DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161734 poruka u 7316 tema- 7036 članova - Poslednji član: Deni 99

Мај 27, 2020, 03:03:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: baikal mp153  (Pročitano 275461 puta)
DUNJIC
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #510 poslato: Јануар 08, 2013, 06:53:18 »

Evo jedan kolega je prepisao fabričke podatke  hi

Brenneke Classic 12/70 31,5 grama.
25 metara +3,1 cm
50 metara +3,5 cm
75 metara -1,9 cm
100 metara -14,2 cm

Brenneke Super Magnum 12/76 39 grama.
25 metara +2,2 cm
50 metara +5,1 cm
75 metara +2,7 cm
100 metara -6,2 cm

Sauvestre 12/70 21 gram
25 metara +1,2 cm
50 metara +3,8 cm
75 metara +3,1 cm
100 metara -1 cm

Svaka cast , Drugar odlicno objasnjenje .... Sauvester sam licno testirao , na 100 m , i mogu ti reci da je bilo u tacku , ovo -1 cm je tacno , ali mehanickim nisanom na 100 m se to ne primecuje ... hvala na ovako lepom objasnjenju ... !!!!
Sačuvana

Lov je Zivot , ostalo su sitnice .
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #511 poslato: Јануар 09, 2013, 12:32:12 »

Moze li mi neko molim Vas objasniti sta je to Sauvestre i po cemu se razlikuje od Brenneke? Hvala i DOBAR POGLED! hi
Sačuvana
DUNJIC
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #512 poslato: Јануар 09, 2013, 09:29:08 »

Moze li mi neko molim Vas objasniti sta je to Sauvestre i po cemu se razlikuje od Brenneke? Hvala i DOBAR POGLED! hi
[/qu

Najprostije receno , Brennke ne mozes ispaliti iz punog coka , tj. niko tebi ne brani ali balisticki nije dobro ... Dok Sauvester mozes ispaliti iz svih cokova ... Da jos stavr bude laksa u srbiji je to HAWK , e sad moze se tu dosta polemisati , jer sve zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca kako ga ko krsti i kako ko ime daje .... pozdrav
Sačuvana

goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #513 poslato: Јануар 09, 2013, 03:41:28 »

Pročitaš temu :                   
   http://www.lorist.co.rs/forum/index.php/topic,143.0.html
, i biće ti sve jasno.Objašnjeno je bar nekoliko puta Zatim malo proguglaj po internetu.

I ovo da se breneke klasik ne sme pucati iz punog čoka nije tačno. Čak je u balističkoj tablici navedeno da se testiranje vrši iz punog čoka.

Takođe i ovo pitanje koje si postavio, ne bi trebalo da bude u temi bajkal m153, već u temi jedinačna zrna za sačmarice.
Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #514 poslato: Јануар 09, 2013, 03:45:36 »

I još nešto...
  Uporediti hawk i sauvestre je isto kao uporediti moskviča i BMV.
  Oba su auti, služe za prevoz putnika, imaju motor, menjač,volan,sedišta, karoseriju i točkove.....
Sačuvana
DUNJIC
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #515 poslato: Јануар 09, 2013, 09:13:21 »

I još nešto...
  Uporediti hawk i sauvestre je isto kao uporediti moskviča i BMV.
  Oba su auti, služe za prevoz putnika, imaju motor, menjač,volan,sedišta, karoseriju i točkove.....

U cemu je razlika , Ako mozes ukratko da mi objasnis ...
ja sam mozda neiskusan , ali sam sam testirao brenke i hawk , iz svoje puske , naravno da nije isto iz moje i ostalih pusaka .... Remingtonov brenke , je promasio metu na 70 m , 30 cm levo i 30 gore , naravno , ponovio sam vise puta , i ka kraju kad sam pomerio tacku nisanjenja toliko desno i dole , mettak je zavrsio u centru .... HAWK , sve pohvale za njega , na 100 m , moji drugari i ja probali sve u tacku ... pozdrav za tebe
Sačuvana

D.D.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #516 poslato: Јануар 09, 2013, 10:53:10 »

I moja iskustva sa njima su identicna,jako precizni iz Berette S55,ali ih ne koristim,koristim Original Breneke i Baschieri Gualandi.
Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #517 poslato: Јануар 10, 2013, 12:10:50 »

Kao prvo. kod mene se silver hawk pokazao totalno neprecizan. na 30m kugle su šetale po pola matra. Udarao je u metu i poprečno.
   Ali da zanemarimo sve to, jer je individualmo.

kao drugo....Konstrukcija sauvestre kugle je samo spoljnim izgledom slična,a u stvari nema nikakve veze jedno sa drugim.uporedi težinu sauvestre kugle i hawka i videćeš da je dosta veća.Hawk je 14g a sauvestre 26g Istovremeno je brzina sauvestre kugle veća. To donosi mnogo veću energiju i probojnost.

Kao treće. ..sauvestre projektili se rade kombinacijom dve vrste metala, različite tvrdoće. Zbog toga dolazi do kontrolisanog širenja u obliku pečurke spoljnog dela i zadržavanje oblika čvrstog srednjeg dela koje daje probojnost.
   Na ovim snimcima se lepo vidi:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hsNXhAY1n7Y

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PFF13VA3RmA

Nijedan proizvođač koji kopira sauvestre ne radi to na ovaj način. Radi se sve od jedne vrste metala, ovakva ekspanzija ne postoji, dolazi do fragmentacije već ionako lakog projektila, a time je penetracija još slabija.
A vi kolege, ako vam je preciznost tako dobra, slobodno pucajte i lovite sa hawkovima. Može i u čokiranu i nečokiranu cev, tako da imate dvokuglaru. Naprotiv, Moj izbor je uvek teška kugla punog kalibra.

Sačuvana
D.D.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #518 poslato: Јануар 10, 2013, 06:46:52 »

Tako je.
Sačuvana
DUNJIC
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #519 poslato: Јануар 10, 2013, 01:10:02 »

Lepo si ovo objasnio drugar , ali pomesao si Silver havk sa Gold havkom , silver je 18g , a gold 14.... Gold havk najvise podseca na sauvestr , istu kosuljicu ima , samo se razlikuje u peraju na kraju proektila .... Cenim tvoje znanje , ali malo me je pogodilo kad si rekao MOSKVIC i BMW .... Ko lovi sa Krusikovom municijom , stavice se u polozaj DA LI SAM JA LUD !!!
Svako ima pravi na svoje misljenje i odabir municije , to znaci da onaj ko lovi DS sa 9,3x62 treba da kaze onom ko koristi 7x57R ili 8x57 da mu je kalibar MOSKVIC .....
ne moj da mislis da zelim uci u neku raspravu , nego cisto polemisemo ....
Pozdrav
Sačuvana

goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #520 poslato: Јануар 10, 2013, 08:05:01 »

Nisam pomešao ništa. na gold hawk sam i mislio. 
   Tačno je da je silver hawk 18g ali i to je znatno lakše od francuza koji ima 26g u 12/70 kalibru. Nasuprot toga, Vo sauvestre projektila je 500m/s a silver hawka 470m/s.

Po prostoj jednačini Eo sauvestre je 3250 J, a za silver hawk Eo je 1988 J
   Gold hawk ima samo 1750J
   Da ne pominjem sauvestre u 12/76 koji ima  Vo 580m/s i  Eo 4373 J

Zbog toga, a i zbog same konstrukcije sam i rekao da je porteđenje kao Moskvič i BMW

U tvom poređenju je greška. Kod tebe su oba Moskviča brža od BMW-a

Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #521 poslato: Јануар 10, 2013, 08:09:12 »

Veruj da ovo nije ništa lično. Probao jesam, ali ne koristim ni jedan ni drugi pa da bi ih reklamirao.
    Zasad mi je najbolji B&P gualandi. I po snazi i po preciznosti a bogami i po ceni  90-120 dinara
Sačuvana
milan034
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #522 poslato: Фебруар 10, 2013, 03:37:12 »

Sigurno je vec negde pisano o tome, ali .. ja ne nadjoh ..
Imam jedno pitanje za iskusniije lovce.
Ako se iz mp 153 punog coka ispaljuje jedinacno zrno za divllje svinje, jel postoji sansa da se osteti cok , ili cev?
Ili se to ne sme raditi?
Sačuvana

...e tako se to radi , kratko ali j***tacno
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #523 poslato: Фебруар 10, 2013, 07:59:19 »

podkalibar ne ostecuje cok ali je malo neprecizan kada pucas iz punog coka. probaj sa cilindrom
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #524 poslato: Фебруар 10, 2013, 08:02:31 »

napravih lapsuz. jedinacno zrno moze da se ispali iz punog coka nece da ga osteti. ostetice samo zrno i time gubi preciznost a i povecavas pritisak u cevi bolje ga koristi sa cilindrom ili maksimalno polu cok 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: