije poželjna cev duža od 20" i sa nešto bržim korakom uvijanja.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #496 poslato: Август 19, 2016, 09:06:43 »

Na današnjem gađanju sam upucao novu optiku na ČZ 455 Jaguar, koju sam jutros namontirao. I ovoga puta sam to samostalno radio. Optika je Nikon Prostaff 3-9x50 sa BDC končanicom, a nosači su Hamerles Rade, tunelski od aluminijuma. Optika je upucavana iz stalka, na tačno 56m. Prva grupa pogodaka je bila dosta ispod tačke nišanjenja jer je optika dosta visoko postavljena. Posle doterivanja končanice, bez problema su grupe od 5 metaka bile u jednoj nalepnici na toj daljini. S obzirom da sam juče štelovao okidanje, mislim da je rezultat je dosta bolji nego prošli put. Municija koju sam koristio je sportska, RWS Club sa olovnim zrnom od 2.6g (Vo=330 m/s). Na 50m su bez problema pogađane karabinske čaure sa naslona, a bilo je i više pogodaka u jednoj proširenoj rupi na meti. Ova optika ima vrlo tanku končanicu što mi se dopada. Na 100m sam pucao bez korekcije optike tako što sam podigao tačku nišanjenja za 3 kruga na BDC končanici (na 100m jedan krug zahvata oko 5cm). Grupe su na 100m sa naslona bile oko 4-5cm, dok je sa stalka bilo prijatno iznenađenje za mene s obzirom da je malokalibarska puška u pitanju. Grupa od 5 metaka iz stalka je na 100m bila tačno 20mm bez odbijanja prečnika zrna, što je manje od MOA, a ako se računa prečnik grupe CTC, to je onda nešto malo više od 1/2 MOA.

Prva meta sa upucavanja je n ovoj slici okrenuta u levu stranu. Tačka nišanjenja je bila nalepnica koja je na slici u sredini sa leve strane, a prva grupa pogodaka se na slici nalazi izmđu nalepnica koje su na slici u sredini i dole sa desne strane. Toliko odstupanje je bilo zbog visine optike.

Moja grupa pogodaka od 5 metaka sa naslona na daljini od 56m.

A tu je i moja mezimica...

Okidanje se na modelu ČZ 452 i 455 šteluje na ovoj matici od 5-6mm iza okidača, kod opruge. Sila okidanja se kreće od 900 do 1300g. Silu sam podesio na minimum tako što sam maticu odvrnuo najviše što je moglo i primetna je razlika u odnosu na fabričko okidanje.
 drinks hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #497 poslato: Август 19, 2016, 09:34:24 »

Dobar je ovaj RWS Club ja uzeo par kutija za probu i mogu reci da sam dosta zadovoljan sa preciznoscu na nekih 70m odlicno se pokazao sa grupacijom i svidja mi se skoro pa se necuje pucanj! spiteful
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #498 poslato: Август 19, 2016, 09:42:15 »

Odličan je ovaj RWS! Mislim da o peciznosti ne trebam ništa da govorim jer sam stavio slike, i na 50m i na 100m me je oduševio. Ne prlja mnogo pušku i kvalitetne su komponente. Utisak je kao da se puca sa vazdušnom puškom, a na 100m bez problema probija gredicu od 8cm. Wink spiteful Kada smo kod zvuka, kako se čuje pucanj one Aguile SSS?
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #499 poslato: Август 20, 2016, 08:25:12 »

Moracu da se podsetim pa ti javim drinks
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #500 poslato: Август 20, 2016, 04:44:41 »

Lepo,
jedino, ovo je tema "MK da ili ne" a ne mesto
za predstavljanje oružja i municije MK tipa.

Zato služi druga tema ili se otvori nova.
Jer ovako, svaku temu uflekamo, pobrkamo a to nije red, zar ne rtfm
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #501 poslato: Јануар 18, 2017, 08:37:12 »

Češka Zbrojovka je, verovatno pred Shot Show sajam, izbacila novi model MK puške pod nazivom ČZ 455 Thumbhole Yellow. Ovaj model je urađen na osnovu modela ČZ 455 Thumbhole i radi se samo u kalibru .22lr. Kundak je laminatni, u crno- žutoj boji i sa rupom za palac. Cev je debela, sa uzdužnim kanelurama i na ustima cevi je prečnik 0.865" (oko 22mm). Glavni novitet u odnosu na ostale modele je što ima Flyweight Match trigger sa silom okidanja od 100 do 500g, za razliku od podešavajućeg okidača sa ostalih CZ 455 modela, gde je sila okidanja od 900 do 1300g. Štitnik obarača i dno magacina su izrađeni od duraluminijuma i u jarko žutoj boji su. Na prvi pogled mi se baš svidela, prelepo izgleda! blush2 biggrin

http://www.czub.cz/en/produkty/malorazky/boltaction/cz-455-thumbhole-yellow.html
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #502 poslato: Јануар 18, 2017, 08:46:17 »

Prelepa puskica izgleda kao neki ozbiljan karabin za dalekometno streljastvo!
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #503 poslato: Јануар 18, 2017, 08:50:25 »

Esi je vec poroochio?  laugh

El ti nekad rekne babo: - Shtef, sine, shto se ti malo ne drogirash, ko druga djeca???   lol

Kad prelazish na vel'ke pooshke?

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #504 poslato: Јануар 18, 2017, 09:08:47 »

Nisam još, čekam utiske i slike iz prve ruke sa Shot Show-a!! lol

Recimo ne gudrama!!! clapping

Heheheh Jaguar je veliki, đe ćeš veće od njega??? biggrin Ove MK puške su nekako posebne...

Daa Tomo, i ja sam to pomislio, a naročito mi se dopao okidač. Strašne ideje mi padaju na pamet, kako bih to uklopio za .22lr Marxman Challenge. Wink

drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #505 poslato: Фебруар 19, 2017, 01:49:28 »

Brno 2
U ovom delu sveta ove puske postaju raritet.
U koliko se i pojave na trzistu uglavnom su u veoma losem stanju.
Moj prijatelj je imao srecu da naleti na jednu koja se ne propusta. On jos nema dozvolu pa sam ja registovao lepojku na moje ime i udomio je na par meseci.
Bivsi vlasnik, vremesni gospodin, se teskog srca rastao od nje.
Gospodin, naravno jer u ovoj zemlji je malo ko ranih 70-ih proslog veka znao za te puske, a jos manje ih je motiralo Kahlesove optike na njih.
I tako, privedoh je juce i isto popodne odlucih da je probam.
Da se ne bih gnjavio na strelistu improvizovao sam u mom omiljenom vinogradu Smiley
Poneo sam winchester power point 40 gr municiju koju inace koristim u lovu sa MK, nekoliko starih metkica bez oznaka koji su dosli sa puskom i nekoliko Federalaca.
Stari Kahles odlicno odradjuje posao do udaljenosti za koje je 22 lr pozeljan i pogodan.

Desna meta Federal, srednja stara municija i leva winchester na 55m...rezultat kakav sam ocekivao.
Ovoliko je bilo dovoljno da se naviknem na odlicno okidanje

https://youtu.be/C6ecXbsH-JE
https://youtu.be/2kp3Nu9hicU

zechevi su poceli da izlaze pred sam mrak i tu se matori Kahles pokazao dobrim
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #506 poslato: Фебруар 19, 2017, 08:45:53 »

Cika RY sta vise reci nego respekt! hi hi hi
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #507 poslato: Фебруар 19, 2017, 09:48:24 »

hi
Odlično čika Ry, lepa puškica!
Kakav je izbor pušaka u kalibra .22lr uopšteno kod Vas? I da li ste probali u lovu subsonik municiju?
Ja bih na mojoj 455 trebao srediti okidanje. Fabrički minimum je cca 900g, ali postoji odličan set opruga okidača i kada se zameni opruga, okidanje može biti oko 400g (YoDave trigger kit koji košta oko 20$). Na tom Brnu 2 je fabričko okidanje ili...?
 drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #508 poslato: Фебруар 19, 2017, 10:24:50 »

hi
Odlično čika Ry, lepa puškica!
Kakav je izbor pušaka u kalibra .22lr uopšteno kod Vas? I da li ste probali u lovu subsonik municiju?
Ja bih na mojoj 455 trebao srediti okidanje. Fabrički minimum je cca 900g, ali postoji odličan set opruga okidača i kada se zameni opruga, okidanje može biti oko 400g (YoDave trigger kit koji košta oko 20$). Na tom Brnu 2 je fabričko okidanje ili...?
 drinks

Kod nas jos uvek u ponudi ima dobrih ocuvanih primeraka modela  Brno 2 i mogu jeftino da se kupe. Sto se tice okidanja tu ne treba experimentisati jer moze doci do nezeljenog okidanja i povreda. Time zavrsavas svoju streljacku i buducu lovaku karijeru i to ti nije porebno. Samo rizikujes pespotrebno.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #509 poslato: Фебруар 19, 2017, 10:44:42 »

Znam da očuvanih Brno 2 puškica ima kod nas, kao i novih modela, ali je Ry rekao da takve puške postaju raritet pa sam pitao kakav je tamo izbor pušaka u .22lr kalibru generalno. Što se okidanja tiče, slažem se da ne treba mnogo eksperimentisati zbog bezbednosti, ali ovo što sam ja rekao nije neko eksperimentisanje. Taj trigger kit je posebrno predviđen za modele ČZ 452/455 i koriste ga brojni takmičari u Americi, koji customiziraju svoje puške i sređuju ih za takmičenja. U setu dolazi 4-5 orpugica okidača sa deklarisanim silama okidanja od 400g do 2000 i nešto grama. Fabričko okidanje od 900g je malo tvrđe za mene s obzirom da pucam samo na strelištu, mada i ovako ima dobrih rezultata.
 drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: