DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159567 poruka u 7038 tema- 6828 članova - Poslednji član: Milanovic Luka

Август 16, 2018, 03:30:38
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 35 36 [37]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: baikal mp153  (Pročitano 240010 puta)
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #540 poslato: Новембар 17, 2015, 12:58:42 »

Баш ће да промени слику погодака као да пуца на не знам коју даљину са сачмаром Wink

Šta će mu onda uopšte bilo kakvo optičko pomagalo?

scratch_ones_head
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #541 poslato: Новембар 17, 2015, 01:00:13 »

Inače paradoks služi i za sitnu sačmu, pored primarne namene za kuglu.
Sačuvana

MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #542 poslato: Новембар 17, 2015, 01:08:25 »

Moja greška, pomešao sam paradox i super čok  hi
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #543 poslato: Новембар 17, 2015, 01:15:37 »

Парадокс је намењен за куглу не за сачму!
Баш ће да промени слику погодака као да пуца на не знам коју даљину са сачмаром Wink
Što se tiče slike pogodaka, ako puca sitnu sačmu ne treba mu ni montaža ni nišan, a ako puca kuglu menjaće se slika sigurno...ne nešto preterano, ali hoće i svaki put će biti drugačije!

Samo za jedinačne projektile ima smisla, mada po meni, ni za to ne treba ništa...možda samo još jedna mušica. Wink
Sačuvana
zzaric1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #544 poslato: Новембар 17, 2015, 01:20:13 »

Pusku sam nabavio iskljucivo za sumski lov DS, iako sam bio protivnik i PA i bas 153-rojke, ali ipak za terene gde mi lovimo ispostavilo se da ja VRH. Retko kad da se puca preko 70m, ali bi ja da se "upucam na 100m".

Paradoks cok je namenjen samo za jedinacna zrna, ne za sacmu i njegov ucinak me na jadinacna zrna i interesuje...

Onaj drzac-sina mi je vise sporedna stvar, ali i da se odlucim za neku sinu, radi se svakako o postavljanju tacke, ne klasicne optike... Probao sam jednu 153 sa tackom postavljenom na sinu, malo podalje (5-7cm od glave niz sinu) i super je za brzo nisanjenje i ekstra precizno. Ne znam sad o kom modelu tacke je rec, provericu. Takav je model da je samo zasafljena (stegnuta) za sinu onim bocnim zavrtnjima.

Bio bih najsrecniji kada bi nasao kracu cev sa klasicnim mehanickim nisanima, cev namenjenu samo za jedinacna zrna.

Inace, ne mogou da ne postavim sto puta postavljeno pitanje PUN COK - JEDINAC?
Imam po 10 kom za probu od
1.Belom Gualandi-podkalibarni projektil
2.Lambro Palla 32g
3.B&P Thrill Shock (doduse, to tek treba da kupim!)
Svi moji drugari koji kioriste pomenute puske, nih trojica i cetvrti sa Fabarmom koriste pune cokove i nikada ih na skidaju i ne razmisljaju o drigim cokovima. Belom nije problem, on je svakako podkalibar, ali i Lambro i B&P su deklarisani da mogu iz punog coka? Sta sad? Ko je ovde lud?

Znaci, pricamo samo o lovu jedinacnim zrnima...za lov sacmenim metkom ne bi menjao moju Suhl polozaru 16 kalibra za sve poluautomate na svetu.
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #545 poslato: Новембар 17, 2015, 01:28:47 »

Koliko ja znam, savremene kugle kao što su brenneke i gualandi tipovi, ne rotiraju uopšte prilikom prolaska kroz cev (iako je bilo zamišljeno tako). Kad takva kugla uleti u ožl***ljen čok, šta će se desiti? Posle pređenih više desetina centimetara kroz cev uleće u žlebove pri velikoj brzini i tu se silom rotira, što po mom mišljenju nije dobro rešenje. Uz to, kao što sam pomenuo na početku, za takve čokove se koriste i kugle namenjene za to, zar ne?

Lično sam probao paradoks čok na MP155, cela razlika je bila u tome da sam dobio niže grupe pogodaka nego sa cilindar čokom. Italijani prave ovakve čokove na sačmaricama i uspešno i koriste u šumskom lovu na šljuku sitnom sačmom, gde se traži što širi posip.

Što se tiče Lambra i B&P-a, probao sam lično iz svoje puške, iz punog čoka, bez ikakvih problema. I jedan i drugi imaju prstenove koji se svlače pri prolasku kroz čok i opet kažem, zahvaljujući tome, mogu da se pucaju iz punog čoka bez problema.

Ja koristim cilindar, zato što moja cev sa njim daje najbolju sliku pogodaka. Ćale lovi više od dve decenije kombinovanom puškom sa fiksnim punim čokom i puca kugle bez ikakvih problema.
Sačuvana

zzaric1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #546 poslato: Новембар 17, 2015, 01:37:25 »

E to je odgovor koji mi treba, baziran na licnom iskustvu...

Hvala kolega Nidzo... hi hi hi
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #547 poslato: Новембар 17, 2015, 02:00:27 »

Исто је и код мене на 155-ци. Ништа спетакуларно. На дијаболи је остао траг од жлебова кад је прошла и била је фино прецизна. Поред подкалибарних је овај чок сувишан али ето чисто сам морао да га имам јер бих цркао да га нисам пробао. Углавном ми стоји бзв јер и заборавим да га ставим на пушку.
Пун чок и покалибарни и нема потребе за овим. Иначе сам му ставио још једну мушицу и сада је све одлично што се тиче прецизности. Једном ћу ставити оне троугло нишане и то је то. Нема потреба за ништа другим.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
HunterEdition
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #548 poslato: Јун 12, 2018, 10:03:04 »

Trebam zameniti FEG 12/70 bok za  mp 153 12/89 , e sad zanima me sledece DA LI NEKO IMA ISKUSTVA:
 Lov prepelice trap 24 grama( da li funkcionise sa tom municijom)
 i sledece ako mi prvi metak bude trap 24 grama a drugi recimo 8ca (3,5mm) nadam se da ne pravi problem oko izbacivanja caure ili zaglavljivanja?   beach
Sačuvana

Strpljen-Spašen
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #549 poslato: Јун 22, 2018, 03:23:23 »

Ja imam baikal 155 i municiju od 24 grama ne odradjuje kako treba. Kazu ako se nasteluje klip za slabiju municiju radice ali ja nista nisam dirao jer uglavnom pucam sa magnum punjenjem i to idradjuje bez problema.
Sačuvana
HunterEdition
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #550 poslato: Јун 23, 2018, 08:35:24 »

Hvala na odgovoru.
Sačuvana

Strpljen-Spašen
Rista
Početnik