DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 08:57:18
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kako protiv stršljena?  (Pročitano 70882 puta)
tasa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Јун 24, 2009, 05:24:55 »

Par prijatelja koji su imali bliski kontakt sa strsljenovima kazu kada te ubode u glavu, kao cekic da te udari. A sto se tice skidanja gnezna, iskustva nekih koji to rade uspesno, na stap upaliti krpu sa naftom i svaki strsljen ide na to, i samo ostaviti ispod gnezda i resen problem, tako kazu  good
Sačuvana

"Svima Vama treba šaka, faktura par štaka, batina davat, da da batina Vam dat :-) "
milan pirot
Junior
**
Van mreže Van mreže

102 milanpirot.todorov@gmail.com milanpirot
« Odgovor #16 poslato: Април 18, 2010, 03:37:47 »

mleveno meso se pomesa sa nekim  nebitno kojim praskastim otrovom za misevi najbolje kada imaju leglo koje (tj mladi) kada se hrane.i kada stari nahrane mlade komplet se nisti celo leglo.
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #17 poslato: Мај 14, 2010, 08:11:45 »

Nije kasno za jedan nacin kako da strsljen ne napravi gnezdo na ceki!
Vrlo jednostavan nacin i vec nekoliko godina upraznjavanja tog nacina,nije se desilo da strsljen napravi gnezdo na toj ceki.
U litarsku ili dvolitarsku flasu do pola nasuti vode u kojoj je rastopljen secer i svaki strsljen i osa koji dodju do ceke sigurno ce zavrsiti u toj flasi sa fatalnim ishodom po njih.Flasa se obesi na malo kanapa ili zice i pokusajte videcete da funkcionise.
Imao sam nekoliko prilika da kolege budu ubodene od strsljena do tri kom. i nisu imali ozbiljnih posledica.
Isam sam imao ubod u glavu(valjda sreca)i osim jakog bola koji je izgledao kao da mi je neko stavio uzarenu iglu nije bilo problema.Kad ga vec toliko spominjemo evo da ga i vidimo!

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
neleo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Мај 14, 2010, 11:12:56 »

Slazem se Krauc proverena metoda moji je cak i koriste u vinogradu da ne bi jeli grozdje. Samo sa razlikom da ostavljaju izvetreli sok . hi
Sačuvana
sangajska.odgajivacnica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јун 29, 2010, 05:49:26 »

Kako je to bilo Nikice kako koji strsljen ubode Mudrog tako vene dok nesvene u cvetu mladosti.
Staces mudri je ipak pravi bosanac .
Sale malo .
Ovo sa flasom je dobra fora i radi sigurno probano.
Sačuvana
mir
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Мај 27, 2011, 08:53:12 »

Pošto mi je posao uništavanje osjih i stršljenovih gnezda,evo jednog recepta.To radim sa skafanderom,insekticidima...
Kažu da je efikasna i ova metoda:
Na dugački štap turiš komad daske premazan lepkom za miševe.Dasku pomoču štapa postaviti ispred gnezda,ulaza stršljena.Sletaju na tu dasku premazanu lepkom i polako nestaju.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #21 poslato: Јул 12, 2011, 01:49:11 »

...ja samo da pitam blush2

U nedelju oko 19h ubode me strsljen u kaziprst.Ja hteo da napunim hraniliste i kako sam podigao poklopac on iskoci i pravo na prst.
E sad posto je to malo dalje od kola ja posedim zaledjenu flasu sa vodom stavim na prst i vidim da posle,odprilike sat vremena nije mi nista samo uzasan bol na mestu uboda i mali otok.

pitanje je(ali ozbiljno):

Posto sam inace prezivao zanima me sta da uradim da bi otok popustio?

Nemam nikakvih bolova samo me mnogo nervira i nemogu da savijem prst,a on mi je tu i tamo bitan.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
profesor306
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јул 12, 2011, 07:25:08 »

jos ako mje ovaz za okidanje.. lelel, t truze pravac bolnica pa neka ti oni to pogledaju,zaj**i forum u takvim situacijama, jesi preziveo ali neznas kakve ce posledice otrov ostaviti na prst~~~!!!!
Sačuvana
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јул 12, 2011, 07:53:35 »

Imao sam gnijezdo i karatavanu i uvijek su problem pravili izviđači,lete danju i noću,ali kada je jak pljusak smire se i tada je prilika za geno,ovaj insekticid.Nikad više nisu obnovili gnijezdo.Pčelarski šešir i rukavice se podrazumijevaju,jer su ovo,ipak,insekti opasni po život,jer smo skoro svi alergični na nešta (jagode,polen,tašte,supruge...)
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јул 12, 2011, 08:19:00 »

Miko ja mislim da ti je sad cura zadovoljna  spruce_up sa takvim prstom!  spiteful Ja tu nista ne bi menjao!  lol
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јул 12, 2011, 09:39:46 »

Miko ja mislim da ti je sad cura zadovoljna  spruce_up sa takvim prstom!  spiteful Ja tu nista ne bi menjao!  lol

ma nemam ja tih problema...misli bes` prst.

Sreca pa sam levoruk,a otok je na desnoj ali me smara ovaj otok.Stavljao i led,i hladnu kasiku.....it ali stoji i nemrda.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Migovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јул 12, 2011, 11:16:42 »

Miko pobratime, nije se za zezati s' tim. Otrov opnokrilaca (osa, strsljen, bumbar, pcela...) spada u grupu jednaku sa otrovom zmije, i moze da izazove komplikacije. Otrov sadrzi odredjene belancevine, koje pri prvom ubodu mogu izazvati preosetljivost, tako da svaki sledeci ubod moze dovesti do anafilaktickog šoka. Zato bi valjalo, ako se taj otok ne povlaci, da skoknes do doma zdravlja. A ne bi bilo lose da uradis desinzibilizaciju, i sa tim otklonis opasnost od nekog sledeceg uboda. Naravno ovo je preventiva, i nije obavezna. Sve zavisi kako ko reaguje na ubod. Nekoga mogu da ubodu na desetine i nista, a nekom je i jedan ubod fatalan.
Sačuvana
night22
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Август 04, 2011, 10:21:16 »

Naiđoh na temu pa da dodam i ja svoje iskustvo. Gnijezdo stršljenova je bilo u oborenom šupljem drvetu, par puta smo pokusavali vatrom ispod gnijezda da ih otjeramo ali bez uspjeha. Na kraju se najboje pokazao paket premazan ljepilom za miševe postavljen ispred samog ulaza u gnijezdo. Svi su se zalijepili u kratkom roku, a što je najvažnije, metod je potpuno bezbjedan jer stršljenovi ne prave nikakvu uzbunu.
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Август 05, 2011, 03:35:11 »

Kod nas u RH ima sprej za stršljenove, košta oko 7 europljana, uglavnom toliko je jak da baca mlaz sa 6 metara, i čim stršljen dođe u doticaj s tekućinom odmah ugiba i pada na tlo. Čak smo jednom sjedili na čeki i jedan od nas je dežurao sa sprejom i ako ste malo vješti možete ga maznuti u letu.
Ja sam neki dan nasprejao cijelo gnjezdo stršljenova i popadali su svi čak i oni koji su došli poslije i sletjeli su otišli u vječna lovišta.
Morate paziti da ta tekučina ne dođe na kožu jer vam koža kao izgori i nastane rana koliko je jak sprej. Ako treba ću da uslikam sprej
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Август 05, 2011, 04:16:11 »

...slikaj ti druze taj sprej mozda ga nadjem negde ili mi neko donese...itd Za sada mi netreba posto sam ih se TRENUTNO resio ali ako se vrate da bude opremljen
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: