DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161734 poruka u 7316 tema- 7036 članova - Poslednji član: Deni 99

Мај 27, 2020, 02:51:48
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36 37   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: baikal mp153  (Pročitano 275458 puta)
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

dejan_sladjana@hotmail.com
« Odgovor #495 poslato: Децембар 29, 2012, 11:47:27 »

Kod mene kada sam merio na mp 153 je bila 6mm  suicide_fool
Sačuvana

Srbijalov
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #496 poslato: Децембар 29, 2012, 11:54:27 »

Kod mene kada sam merio na mp 153 je bila 6mm  suicide_fool
Hajde da uzmem da je moj šubler neprecizan a i razlika nije velika,smatram da je i kod mene 6mm,ali stigoše mi nišani po ovoj mp 153 što je u Americi mjerena,gdje mi je veliko odstupanje,može se tu doraditi i napraviti,ali mi se sve smučilo da to pipnem a kamoli da pravim  bad
Sačuvana

Mike Hammer
Senior
Van mreže Van mreže

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #497 poslato: Децембар 29, 2012, 04:30:53 »

Mislim da se doradom od 153 moze napraviti i lepa puska. A da zavrsava posao to sigurno.
Sačuvana
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #498 poslato: Јануар 03, 2013, 08:57:28 »

Da li je noko isprobavao paradox cok za mp153. Iz Vojvodine sam i ne volim loviti karabinom po ravnici pa me zanima da li bih mogao pucati precizno sa paradox cokom na 100 metara pa cak i malo vise?
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #499 poslato: Јануар 04, 2013, 03:51:21 »

Cuj brate 100 metara,kojim metkom na 100 metara pucati Smiley
Sačuvana
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #500 poslato: Јануар 04, 2013, 05:52:14 »

podkalibrom.
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #501 poslato: Јануар 05, 2013, 09:20:05 »

Ne verujem  swoon
Sačuvana

stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #502 poslato: Јануар 05, 2013, 09:22:19 »

70-80m
Sačuvana
Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #503 poslato: Јануар 06, 2013, 02:09:52 »

ima moj kolega iz grupe paradox cok pa cu od njega pozajmiti i probati.  smile
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #504 poslato: Јануар 06, 2013, 06:14:04 »

Ne verujem  swoon
Evo jedan kolega je prepisao fabričke podatke  hi

Brenneke Classic 12/70 31,5 grama.
25 metara +3,1 cm
50 metara +3,5 cm
75 metara -1,9 cm
100 metara -14,2 cm

Brenneke Super Magnum 12/76 39 grama.
25 metara +2,2 cm
50 metara +5,1 cm
75 metara +2,7 cm
100 metara -6,2 cm

Sauvestre 12/70 21 gram
25 metara +1,2 cm
50 metara +3,8 cm
75 metara +3,1 cm
100 metara -1 cm
Sačuvana

Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #505 poslato: Јануар 06, 2013, 08:58:10 »

hvala kolega  hi
moze li mala pomoc? nije mi jasno sta znaci + a sta - jel +kada vuce ka gore a -ka dole?
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #506 poslato: Јануар 06, 2013, 12:59:24 »

+ gore (prebacaj)
- dole (podbacaj)
Sačuvana

Svetozar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #507 poslato: Јануар 06, 2013, 02:43:50 »

hvala puno.  hi samo ako mozete d mi kazete koja je razlika izmedju brenneke i sauvestre?
Sačuvana
zh304
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #508 poslato: Јануар 08, 2013, 02:02:51 »

nemoguce je procitati sve postove u ovoj i temi baikal 155 a cutati i praviti se da neki sve znaju a mi koji imamo 153 da smo specijalci rovovski borci itd sa akcentom da ne zelim nikoga licno da prozivam moram da napisem par reci mada bi trebalo stvarno dosta pisati.necu se osvrtati na razne testove nego samo na licno iskustvo i na to 153 za i protiv,da nebude da samo nj imam pa je samo hvalim imam jos i toz 34,brno zh kombin.sarezervnim cevima karabin a nesto sam menjao i ranije pa nije vise u mom vlasnistvu.kupio sam 153 2004 god a tada je samo imao jedan lovac koji nista posebno nije znao da kaze o njoj ja sam zeleo pa i pravac snajper bgd kupovina e sad posle 8 godina moram da kazem moje misljenje.za lov je bitna pouzdanost a sto se tice toga nikad nije slagala a pucao sam svasta od municije tacnije sve sto se nudi na nasemtrzistu a sretao sam vlasnike koji su mi rekli da se desavalo da zaglavi a to su bili oni koji uglavnom neciste pusku i koji ekspirimentisu na razne nacine sa gasnim cilindrom a posle im zao da ispucaju 50tak metaka da ga nasteluju savet ako ga pomerate a nema potrebe nemojt to ciniti vise od pola kruga napred ili nazad.porediti ga sa nekim italijanima smesno je jer cena sve govori neverujem da je italijan i nije sigurno pouzdaniji ama bas nista a da je lepsi laksi da bolje lezi u ramenu to sigurno toliko o tome.sto se tice licno mene tezina mi nikad nije smetala a duzina puske jeste ali tad nisu imale cevi 66cm a sad bih uzeo samo njih sigurno. kojimse ljudima nesvidja 153 tu ima vise grupa pocev od onih koji imaju love i kupuju oruzje renomiranijihfirmi bereta broving itd...druga grupa to su oni koji love sa kutijom patrona celu sezonu imaju neke iz polozare teze od bandere ili orozare sa luftom u glavi koje posle pucanja nemogu da seotvore 2 minuta ali se kunu u njih da smacinju iz levaku na 100 metara.treca grupa su lovci kojima zbog manje visine naravno kracih ruku stvarno duzina i tezina puske ne odgovara i cetvrta grupa i najljuci protivnicisu oni koji pljuju po svemu tudjem samo na prvi pogled, oni koji te gledaju popreko samo zato sto si dosao u njihov teren jer oni polazu pravo da tu ubiju sve sto mrda love uglavnom sami nemaju drugare za lov ili imaju jednog secu se na ivicu poluautmata nerviraju se kad neko puca 3 puta ali im nesmeta da za lovni dan odstrele vise komada sitne divljci pucaju na sve sto mrdabave se krivolovom naveliko al tvrde da je poluautomat nesto najcrnje stododje u loviste i recima drze moral na najvisem nivou dajte ljudi i majmo granice pa lovac je taj koji nisani i puca a ne poluautomat u ovom slucaju 153.sto se tice prednosti u lovu mislim na brzinu potezanja i nisanjenja lovio sam sa drugarima u raznim lovovima  koji koriste sve od berete do orozara itd na prepelica fazan itd... nisam imao situaciju da pucaju brze bolje pogadjaju na dalje odstreljuju da imaju prednost dva coka itd sve su to normalne lovacke situacije sve drugo su decija prepucavanja.da ima tu i onih kojim se jednostavno nesvidja i to je to.sto se tice dugovecnosti siguran samda lovac koji je normalno odrzava i koristi nece nadziveti nijednu 153 a i za naslednike je pitanje,izuzev onih koji ce pucati zapusenim cevima,popustenim cokovima itd...licno mislim da je elegantnija sa plasticnim kundakom i potkundakom ali isto sam drveni dao kod puskara na obradu i stanjivanje nekosta puno a dosta je bolji opsti utisak, i lepse je za nosenje.da se jos jednom osvrnem na tezinu pa ja je u poljskom lovu nosim u rukama ceo dan i nikad nepunim vise od 2 metka u magacin i nisam nista umorniji kad nosim neku drugu pusku znaci to je  u domenu teorije.da spada lak sa sanduka spada dosta tome doprinose snirevi na jaknama remnici itd al sam video i benelija 2006 godiste koji ima ostecenja na sanduku i stvarno su retke puske koje su potpuno imune na skidanje brunira i laka sa sanduka gledao sam i remingtone starije koji su osvezavane.na redosled pucanja mozete koristit municiju redosledom raznim i ponistiti prednost dvocevke u potpunosti..poljski lov dve desteke  a treca osmica samo dajem primer,da nepominjem lov patke i guske gde je daleko ispred svake dvocevke pa i poznati lovci u srbiji koji bas puno love koriste pa za barske lovove da ne pominjem druge zemlje gde mozete videti na raznim snimcima jutjubu itd.svi pominju sanduk koji bledi a niko ne pominje cev kojoj se nemenja brunir ni posle osam godina kao nova je unutrasnjost cevi koja je hromirana i cisti se sa 2 krpice,unutrasnjost puske koju samo prsnetye sinolom i posle 2 minut samo 2 puta prevucete krpom i kao da nije pucala.sto se tice magnum 76 ili 89 moje misljenje da je 89 u srbiji stvarno nepotreban a i stvarno skup pa i 76 retko koristim i on je skoro duplo skuplji a duplo nije bolji sigurno a da trza bolje trza i da puca glasnije puca al skoro samo to,sve ostalo su zanemarljive nijanse u praksi.dal je sta donela 155to ce praksa pokazati trebalo bi da je bar da je zadrzala pouzdanost i izdrzljivost koju nikad niko nece moci da ospori153 a za ostalo ce se dokazati upraksi ona je najbolji pokazatelj.da konacno izvedem zakljucak i ovo je predug post pa neka ga admini obrisu ako smatraju da treba,153 je ostavila dubok trag u lovackim krugovama kao sto je to uradila bokerica 70tih godina ejektori 80tih,poluautomati su sve cesci u lovistima svidjalo se to nama ili ne znaci da imaju sve vise pristalica dal je to amerikanizacija ili nesto drugo o ukusima tesko je raspravljati,trenutno su rusi najdostupniji pa time i najbrojniji ako se promene vremena na bolje verovatno ce preovladati nesto skuplje,zasad je ovako kako jeste nemojte potcenjivati kolegu lovca ili ga smatrati ubicom ako nosi 153 a sebe smatrati pravim lovcem ako nosite dvocevku ili imate zeleno odelo a neko maskirno pa i to ce se mozda promeniti za par godina a lovac ako je pravi drug i lovac bice to bez obzira sta nosi i kako seoblaci za sve je krive ove ratne i siromasne godine.post je napisan iskljucivo zbog mladjih lovaca i kolega koje se dvoume sta da kupe mogu reci da ja i pored vise komada oruzja rado nosim u lov a imam neku setu kad ostane kuci ne zato sto sam los strelac naprotiv...jos jednom se izvinjavam na predugom postu drinks
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #509 poslato: Јануар 08, 2013, 06:39:29 »

A moze malo formatiranja teksta, veliko slovo na pocetku recenice, novi pasus, da moze nesto i da se procita??

Nista vise nego sto se trazi u cetvrtom razredu osnovne da se ne padne razred.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36 37   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: