DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161790 poruka u 7330 tema- 7060 članova - Poslednji član: Nenad 0606

Август 14, 2020, 08:33:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: MK da ili ne!  (Pročitano 165020 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #480 poslato: Мај 06, 2016, 02:30:18 »

Bez preteranog ulazenja u detalje, malokalibarsko oruzje u bilo kom kalibru za lov NE!!!
Zao mi je sto sam prilikom seobe zaturio kolekciju sacme i raznoraznih malokalibarskih zrna izvadjenih iz odstreljene srnece divljaci, iz jednog srndaca cak 2 malokalibarska pobakrena zrna sa supljim vrhom 22LR CCL HV. Oba se zaustavila prilikom nastrela u rebra i tu srasla.
Moje licno misljenje bez namere da izazivam dalju polemiku se poklapa sa zakonskim, ispod 222Rem.nista slabije za plemenitu divljac a kome je ovo prejako ima divnih karabinskih kalibara samo za stetocine 22 Hornet, 17 Hornet, 204 Ruger, 17 Remington... pa prema zeljama i mogucnostima izvolite.
Ja sam licno dugo koristio 223 Rem. za stetocine i nisam uocio da je nesto prejak osim za one naj sitnije a do 200m sa pristojno plasiranim pogodkom sa obicnim SP zrnom od 55gr. srndac ostaje na mestu ili odvlaci max. 100m.
Pozz...
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #481 poslato: Мај 06, 2016, 05:07:57 »

U poslednje vreme uhvatuo je virus pomodarstva ceo svet a di neće Ex Yu žitelje.

Mi ovde inosimo svoja mišljenja i neka svoja lična iskustva koja su toliko skromna i oskudna zašto oskudna.

To su stotinak metaka u metu i 20max u visoku dicljać i max 50 sacmenih patrona na opstem nivou u toku 365dana.

Imam prijatelja Hrvat dugo živi u CH poseduje lično svojih dva parka sa jelenima lopatarima godisnje odstreli što telad što košuta oko pedesetak i sve sa 22 i to sa zrnom sporim od zvuka i  prigušivačem. Doduše udaljenost nije veća 50m i sni pogodci su u glavu.

Drugari lovci sve se svodi na osnovu količine koliko se puta neka radnja ponovi uvežba utrenira sto vise puta ponovite neku radnju istim oruđem to se pre srodite sa istim i dobijate veći užitak zadovoljstvo svoje veštine u korišćenju datog oruđa i njegovog učinka.

22lr nije za lov ali zna ujesti i te kako dobro.
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #482 poslato: Мај 06, 2016, 05:37:47 »

Slažem se Tomo! Mada, sada nam ide na ruku jedna od dobrih strana ZOM-a, a to je neograničena nabavka municije, a samim tim i mnogo više prilike za vežbu sa MK. spiteful Ne samo u Hrvatskoj, mislim da je i u Crnoj Gori, Bosni... a da ne pričamo o drugim zemljama dozvoljen lov štetočina sa kalibrima ivičnog paljenja. Ima dobrih odredbi u zakonima koje naši prepisuju iz drugih zemalja, samo oni nisu u stanju ni to da urade kako treba. Pričali smo na Srbijalovu o MK, ali Vas nisam pitao, na kojoj daljini je upucana puška, tj optika? drinks

Upucana je na 80m sa RWS HV HP dok CCI Stinger na toj daljini ima prebacaj oko 10 cm tako da pokrivam i pogadjam sa te dve municije sve do 100m!

To sto mnogi kazu nije za lov eto ja kazem da jeste i bilo bi pozeljno da je uvedu u lov ako nista drugo bar bi se brojnost srna i zeceva smanjila na bioloski minimum i nebi morao svake godine da kacim strasila i jurim mopedom zeceve i srne po njivi kad posejem suncokret on_the_quiet on_the_quiet on_the_quiet
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #483 poslato: Август 17, 2016, 06:43:14 »

Jel neko od drugara skidao zadnji nišan sa MK puške ČZ 455? Nišan je potpuno isti kao na Brno 2, sa gajkom. Trebao bih da stavim optiku, a moguće da će nišan da smeta zbog visine. Ne bih da skidam bazu nišana sa cevi, već samo pločicu sa podeocima (25-200m) i gajkom. Može li neko da objasni kako ide postupak skidanja? Da li se samo izbije onaj klin koji drži tu pločicu ili se drukčije skida? Hvala unapred...!
 drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
daka66
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #484 poslato: Август 18, 2016, 03:40:15 »

Ne izbijaj nista .
Gdje je taj mali kiln  ,tu upri palcem prema cijevi I drugom rukom povuci nisan prema zatvaracu.
Ispod nisana ima mala opruga ,nemoj da je zagubis.
Isti je princip vracanja nisana , normalno obrnutim redom od skidanja.
Nemoj da zaboravis kako opruga stoji na nisanu sa donje strane jer se moze desiti da se izvuce iz lezista ,a nije ni to problem jer imaju samo dva nacina .
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #485 poslato: Август 18, 2016, 03:59:45 »

Hvala Vam puno druže! Pregledao sam sinoć dosta snimaka i naišao na postupak skidanja nišana sa automatske puške, koji je skoro isti i shvatio kako trebam da uradim. Sa unutrašnje strane baze postoji žl*** i zarezi iznad u koje upada taj klin. Stisnuo sam malo jače prstom prednji deo nišana i izvukao ga unazad, po tom žl***u, kao što ste i Vi rekli. Mislio sam da je dosta komplikovano i teško skinuti nišan sa ove puške, ali je u stvari vrlo jednostavno. Danas sam pazario optiku i ispostavilo se da nije ni bilo potrebe za skidanjem nišana, tako da ću ga vratiti na pušku. Igrao sam se malo sa okidačem i podesio silu okidanja na minimum. Trebao bih ovih dana da namontiram optiku i odem do strelišta da upucam optiku i da vidim kako će sada da se pokaže ova kombinacija. drinks hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
daka66
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #486 poslato: Август 18, 2016, 04:09:26 »

Nema problema ,kod mene je isto nisan na pusci jer mi ne smeta optici ,ima prostora oko 1-2mm, a u vezi upucavanja da ti kazem ponesi municiju razlicitih proizvodjaca I razlicitih tezina zrna pa ces vidjeti sta daje najbolje rezultate .Ja  posjedujem u 22WMR I najvise koristim zimi na predatore ,Coyota ostavlja na mjestu do 60-70 metara.
Jedna od pusaka koja me odusevljava . Ziv bio.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #487 poslato: Август 18, 2016, 04:16:03 »

Toliko prostora i kod mene ima otprilike. Jedino mi se ne sviđa što mi je optika postavljena malo više nego što treba (tunelski nosači). Njih sam kupio pre zbog visine jer mi je prošla optika udarala u nišan, a nisam hteo da ga skinem, pa sam i ovu optiku stavio na te nosače. To mi ne smeta toliko puno jer ja pucam samo na strelištu pa mogu da se namestim kako treba. I mene ova puška svaki put sve više i više oduševljava. Dok je bila Nikon Prostaff Target EFR 3-9x40 AO optika na ovoj pušci, bez problema sam iz stalka imao grupe oko 1-1.5cm na 60m. Od municije koristim uglavnom RWS, sada trenutno Club, koja ima početnu brzinu od 330 m/s i prezadovoljan sam sa njom. Koju Vi municiju koristite?
Sve najbolje! drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
daka66
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #488 poslato: Август 18, 2016, 04:23:02 »

Kod mene su nosaci original Brno puni ne tunelski I isao sam sto je moguce nize , optika leupold 2-7x33,a municija koju koristim je Remington Premier magnum rimfire .
Kod mene ovdje je dozvoljen lov sa ovom puskom .
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #489 poslato: Август 18, 2016, 04:32:57 »

Kod nas je loš izbor nosača za MK pušku. Uglavnom su to nosači srednje visine (medium), koji meni ne odgovaraju. Ako budem našao neke kvalitetne High nosače, verovatno ću ih zameniti. I ja volim nisko montiranu optiku, ali mi ne smeta ni ovako (postavljao sam slike u ovoj temi). Ta Remington municija ima veliku brzinu, ali zrno od samo 33grs, koliko vidim. Kakve su grupe sa tom municijom na 50 i 100m, ako ste pucali i kako se pokazala po preciznosti? Od HV municije sam koristio RWS HP, American Eagle, Winchester Super X 36grs i Remington Yellow Jacket. Svaka od ovih vrsta municije mi se odlično pokazala po preciznosti, ali mi se ipak čini da je RWS najbolji. Grupa na 50m su mi sa tom municijom bile i do 2.5cm sa mehaničkim nišanima. Sada pucam sportsku podzvučnu municiju jer je prijatnija za pucanje i jeftinija od HV.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
daka66
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #490 poslato: Август 18, 2016, 04:40:49 »

Da to si u pravu za Remington 33grs I ja sam koristio Winchester Super x od 40 grs koja se pokazala veoma dobra ,ali znas kako danas ide neda ti djavo mira sve mislis da neka druga ce dati bolji rezultat za koji mm, pa onda probas I tako to ide. Koristio sam I CCI Maxi-Mag Ammo 22 Winchester , a sad trenutno koristim taj Remington.Grupe na 100m su oko 2,5cm
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #491 poslato: Август 18, 2016, 04:51:18 »

Naravno, potpuno Vas razumem. Kod nas je generalno loš izbor municije ivičnog paljenja i cene su visoke naspram drugih zemalja, ali je to opet najpristupačnije posle vazdušne puške. To su odlične grupe! Planirao sam da probam sada i Goražde municiju. Neki kažu da je loša, a neki da je dobra, pa ću da vidim kako je Zbroja grupiše iz stalka. Na mene je lošiji utisak ostavila Belot Standard municija koja je imala jako loše sagorevanje, puno je prljala cev i bila je prilično neujednačena.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #492 poslato: Август 18, 2016, 08:56:15 »

Valja li cemu ova municija nikako da je probam?
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #493 poslato: Август 18, 2016, 09:02:05 »

Ja nisam koristio ovaj Super X, ali bi trebalo da je i ovaj dobar. Na snimcima sam video da se ovaj CCI Mini mag dosta koristi u Americi i trebalo bi da je kvalitetan. Imam želju da probam CCI Standard Velocity 40grs. Imate li neku sliku one municije Aguila SSS ili meta ako ste pucali Tomo? Inače, kako se kreću cene ove džebane sa slike preko?
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #494 poslato: Август 18, 2016, 09:46:54 »

Sta ja znam probao sam je jednom i nisam bas odusevljen previse tesko zrno i meni ga je brnovka nosila dole desno 20cm na 80m i nisam ni pokusavao vise da pucam sa njime tada sam pucao u bukovu fosnu i jedino sto me je odusevilo je dubina prodiranja tog zrna od aguile mnogo je vise prodrlo u fosnu od ostalih cak i od CCI Stingera.Mislim da za ovoliko teskim zrnom u 22lr nema potrebe jednostavno to nije to!Ovde na slikama se vidi razlika u duzini zrna standardne municije i aguile!To je subsonik municija i njena namena je sasvim drugacija od standardne municije gde zbog manje brzine zrno mora biti teze da bi ucinak bio isti kao sa klasicnim zrnom i punjenjem.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: