DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161734 poruka u 7316 tema- 7036 članova - Poslednji član: Deni 99

Мај 27, 2020, 02:39:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 34 35 [36] 37   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: baikal mp153  (Pročitano 275457 puta)
DanijeLLL
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #525 poslato: Март 05, 2013, 08:56:57 »

Posto znam momka licno, mislim da mu dugujes izvinjenje. Decko puca IPSC i lovi (guske, patke) u Srbiji i inostranstvu tom puskom, vrlo aktivno. Toliko o lupetanju i pausalnim izjavama...

veliki pozdrav evo samo da ti kazem lov na lisku konstantno uzimajuci u primjer da je ja lovim
10 11 12 1 i 2 mjesec dva puta sedmicno nekada i tri konstantno znaci prosjek metaka opaljenih oko 75 do 100 pa sad sracunaj koliko je to metaka.
znaci liska se lovi u preletu ili na vodi sa poluautomatom. gliser bude pun liske.
prijatelju moj ako se hoce i moze godisnje se moze dosta patrona ispaliti
Sačuvana
Mladen Vasic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

PREDman

« Odgovor #526 poslato: Март 17, 2013, 03:52:01 »

Ja namjeravam da kupim Baikal, ali nzm koji je bolji 12/76 ili 12/89?'oceli mi ko objasniti koja je razlika? Pozz i Bijeljine(BIH) victory
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #527 poslato: Јануар 03, 2014, 02:05:44 »

Ja namjeravam da kupim Baikal, ali nzm koji je bolji 12/76 ili 12/89?'oceli mi ko objasniti koja je razlika? Pozz i Bijeljine(BIH) victory

Zemo,uzmi 12-76 i neće  glava da te boli.Razlika je samo u ležištu metka i čokovima.
Sačuvana

Liko
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #528 poslato: Јануар 27, 2014, 06:16:59 »

Moze li mi sad neko da napise cenu patrona za 12-89 i 12-76 ??  biggrin
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #529 poslato: Јул 10, 2014, 08:01:08 »

Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #530 poslato: Јул 12, 2014, 08:34:45 »

Sačuvana
K.J.L
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #531 poslato: Јул 12, 2014, 09:12:26 »

good hi
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #532 poslato: Јул 13, 2014, 01:11:55 »

Za optiku, crvenu tačku?
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #533 poslato: Јул 13, 2014, 03:14:23 »

moze i za jedno i za drugo sina je 115mm.  treba da ide tacka
Sačuvana
NeeDzha
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #534 poslato: Мај 03, 2015, 06:57:55 »

nemoguce je procitati sve postove u ovoj i temi baikal 155 a cutati i praviti se da neki sve znaju a mi koji imamo 153 da smo specijalci rovovski borci itd sa akcentom da ne zelim nikoga licno da prozivam moram da napisem par reci mada bi trebalo stvarno dosta pisati.necu se osvrtati na razne testove nego samo na licno iskustvo i na to 153 za i protiv,da nebude da samo nj imam pa je samo hvalim imam jos i toz 34,brno zh kombin.sarezervnim cevima karabin a nesto sam menjao i ranije pa nije vise u mom vlasnistvu.kupio sam 153 2004 god a tada je samo imao jedan lovac koji nista posebno nije znao da kaze o njoj ja sam zeleo pa i pravac snajper bgd kupovina e sad posle 8 godina moram da kazem moje misljenje.za lov je bitna pouzdanost a sto se tice toga nikad nije slagala a pucao sam svasta od municije tacnije sve sto se nudi na nasemtrzistu a sretao sam vlasnike koji su mi rekli da se desavalo da zaglavi a to su bili oni koji uglavnom neciste pusku i koji ekspirimentisu na razne nacine sa gasnim cilindrom a posle im zao da ispucaju 50tak metaka da ga nasteluju savet ako ga pomerate a nema potrebe nemojt to ciniti vise od pola kruga napred ili nazad.porediti ga sa nekim italijanima smesno je jer cena sve govori neverujem da je italijan i nije sigurno pouzdaniji ama bas nista a da je lepsi laksi da bolje lezi u ramenu to sigurno toliko o tome.sto se tice licno mene tezina mi nikad nije smetala a duzina puske jeste ali tad nisu imale cevi 66cm a sad bih uzeo samo njih sigurno. kojimse ljudima nesvidja 153 tu ima vise grupa pocev od onih koji imaju love i kupuju oruzje renomiranijihfirmi bereta broving itd...druga grupa to su oni koji love sa kutijom patrona celu sezonu imaju neke iz polozare teze od bandere ili orozare sa luftom u glavi koje posle pucanja nemogu da seotvore 2 minuta ali se kunu u njih da smacinju iz levaku na 100 metara.treca grupa su lovci kojima zbog manje visine naravno kracih ruku stvarno duzina i tezina puske ne odgovara i cetvrta grupa i najljuci protivnicisu oni koji pljuju po svemu tudjem samo na prvi pogled, oni koji te gledaju popreko samo zato sto si dosao u njihov teren jer oni polazu pravo da tu ubiju sve sto mrda love uglavnom sami nemaju drugare za lov ili imaju jednog secu se na ivicu poluautmata nerviraju se kad neko puca 3 puta ali im nesmeta da za lovni dan odstrele vise komada sitne divljci pucaju na sve sto mrdabave se krivolovom naveliko al tvrde da je poluautomat nesto najcrnje stododje u loviste i recima drze moral na najvisem nivou dajte ljudi i majmo granice pa lovac je taj koji nisani i puca a ne poluautomat u ovom slucaju 153.sto se tice prednosti u lovu mislim na brzinu potezanja i nisanjenja lovio sam sa drugarima u raznim lovovima  koji koriste sve od berete do orozara itd na prepelica fazan itd... nisam imao situaciju da pucaju brze bolje pogadjaju na dalje odstreljuju da imaju prednost dva coka itd sve su to normalne lovacke situacije sve drugo su decija prepucavanja.da ima tu i onih kojim se jednostavno nesvidja i to je to.sto se tice dugovecnosti siguran samda lovac koji je normalno odrzava i koristi nece nadziveti nijednu 153 a i za naslednike je pitanje,izuzev onih koji ce pucati zapusenim cevima,popustenim cokovima itd...licno mislim da je elegantnija sa plasticnim kundakom i potkundakom ali isto sam drveni dao kod puskara na obradu i stanjivanje nekosta puno a dosta je bolji opsti utisak, i lepse je za nosenje.da se jos jednom osvrnem na tezinu pa ja je u poljskom lovu nosim u rukama ceo dan i nikad nepunim vise od 2 metka u magacin i nisam nista umorniji kad nosim neku drugu pusku znaci to je  u domenu teorije.da spada lak sa sanduka spada dosta tome doprinose snirevi na jaknama remnici itd al sam video i benelija 2006 godiste koji ima ostecenja na sanduku i stvarno su retke puske koje su potpuno imune na skidanje brunira i laka sa sanduka gledao sam i remingtone starije koji su osvezavane.na redosled pucanja mozete koristit municiju redosledom raznim i ponistiti prednost dvocevke u potpunosti..poljski lov dve desteke  a treca osmica samo dajem primer,da nepominjem lov patke i guske gde je daleko ispred svake dvocevke pa i poznati lovci u srbiji koji bas puno love koriste pa za barske lovove da ne pominjem druge zemlje gde mozete videti na raznim snimcima jutjubu itd.svi pominju sanduk koji bledi a niko ne pominje cev kojoj se nemenja brunir ni posle osam godina kao nova je unutrasnjost cevi koja je hromirana i cisti se sa 2 krpice,unutrasnjost puske koju samo prsnetye sinolom i posle 2 minut samo 2 puta prevucete krpom i kao da nije pucala.sto se tice magnum 76 ili 89 moje misljenje da je 89 u srbiji stvarno nepotreban a i stvarno skup pa i 76 retko koristim i on je skoro duplo skuplji a duplo nije bolji sigurno a da trza bolje trza i da puca glasnije puca al skoro samo to,sve ostalo su zanemarljive nijanse u praksi.dal je sta donela 155to ce praksa pokazati trebalo bi da je bar da je zadrzala pouzdanost i izdrzljivost koju nikad niko nece moci da ospori153 a za ostalo ce se dokazati upraksi ona je najbolji pokazatelj.da konacno izvedem zakljucak i ovo je predug post pa neka ga admini obrisu ako smatraju da treba,153 je ostavila dubok trag u lovackim krugovama kao sto je to uradila bokerica 70tih godina ejektori 80tih,poluautomati su sve cesci u lovistima svidjalo se to nama ili ne znaci da imaju sve vise pristalica dal je to amerikanizacija ili nesto drugo o ukusima tesko je raspravljati,trenutno su rusi najdostupniji pa time i najbrojniji ako se promene vremena na bolje verovatno ce preovladati nesto skuplje,zasad je ovako kako jeste nemojte potcenjivati kolegu lovca ili ga smatrati ubicom ako nosi 153 a sebe smatrati pravim lovcem ako nosite dvocevku ili imate zeleno odelo a neko maskirno pa i to ce se mozda promeniti za par godina a lovac ako je pravi drug i lovac bice to bez obzira sta nosi i kako seoblaci za sve je krive ove ratne i siromasne godine.post je napisan iskljucivo zbog mladjih lovaca i kolega koje se dvoume sta da kupe mogu reci da ja i pored vise komada oruzja rado nosim u lov a imam neku setu kad ostane kuci ne zato sto sam los strelac naprotiv...jos jednom se izvinjavam na predugom postu drinks
Kao neko ko ima priliku da koristi baš tu pušku, nemogu a da ne pohvalim tvoj tekst. Jeste se na sanduku skida brunir, ali je to i jedina negativna stvar na ovoj pušci. Za svo vreme koliko je koristim nijednom nisam imao zastoj, kvar ili bilo kakav drugi problem, a da nisam sam kriv (prilikom pada je slomljen podkundak). Jedino se dešavalo da municijom sa slabijim punjenjem nece da repertira i izbaci čauru (verujem da korekcijom na cilindru-pustanjem da udje vise gasova i to moze da se reši, nisam niti planiram da probam). Magacin nikad ne punim do kraja već isključivo 2 do 3 patrone. Nisam pucao iz bokerice niti iz položare pa preciznost neću da komentarišem. Kad budem za koji mesec odlučio koju ću dvocevku da kupim sigurno ću uraditi poredjenje. E, da ne zaboravim da dodam. Mnogo troši patrone (ko ruski auto gorivo), jednostavno kad izadješ da gadjaš mete na strelištu, brate, vuče da ispališ po koji rafal! ;-)
Sačuvana
zzaric1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #535 poslato: Новембар 17, 2015, 10:25:05 »

Od skoro sam vlasnik i jedne malo preuredjene 153...polovne, ali malo koriscene pa me zanimaju sledece tri stvari...

Prvo, da li je iko ikada igde u nasoj zemlji video ili kupio olucenu cev?
I uposte, postoji li to?

Drugo, pradoks cok...ima li gde da se kupi...cena i ono najvaznije, kako utice na putanju zrna, za koju municiju je namenjen...?

Trece...ima li ovo gde da se kupi...znate cemu sluzi...?

Pozdrav  hi
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #536 poslato: Новембар 17, 2015, 10:37:44 »

Постоји. Нема код нас.
Има у Снајперу и коштао је чини ми се 3300рсд. Ништа спектакуларно нећеш добити са њиме.
Ако тренутно нема у Снајперу а било га је скоро има да се наручи преко нета и стиже код нас.

Поздрав hi
Sačuvana

Нема живота пре кафе
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #537 poslato: Новембар 17, 2015, 10:58:04 »

Evo nosača: http://www.kupujemprodajem.com/Nosac-za-MP-153-24476187-oglas.htm

Mada, ovo i nije najsrećnija konstrukcija, jer stoji na sanduku, i svako skidanje cevi radi čišćenja menja sliku pogodaka...Bolja su rešenja koja idu direktno na šinu.

Je l za RED DOT ili za optiku ti treba?

Paradox je bilo da se kupi u Snajperu što reče Aca, a namenjen je za sitnu sačmu (mislim do 4mm), dok se za krupnu ne preporučuje jer ima kontra efekat.
Mislim da ti ni ne treba, pun čok je sasvim dovoljan...
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #538 poslato: Новембар 17, 2015, 11:06:52 »

Парадокс је намењен за куглу не за сачму!
Баш ће да промени слику погодака као да пуца на не знам коју даљину са сачмаром Wink
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #539 poslato: Новембар 17, 2015, 11:07:19 »

Pretpostavljam da bi se na ovu šinu montirao red-dot, jer montiranje optike na PA sačmarice kod nas, bez posebnih SLUG cevi ne bi imali efekta i smisla, pa mislim da binova šina solidno služila, iako je možda bolje rešenje nešto kao što je kolega Stalcer gore postavio, a i lepše izgleda. smile Kako ožlebljeni čok, tj. paradox može da bude namenjen za sitnu sačmu... on je valjda za kuglu napravljen, da zameni koliko-toliko te ožlebljene cevi za sačmarice? drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Stranice: 1 ... 34 35 [36] 37   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: