DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161421 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 13, 2019, 08:47:20
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Mir u lovištu  (Pročitano 2591 puta)
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Март 15, 2009, 11:00:50 »

Nastupio je mir u lovištu. Period je kada veliki broj divljači je tek donio ili se sprema da donese mladunce na svijet i kada traba divljač maksimalno čuvati i izbjegavati uznemiravanja.
   Do početka lovova u sledećoj lovnoj godini čime ćemo ''trošiti'' vrijeme, al' da to bude lovački?
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Март 16, 2009, 07:58:17 »

Loviti snase po carsiji lol
Ja planiram za dve nedelje dole i pregledati hranilicu i ceku posto sam dobio i´nformaciju da je vetar malo odkrio terpapir, a hranilicu da proverim posle obilnog snega neverujem da je sve na svom mestu.
Sačuvana

Dobar pogled
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Март 17, 2009, 02:05:03 »

Nastupio je mir u lovištu i sad treba prionuti na posao.
Šta nas prvo čeka: da održimo Godišnje Skupštine, iznesemo rezultate rada, prokomentarišemo šta je bilo dobro a šta ne i donesemo plan rada za naredni period, primimo u članstvo nove članove koje čeka dokazivanje i formiranje u prave Lovce.
Tamo gde su poplave lovci se već uveliko angažuju na obilascima i dežurstvima i pomažu radnicima JP na praćenju stanja na rekama i u lovištu.
Sad je zadnji trzaj i momenat da lovci i Društva koja su planirala pošumljavanje to isto urade što pre.
Kod mene je u toku i priprema i obrada zemljišta za prolećnu setvu kukuruza, iznosi se i dalje so za divljač i kukuruz u klipu. Evo ja sam baš jutros izneo 5kg briketa soli i pun džak kukuruza.
Sledeći zadatak je brojanje sitne i posle krupne divljači u lovištu, dobro je da te akcije posmatraju i učestvuju u njima i upravnici lovišta radi bolje kontrole i sticanja prave slike, kad stignem postaviću par slika sa brojanja sitne divljači gde je učestvovala upravnica lovišta LU Zrenjanin.
U Aprilu kod mene je uveliko priprema i izrada novih čeka, materijal je već kupljen i prema planu prave se 3 visoke čeke od metalnih cevi i 4 drvene čeke od telefonskih bandera stubova i dasaka, sve se rade na Lovačkom Domu i posle iznose traktorima na teren i postavljaju.
U aprilu nas čeka i ekološka akcija, koja je obavezna već dve godine za redom.
U lovištima koja misle i gazduju kvalitetno sa sitnom divljači treba sad krajem marta i početkom aprila organizovati lov na štetočine (svrake i sive vrane) i bar malo im redukovati brojnost jer i one se pripremaju za podizanje mladih.
Lovnici i njihovi pomoćnici treba da lociraju trofejne srndaće sa predstojeći turistički lov, ujedno da lociraju nepoželjna grla koja će se posle 15. maja u uzgojno selektivnom lovu izlučiti iz lovišta.
A nas zaljubljenike u lov na crnu divljač čekaju slatke muke početkom maja sa Veprovima, naravno tamo gde ih ima i gde se gazduje sa ovom divljači.
Posla na pretek.
A da ne pričam za ona Društva koja imaju objekte i lovački Dom, gde treba popraviti šta treba, urediti prostor, održavati zgrade i objekte konstantno itd, itd...
Ja za sad toliko.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: